Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 5:48



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Domowy Kościół 
Autor Wiadomość
Post Domowy Kościół
Witam,
mam pytanie odnośnie Domowego Kościoła. Jak jest z księdzem na spotkaniach kregu. Czy na ?pytania o pomoc np. dotyczącego reguły życia powinien odpowiedzieć Czy ja jako animatorka mam prawo oczekiwać od niego pomocy i minimum zainteresowania? Od znajomych z innych kregów wiem, że ksiądz powinien być na całym spotkaniu. Nasz w ubiegłym roku ograniczał się do części herbatkowej a potem wychodził. W tym roku zmieniłam dzień na inny, bardziej Ksiedzu odpowiadający i co , kpina. Spóźnił się na spotkanie i wcześniej z niego wyszedł. może o wszystkim powinnam powiedzieć ks. proboszczowi. W DM jesteśmy od roku. Na ten rok zostaliśmy wybrani parą animatorską. Sam krąg istnieje 4 lata i jest w drugim roku formacyjnym. Nie jest mi łatwo, a wczorajsze spotkanie to porażka. Szczerze, mam dość użerania się z poprzednią animatorką, która tylko patrzy jak komu dopiec. Jak tak dalej pójdzie to zwyczajnie przestaniemy przychodzić na spotkania. DM ma pomóc we wspólnym wzroście wiary małżonków, czyż nie? Bardzo proszę was o pomoc i podzielenie się doświadczeniem.
Pozdrawiam


So paź 16, 2010 20:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Domowy Kościół
Maria-Magdalena napisał(a):
mam pytanie odnośnie Domowego Kościoła. Jak jest z księdzem na spotkaniach kregu.
Czy na ?pytania o pomoc np. dotyczącego reguły życia powinien odpowiedzieć
Czy ja jako animatorka mam prawo oczekiwać od niego pomocy i minimum zainteresowania?
Tak, masz prawo się tego domagać, jeśli ksiądz się do czegoś zobowiązał.
Jego obecność na spotkaniach nie powinna ograniczać się do picia herbaty i 15-minutowej rozmowy,
ale przypominać raczej posługę przypominającą tą, jaką normalnie sprawuje podczas Mszy.
Maria-Magdalena napisał(a):
Bardzo proszę was o pomoc i podzielenie się doświadczeniem.
Nie mam wprawdzie doświadczenia, ale znam ze słyszenia opinie różnych małżonków takie wspólnoty organizujących.

Więcej możesz dowiedzieć się stąd:
-Kościół domowy,
-Małe wspólnoty a małżeństwo i rodzina.

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


So paź 16, 2010 21:02
Zobacz profil
Post Re: Domowy Kościół
Dzięki Elbrus:)


N paź 17, 2010 18:08

Dołączył(a): So wrz 04, 2010 14:23
Posty: 2
Post Re: Domowy Kościół
Moi rodzice są w domowym kościele, co miesiąc są organizowane spodkania kręgu z księdzem. Zachęcam do wstąpienia w ten ruch.


Wt paź 19, 2010 17:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt paź 19, 2010 10:41
Posty: 15
Post Re: Domowy Kościół
Witaj kochana ja jestem w Domowym kościele, jeżeli mogę Ci w czymś pomóc to chętnie służe :) pozdrowionka


Pn paź 25, 2010 21:28
Zobacz profil
Post Re: Domowy Kościół
Iwoneczko 1970
pięknie dziękuję za chęc pomocy :) możliwe że nadarzy się okazja i z niej skorzystam

Na dzień dzisiejszy po ustaleniach z mężem wypłynął wniosek:
1. My jako małżonkowie mamy wzrastać w wierze i budować między sobą dobre relacje.
2. O krąg powinni dbać wszyscy, włącznie z księdzem.
3. Plan ostateczny, zmiana księdza na bardziej zaangażowanego.

Szczególne podziękowania za pomoc przesyłam moderatorm portalu wiara.pl. Milczenie też jest odpowiedzią.


Wt paź 26, 2010 20:31

Dołączył(a): Wt paź 19, 2010 10:41
Posty: 15
Post Re: Domowy Kościół
Piękne wnioski, widać że złemu nie udało sie Was zniechęcić :) Jakby co to kochana dawaj na priva :* papa


Wt paź 26, 2010 20:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sie 19, 2022 8:32
Posty: 1
Post Re: Domowy Kościół
To godne podziwu, że chcesz dowiedzieć się więcej o Zasadach Życia świeckich. Jest kamieniem węgielnym życia chrześcijanina. Podczas spotkań w kręgu zawsze znajdzie się czas przeznaczony na cichą kontemplację lub dzielenie się. Umożliwi to każdemu wyrażenie swoich poglądów i zadawanie wszelkich pytań, jakie mogą mieć. Tylko na prośbę kapłana i innych uczestników mogą udzielać wyjaśnień lub zaleceń.

Jeśli lider twojej grupy poprosił cię o pomoc, oznacza to, że cenią twoją opinię o nich i wierzą, że stanowiłbyś świetne źródło informacji dla tych, którzy dopiero się o tym uczą. Ponadto oznacza to, że cenią twoją ciekawość i traktują cię jako kogoś, kto może prowadzić innych do głębszego zrozumienia zasad moralnych.

Byłoby zatem wspaniale, gdybyś mógł poinformować ich o tym, co teraz o tym wiesz, a także jak daleko jesteś w opracowywaniu własnego osobistego kodeksu postępowania i ile spotkań kręgów zajęło, aby to zrobić. wordle


Pt sie 19, 2022 8:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL