Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 3:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Gorsze dzieci Boga. 
Autor Wiadomość
Post Re: Gorsze dzieci Boga.
@epsilon nie raz doznałem ataku personalnego i nie raz słuchałem tego typu argumentów ("jestes niekatolikiem") nawet gorzej sformułowanych.
Aluś doznała niesprawiedliwości "gorszego dziecka" na własnej skórze, jesienna także widzi pewną niekonsekwencję w wartościowaniu życia ze względów etycznych (problem adopcji zarodków).
Czy np. wypowiedź posła Piechy (dzieci z probówki sa niepełnowartościowe - cokolwiek przez to rozumiał) wzięła się z powietrza?


Pn paź 29, 2012 16:23
Post Re: Gorsze dzieci Boga.
Nie jest wartościowane życie tylko sposób poczęcia.
Dlaczego za wypowiedź posła Piechy oraz niesprawiedliwość, której doświadczyła
Alus ma być odpowiedzialny Kościół Katolicki? Dlatego, że ktoś
musi być odpowiedzialny? - bo to nie bierze się z powietrza?
Ludzie różne głupoty opowiadają...np. takie, że Kościół w oficjalnym
Liście skierowanym do wiernych nazwał dzieci z in vitro "dziećmi szatana"...
Jedni opowiadają, a drudzy w to wierzą, bez sprawdzenia.

Może ktoś jednak znalazł ten List, którego poszukiwałam przez dwie godziny?
Śmiem bowiem twierdzić, że to głupota, ale chętnie przeproszę,
jak zobaczę na własne oczy.


Pn paź 29, 2012 16:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 18:21
Posty: 267
Post Re: Gorsze dzieci Boga.
MARIEL napisał(a):
(...)Ludzie różne głupoty opowiadają...np. takie, że Kościół w oficjalnym
Liście skierowanym do wiernych nazwał dzieci z in vitro "dziećmi szatana"...
Jedni opowiadają, a drudzy w to wierzą, bez sprawdzenia.

Może ktoś jednak znalazł ten List, którego poszukiwałam przez dwie godziny?
Śmiem bowiem twierdzić, że to głupota, ale chętnie przeproszę,
jak zobaczę na własne oczy.
Nie. Mój kolega też szukał i znalazł jedynie list do rodzin, ten co Ty, MARIEL. A tam nic takiego nie ma.

_________________
Wspólnota Domowego Kościoła
Crux sacra sit mihi lux! Nunquam draco sit mihi dux!
Vade retro Satana! Nunquam suade mihi vana!
Sunt mala quae libas. Ipse venena bibas!


Pn paź 29, 2012 16:50
Zobacz profil
Post Re: Gorsze dzieci Boga.
Pozwolę sobie przytoczyć słowa bpa Kiernikowskiego, jako "odtrutkę" przeciw
stwierdzeniu p. Piechy (powtarzam za Kozłem:
"dzieci z probówki są niepełnowartościowe").

"[...]mimo iż Kościół nie akceptuje wspominanych metod i wyraża przeciwko nim sprzeciw, to jednak żadną miarą nie odrzuca poczętych w ten sposób dzieci. "Nie są one w oczach Kościoła w żaden sposób pomniejszane. Każde ludzkie życie, niezależnie od tego w jakich warunkach i okolicznościach jest poczęte, według nauki Kościoła jest pełnowartościowym życiem i jest pojmowane jako dar Boży" - tłumaczy bp Kiernikowski."

http://adonai.pl/nieplodnosc/?id=77


Pn paź 29, 2012 17:05
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N gru 19, 2010 18:21
Posty: 267
Post Re: Gorsze dzieci Boga.
MARIEL napisał(a):
Pozwolę sobie przytoczyć słowa bpa Kiernikowskiego, jako "odtrutkę" przeciw
stwierdzeniu p. Piechy (powtarzam za Kozłem:
"dzieci z probówki są niepełnowartościowe").

"[...]mimo iż Kościół nie akceptuje wspominanych metod i wyraża przeciwko nim sprzeciw, to jednak żadną miarą nie odrzuca poczętych w ten sposób dzieci. "Nie są one w oczach Kościoła w żaden sposób pomniejszane. Każde ludzkie życie, niezależnie od tego w jakich warunkach i okolicznościach jest poczęte, według nauki Kościoła jest pełnowartościowym życiem i jest pojmowane jako dar Boży" - tłumaczy bp Kiernikowski."

http://adonai.pl/nieplodnosc/?id=77
To ja dorzucę do tej odtrutki :)

Eksperci Episkopatu o in vitro napisał(a):
Złożone sprawy – prostym językiem
Eksperci Episkopatu zadbali o jasny, prosty język. Swoje stanowisko w sprawie in vitro zilustrowali przykładami i danymi statystycznymi. Oświadczenie jest obszerniejsze niż dokument wydany 22 grudnia 2008 r. i rozwija myśli w nim zawarte. Stanowisko przygotowane przez Zespół Ekspertów KEP ds. Bioetycznych ustalone zostało z Prezydium KEP, co podnosi rangę dokumentu.

Eksperci podkreślają, że – mimo sprzeciwu wobec procedury in vitro – dzieci, które urodziły się wskutek zapłodnienia pozaustrojowego, należy przyjąć z miłością i szacunkiem – przysługuje im bowiem pełna godność, jak każdej osobie ludzkiej.
Podkreślenie moje.

Całość "Eksperci Episkopatu o in vitro – jasno, z uzasadnieniem, Warszawa, 24.03.2010" tutaj: http://www.episkopat.pl/?a=kalendarium_show&id=12556&typ=INFORMACJE

_________________
Wspólnota Domowego Kościoła
Crux sacra sit mihi lux! Nunquam draco sit mihi dux!
Vade retro Satana! Nunquam suade mihi vana!
Sunt mala quae libas. Ipse venena bibas!


Pn paź 29, 2012 17:18
Zobacz profil
Post Re: Gorsze dzieci Boga.
SweetChild napisał(a):
Alus napisał(a):
Cytuj:
Wierzę, ale co KK miałby z tym fantem zrobić? Pretensje trzeba by kierować do samego Stwórcy. Na moje to Wszechmogący mógłby "się postawić" i np. nie dopuszczać do zapłodnienia w przypadku gwałtu.

Ten "fant", podobnie jak limbus, sprokurowali ludzie.

Limbus to inna kategoria, faktycznie KK stworzył tę koncepcję i KK mógł ją unicestwić.
Gwałt nie jest wymysłem KK i KK nie jest w stanie sprawić, aby od teraz nie było gwałtów. Tak samo KK nie jest w stanie sprawić, aby w wyniku gwałtów nie dochodziło do poczęcia. Jakie stanowisko, Twoim zdaniem, KK miałby zająć wobec tego "fanta"?

Nie segregować poczęć na doskonałe i te niedoskonałe - przekazywanie życia jest jednak pozbawione z moralnego punktu widzenia właściwej sobie doskonałości, jesli nie jest chciane jako owoc aktu małżeńskiego.....


Pn paź 29, 2012 23:31

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Gorsze dzieci Boga.
Alus napisał(a):
Nie segregować poczęć na doskonałe i te niedoskonałe - przekazywanie życia jest jednak pozbawione z moralnego punktu widzenia właściwej sobie doskonałości, jesli nie jest chciane jako owoc aktu małżeńskiego.....

To nie segregowanie samych poczęć, ale segregowanie sposobów przekazywanie życia. Gwałt jest jednym z tych sposobów przekazywania życia, który dość powszechnie jest uważany za sposób pozbawiony doskonałości.

Zaryzykuję analogię: powiedzmy, że mam ciężko chore dziecko i nie mam pieniędzy na lek. W pierwszym przypadku idę do pracy, za zarobione pieniądze kupuje lek i dziecko zdrowieje. W drugim napadam na jakiegoś przechodnia, zabijam go, a za zrabowane pieniądze kupuje lek i dziecko zdrowieje. W pierwszym i drugim przypadku dziecko dostanie taki sam lek i tak samo wyzdrowieje, ale rabunek jako sposób pozyskania pieniędzy jest moralnie niegodziwy.
Oczywiście ten czyn obciąża wyłącznie moje sumienie i w żaden sposób nie wpływa na dziecko.


Wt paź 30, 2012 11:43
Zobacz profil
Post Re: Gorsze dzieci Boga.
SweetChild napisał(a):
Alus napisał(a):
Nie segregować poczęć na doskonałe i te niedoskonałe - przekazywanie życia jest jednak pozbawione z moralnego punktu widzenia właściwej sobie doskonałości, jesli nie jest chciane jako owoc aktu małżeńskiego.....

To nie segregowanie samych poczęć, ale segregowanie sposobów przekazywanie życia. Gwałt jest jednym z tych sposobów przekazywania życia, który dość powszechnie jest uważany za sposób pozbawiony doskonałości.

Zaryzykuję analogię: powiedzmy, że mam ciężko chore dziecko i nie mam pieniędzy na lek. W pierwszym przypadku idę do pracy, za zarobione pieniądze kupuje lek i dziecko zdrowieje. W drugim napadam na jakiegoś przechodnia, zabijam go, a za zrabowane pieniądze kupuje lek i dziecko zdrowieje. W pierwszym i drugim przypadku dziecko dostanie taki sam lek i tak samo wyzdrowieje, ale rabunek jako sposób pozyskania pieniędzy jest moralnie niegodziwy.
Oczywiście ten czyn obciąża wyłącznie moje sumienie i w żaden sposób nie wpływa na dziecko.

Fajnie....tylko zawsze to tłumaczycie z pozycji dziecka poczętego w sposób doskonały.
Nie będę drążyć tematu - powiem jedynie starą maksymę - nie zrozumie syty głodnego :(


Wt paź 30, 2012 13:36

Dołączył(a): Cz cze 09, 2005 16:37
Posty: 10694
Post Re: Gorsze dzieci Boga.
Alus napisał(a):
Fajnie....tylko zawsze to tłumaczycie z pozycji dziecka poczętego w sposób doskonały.

Gdyby rygorystycznie podejść do stwierdzenia "przekazywanie życia jest jednak pozbawione z moralnego punktu widzenia właściwej sobie doskonałości, jeśli nie jest chciane jako owoc aktu małżeńskiego", to kto wie, czy tych dzieci poczętych w sposób doskonały nie byłoby mniej niż poczętych w sposób niedoskonały...

Rygorystycznie, czyli przez "akt małżeński" rozumiejąc jedynie współżycie małżeństwa sakramentalnego i przez "chciane" rozumiejąc jedynie dziecko zaplanowane (czyli bez NPR, ewentualnie NPR stosowany do wyznaczenia fazy płodnej i oczywiście bez antykoncepcji).


Wt paź 30, 2012 15:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Gorsze dzieci Boga.
Nie dawno była afera bo jakiś biskup (nie w Polsce),
powiedział, że dzieci z gwałtu są chciane i kochane przez Boga
jak każde inne.

Zrobiła się afera, że biskup powiedział, że
gwałty odbywają się bo taka jest wola Boża.

Problem z "niegodziwością poczęcia" jest ogromny.
Nie mam pojęcia jak sobie radzą z tym ludzie
wiedzący, że ich zycie jest owocem gwałtu,
myślę, że z taką świadomością żyć bardzo, bardzo trudno.

To samo pewnie dotyczy dzieci poczętych "niegodnie"
poprzez in vitro jeżeli poważnie traktują to co można
usłyszeć w kościele.

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Śr paź 31, 2012 13:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz wrz 10, 2009 4:54
Posty: 707
Post Re: Gorsze dzieci Boga.
Z drugiej strony dzieci z in vitro są dziećmi baaardzo chcianymi, tymi, dla których rodzice byli w stanie zapłacić wysoką cenę (i moralną, jeśli faktycznie nie jest obojętny im los niewykorzystanych zarodków, i materialną - in vitro to są wydatki rzędu kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy zł. Ludzie na to biorą kredyty!).


Śr paź 31, 2012 14:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 86 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL