Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 7:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Wizerunki Matki Bożej 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
merkaba napisał(a):
jedynie prawdziwy wyglad to obraz z jasnej gory namalował go apostoł łukasz


Że jak? :-D

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


So lut 27, 2016 20:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sty 04, 2011 12:01
Posty: 1123
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
tak pisze na https://pl.wikipedia.org/wiki/Obraz_Mat ... ochowskiej


So lut 27, 2016 23:31
Zobacz profil
Post Re: Wizerunki Matki Bożej

Problem w tym ze pozniejsi artysci przemalowali prawy polczek i przy okazji znacznie go rozjasnili i uwypuklili, co znienia nieco symetrie twarzy, a takze datowanie, bo calosc obrazu byla konserwowana wielokrotnie werniksami zywicznymi i z tad tez ta przyciemniona cera, a dokladniej gruba warstwa ciemniejacego z wiekiem werniksu i zywic zakrywajaca orginalne kolory.


So lut 27, 2016 23:58

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wizerunki Matki Bożej


Litości. Jest napisane: "Jak mówi legenda...".

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 28, 2016 9:12
Zobacz profil
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
JedenPost napisał(a):


Litości. Jest napisane: "Jak mówi legenda...".


A jednak, nawet taka wiki opiera sie na legendach. :-) Hmm... co zatem w innych tematach daje jej taka oogrrrrromna (jak spolka Z O O) wiarygodnosc? :-)

Bynajmniej badania C14 i historia obrazu datuja go na ok. 3 wiek, wiec biorac pod uwage zmieszanie warstw farb i werniksow z wielu wiekow daje wysokie prawdopodobienstwo ze jest duzo starszy, a tym samym ta "legenda" staje sie wiarygodna.


N lut 28, 2016 12:32

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Andy72 napisał(a):
A nie lepsza realna kobieta?

Czasem zdarza mi się przytulać do babci przez dość długi czas, nie chcę, aby w tym była nieczystość. Na to przytulanie może mieć wpływ coś w rodzaju "jakby dostrzegania Maryi" w niej (jest kobietą). Pojawiają się przy tym też chęci wzięcia babci na kolana. Mam nadzieję, że w tym moim zachowaniu nie ma rozpusty, nieczystości. Kobieta może jawić się mi jako słodkie stworzenie samo w sobie.

Na związek małżeński z realną kobietą zdaję się zbytnio nie mieć szans. Moja natura chce widzieć w żonie "jakby żywą przytulankę", w pewnym sensie "żywy wizerunek Maryi". Interesuje ją małżeństwo z kobietą mającą podobne problemy do mnie, nie z inną. Bałbym się mieć potomstwa, w przypadku fizycznego potomstwa ryzyko, że dzieci byłyby inne pod względem psychicznym od większości społeczeństwa, wygląda na bardzo duże. A posiadanie przybranego potomstwa mnie nie interesuje, natura chce mieć albo potomstwo z mojej żony i ze mnie, albo wcale.

Widok pewnych obrazów Maryi wywołuje u mnie "zasłodzenie" związane z chęcią przytulenia tej cudownej Niewiasty czy pocałowania jej, ale nie ma w tym "seksualności". Podobnie aseksualne uczucie słodyczy, chęci kontaktu fizycznego (np. przez "mizianie") może wywołać widok np. słodkiego kotka.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


N lut 28, 2016 14:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
sapper napisał(a):
Bynajmniej badania C14 i historia obrazu datuja go na ok. 3 wiek, wiec biorac pod uwage zmieszanie warstw farb i werniksow z wielu wiekow daje wysokie prawdopodobienstwo ze jest duzo starszy, a tym samym ta "legenda" staje sie wiarygodna.


W badaniach wyszło III wiek, a ty mówisz I, a może w drugą strone i jednak VI wiek :D
Tas sobie przekręcać można, w każdym kierunki.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 28, 2016 14:28
Zobacz profil
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
No niby mozna, ale po co?
Podobnie jak ten caly temat.
Ktos blednie cos zrozumie i pozniej nie chce zrozumiec wyjasnien i wychodzi z tego przepychanka.


N lut 28, 2016 14:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
sapper napisał(a):
No niby mozna, ale po co?
Podobnie jak ten caly temat.
Ktos blednie cos zrozumie i pozniej nie chce zrozumiec wyjasnien i wychodzi z tego przepychanka.


Według badań, obraz jest dużo młodszy niż faktycznie jest! coś mi to przypomina, jakąś inną historie na ten sam temat :-D
Czy to przypadek? nie sądze :D :D :D :D :D :D
Ileż to już relikwii jest dużo młodszych niż by sie wydawało :!: :!: :!:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 28, 2016 15:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
sapper napisał(a):

A jednak, nawet taka wiki opiera sie na legendach. :-)


W którym miejscu?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 28, 2016 15:43
Zobacz profil
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Robek napisał(a):
sapper napisał(a):
No niby mozna, ale po co?
Podobnie jak ten caly temat.
Ktos blednie cos zrozumie i pozniej nie chce zrozumiec wyjasnien i wychodzi z tego przepychanka.


Według badań, obraz jest dużo młodszy niż faktycznie jest! coś mi to przypomina, jakąś inną historie na ten sam temat :-D
Czy to przypadek? nie sądze :D :D :D :D :D :D
Ileż to już relikwii jest dużo młodszych niż by sie wydawało :!: :!: :!:


Wiele artefaktow jest kradzionych i dla niepoznaki zastepowanych kopiami.
Nawet muzea nie zawsze wystawiaja orginal, tylko jego kopie.
Pozniej przy zniszczeniu jakichs dokumentow wychodza cyrki z autentyfikacja i wiekiem.
Jesli np. dzielo sztuki zostalo podmienione wieki temu, a kopia musiala by byc idealna, to pozniejsze prace falszerza sa uznawane za orginaly, przypisywane orginalnemu autorowi i powoduje zamieszanie w datowaniu.
Niewielu ludzi zdaje sobie sprawe z problemow zwiazanych z wlasciwym datowaniem i identyfikacja orginalow. C14 ma tak duzy rozrzut ze 2 wieki to niewiele, a dodajac reperacje i konserwacje, to juz taki rozrzut moze byc do potegi 2 .
No, ale to nie temat na forum wiara.


N lut 28, 2016 15:45
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
JedenPost napisał(a):
sapper napisał(a):

A jednak, nawet taka wiki opiera sie na legendach. :-)


W którym miejscu?


W tym z ktorego pochodzi fragment o legendach.


N lut 28, 2016 15:46

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
I rozumiem, że nie odróżniasz przytoczenia legendy od opierania się na niej?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 28, 2016 15:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So mar 30, 2013 20:35
Posty: 2751
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
sapper napisał(a):
Bynajmniej badania C14 i historia obrazu datuja go na ok. 3 wiek, wiec biorac pod uwage zmieszanie warstw farb i werniksow z wielu wiekow daje wysokie prawdopodobienstwo ze jest duzo starszy, a tym samym ta "legenda" staje sie wiarygodna.

Skoro tak datują to pewnie tak jest. Wynika to też z tego, ze dopiero w tym czasie zaczęto w ogóle malować obrazy. W I wieku w ogóle nie malowano. Zgodzisz sie chyba ze jednak pierwszeństwo miałyby wizerunki Jezusa, gdyby w ogóle był wtedy zwyczaj malowania.
Zostaje wiec tylko legenda.

_________________
Rozsądne, a nie pętające swej wolności umysły są lekkimi ciałami lotnymi, wybiegającymi zawsze naprzód i rozpoznającymi okolice, do których dostojnie kroczący, zwarty korpus ortodoksów w końcu także kiedyś dotrze.
G.C. Lichtenberg


N lut 28, 2016 17:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
W których niby badaniach wyszedł III wiek? sapper mija się chyba z rzeczywistością o jakieś 1000 lat.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


N lut 28, 2016 17:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL