Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26
 Wizerunki Matki Bożej 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
JedenPost napisał(a):
W których niby badaniach wyszedł III wiek? sapper mija się chyba z rzeczywistością o jakieś 1000 lat.

nie sprawdzałem czy mówi prawdę o datowaniu. Chodziło mi tylko o to ze na pewno nie I wiek.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N lut 28, 2016 17:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
W czasopiśmie „Science" opisano datowanie muszli pewnego mięczaka. Metodą węgla radioaktywnego jej wiek określono na 2300 lat. Był tylko jeden mały problem: chodziło o muszlę osobnika obecnie żyjącego
W innym przypadku wiek muszli żyjącego ślimaka oceniono na 27 000 lat.

sa jeszcze inne pomyłki
To tyle na temat niezawodnosci datowania weglowego.W 2002 roku wiarygodność datowania całunu metodą C14 podważyły ustalenia Włocha, dr. Orazio Petrosillo. Kierowani przez Petrosillo eksperci ustalili, że tkanina Całunu Turyńskiego składa się w 40% z włókien datowanych na I wiek naszej ery, a w 60% z czasów późniejszych, z XIII i XVI w. To skutek wielu napraw dokonanych w przeszłości[49].

W roku 2008 ukazały się dwie prace kwestionująca datowanie C14 z 1988 roku: rozszerzona praca Benforda i Marino[50] oraz praca Roberta Villarreala[51]. Zainspirowany artykułem Bedford i Marino, Raymond Rogers przeprowadził dodatkowe badania zachowanych próbek i doszedł do wniosku, że zawierają one włókna bawełniane o późniejszym pochodzeniu[52].

W 2009 roku ukazała się praca prof. Giulio Fantiego kwestionująca datowanie C14 z 1988


N lut 28, 2016 18:36
Zobacz profil
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Legenda o autorstwie św Łukasza dotyczy zatem pierwowzoru niż naszego obrazu
http://www.fronda.pl/a/czym-naprawde-je ... 27915.html


N lut 28, 2016 18:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
merkaba napisał(a):
sa jeszcze inne pomyłki
To tyle na temat niezawodnosci datowania weglowego.W 2002 roku wiarygodność datowania całunu metodą C14 podważyły ustalenia Włocha, dr. Orazio Petrosillo. Kierowani przez Petrosillo eksperci ustalili, że tkanina Całunu Turyńskiego składa się w 40% z włókien datowanych na I wiek naszej ery, a w 60% z czasów późniejszych, z XIII i XVI w. To skutek wielu napraw dokonanych w przeszłości[49].


Całun Turyński to nic nie warte malowidło.
Sam fakt że nie pozwolono na dodatkowe badania, w celu ostatecznego wyjaśnienia, ile tak na prawde ma lat, świadczy o tym że kościół nie chce, aby ostatecznie potwierdzono że ten całun powstał w średniowieczu.
Tu sie zrobił jakiś kabaret :D
Najpierw kościół pozwolił na zbadanie całunu, w celu potwierdzenia jego autentyczności :D :D po czym jak sie okazało, że powstał w średniowieczu, to już nie chcą dalej go badać.
A co nie którzy dostali od tego głupawki, pomimo że kościół sie już z tego wycofał, to oni dalej będą za wszelką cen udowadniać, że całun jest prawdziwy, wymyślając coraz to, bardziej dziwaczne teorie.
sapper napisał(a):
Wiele artefaktow jest kradzionych i dla niepoznaki zastepowanych kopiami.


Skoro ten obraz to kopia to trzeba go wywalić, i dać sobie z tym spokój.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 28, 2016 18:59
Zobacz profil
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
JedenPost napisał(a):
W których niby badaniach wyszedł III wiek? sapper mija się chyba z rzeczywistością o jakieś 1000 lat.


Jak wezmiesz poprawke o ktorej pisalem to wyjdzie ci roznica 10.000 lat.


N lut 28, 2016 19:30
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
merkaba napisał(a):
W czasopiśmie „Science" opisano datowanie muszli pewnego mięczaka. Metodą węgla radioaktywnego jej wiek określono na 2300 lat. Był tylko jeden mały problem: chodziło o muszlę osobnika obecnie żyjącego
W innym przypadku wiek muszli żyjącego ślimaka oceniono na 27 000 lat.

sa jeszcze inne pomyłki
To tyle na temat niezawodnosci datowania weglowego.W 2002 roku wiarygodność datowania całunu metodą C14 podważyły ustalenia Włocha, dr. Orazio Petrosillo. Kierowani przez Petrosillo eksperci ustalili, że tkanina Całunu Turyńskiego składa się w 40% z włókien datowanych na I wiek naszej ery, a w 60% z czasów późniejszych, z XIII i XVI w. To skutek wielu napraw dokonanych w przeszłości[49].

W roku 2008 ukazały się dwie prace kwestionująca datowanie C14 z 1988 roku: rozszerzona praca Benforda i Marino[50] oraz praca Roberta Villarreala[51]. Zainspirowany artykułem Bedford i Marino, Raymond Rogers przeprowadził dodatkowe badania zachowanych próbek i doszedł do wniosku, że zawierają one włókna bawełniane o późniejszym pochodzeniu[52].

W 2009 roku ukazała się praca prof. Giulio Fantiego kwestionująca datowanie C14 z 1988

Zmierzasz do podwazenia całej metody? Moze ktos popełnił jakieś błędy przy pobieraniu próbek albo podczas badania (samo przeprowadzenie pomiaru nie jest proste, wymaga m,inn, spalenia próbki, bada sie CO2 w spalinach). Metoda jest zweryfikowana i powszechnie stosowana. Gdy tylko jest możliwośc, porównuje się wyniki różnych metod dla tego samego obiektu.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pn lut 29, 2016 21:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Alus napisał(a):
Legenda o autorstwie św Łukasza dotyczy zatem pierwowzoru niż naszego obrazu
http://www.fronda.pl/a/czym-naprawde-je ... 27915.html
W dyskutowanym kontekscie nie ma to znaczenia. Z tego artykyłu wynika ze nawet ów pierwowzór powstał w średniowieczu.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pn lut 29, 2016 21:33
Zobacz profil
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
merkaba napisał(a):
W 2002 roku wiarygodność datowania całunu metodą C14 podważyły ustalenia Włocha, dr. Orazio Petrosillo.
Czyżby? Przecież Orazio Petrosillo to włoski pisarz, dziennikarz i watykanista, fascynat całunu. Studiował w Papieskim Seminarium Francuskim w Rzymie. Ukończył teologię na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim i filozofię na Uniwersytecie La Sapienza, stąd miał "dr" przed nazwiskiem i na tym się kończy jego bycie naukowcem. W sierpniu 2002 w "Il Messaggero" ukazał się artykuł Petrosilla, w którym ujawniał, że kuria Turynu w pełni potwierdziła operację usunięcia łat z całunu, dokonaną w wielkiej tajemnicy miesiąc wcześniej. Następnie rozwijał wątek 30 XVI-wiecznych łat, naszytych po pożarze. Stwierdził, że badaniu C-14 zostały poddane łaty, a nie oryginalne płótno. Bo on tak POWIEDZIAŁ...

merkaba napisał(a):
W roku 2008 ukazały się dwie prace kwestionująca datowanie C14 z 1988 roku: rozszerzona praca Benforda i Marino[50]
Przez jakiego Benforda? Sue Benford to dyplomowana pielęgniarka, kobieta, prywatnie żona Josepha Marino, byłego zakonnika. Oprócz sprawy całunu zajmowała się takimi zjawiskami jak: energie piramid, kręgi zbożowe, alternatywne energie uzdrawiające. W swojej książce "STRONG WOMAN: Unshrouding the Secrets of the Soul", opisała cudowne wyniki swoich eksperymentów z umieszczaniem zdjęcia twarzy z całunu turyńskiego na czystym płótnie. Joseph i Sue w 2000 na "Światowym Kongresie" 'Sindone 2000' w Orvieto wystąpili wśród całunomaniaków ze swoją tezą, a następnie ich wystąpienie wydano drukiem w materiałach kongresowych. Taka to ich "praca".

I tak dalej, i tak dalej. W miejsce jednej bzdury całunomaniaków wyrastają trzy następne. Człowiek nie nadąża obcinać głów tej hydrze.


Pn kwi 11, 2016 16:44
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Jeden z moich ulubionych

Obrazek


Śr kwi 12, 2017 18:23
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Alus napisał(a):
Robek napisał(a):
A to ile jest tych matek boskich?
Macie jaką liste?

Obrazów - bo od nich i od miejsca gdzie znajdują sie te obrazy, wzięło się ich mianowanie.


Wracając do tych Matek Boski o których tutaj tak zacząłem gadać.
Na tej stronie jest objawienie Matki Boskiej z Fatimy.

http://www.sanctus.pl/index.php?grupa=6 ... 58&doc=194

No i teraz w tych objawieniach Matka Boska mówi.

Cytat 1
„Chcę, abyście przyszli tu 13 dnia następnego miesiąca i nadal codziennie odmawiali różaniec na cześć Matki Bożej Różańcowej, aby uprosić pokój na świecie i koniec wojny, gdyż tylko Ona będzie mogła wam pomóc”.

Cytat 2
„Odmawiajcie w dalszym ciągu różaniec, aby uprosić koniec wojny. W październiku ukaże się również Pan Jezus, Matka Boża pod wezwaniem Bolesnej i Karmelitańskiej

Omówmy na razie te 2 cytaty :mrgreen:
W pierwszy cytacie Matka Boska mówi żeby się modlić do Matki Boskie Różańcowej, bo tylko ona będzie mogła im pomóc, no i tu mniejsza o to że z tego cytatu by wynikało że zwraca się do siebie w 3 osobie, co jest trochę dziwne.
I żeby tym słowem "zwykła/główna" nikogo nie obrazić :-D ale jednak tego użyje bo inaczej się nie da, więc tutaj mogła powiedzieć żeby się modlić do zwykłej Matki Boskiej, bo przecież co to robi za różnice? to modlitwa do Matki Boskiej Różańcowej jest więcej warta, niż do zwykłej Matki Boskiej? w końcu jak sami mówicie to jest to samo? a Matka Boska Różańcowa to jest tylko obraz?
W 2 cytacie jest mowa że ukaże się Matka Boska Karmelitańska i Matka Boska Bolesna.
Więc to się same obrazy tych Matek Boski się ukażą? czy na jakiej zasadzie to miało być?


Idźmy dalej, kolejny ostatni cytat

Cytat 3
Obok słońca pojawili się św. Józef z Dzieciątkiem Jezus na ręku i Matką Boską Różańcową. To była Święta Rodzina. Najświętsza Panna była ubrana na biało, w niebieskim płaszczu, a Dzieciątko Jezus było w jasnoczerwonej sukience. Św. Józef pobłogosławił tłum, czyniąc trzy razy znak krzyża. Dzieciątko Jezus uczyniło to samo.
Następną sceną była wizja Matki Boskiej Bolesnej i Pana Jezusa zgnębionego bólem, w drodze na Kalwarię. Wydawało się, że Pan Jezus pobłogosławił świat. Matka Boża nie miała miecza w piersi. Łucja widziała tylko górną część ciała Pana Jezusa.
Na zakończenie pojawiła się, w chwalebnej wizji, Matka Boska Karmelitańska, ukoronowana na Królową nieba i ziemi, z Dzieciątkiem Jezus na rękach.


To już tych wszystkich Matek Boskich nie będę wypisywał, bo mniejsza o to, no ale skoro najpierw się ukazała taka Matka Boska, a zaraz ukazała się już inna następna Matka Boska, to znaczy że się od siebie różniły.
Więc na jakiej zasadzie to funkcjonowało? to ci co mieli wizje po wyglądzie poznali że ta osoba wygląda jak obraz Matki Boskiej Karmelitańskiej, więc to Matka Boska Karmelitańska? i jak w następnej wizji, pojawiła się kolejna inna Matka Boska to też poznali która to, bo wyglądała jak Matka Boska Różańcowa?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 22, 2018 0:33
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Piękna Niepokalana Dziewica-Matka:
Obrazek

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr wrz 05, 2018 20:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Obraz Matki Bożej Rokitniańskiej : https://pl.wikipedia.org/wiki/Obraz_Matki_Bo%C5%BCej_Rokitnia%C5%84skiej
Obrazek
Uderzające w tym obrazie jest to, że jest tak podobna do Matki Bożej z Guadalupe
które to jest nie tyle obrazem co fotografią.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr wrz 05, 2018 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
To jest kobieta, tylko kobieta, nie Bóg czy bogini:
Obrazek

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


So wrz 08, 2018 20:20
Zobacz profil
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Japońska Madonna

Obrazek


Pt paź 05, 2018 19:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL