Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Wizerunki Matki Bożej 
Autor Wiadomość
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Biedny Robek, dostal oczoplasu. :-)
Koncentruj sie modlitwa na obrazie Jasnogorskim.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Obraz_Mat ... ochowskiej


Pt lut 26, 2016 12:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Alus napisał(a):
Robek napisał(a):
A to ile jest tych matek boskich?
Macie jaką liste?

Obrazów - bo od nich i od miejsca gdzie znajdują sie te obrazy, wzięło się ich mianowanie.


Nie rozumiemy sie :-D
Jest matka boska częstochowska, matka boska siekierkowska :-D i tak dalej i dalej...
Ile tych matek boskich jest? ktoś zrobił liste tego wszystkiego?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 26, 2016 13:46
Zobacz profil
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Robek napisał(a):
A to ile jest tych matek boskich?
Macie jaką liste?

Obrazów - bo od nich i od miejsca gdzie znajdują sie te obrazy, wzięło się ich mianowanie.


Nie rozumiemy sie :-D
Jest matka boska częstochowska, matka boska siekierkowska :-D i tak dalej i dalej...
Ile tych matek boskich jest? ktoś zrobił liste tego wszystkiego?


Tak, zrobiono liste, a suma wynosi 1, slownie, jedna.


Podobnie jak jeden jest Robek. :-)
Choc ma spora kolekcje zdjec zrobionych w roznych miejscowosciach i w roznym wieku, to jednak ten sam Robek. :-)
Znajdzie sie tam pewnie Robek zakopianski, Robek pomorski, Robek wawelski, Robek z podstawowki, itp. :-)


Pt lut 26, 2016 13:55
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
sapper napisał(a):
Tak, zrobiono liste, a suma wynosi 1, slownie, jedna.


Jak jedna! no co ty! :mrgreen:
Z pamięci moge dwie wymienić.
1. matka boska częstochowska.
2. matka boska siekierkowska.
A więc sam widzisz że jest więcej niż jedna :-D może nawet powyżej setki tego jest, nigdy sie nie interesowałem, tym za bardzo, więc nie znam konkretnej liczby.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 26, 2016 15:02
Zobacz profil
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Robkow tez jest sporo, moglbym wymienic Robka zakopianskiego i Robka pomorskiego, jak wyzej, a jest ich chyba setki. Czesc z nich juz sam Robek zapomnial. :-) Pewnie wpadl w samouwielbienie przed lustrem. :-)


Pt lut 26, 2016 15:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
sapper napisał(a):
Robkow tez jest sporo, moglbym wymienic Robka zakopianskiego i Robka pomorskiego, jak wyzej, a jest ich chyba setki. Czesc z nich juz sam Robek zapomnial. :-) Pewnie wpadl w samouwielbienie przed lustrem. :-)


Jak patrze na siebie w lustrze, to jakoś mi sie niedobrze robi :?
Więc za specjalnie mi sie to nie podoba, nawet reaguje agresją jak mi ktoś próbuje zrobić zdjęcie :D i w tej sytuacji Robek jest tylko jeden :-D a tych matek boskich są setki, i troche mnie dziwi że ty taki znawca tematu, nie wiesz jaka jest ich liczba.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lut 26, 2016 19:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Problem leży zupełnie gdzie indziej. Żaden z tych wizerunków nie jest prawdziwy, jako ze nie wiadomo jak najprawde wyglądała Matka Boska. Z pewnościa inaczej niż na tych obrazkach, gdzie ma rysy europejskie. Powinna natomiast miec semickie.
Oglądałem kiedyś audycję, w której pokazywano odtwarzanie rysów twarzy młodzieńca, który mógłby byc podobny do Jezusa, z racji czasu i miejsca. Oczywiście wizerunek nie odpowiadał zadnej postacji Jezusa znanej z obrazów. Matką Boska jeszcze sie chyba nie zajmowali.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


Pt lut 26, 2016 21:25
Zobacz profil
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Robek napisał(a):
sapper napisał(a):
Robkow tez jest sporo, moglbym wymienic Robka zakopianskiego i Robka pomorskiego, jak wyzej, a jest ich chyba setki. Czesc z nich juz sam Robek zapomnial. :-) Pewnie wpadl w samouwielbienie przed lustrem. :-)


Jak patrze na siebie w lustrze, to jakoś mi sie niedobrze robi :?
Więc za specjalnie mi sie to nie podoba, nawet reaguje agresją jak mi ktoś próbuje zrobić zdjęcie :D i w tej sytuacji Robek jest tylko jeden :-D a tych matek boskich są setki, i troche mnie dziwi że ty taki znawca tematu, nie wiesz jaka jest ich liczba.


Po co mi znac liczbe obrazow?
Matka Boska jest jedna.


So lut 27, 2016 2:35
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Robek napisał(a):
Alus napisał(a):
Robek napisał(a):
A to ile jest tych matek boskich?
Macie jaką liste?

Obrazów - bo od nich i od miejsca gdzie znajdują sie te obrazy, wzięło się ich mianowanie.


Nie rozumiemy sie :-D
Jest matka boska częstochowska, matka boska siekierkowska :-D i tak dalej i dalej...
Ile tych matek boskich jest? ktoś zrobił liste tego wszystkiego?

Był Bolesław Śmiały, Bolesław Szczodry.....Robek - ilu tych Bolesławów było?


So lut 27, 2016 9:05

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Ale mówi się że matka Boska Fatimska ma większą moc np. od jakieś Siekierkowskiej. Jan Paweł II był wyznawcą nie jakiejś Matki Boskiej ale Matki Boskiej Fatimskiej.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So lut 27, 2016 9:08
Zobacz profil
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
To jest jedynie odnosnikiem intencji w jakiej sie modlisz.


So lut 27, 2016 10:03
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Andy72 napisał(a):
Ale mówi się że matka Boska Fatimska ma większą moc np. od jakieś Siekierkowskiej. Jan Paweł II był wyznawcą nie jakiejś Matki Boskiej ale Matki Boskiej Fatimskiej.

Mówi się.....a Matka Boska "Medziugorska" mówi - Nie dysponuję wszystkimi łaskami. Otrzymuję od Boga to, co uzyskam modlitwą. Bóg mi całkowicie ufa. Szczególnie strzegę tych, którzy są mi poświęceni".
Jezus woli, byście sie zwracali raczej bezpośrednio do Niego niż za czyimś pośrednictwem. Jeśli jednak chcecie oddać się całkowicie Bogu i jeśli chcecie abym była wasza opiekunką, to powierzcie mi wszystkie wasze intencje, wasze posty i ofiary, abym mogła nimi dysponować zgodnie z wolą Bożą.


So lut 27, 2016 10:06

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
jedynie prawdziwy wyglad to obraz z jasnej gory namalował go apostoł łukasz
a 2 obrazem jest nienamalowany ludzka obraz z gaudelupe
Tilma jest wierzchnim odzieniem Indian, rodzajem obszernego płaszcza utkanego z grubych i szorstkich włókien agawy (kaktusa ayate). Kolorem przypomina surowe płótno lniane. Materiał utkany z tych włókien po 20 latach ulega całkowitemu rozpadowi, a z powodu szorstkiej i nierównej powierzchni oraz rzadkich splotów absolutnie nie udałoby się na nim namalować żadnego obrazu. Naukowe badania płótna, na którym znajduje się obraz Matki Bożej z Guadalupe, przeprowadzone w 1976 r. potwierdziły, że jest to materiał utkany z włókien agawy. Fakt, że na tej "kaktusowej" tkaninie znajduje się obraz, który jest prawdziwym arcydziełem, i że sama tkanina przetrwała w idealnym stanie przez 470 lat, nie wykazując choćby najmniejszych znaków rozpadu, zdumiewa wszystkich, a szczególnie świat nauki https://www.youtube.com/watch?v=CQpPMJ5-uOk


So lut 27, 2016 10:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Andy72 napisał(a):
Ale mówi się że matka Boska Fatimska ma większą moc np. od jakieś Siekierkowskiej. Jan Paweł II był wyznawcą nie jakiejś Matki Boskiej ale Matki Boskiej Fatimskiej.


To istnieje ranking, która Matka Boska ma największą siłę?
Znaczy lista od najsilniejszej do najsłabszej :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lut 27, 2016 14:20
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 16:50
Posty: 7771
Lokalizacja: Kraków, Małopolskie
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Robek napisał(a):
Andy72 napisał(a):
Ale mówi się że matka Boska Fatimska ma większą moc np. od jakieś Siekierkowskiej. Jan Paweł II był wyznawcą nie jakiejś Matki Boskiej ale Matki Boskiej Fatimskiej.


To istnieje ranking, która Matka Boska ma największą siłę?
Znaczy lista od najsilniejszej do najsłabszej :-D

Jeśli jeszcze nie zrozumiałeś to przeczytaj kilkanaście ostatnich wpisów.
Starając się zrozumieć.
A jeśli nadal nie rozumiesz, to nie ma czym się chwalić.

_________________
Fides non habet osorem nisi ignorantem


So lut 27, 2016 20:16
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL