Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona
 Wizerunki Matki Bożej 
Autor Wiadomość
Post 
MARIA AUXILIADORA- jak sie domyślam Filipiny- to ich styl... :)

Obrazek


Śr cze 24, 2009 17:01
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 22, 2008 12:46
Posty: 1207
Post 
[img]http://1.1.1.5/bmi/maryjni.pl/images/photoalbum/album_1/0_maria_del_camino_catedral_almudena_madrid_1973_iconos_del_camino_neocatecumenal_jpg[1]_t2.jpg[/img]

_________________
.--- . --.. ..- ... // --..-. -.-- .--- . // .- -- . -. __1 Kor 13__
www.teologia.pl www.pro-life.pl
Pro dolorosa Eius passione, miserere nobis et totius mundi. Sanctus Deus,miserere nobis et totius mundi.


Cz cze 25, 2009 22:08
Zobacz profil WWW
Post 
Obrazek

Matka Boża z La Paz (Boliwia)


So cze 27, 2009 13:32
Post 
Matka Boża z Guadalupe, Meksyk

Obrazek


So cze 27, 2009 14:28

Dołączył(a): Pn sie 16, 2010 13:06
Posty: 1
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Witam
Czy ktoś może powiedzieć mi cokolwiek na temat tego wizerunku Matki Boskiej?
http://img686.imageshack.us/img686/4682/beztytuucuy.jpg
Bardzo mi zależy by dowiedzieć się jak najwięcej, szukam kilka dni, ale niestety póki co bezskutecznie.


Pn sie 16, 2010 14:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 22, 2012 16:32
Posty: 62
Post Re:
zefciu napisał(a):
A kto wie, skąd wzięła się ta ikona...
Obrazek


W czasie obrazoburstwa cesarz odciął rękę Janowi Damasceńskiemu, który bronił obrazów (według innych wersji był to kalif). Kilka lat po tym tragicznym wydarzeniu Jan modlił się przed ikoną Dexiokratusy. Bóg wysłuchał jego modlitw i ręka odrosła. Z wdzięczności Jan utworzył srebrną rękę i doczepił do ikony. Dlatego na wielu ikonach Tricheirusy (bo tak się nazywa) trzecia ręka wygląda nieco inaczej niż pozostałe

_________________
,,Bóg nie dozwoli z siebie szydzić. A co człowiek sieje, to i żąć będzie: kto sieje w ciele swoim, jako plon ciała zbierze zagładę''(Gal 6,8)
,Kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych.'' (Łk 12,9)


N sty 05, 2014 17:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N kwi 17, 2011 19:45
Posty: 390
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Ktoś ją namalował obłędnie brzydko.


N sty 05, 2014 18:58
Zobacz profil
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Bo nie jest namalowana, tylko wykonana jakąś inną techniką.
___________

Obrazek

Zdjęcie pochodzi stąd. Jak rozumiem to oryginał.
Prawdziwy majstersztyk cyzelerstwa.


N sty 05, 2014 19:06
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Obrazek

Napis na ikonie, w tłumaczeniu na polski:
    Trzeba tworzyć wspólnoty chrześcijańskie na wzór Świętej Rodziny Nazaretańskiej, które by żyły w pokorze, prostocie i uwielbieniu; gdzie drugi jest Chrystusem.

Napis ten odpowiada treści objawienia, jakiego doznał Francisco (Kiko) José Eduardo Argüello Wirtz, które w Neokatechumenacie uważa się za duchowy początek.


So lip 04, 2015 15:14

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Kiedy widzę niektóre przedstawienia Maryi, to mogę czuć "wielkie zasłodzenie" przez ten wspaniały widok powodujące, że chcę przytulić czy całować tę cudną, szacowną istotę.

Mi kobiecość szczególnie silnie kojarzy się z Matuchną. Takie obrazy szczególnie kojarzą mi się ze śliczną, piękną, przeczystą, nieskażoną lubieżnością Niewiastą (jaka cudna, niewinna jest ta Kobieta, jaka słodka...):

Obrazek

Obrazek

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz lut 25, 2016 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
A mi się nie podobają, choć przyznaję że te dwa które zapodał niewazny12 są całkiem ładne

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz lut 25, 2016 22:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Na tej stronie poza tymi dwoma przedstawieniami Matuchny, które niedawno umieściłem na tej stronie, najbardziej podoba mi się ten pierwszy na niej, w pierwszym wątku na tej stronie (MARIA AUXILIADORA, Filipiny). Z tych dwóch wizerunkach przedstawiających Niepokalane Serce Maryi (jedna z moich babć może mówić na tego typu przedstawienia "Matka Boska z otwartym Sercem") jakby szczególniej "bije" dla mnie niewinność Matuchny, jej delikatność, łagodność.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Cz lut 25, 2016 22:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
A to ile jest tych matek boskich?
Macie jaką liste?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lut 25, 2016 23:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
niewazny12 napisał(a):
Na tej stronie poza tymi dwoma przedstawieniami Matuchny, które niedawno umieściłem na tej stronie, najbardziej podoba mi się ten pierwszy na niej, w pierwszym wątku na tej stronie (MARIA AUXILIADORA, Filipiny). Z tych dwóch wizerunkach przedstawiających Niepokalane Serce Maryi (jedna z moich babć może mówić na tego typu przedstawienia "Matka Boska z otwartym Sercem") jakby szczególniej "bije" dla mnie niewinność Matuchny, jej delikatność, łagodność.

A nie lepsza realna kobieta?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt lut 26, 2016 9:04
Zobacz profil
Post Re: Wizerunki Matki Bożej
Robek napisał(a):
A to ile jest tych matek boskich?
Macie jaką liste?

Obrazów - bo od nich i od miejsca gdzie znajdują sie te obrazy, wzięło się ich mianowanie.


Pt lut 26, 2016 10:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 389 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL