Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 21:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Różaniec ale na szyi 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N lis 19, 2006 23:14
Posty: 202
Post 
to Ja :) napisał(a):
a czy wtedy były koronki składające się z 10 paciorków/koralików/czy jak tam zwał? czy były kieszenie? (w zbroi kieszenie :hahaha: ) czy były wtedy szkaplerze? czy w końcu różaniec jest po to aby się na nim modlić czy aby go nosić na pokaz?

A czy lancuszek tez nosisz na pokaz? jesli ktos robi cos z dobrych pobudek nie nalezy tego krytykowac. Wyraz milosci i przywiazania do Boga mozna wyrazac na rozne sposoby i to jest Bogu mile.


So lis 25, 2006 23:56
Zobacz profil
Post 
Wszystko fajnie tylko ze wygodniej jednak na szyi ... w kieszeni mi kiedys sie rozleciał ;/ juz nie mowiac ze w kieszeni mam portfel i telefon ...


Wt paź 02, 2007 19:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 8:49
Posty: 870
Post 
lereeeek napisał(a):
Wszystko fajnie tylko ze wygodniej jednak na szyi ... w kieszeni mi kiedys sie rozleciał

Na szyi też może ci się rozlecieć.

_________________
Powiedziano ci, człowiecze, co jest dobre. I czegoż żąda Pan od ciebie, jeśli nie pełnienia sprawiedliwości, umiłowania życzliwości i pokornego obcowania z Bogiem twoim
Micheasz 6:8


Cz paź 04, 2007 7:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 03, 2008 23:04
Posty: 47
Post 
w kieszeni mi sie już raz rozleciał, tak ze był w 5 kawałkach.zapomniałam o nim. od czasu gdy się zmobilizowałam do naprawy trzymam go w pudełku, bądź dalej jak mam kieszenie w spodniach trzymam w kieszeni:) ale uważam by sie nie rozsypał:) zakładam na szyję gdy jest mi ciężko, gdy rzeczywiście jestem słaba duchowo lub sie boje. kocham różaniec .Maryja mnie chroni:)


Cz mar 13, 2008 5:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
A mój kolega ma malutki różaniec metalowy i nosi go jak pierścionek, zawsze ma go przy sobie.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Cz mar 13, 2008 18:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 14, 2008 22:59
Posty: 56
Post 
0bcy_astronom napisał(a):
A mój kolega ma malutki różaniec metalowy i nosi go jak pierścionek, zawsze ma go przy sobie.

różaniec to rzecz święta każde dziecko o tym wie - Bóg też wie


So mar 15, 2008 0:32
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Nosi go jak pierścionek ale go tak nie traktuje.
Ten różaniec właśnie jest takiego przeznaczenia.

Myślałem, że to oczywiste ale spoko. ;)

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


So mar 15, 2008 0:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 17, 2008 21:25
Posty: 67
Post że co ?
boki napisał(a):
0bcy_astronom napisał(a):
A mój kolega ma malutki różaniec metalowy i nosi go jak pierścionek, zawsze ma go przy sobie.

różaniec to rzecz święta każde dziecko o tym wie - Bóg też wie

różaniec to rzecz święta ?
Tylko Bóg jest święty !
[...]
Czy podważacie wszechwiedzę Boga ?
Skoro Bóg jest wszechwiedzący to powiedziałby o różańcu !
A skoro nie powiedział to jest to niepotrzebne !
Modlitwa do Boga powinna być w duchu a nie na różańcu !


[...] przypominam, że jesteśmy na forum katolickim, a wyrażanie własnych poglądów nie musi oznaczać obrażania gospodarzy - jo_tka

_________________
God is the greatest !!


Pn mar 17, 2008 22:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Oj... widzę pewne niedouczenie na temat różańca...

Różaniec powstał dość wcześnie w średniowieczu. Duchowni modlili ojcze nasz 10 zdrowasiek i chwałą ojcu. Różaniec jak przedmiot powstał po to, żeby im było łatwiej. Żeby im się nie pomyliło - 9 zdrowasiek czy 11 przez przypadek odmówili.
Pomagali sobie kupkami kamieni, które przekładali, ale lepszym rozwiązaniem było "zrobienie" różańca (jako przedmiotu).

Gdy na dwa dni przed swoją śmierci, zapytano o. Pio, co miałby ważnego do przekazania ludziom, odpowiedział: "Chciałbym zaprosić wszystkich grzeszników z całego świata, aby kochali Matkę Bożą. Odmawiajcie zawsze różaniec. I odmawiajcie go tak często, jak tylko możecie. Szatan stara się zawsze zniszczyć tę modlitwę, ale mu to się nigdy nie uda. To jest modlitwa Tej, która króluje nad wszyskim i wszystkimi. To ona nauczyła nas modlić się na różańcu, tak ja Jezus nauczył nas mówić Ojcze nasz."

Różaniec jest tak samo święty jak np pismo święte.
Z pozoru kartka i trochę tuszy i wydrukowanych liter. Ale ni chodzi o czystą stronę materialną biblii tylko o to w jakim celu powstało w jakich okolicznościach co oznacza itp.
Tak samo jest z różańcem... Nie patrz na niego jak na koraliki i sznurek tylko jak na coś co jest w naszej wierze czymś niezwykłym.

Myślę myślę i nie umiem wymulić... zaraz czegoś poszukam...
O jak szybko znalazłem - tak jak myślałem są to "tajemnice różańcowe"

Zostały one dane przez Niepokalaną Matkę bł. Alanowi de Rupe.

1. Tym, którzy będą pobożnie odmawiali różaniec, obiecuję szczególną opiekę.

2. Dla tych, którzy wytrwale odmawiali różaniec, zachowam pewne zupełnie szczególne łaski.

3. Różaniec będzie potężną bronią przeciwko piekłu; zniszczy występek i rozgromi herezje.

4. Różaniec doprowadzi do zwycięstwa cnoty i dobra; w miejsce miłości do świata wprowadzi miłość do Boga i obudzi w sercach ludzi pragnienie szukania nieba.

5. Ci, którzy zawierzą mi przez różaniec, nie zginą.

6. Ci, którzy będą z pobożnością odmawiali mój różaniec, rozważając jego tajemnice, nie zostaną zdruzgotani nieszczęściem ani nie umrą nie przygotowani.

7. Ci, którzy prawdziwie oddadzą się memu różańcowi, nie umrą bez pocieszenia Kościoła.

8. Ci, którzy będą odmawiali różaniec, znajdą podczas swego życia i w chwili śmierci światło Boże oraz pełnię Bożej łaski oraz będą mieli udział w zasługach błogosławionych.

9. Szybko wyprowadzę z czyśćca te dusze, które z pobożnością odmawiały różaniec.

10. Prawdziwe dzieci mojego różańca będą się radować wielką chwałą w niebie.

11. To, o co prosić będziecie przez mój różaniec, otrzymacie.

12. Ci, którzy będą rozpowszechniać mój różaniec, otrzymają ode mnie pomoc w swych potrzebach.

13. Otrzymałam od mego Syna zapewnienie, że czciciele mego różańca będą mieli w świętych niebieskich przyjaciół w życiu i w godzinie śmierci.

14. Ci, którzy wiernie odmawiają mój różaniec, są moimi dziećmi - prawdziwie są oni braćmi i siostrami mego Syna, Jezusa Chrystusa.

15. Nabożeństwo mojego różańca jest szczególnym znakiem Bożego upodobania.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


Pt mar 21, 2008 18:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 0:03
Posty: 301
Post 
Jezus powiedział:

"Gdy się modlicie nie badźcie wielomówni jak poganie gdyż on sądzą że dla swej wielomówności zostaną wysłuchani"

różaniec wziął się od pogan

Bóg nie chce żebyście się tak modlili (nie mówiąc już o pośrednictwie Marii)

_________________
Nie wstydzę się ewangelii Chrystusowej; jest ona bowiem mocą Bożą ku zbawieniu każdego, kto wierzy. (Rzymian 1:16)


Pt mar 21, 2008 19:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 21, 2008 8:30
Posty: 409
Post 
Obcy astronom - to ja widze niedoczytanie na temat rozanca, Maryji i tego typu spraw 'objawionych' (co jest niedorzeczne) ludziom.
Dobrze to ujales ze powstał w sredniowieczu (wieku zaciemnienia ludzi przez kosciol) , nie jest to twór boski, lecz ludzki, kosciolowy, ktory sluzy jedynie podporzadkowaniu sie wiekszemu kosciolowi.
Rozaniec nie ma nic wspolnego z Biblia.
Przytocz mi fragment z Biblii, ktory mowi o modlitwie rozancowej.


Pt mar 21, 2008 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Zupełnie nie o wielo-mówność chodzi w modlitwie różańcowej, a o pomoc w kontemplacji. Natomiast sam łańcuszek z kulkami to tylko narzędzie po to, by nie musieć dodatkowo liczyć. Równie dobrze możesz liczyć na palcach...

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


So mar 22, 2008 9:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So lut 09, 2008 16:40
Posty: 2603
Post 
Różaniec twór ludzki - no wiemy.
Powstał w średniowieczu - czasach ciemnoty. tak

Ale czy to znaczy, że różaniec jest czymś złym?

Tak jak napisane wyżej ( i jak ja pisałem ) Koraliki na sznurku są po to - by nie mylić się w liczeniu.

A czy w biblii jest coś o szczepionkach? Skoro pytacie o różaniec w biblii...

Nie wiem jak "święty" jest sam sznurek z perełkami jako różaniec ale wiem np jak święte są kartki z atramentem jako biblia.

Nie wiem ale dla mnie to tak samo jakbyście się pytali gdzie w biblii piszę modlitwa zdrowaśka skoro się ją modlimy (W biblii jest tylko pierwsza połowa i to jeszcze nie dokładnie tak jak się modlimy)

Gdyby różaniec był czymś złym to raczej nie byłoby go dzisiaj (w sensie np za pokutę odmów dziesiątkę różańca tajemnice biczowania)

W biblii nie ma nic o różańcu (Bo jeszcze nie istniał) ale wielu świętych o nim mówi. Choćby wymieniony Ojciec Pio.

_________________
I pomyśleć, że na początku był tylko chaos... i komu to przeszkadzało?...
Tomasz Olbratowski.


So mar 22, 2008 22:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz paź 26, 2006 11:06
Posty: 1316
Post 
Dodam zaraz (tak na wszelki wypadek, gdy ktos chciał nam protetsantom przylozyć przy okazji, różańcem oczywiście) że też mamy nasz protestancki różaniec


So mar 22, 2008 23:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sie 21, 2008 19:19
Posty: 12722
Post 
Uprzedzam, że kolejne posty powtarzające to samo co wyżej i nie zawierające żadnej argumentacji będę usuwała.

_________________
Aby we wszystkim był Bóg uwielbiony


N mar 23, 2008 8:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL