Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 0:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 Granice intymności w czasie "chodzenia"ze sobą -do rodziców 
Autor Wiadomość
Post Re: Granice intymności w czasie "chodzenia"ze sobą -do rodzi
Color napisał(a):
Nie wycofuj się tak szybko, byłaś taka pewna swoich racji.

I wciąż jestem pewna.

Color napisał(a):
Do Kościoła nie zwraca się po to, źeby uzyskać odpowiedź czy dana tabletka jest skuteczna i w jaki sposób tą skuteczność się uzyskuje, do Kościoła idzie się po zbawienie. To całkowicie odmienne rzeczywistości.

A czy ja to gdzieś neguję? Przecież ja dokładnie to powiedziałam, i to tylko potwierdza moje inne racje.
Naprawdę nie widzę sensu dalszej dyskusji. To tylko przerzucanie się postami, które do niczego nie prowadzi. A w sumie generalnie zgadzamy się jeśli chodzi o główne założenie.


Śr paź 10, 2012 21:00

Dołączył(a): Cz sie 12, 2004 10:25
Posty: 254
Post Re: Granice intymności w czasie "chodzenia"ze sobą -do rodzi
-Vi- napisał(a):
Color napisał(a):
Nie wycofuj się tak szybko, byłaś taka pewna swoich racji.

I wciąż jestem pewna.


Przypomnę: jesteś pewna, że Kościół nierzetelnie przekazuję wiedzę o seksualności.
Prosiłem - podaj 1 przykład, w którym Kościół przekazuje tą wiedzę.

-Vi- napisał(a):
Przecież ja dokładnie to powiedziałam, i to tylko potwierdza moje inne racje.

To, że w czymś się zgadzamy w żaden sposób nie potwierdza Twoich innych racji.
Próbujesz skończyć dyskusję, bo doskonale wiesz, że Kościół takiej wiedzy nie przekazuje. No, ale teraz trudno wycofać się z nieprzemyślanych twierdzeń, co?


Cz paź 11, 2012 7:18
Zobacz profil
Post Re: Granice intymności w czasie "chodzenia"ze sobą -do rodzi
Powtórzę po raz ostatni - co miałam powiedzieć, powiedziałam. A także wyjaśniłam wszystko w jednym z postów. Do przykładu się odniosłam i wykazałam jak nierzetelnie zostały przedstawione informacje przez Kościół. A to, że komuś nie podoba się przykład do którego się odniosłam, czy moje argumenty, to już nie mój problem. Na tej zasadzie to wszystko można odrzucić, albo skomentować że niezależnie od tego co tam duchowni gadają, to stanowisko KK to tylko to co w dokumentach. Ale jeśli tak jest, to tylko to potwierdza, że KK nierzetelnie informuje na temat seksualności i seksu.
Nie zamierzam się kręcić w kółko, a insynuowania mi czegokolwiek sobie nie życzę. Natomiast o jakimkolwiek wycofaniu się z moich twierdzeń w tej kwestii - zapomnij.
Żegnam!


Cz paź 11, 2012 8:38

Dołączył(a): N lip 15, 2012 19:38
Posty: 77
Post Re: Granice intymności w czasie "chodzenia"ze sobą -do rodzi
-Vi- napisał(a):
Twoje informacje, które udzielił Ci Kościół, na temat działania tabletki "po" są przynajmniej niepełne. Taka tabletka nie musi mieć działania wczesnoporonnego. Opóźnia proces owulacji, jeśli jeszcze do niego nie doszło, zagęszcza śluz w szyjce, co utrudnia dostęp plemnikom. Jak najbardziej więc ta tabletka może przeciwdziałać zapłodnieniu.
Tabletka może mieć działanie wczesnoporonne

Odnalazłem ten tekst na stronie www,tabletkipo ,pl.
Ale nie wkleiłaś wszystkiego, np tego co na górze strony - że zabronione jest używanie częściej, niż 4 razy w miesiącu oraz inne zastrzeżenia. A już głębiej to w ogóle "strach się bać"...:
Cytuj:
Tabletki po są potężnymi dawkami hormonów, które niestety powodują liczne skutki uboczne w organizmie. Większość z nich podana jest poniżej, wraz z częstotliwościami występowania. Należy pamiętać, że brak skutków ubocznych – nie oznacza tego, że tabletki nie działają. Jest to jedynie oznaka, że kobieta dobrze znosi przyjęty preparat – w takim wypadku powinnyście się cieszyć – a nie czegokolwiek obawiać.

Objawy występujące bardzo często (więcej niż 1 kobieta na 10):

krwawienie niezwiązane z miesiączką (występuje w przeciągu kilku dni od zażycia tabletki),

nudności, bóle podbrzusza,

zmęczenie.

Objawy występujące często (mniej niż jedna kobieta na 10, ale więcej niż na 100):

zawroty głowy,

wrażliwość piersi,

opóźnienie miesiączki o ponad 7 dni,

nieregularne krwawienie lub plamienie,

biegunka, wymioty (jeśli wystąpiły – zajrzyj do artykułu).

Objawy występujące bardzo rzadko:

wysypka, problemy z cerą.


Cz paź 11, 2012 10:52
Zobacz profil
Post Re: Granice intymności w czasie "chodzenia"ze sobą -do rodzi
ziutecki napisał(a):
Odnalazłem ten tekst na stronie www,tabletkipo ,pl.
Ale nie wkleiłaś wszystkiego, np tego co na górze strony - że zabronione jest używanie częściej, niż 4 razy w miesiącu oraz inne zastrzeżenia. A już głębiej to w ogóle "strach się bać"...:
Cytuj:
Tabletki po są potężnymi dawkami hormonów, które niestety powodują liczne skutki uboczne w organizmie. Większość z nich podana jest poniżej, wraz z częstotliwościami występowania. Należy pamiętać, że brak skutków ubocznych – nie oznacza tego, że tabletki nie działają. Jest to jedynie oznaka, że kobieta dobrze znosi przyjęty preparat – w takim wypadku powinnyście się cieszyć – a nie czegokolwiek obawiać.

Objawy występujące bardzo często (więcej niż 1 kobieta na 10):

krwawienie niezwiązane z miesiączką (występuje w przeciągu kilku dni od zażycia tabletki),

nudności, bóle podbrzusza,

zmęczenie.

Objawy występujące często (mniej niż jedna kobieta na 10, ale więcej niż na 100):

zawroty głowy,

wrażliwość piersi,

opóźnienie miesiączki o ponad 7 dni,

nieregularne krwawienie lub plamienie,

biegunka, wymioty (jeśli wystąpiły – zajrzyj do artykułu).

Objawy występujące bardzo rzadko:

wysypka, problemy z cerą.

Nie korzystałam ze strony internetowej. Zalinkowałabym wtedy żeby było uczciwie. Temat wszelkich antykoncepcji znam dość dobrze, i zazwyczaj piszę od siebie. Chociaż oczywiście zdarza mi się czasami skorzystać z pomocy, by czegoś nie pominąć lub sprawdzić fachowe szczegóły lub słownictwo.

Nie pisałam wszystkiego (przecież można przekleić całą ulotkę), ponieważ nie o tym tu była mowa. Odniosłam się do konkretnego wpisu, i pod tym kątem pisałam. Jasne, że różne efekty mogą się pojawić. Jak w przypadku każdego leku. I oczywistym też jest, że tabletka "po" nie jest cukierkiem, tylko środkiem o określonym działaniu, który zażywa się w określonym celu i w określony sposób.

Poza tym, nie wymieniamy się tu opiniami na temat tego, czy po tabletki sięgać. To nie ten dział. Dlatego nie odniosę się do części Twojej wypowiedzi.

A tak jeszcze poza tym, to w sumie w ogóle temat nie o tym ;)


Cz paź 11, 2012 11:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 110 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL