Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N gru 08, 2019 12:39

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Dopuszczalność antykoncepcji 
Autor Wiadomość

Post Re: Dopuszczalność antykoncepcji.
Kael napisał(a):
Jest wariant hardcore: sprobowac zyc bez wspolzycia ten rok. W zyciu roznie bywa. To bylaby wasza wlasna decyzja, narzucona przez czynniki zdrowotne, ale na czas okreslony. Nigdy nie mozna wiedziec, czy zycie nie wymusi takiej sytuacji na czas nieokreslony.
Tu zawsze mozecie te "probe" przerwac, jesli bedzie zbyt ciezko
.

A co do ksiezy, to obawiam sie, ze lepiej (w Polsce) nie bedzie i luksus sensownej spowiedzi "na zadanie" odchodzi w przeszlosc.
Jesli chcecie powaznego pojednania z Bogiem w Sakramencie Pokuty, a nie "odkurzenia duchowego" miedzy Gloria a Credo. orzy okazji niedzielnej Mszy sw, zalecam juz teraz zaczecie poszukiwan spowiednikow. Np dominikanow, czy kapucynow.

Ja też pomyślałabym nad takim rozwiązaniem . Próbowałabym dochować wstrzemięźliwość przez ten okres, oczywiście upadek może się zdarzyć jesteśmy tylko ludźmi ale to i tak wydaje mi się to bardziej uczciwe rozwiązanie niż regularne pożycie w prezerwatywie bez umiaru . W małżeństwie trzeba być przygotowanym na takie sytuacje ,ludzie nie zawsze mogą się jednoczyć nie tylko ze względu na stan zdrowia ale ten zagrożoną /zaawansowaną ciąże, rozłąkę czy inne czyniki.

I mimo wszystko poszukałabym spowiednika nawet wyjechałabym do innego miasta żeby znaleźć osobę która potrafiłaby mi pomóc. I może nawet do kogoś wyższego szczebla niż zwykły ksiądz.

Pn gru 02, 2019 22:04

Post Re: Dopuszczalność antykoncepcji
Skoro macie wątpliwości, to może najlepiej ten problem przemodlić?
Myślę, że tu by mogła pomóc modlitwa wstawiennicza względnie rekolekcje gdzie taka modlitwa jest obecna.

Wt gru 03, 2019 12:03
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2