Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 15:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
 raczej nie wierzę niż wierzę... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: raczej nie wierzę niż wierzę...
Andy72 napisał(a):
straszenie?
- synku, jak będziesz przechodził przez ulicę, dobrze się rozejrzyj i uważaj na samochody
- jakim prawem mnie straszysz?! jak będę chciał to położę się na jezdni i nikt nie będzie mi dyktował co mam robić.

-Mam prawo, jesteś moim dzieckiem, ludzie ustalili, że odpowiadam za ciebie do 18 roku życia.
Jak cię nie nastraszę, to nie wbijesz sobie tego do łba, że jak nie będziesz uważał, przejedzie cię samochód, połamie ci nogi ręce miednicę, uszkodzi czaszkę, staniesz się roślinką do końca życia. Cierpiał będziesz nie tylko ty, ale i twoi rodzice, opiekunowie.
-A jak będę uważał i przejedzie cię samochód łamiąc nogi, to?
-Nie mądrz się gówniarzu.

Jak będziesz się onanizował - piekło.
Jak będziesz kłamał - piekło
Jak umrzesz w grzechu - piekło
Jak będziesz kochał się przed ślubem - piekło
Jak będziesz kochał się po ślubie używając prezerwatywy - piekło
Jak nie będziesz miał pokwitowań, że nie wpłacałeś na Radio - piekło
Jak ...


Pn sie 02, 2021 13:21
Zobacz profil
Post Re: raczej nie wierzę niż wierzę...
afilatelista napisał(a):
Jeśli uprawia się gimnastykę umysłową to może i można usprawiedliwić. Ja nie umiem sobie usprawiedliwić mordowania dzieci i niewolnictwa.

Dzieci mordowano i stworzono niewolnictwo zanim postała Biblia.
To w Biblii jest zakaz ofiarowywania dzieci bogu/bogom, w opisie Abrahama idącego oddać na ofiarę swojego jedynego syna, Bóg zamienia dziecko na zwierzę.

Cytuj:
Straszenie piekłem jest czysto chrześcijańskie. Według Biblii Jezus straszył piekłem.

Reinkarnacja czyli wcielenia, czasem w najbardziej obrzydliwe gady, to nie forma piekła?
W judaizmie, islamie, buddyzmie, hades u starożytnych Greków, w religii starożytnego Egiptu, Wales srogi pan podziemi w wierzeniach Słowian, to odpowiednik diabła stróża piekieł.
Wybór: niebo - piekło, zawsze należy do człowieka.


Pn sie 02, 2021 14:32
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: raczej nie wierzę niż wierzę...
george45 napisał(a):
Czyżby tylko chrześcijanie wpadli na taki pomysł? Inne religie nie straszą piekłem?

Piekło jako miejsce wiecznego cierpienia wymyślili Grecy - Tartar. To wpływy greckie u chrześcijan zapoczątkowały to piekło. Nie jestem pewny czy Jezus tak je postrzegał, czy bardziej jako odchlań.

Ale w chrześcijaństwie jako jedynym jest wieczne cierpienie za samo to że się żyje i nie wierzy w Jezusa. To okropna idea kara wieczna i to za poglądy.


Pn sie 02, 2021 22:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: raczej nie wierzę niż wierzę...
Andy72 napisał(a):
straszenie?
- synku, jak będziesz przechodził przez ulicę, dobrze się rozejrzyj i uważaj na samochody
- jakim prawem mnie straszysz?! jak będę chciał to położę się na jezdni i nikt nie będzie mi dyktował co mam robić.

Synku jeśli nie zapłacisz haraczu to polamuemy ci nogi. Więc dla własnego dobra zapłać.


Pn sie 02, 2021 23:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: raczej nie wierzę niż wierzę...
Alus napisał(a):
Dzieci mordowano i stworzono niewolnictwo zanim postała Biblia.
To w Biblii jest zakaz ofiarowywania dzieci bogu/bogom, w opisie Abrahama idącego oddać na ofiarę swojego jedynego syna, Bóg zamienia dziecko na zwierzę.

Wręcz przeciwnie. W Judaizmie jest nakaz ofiarowania wszystkiego co pierworodne Jahwe w tym pierworodnych dzieci. Z tym że dzieci nie składano dosłownie. Sama idea że Abraham miałby to zrobić jest paskudna. Tak samo jak mordowanie dzieci wrogów czy branie kobiet i dziewczyn jako niewolnice seksualne. Wiem że występowało to też w innych kulturach ale inni nie twierdzą że Bóg im tak kazał, a w Biblii tak jest.

Cytuj:
Reinkarnacja czyli wcielenia, czasem w najbardziej obrzydliwe gady, to nie forma piekła?
W judaizmie, islamie, buddyzmie, hades u starożytnych Greków, w religii starożytnego Egiptu, Wales srogi pan podziemi w wierzeniach Słowian, to odpowiednik diabła stróża piekieł.
Tak. Sama idea piekła nie jest nowa, ale chrześcijaństwo jak już pisałem na wyjątkowo niesprawiedliwa nieskończona karę za samo urodzenie się.
Cytuj:
Wybór: niebo - piekło, zawsze należy do człowieka.
Nic z tego. Ja po śmierci wybieram anihilację. A chrześcijaństwo mi takiej opcji nie daje. Mam cierpieć wiecznie.


Pn sie 02, 2021 23:08
Zobacz profil
Post Re: raczej nie wierzę niż wierzę...
afilatelista napisał(a):
Alus napisał(a):
Dzieci mordowano i stworzono niewolnictwo zanim postała Biblia.
To w Biblii jest zakaz ofiarowywania dzieci bogu/bogom, w opisie Abrahama idącego oddać na ofiarę swojego jedynego syna, Bóg zamienia dziecko na zwierzę.

Wręcz przeciwnie. W Judaizmie jest nakaz ofiarowania wszystkiego co pierworodne Jahwe w tym pierworodnych dzieci. Z tym że dzieci nie składano dosłownie. Sama idea że Abraham miałby to zrobić jest paskudna. Tak samo jak mordowanie dzieci wrogów czy branie kobiet i dziewczyn jako niewolnice seksualne. Wiem że występowało to też w innych kulturach ale inni nie twierdzą że Bóg im tak kazał, a w Biblii tak jest.

Konkretne wersy z Biblii proszę.

Cytuj:
Tak. Sama idea piekła nie jest nowa, ale chrześcijaństwo jak już pisałem na wyjątkowo niesprawiedliwa nieskończona karę za samo urodzenie się.

Bujda - grzechem pierworodnym nazwano jedynie skłonność natury ludzkiej do zła, o czym pisze Paweł w liście do to Rzymian - Nie czynie bowiem dobra, którego chcę, ale czynię zło, którego nie chcę(7,24)
Gdyby brak chrztu przesądzał o piekle, to Jezus w opisie sądu ostatecznego jako kryterium podział wskazach chrzest, a nie miłość.

Cytuj:
Nic z tego. Ja po śmierci wybieram anihilację. A chrześcijaństwo mi takiej opcji nie daje. Mam cierpieć wiecznie.

Żadna religia nie daje, co najwyżej to jakieś sekty.


Wt sie 03, 2021 7:21

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: raczej nie wierzę niż wierzę...
Alus napisał(a):
Bujda - grzechem pierworodnym nazwano jedynie skłonność natury ludzkiej do zła, o czym pisze Paweł w liście do to Rzymian - Nie czynie bowiem dobra, którego chcę, ale czynię zło, którego nie chcę(7,24) .

Jeśli to co cytujesz napisał Paweł, to wszystko co przekazał w swych listach jest złem, które uczynił, mimo, że nie chciał.
Alus napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Cytuj:
Nic z tego. Ja po śmierci wybieram anihilację. A chrześcijaństwo mi takiej opcji nie daje. Mam cierpieć wiecznie.

Żadna religia nie daje, co najwyżej to jakieś sekty.

I tu widzimy na czym bazują wszystkie religie, strach przed śmiercią i karą wieczną. Nie wiem czy się nie mylę, ale chyba i bardziej nastraszy swego członka tym więcej pozyska wyznawców. Taki członek ze strachu, będzie przekazywał strach swym potomkom, a oni swym itd.


Wt sie 03, 2021 11:27
Zobacz profil
Post Re: raczej nie wierzę niż wierzę...
george45 napisał(a):
Jeśli to co cytujesz napisał Paweł, to wszystko co przekazał w swych listach jest złem, które uczynił, mimo, że nie chciał.

Potrafisz sprecyzować konkretne zło zawarte w tych listach?


Cytuj:
I tu widzimy na czym bazują wszystkie religie, strach przed śmiercią i karą wieczną. Nie wiem czy się nie mylę, ale chyba i bardziej nastraszy swego członka tym więcej pozyska wyznawców. Taki członek ze strachu, będzie przekazywał strach swym potomkom, a oni swym itd.

Widzimy także, jak 90% zdeklarowanych ateistów, na łożu śmierci wzywa kapłanów...tak nagle ich polubiają, czy zwykły ludzki strach im dyktuje takie zachowanie?


Wt sie 03, 2021 12:58

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: raczej nie wierzę niż wierzę...
Alus napisał(a):
george45 napisał(a):
Jeśli to co cytujesz napisał Paweł, to wszystko co przekazał w swych listach jest złem, które uczynił, mimo, że nie chciał.

Potrafisz sprecyzować konkretne zło zawarte w tych listach?

Z przytoczonej wypowiedzi wynika, że czyni zło, nie uwzględniając żadnych wyjątków, mimo że nie chce tego czynić. Tym samym zło jest zawarte we wszystkim co uczynił.
PS
Dopuszczam myśl, że wypowiedź Pawła wyrwałaś z kontekstu chcąc coś udowodnić, a wyszło jak zawsze.
Cytuj:
I tu widzimy na czym bazują wszystkie religie, strach przed śmiercią i karą wieczną. Nie wiem czy się nie mylę, ale chyba i bardziej nastraszy swego członka tym więcej pozyska wyznawców. Taki członek ze strachu, będzie przekazywał strach swym potomkom, a oni swym itd.

Widzimy także, jak 90% zdeklarowanych ateistów, na łożu śmierci wzywa kapłanów...tak nagle ich polubiają, czy zwykły ludzki strach im dyktuje takie zachowanie?[/quote]
Nie wiem jakim urządzeniem dysponujecie i widzicie że 90% zadeklarowanych ateistów wzywa kapłanów na łożu. Rozumiem, że przedstawisz dowody na te 90%.

Człowiek jest człowiek i od dzieciństwa aż do piachu żyje w ciągłym strachu. Zadbali o to jego rodzice, kapłani nauczyciele, politycy. Z takimi wystraszonymi ludźmi to jest podobnie jak ze stadem baranów, jeden pastuch z psem zaprowadzi tysiące baranów tam gdzie chce. Zauważ, że sporadycznie pastuch czy pies straszą barana, w większości to baran straszy barana.


Wt sie 03, 2021 13:34
Zobacz profil
Post Re: raczej nie wierzę niż wierzę...
george45 napisał(a):
I tu widzimy na czym bazują wszystkie religie, strach przed śmiercią i karą wieczną. Nie wiem czy się nie mylę, ale chyba i bardziej nastraszy swego członka tym więcej pozyska wyznawców. Taki członek ze strachu, będzie przekazywał strach swym potomkom, a oni swym itd.


george45 napisał(a):
Człowiek jest człowiek i od dzieciństwa aż do piachu żyje w ciągłym strachu. Zadbali o to jego rodzice, kapłani nauczyciele, politycy. Z takimi wystraszonymi ludźmi to jest podobnie jak ze stadem baranów, jeden pastuch z psem zaprowadzi tysiące baranów tam gdzie chce. Zauważ, że sporadycznie pastuch czy pies straszą barana, w większości to baran straszy barana.


I wszystko jasne.

Coś do obejrzenia:


Wt sie 03, 2021 19:28

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: raczej nie wierzę niż wierzę...
Believing napisał(a):
Coś do obejrzenia:

Ateiści robią filmik o tym jacy to są biedni i poszkodowani?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt sie 03, 2021 19:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: raczej nie wierzę niż wierzę...
Alus napisał(a):
[quote
Konkretne wersy z Biblii proszę.

Wyjścia 22: 28 Nie będziesz się ociągał z [ofiarą z] obfitości zbiorów i soku wyciskanego w tłoczni. I oddasz Mi twego pierworodnego syna."
W praktyce w czasach biblijnych nie składano ofiar z dzieci tylko składano ofiary ze zwierząt

wyjścia 34:19 Wszystko pierworodne do Mnie należy, a także pierworodny samiec z bydła, wołów i owiec. 20 Pierworodnego zaś osła wykupisz głową owcy, a jeślibyś nie wykupił, złamiesz mu kark. Wykupisz też pierworodnego syna swego, i nie wolno się ukazać przede Mną z pustymi rękami.

Należy pamiętać że izraelici byli jednym.z ludów kananejskich a judaizm wywodzi się z religii politeistycznych tamtego rejonu.

Cytuj:
Bujda - grzechem pierworodnym nazwano jedynie skłonność natury ludzkiej do zła, o czym pisze Paweł w liście do to Rzymian - Nie czynie bowiem dobra, którego chcę, ale czynię zło, którego nie chcę(7,24)
Gdyby brak chrztu przesądzał o piekle, to Jezus w opisie sądu ostatecznego jako kryterium podział wskazach chrzest, a nie miłość.

A przepraszam. Założyłem że jesteś katoliczką. Bo katolicy mają obowiązek wierzyć w konieczność chrztu który znajduje dosłowny grzech Adama.

Sobór trydencki

Kan. 1. Jeśli ktoś nie wierzy, że pierwszy człowiek Adam, kiedy przekroczył w raju nakaz Boży, zaraz stracił świętość i sprawiedliwość, którą został obdarzony, i przez to przestępstwo ściągnął na siebie gniew i oburzenie Boże, a dlatego także i śmierć, którą Bóg mu poprzednio zagroził, razem zaś ze śmiercią niewolę pod władzą tego, który potem „miał władzę śmierci, to jest diabła” [Hbr 2, 14], i przez winę tego przestępstwa cały Adam co do ciała i co do duszy zmienił się na gorsze – niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych.

Kan. 3. Jeśli ktoś twierdzi, że ten grzech Adama – mający jeden początek i przekazany wszystkim ludziom przez rodzenie, a nie przez naśladowanie, który obciąża osobiście każdego jako jego własny grzech – można zgładzić czy to siłami natury, czy też jakimś innym sposobem, a nie przez zasługi jedynego Pośrednika, Pana naszego Jezusa Chrystusa, który krwią swoją pojednał nas z Bogiem „stawszy się dla nas sprawiedliwością, uświęceniem i odkupieniem” [1 Kor 1, 30], albo [jeśli] przeczy możliwości dostąpienia tych zasług Jezusa Chrystusa tak przez przez dorosłych, jak i przez dzieci w sakramencie chrztu należycie udzielanym według obrzędu Kościoła – niech będzie wyklęty.

Kan. 4. Jeśli ktoś przeczy temu, że należy chrzcić dzieci zaraz po urodzeniu, chociażby pochodziły od rodziców ochrzczonych, albo mówi, że się je chrzci wprawdzie dla odpuszczenia grzechów, lecz nie otrzymały one w spuściźnie od Adama żadnego grzechu pierworodnego, który trzeba zgładzić obmycie odrodzenia, by dostąpić żywota wiecznego, że skutkiem tego u tych dzieci forma chrztu „dla odpuszczenia grzechów” nie jest prawdziwa, lecz fałszywa – niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych.(...)

Rozumiem że jesteś wyłączona ze społeczności wiernych KK? Żeby nie być musisz wierzyć w dosłowny grzech pierworodny przekazywany z pokolenia na pokolenie i do odpuszczenia którego potrzebny jest chrzest.

Cytuj:
Żadna religia nie daje, co najwyżej to jakieś sekty.
Ale mnie nie interesuje żadna religia. Uważam tylko że wieczne cierpienie to słaba alternatywa.

Alus napisał(a):
Widzimy także, jak 90% zdeklarowanych ateistów, na łożu śmierci wzywa kapłanów...tak nagle ich polubiają, czy zwykły ludzki strach im dyktuje takie zachowanie?

Proszę o źródło tych statystyk. Myślę że to manipulacja jeśli nie kłamstwo.
Jeśli nawet ktoś wzywa to często rodzina a nie sam ateista ale chętnie dowiem się skąd masz takie precyzyjne dane.


Wt sie 03, 2021 22:07
Zobacz profil
Post Re: raczej nie wierzę niż wierzę...
Jakbyś zapomniał SWII wliczył wszystkich ludzi do Ludu Bożego, który może osiągnąć zbawienie poprzez Miłość. Zgodnie z Jezusowym opisem sądu ostatecznego - jedynym kryterium jest Miłość.
I przypomnę Ci - katolicy to wyznawcy Chrystusa, opierający swe życie na Nowym Testamencie, dla których ST jest jedynie fundamentem, podobnie jak jest fundamentem dla muzułmanów.
Statystyk ateistów jednających sie z Bogiem raczej nikt nie czyni, o VIP-ach, medialnych osobach donoszą media, a spośród mi osobiście znanych kilku ateistów tylko jeden zmarł bez posługi księdza i pochowany został według ceremoniału świeckiego.
Zgadzam się w 100%, że perspektywa wiecznego cierpienia jest okrutna, ale to człowiek sam o sobie decyduje, o wieczności także, a aby uniknąć potępienia wystarczy by kochał, szanował wszystkich ludzi, wedle wskazań Ewangelii Mateusza (25, 31-46) i jak wskazał św Paweł w Hymnie o Miłości.


Śr sie 04, 2021 7:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: raczej nie wierzę niż wierzę...
Alus napisał(a):
Jakbyś zapomniał SWII wliczył wszystkich ludzi do Ludu Bożego, który może osiągnąć zbawienie poprzez Miłość. Zgodnie z Jezusowym opisem sądu ostatecznego - jedynym kryterium jest Miłość.

KK sam sobie przeczy. Jednocześnie twierdzi że papież jest nieomylny a zmienia doktrynę o 180 stopni:D

Cytuj:
I przypomnę Ci - katolicy to wyznawcy Chrystusa, opierający swe życie na Nowym Testamencie, dla których ST jest jedynie fundamentem, podobnie jak jest fundamentem dla muzułmanów.

Co to znaczy fundamentem? Jezus był żydem i według niego samego i pierwszych chrześcijan żydowskim mesjaszem. Według KK jest dokładnie tym samym Bogiem co starotestamentowy Jahwe. Jezus nigdy nie odciął się od okropności starego testamentu. Powiedział też że nie zmienia żydowskiego prawa.

Cytuj:
Statystyk ateistów jednających sie z Bogiem raczej nikt nie czyni, o VIP-ach, medialnych osobach donoszą media, a spośród mi osobiście znanych kilku ateistów tylko jeden zmarł bez posługi księdza i pochowany został według ceremoniału świeckiego.

Czyli manipulujesz. Dlaczego podajesz statystyki których nie masz? To daj chociaż te doniesienia medialne o VIP-ach. Osobiście nigdy nie spotkałem się z ateistą nawróconym przed śmiercią ale spotkałem się rodzinami które nie uszanowały woli umierającego.

Cytuj:
Zgadzam się w 100%, że perspektywa wiecznego cierpienia jest okrutna, ale to człowiek sam o sobie decyduje, o wieczności także, a aby uniknąć potępienia wystarczy by kochał, szanował wszystkich ludzi, wedle wskazań Ewangelii Mateusza (25, 31-46) i jak wskazał św Paweł w Hymnie o Miłości.

Kwestia tego co zapewnia zbawienie to w Biblii pomieszanie z poplątaniem. Można znaleźć cytat na różne tezy i każdy kościół ma inne zdanie na ten temat. Ale KK od tego ma sobory i dogmaty żeby sprawę rozwiać. Dogmat "bez kościoła nie na zbawienia" obowiązuje.
Święty Kościół Rzymski mocno wierzy, wyznaje i głosi, że nikt, kto nie jest w Kościele katolickim, nie tylko poganie, ale i żydzi, albo heretycy i schizmatycy, nie mogą dostąpić żywota wiecznego, lecz pójdą w ogień wieczny, „który zgotowany jest diabłu i aniołom jego” (Mt 25, 41), jeżeli przed końcem życia nie będą przyłączeni do niego [Kościoła]. (…) Nikt też, choćby nie wiedzieć jakie dawał jałmużny, a nawet przelał krew dla Imienia Chrystusowego, nie może być zbawiony, jeżeli nie wytrwa w łonie i jedności Kościoła katolickiego
Więc jako katoliczką powinnaś w to wierzyć. Kościół też nie może tego zmienić chyba że przyzna się do omylności.


Śr sie 04, 2021 15:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: raczej nie wierzę niż wierzę...
Alus napisał(a):
Jakbyś zapomniał SWII wliczył wszystkich ludzi do Ludu Bożego, który może osiągnąć zbawienie poprzez Miłość. Zgodnie z Jezusowym opisem sądu ostatecznego - jedynym kryterium jest Miłość.

Jest to oczywiscie nieprawda, poniewaz do zbawienia potrzebna jest Milosc i Wiara.

Jednakze nalezy tu pamietac ze wiara prowadzi tylko do zbawienia wtedy gdy opiera sie na prawdzie.
Wiara bez prawdy niestety nie zbawia. Jakies wyuczone, na pokaz praktyki religijne do szczescia wiecznego nie prowadza.


Śr sie 04, 2021 17:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL