Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Następna strona
 Wizerunki Matki Bożej 
Autor Wiadomość
Post 
Dziekuję Lucyno za te piekne znaczki, widzialam kiedyś obraz Matki Boskiej Kozielskiej i bardzo mnie wzruszyl...

Kolejna ciekawostka Zwiastowanie z koscioła koptyjskiego w Egipcie...
Koptowie to chrześcijanie żyjący w Egipcie...

Obrazek


Śr lis 15, 2006 17:18
Post 
I ofiarownie Pana Jezusa w świątyni

Obrazek


Śr lis 15, 2006 17:24
Post 
szczególnie piękne wizerunki Maryji sa tu :
http://davenation.com/madonnas/found/

naprawdę warto pooglądać !

Choć ja lubię też ten. Maryja jest na nim cudownie piękna ( moim zdaniem) w otoczeniu cherubinów ( to ci niebiescy) i serafinów ( to ci czerwoni )


Obrazek


Cz lis 16, 2006 20:10
Post 
Matka Boska "Karmiąca"

Obrazek


Cz lis 16, 2006 20:49
Post 
Matka Boska z Korei

Obrazek

i japońska

Obrazek


Pt lis 17, 2006 18:25
Post 
to ja wkleję jeszcze ten- Matka Boża z Guadalupe. Ze względu na niezwykłą historię powstania wizerunku, ze względu na jego cudowność i ze względu na to, że wg nauki współczesnej nie powinien istnieć, ponieważ na włóknach nie znaleziono nawet najmniejszych śladów znanych barwników...
Obrazek


Pt lis 17, 2006 21:39
Post 
"Przez wiele stuleci Kościół obchodził dwa święta dla uczczenia cierpień Najświętszej Maryi Panny: w piątek przed Niedzielą Palmową - Matki Bożej Bolesnej i 15 września - Siedmiu Boleści Maryi. Pierwsze święto wprowadzono najpierw w Niemczech w roku 1423 w diecezji kolońskiej i nazywano je "Współcierpienie Maryi dla zadośćuczynienia za gwałty, jakich dokonywali na kościołach katolickich huszyci". Początkowo obchodzono je w piątek po trzeciej niedzieli wielkanocnej. W roku 1727 papież Benedykt XIII rozszerzył je na cały Kościół i przeniósł na piątek przed Niedzielą Palmową.
Drugie święto ma nieco inny charakter. Czci Bożą Matkę jako Bolesną i Królową Męczenników nie tyle w aspekcie chrystologicznym, co historycznym, przypominając ważniejsze etapy i sceny dramatu Maryi i Jej cierpień. Zaczęli to święto wprowadzać serwici. Od roku 1667 zaczęło się rozszerzać na niektóre diecezje. Pius VII w roku 1814 rozszerzył je na cały Kościół, a dzień święta wyznaczył na trzecią niedzielę września. Papież św. Pius X ustalił je na 15 września. W Polsce oba święta rychło się przyjęły. Już stary mszał krakowski z 1484 r. zawiera Mszę De tribulatione Beatae Virgini oraz drugą: De quinque doloribus B. M. Virginis. Również mszały wrocławski z 1512 roku i poznański z 1555 zawierają te Msze.
Oba święta są paralelne do świąt Męki Pańskiej, są w pewnym stopniu ich odpowiednikiem. Pierwsze bowiem święto łączy się bezpośrednio z Wielkim Tygodniem, drugie zaś z uroczystością Podwyższenia św. Krzyża. Ostatnia zmiana kalendarza kościelnego zniosła święto przed Niedzielą Palmową".





Obrazek



Obrazek


Obrazek


So lis 18, 2006 2:46
Post 
Obrazek


So lis 18, 2006 15:40

Dołączył(a): Pt cze 16, 2006 4:23
Posty: 1814
Post 
Ikona Najświętszej Maryi Panny Hodigitria – Przewodniczki
Obrazek


So lis 18, 2006 20:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 19, 2006 16:23
Posty: 950
Post 
Obrazek

Łaskami słynąca figura Matki Bożej Bolesnej z Limanowej.


Cz lis 23, 2006 16:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 29, 2007 9:15
Posty: 26
Post Szukam MB Karmiącej i Św. Rodziny
Witajcie! Jestem tu NOWA :-D

Właśnie doczekaliśmy się własnej sypialni. :-D Chciałabym powiesić na ścianie MB Karmiącą i Jakiś śliczny obrazek Św. Rodziny. Może wyświetlicie coś w większym formacie do wydruku? Chciałam kupić, ale wszedzie maja malutkie obrazki. :(

Pozdrawiam! :buja:

_________________
:buja: Oczekujemy naszego czwartego Dzieciątka. :buja:


N lip 29, 2007 11:25
Zobacz profil
Post 
tu http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Madonna_lactans masz 30 różnych przedstwaień MB karmiącej :) wybieraż obrazek, a potem jeszcze raz klikasz na niego i masz większą wersję


N lip 29, 2007 12:29
Post 
"wybierasz" oczywiście a nie "wybieraż " ;/


N lip 29, 2007 12:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 29, 2007 9:15
Posty: 26
Post 
Super! Dzięki! Już wybrałam. :-D

Jeszcze tylko Świetej Rodziny mi brak, choć... coś juz wynalazłam.


[/img]

_________________
:buja: Oczekujemy naszego czwartego Dzieciątka. :buja:


N lip 29, 2007 21:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lip 29, 2007 9:15
Posty: 26
Post 
tylko nie wiem jak je tu załączyć (mam na dysku jako jpg) :(

_________________
:buja: Oczekujemy naszego czwartego Dzieciątka. :buja:


N lip 29, 2007 21:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL