Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 0:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
 O seksie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: O seksie
galaretka napisał(a):
Dlaczego inne metody uprzedmiotawiają człowieka, a naturalne już nie? Uprzedmiotowienie to intencja a nie stosowana technika. Jeśli ktoś skrupulatnie pilnuje metody naturalnej, "byle tylko nie zdarzyło się zapłodnienie", to niczym się to nie różni od używania innych metod.

I jaki szacunek dla płodności? W naturalnej metodzie też unikamy płodności, czyli uważamy ją za coś niechcianego, niepożądanego. "Szanuję cię, moja płodności, ach tak bardzo, że aż chowam się przed tobą, obliczam dni, mierzę śluz, temperaturę i inne cuda byleby się tylko na ciebie nie natknąć..."

To po prostu kwestia ideologiczna, wybór jednego człowieka rzutujący na życie, a bywa i tragedie ponad miliarda osób. Paweł VI zrobił konsultacje z "ekspertami" i biskupami, a potem wbrew ich głosom uznał ze wszelka antykoncepcja jest złem tego swiata. Aby wierni nic nie pomieszali, to w ten sam sposób uznano, że NPR nie jest antykoncepcją. I czego tu nie rozumiesz?
W sprawach wrazliwych często uzywa się przedefiniowania. Np. kreuje sie tabletki "dzień po" jako antykoncepcyjne. w rzeczywistości ich głównym zadaniem jest wpłynięcie na endometrium (błona w macicy) by uniemożliwić zagnieżdżenie się zygoty (zapłodnionej komórki jajowej). Jest więc środkiem wczesnoporonnym ale to źle sie sprzedaje (dosłownie i ideologicznie). I czego tu nie rozumiesz? ;)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz sty 25, 2024 2:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1946
Post Re: O seksie
Kozioł napisał(a):
Aby wierni nic nie pomieszali, to w ten sam sposób uznano, że NPR nie jest antykoncepcją.
Aby nie było niejasności, co rozwijam skrót: Naturalne Planowanie Rodziny.

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Cz sty 25, 2024 7:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr wrz 09, 2015 13:51
Posty: 621
Post Re: O seksie
Kozioł napisał(a):
w ten sam sposób uznano, że NPR nie jest antykoncepcją. I czego tu nie rozumiesz?

Ja nie rozumiem. Uznaję autorytet Kościoła. I respektuję.

To wszystko jarzy mi się z żarcikiem, jak Hania przyniosła do szkoły jeżyka. Któreś z dzieci spytało, czy to jest o, czy ona. Nauczycielka nie potrafiła rozpoznać. Wtedy Jaś zaproponował, aby ustalić to za pośrednictwem głosowania.

Jeszcze wrócę do antykoncepcji. To dość sztuczne odróżnienie nie przekonuje chyba większości. Oczywiście można dowodzić, przekonywać. Ale nie w tym żadnych mocnych argumentów. A gdyby tak zamiast bicia piany na temat antykoncepcji i marnowania na to energii, zająć się tym co ewidentne. Tj. aborcją i wywoływaniem poronień. Proaborcyjny blok rządzący będzie teraz forsować zabijanie nienarodzonych (za twoje i moje podatki) oraz chemiczne wywoływanie poronień. Zamiast tracić siły na to, co nie jest złem w sposób jednoznacznie określonym, lepiej walczyć o to, aby nie dopuścić do ewidentnego i bezdyskusyjnego zła.

_________________
Wierzący chrześcijanin, w szczególności katolik to ktoś,
kto codziennie i permanentnie stara się być coraz lepszym.


So sty 27, 2024 12:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 11:34
Posty: 21
Post Re: O seksie
Kozioł napisał(a):
I czego tu nie rozumiesz?(...) I czego tu nie rozumiesz? ;)

Nie rozumiem i koniec. Ty masz inne zdanie, ja mam inne. Możesz to uszanować, nie potrzeba tego jadu. Miłujący katolik.


Pn sty 29, 2024 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2023 12:17
Posty: 122
Post Re: O seksie
Przecież to metodysta a nie katolik. Nawet w sygnaturze masz


Pn sty 29, 2024 22:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: O seksie
galaretka napisał(a):
Kozioł napisał(a):
I czego tu nie rozumiesz?(...) I czego tu nie rozumiesz? ;)

Nie rozumiem i koniec. Ty masz inne zdanie, ja mam inne. Możesz to uszanować, nie potrzeba tego jadu. Miłujący katolik.

To nie był jad, to był sarkazm. I źle go zrozumiałaś.
I nie jestem katolikiem :D
I nie martw sie, nie tylko ty nie rozumiesz. Dla mnie (i dla wielu, wielu innych - jak wskazuje sprzedaż środków antykoncepcyjnych w Polsce) to też całości się nie trzyma. Piszę to z cała świadomością i jako (były) nauczyciel NPR uważam NPR za metodę antykoncepcji (nadal uważam je za świetne, najprostsze z nich wygrywają ze wszelkimi metodami mechanicznymi, czy chemicznymi; były, bo wiedzę trzeba uzupełniać, a ja nie na czasie).
Tak samo uważam tabletki "dzień po" jako środki wczesnoporonne.
Trzeba patrzeć ponad etykietki :D

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt sty 30, 2024 0:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: O seksie
Tez uwazam stanowisko KRK na temat antukoncepcji za calkowicie niezrozumiale i nielogiczne. No ale na szczescie nie musialem go akceptowac.


Śr sty 31, 2024 17:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 367 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL