Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 6:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Kurs przedmałżeński 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt lis 09, 2004 15:42
Posty: 3
Post Kurs przedmałżeński
Chcemy wziąć ślub kościelny, ale mamy mały problem z kursem przedmałżeńskim. Mój chłopak pracuje w nietypowych godzinach, codziennie (tylko bez soboty) od 18 do 6 rano, co drugą sobotę też ma dyżur. Czasem - do dwa, trzy tygodnie - chodzi przez tydzień na dzienną zmianę. Nie ma nigdzie (mieszkamy w Warszawie) - przynajmniej ja nie znalazłam w żadnej parafii kursu, na który moglibyśmy chodzić, ponieważ przeważnie są ogranizowane w poniedziałki lub inny dzień tygodnia po południu. Słyszałam jednak, żę są kursy weekendowe, wjazdowe. Może ktoświe, gdzie są takei organizowane. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę, wcale nie musi to być w Warszawie.


Wt lis 09, 2004 16:52
Zobacz profil

Dołączył(a): N lut 06, 2005 19:28
Posty: 9
Post 
sama tez zastanawialam sie nad tym wyjazdem :-)

www.sne.poznan.pl


Pn lut 07, 2005 12:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 16, 2019 9:47
Posty: 1
Post Problem z naukami przedmałżeńskimi
Witam,

wraz z narzeczoną planujemy pobrać się pod koniec września tego roku. Wszystkie przygotowania przebiegały bardzo udanie do momentu rzutu mojej choroby. Niestety uniemożliwiło nam to wzięcie udziału w zaplanowanych naukach przedmałżeńskich. I stąd moje pytanie, gdzie w Trójmieście lub okolicach Trójmiasta, gdy już zdrowie na to pozwala, mamy szanse odbyć nauki na czas. Próbowałem uzyskać pomoc w kilku parafiach, ale jak do tej pory nikt nie chciał nam pomóc. Jesteśmy zrozpaczeni. Czy ktoś coś podpowie? Bardzo prosimy!

K&J


Pt sie 16, 2019 9:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Problem z naukami przedmałżeńskimi
Jesli chodziliscie na religię to potrzebne jest tylko Poradadnia rodzinna.
Warto porozmaiwac z ksiedzem z parafii gdzie bedziecie miec slub bo tak ekspresowo to moze byc ciezko z tymi naukami jesli gdzies sie wczesniej nie zapisaliscie


Pt sie 16, 2019 10:43
Zobacz profil
Post Re: Problem z naukami przedmałżeńskimi
KaroJaro napisał(a):
Witam,

wraz z narzeczoną planujemy pobrać się pod koniec września tego roku. Wszystkie przygotowania przebiegały bardzo udanie do momentu rzutu mojej choroby. Niestety uniemożliwiło nam to wzięcie udziału w zaplanowanych naukach przedmałżeńskich. I stąd moje pytanie, gdzie w Trójmieście lub okolicach Trójmiasta, gdy już zdrowie na to pozwala, mamy szanse odbyć nauki na czas. Próbowałem uzyskać pomoc w kilku parafiach, ale jak do tej pory nikt nie chciał nam pomóc. Jesteśmy zrozpaczeni. Czy ktoś coś podpowie? Bardzo prosimy!

K&J

Dopytaj księdza, rozeznaj się w necie po parafiach, bo istnieją np parafie księży pallotynów, którzy przeprowadzają ten w kurs w 3 dni - piątek, sobota, niedziela.


Pt sie 16, 2019 12:48
Post Re: Problem z naukami przedmałżeńskimi
Spróbujcie tutaj coś znaleźć. To zestawienie z archidiecezji.
http://poradnictwo.gda.pl/index.php?opt ... &Itemid=21

Znalazłem tez taki szybki kurs http://nmp.pl/kurs-przedmalzenski/

Może coś pomoże.


Pt sie 16, 2019 14:18
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL