Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 11:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Seks w ciąży 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: Seks w ciąży
zielona napisał(a):
A poza tym to Kościół rozpoznaje te zasady, nie kler. Bo to nie jest tożsame, wiesz?

Ależ te zasady rozpoznają konkretni księża (konkretne komisje), często o diametralnie różnych poglądach. Cytując http://tygodnik2003-2007.onet.pl/0,1426745,druk.html :

Cytuj:
Paweł VI zapewne obawiał się, że problem dopuszczalności antykoncepcji ostatecznie podzieli biskupów i zablokuje prace Soboru. Że tak mogło się stać, świadczy wynik głosowania gremium szesnastu hierarchów, powołanego przez Papieża do rozpatrzenia wniosków z prac komisji. Dziewięciu głosowało za tym, że antykoncepcja nie jest wewnętrznie zła. Byli to kardynałowie: Julius Döpfner, Leo Suenens, Lawrence Shehan, Joseph Lefebvre; arcybiskupi: John Dearden, Claudius Dupuy, Jean Zoa oraz biskupi: Alfredo Mendez i Joseph Reuss. Trzech wstrzymało się od głosu: kard. John Heenan, kard. Valerian Gracias i abp Leo Binz. Za utrzymaniem dotychczasowego nauczania głosowali natomiast przedstawiciele Kurii Rzymskiej: prefekt odpowiedzialnego za czystość wiary Świętego Oficjum kard. Alfredo Ottaviani, abp Thomas Morris oraz osobisty doradca teologiczny Pawła VI bp Carlo Colombo. Szesnastym hierarchą, który nie dotarł na obrady, był Karol Wojtyła. Nietrudno jednak domyślić się, jakie by zajął stanowisko.


Albo to jest całkiem zabawne ;)
Cytuj:
Moraliści skupili się jednak głównie na rozważeniu konsekwencji zmiany nauczania. Raport przestrzegał: „Jeśli antykoncepcja nie byłaby uznana za wewnętrznie złą, trzeba by było uczciwie przyznać, że Duch Święty w latach 1930, 1951, 1958 asystował Kościołom protestanckim"


Margaret_ka napisał(a):
Masz kończyć w środku i koniec!!!

Teoria teorią, a w praktyce każdy spowiednik popłacze się ze śmiechu jeśli ktoś mu powie w konfesjonale że nie skończył w środku kochając się ze swoją ciężarną żoną... i że bardzo tego żałuje ;)


N sty 08, 2012 13:33
Zobacz profil
Post Re: Seks w ciąży
jeżeli trafisz na takiego, który popłacze się do łez to gratuluje :D gorzej jak na takiego, który tylko na tym się skupi.


N sty 08, 2012 13:37
Post Re: Seks w ciąży
zielona napisał(a):
A poza tym to Kościół rozpoznaje te zasady, nie kler.


Czyli Kościół to też my - szaraczki. Niestety ze zdaniem szaraczków mało kto
z hierarchii się liczy.


N sty 08, 2012 13:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 15:25
Posty: 581
Post Re: Seks w ciąży
My nie takie szaraczki, my jesteśmy królewskim kapłaństwem (wg słów bodajże św. Pawła).
Też mi się to nie podoba, że mało kto się liczy, ale zadaję sobie pytanie, co my robimy, aby nasz głos usłyszano? Narzekać i marudzić łatwo...

A akurat w ustalaniu katolickiej etyki seksualnej świeccy też mieli udział.


N sty 08, 2012 17:00
Zobacz profil
Post Re: Seks w ciąży
Oczywiście, że w ciąży można się kochać, to żaden grzech a jak aprzyjemność :-)
W bardziej zaawansowanej ciąży tylko inne pozycje niż przygniatające żonę :-)


So sty 14, 2012 17:37
Post Re: Seks w ciąży
zielona napisał(a):
A co, Twoja sperma jest "nieczysta", crus?
Zresztą nie rozumiem Twojej wypowiedzi - raz skarżysz się, że nie ma nauki co do szczegółów pożycia, a w następnym zdaniu postulujesz, że tak właśnie powinno być - żadnej szczegółowej nauki, tylko decyzja sumienia.

A poza tym to Kościół rozpoznaje te zasady, nie kler. Bo to nie jest tożsame, wiesz? A te znaki drogowe stawia Bóg. Zadaniem Kościoła jest tylko odpowiednio je oświetlić, by były widoczne.


Tylko, że to czego jedno małżeństwo w seksie nie lubi - innemu małżeństwu służy jako umocnienie więzi, jeśli obie strony to lubią.


So sty 14, 2012 17:40

Dołączył(a): Śr wrz 26, 2018 16:51
Posty: 1
Post Re: Seks w ciąży
Mam pytanie. Nie wiem czy ktoś mi odpisze, bo widzę że dawno tu nikogo nie było. Jestem w ciąży. Kochamy się w małżeństwie trzymając nauki Kościoła. Nigdy się nie zabezpieczalismy. Ale teraz w ciąży Pani Doktor powiedziała, że możemy się kochać (współżyć) w prezerwatywie (uzasadnienie: "ponieważ w nasieniu mężczyzny obecne są prostaglandyny, wpływające na szyjkę macicy"). Co w takiej sytuacji?


Śr wrz 26, 2018 16:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Seks w ciąży
Hm nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek moja żona miała jakieś wskazania do seksu w prezerwatywie podczas ciąży, ale jeśli już to wydaje mi się, że nie ma tutaj problemu etycznego, bo nie będziecie stosować prezerwatywy w celu uniknięcia potomstwa, bo w ciąży nie ma możliwości zapłodnienia.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz wrz 27, 2018 6:42
Zobacz profil
Post Re: Seks w ciąży
Ja bym poszukała jakichś informacji na ten temat czy to co mowi pani doktor jest wiarygodne.

Choćby dlatego że to zbędny(?) wydatek. :-)


Cz wrz 27, 2018 10:51

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Seks w ciąży
Lekarzem nie jestem więc oczywiście lepiej zapytać się kogoś z takim dyplomem, ale z tego co wiem unikanie kontaktu szyjki macicy z prostaglandynami występującymi w nasieniu jest wskazane w przypadku ciąży zagrożonej, przedwczesnego rozwarcia szyjki macicy oraz pod koniec ciąży, gdyż serio mogą wpływać na przedwczesne rozpoczęcie akcji porodowej, często gdy ciąża jest przenoszona wręcz sugeruje się seks jako naturalny sposób na wywołanie akcji porodowej, oczywiście gdy nie ma przeciwwskazań.
Natomiast jeśli ciąża przebiega prawidłowo , nie ma jakiś czynników ryzyka ich wpływ jest minimalny i raczej nie ma się czym przejmować, zresztą o ciąży i noworodkach krąży tyle mitów że można zwariować, niektóre twierdzenia mimo że prawdziwe, są adekwatne tylko w pewnych przypadkach a rozciągane na wszystkie.

Sądzę że jeśli ciąża jest zagrożona i bezpieczny dla dziecka jest tylko seks w prezerwatywie to nie ma tu przeciwwskazań religijnych, gdyż i tak nie ma możliwości zapłodnienia, czyli nie jest to środek antykoncepcyjny a używa się jej dla bezpieczeństwa potomstwa.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 27, 2018 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Seks w ciąży
Popieram Ircię.

Co do tego, czy ciąża jest zagrożona, czy nie, to może się wypowiedzieć lekarz. Co do opinii medycznych - jasne jest to, że lekarz może popełnić błąd i opowiadać głupoty, ale jako ludzie bez wykształcenia medycznego nie bądźmy mądrzejsi od ludzi z sześcioletnimi studiami oraz specjalizacjami.

Co do prezerwatywy - Kościół sprzeciwia się środkom antykoncepcyjnym, czyli środkom, które mają zapobiec ciąży. Tutaj ciąża trwa, a prezerwatywa ma zapobiegać chorobom.

_________________
MODERATOR


Śr paź 24, 2018 21:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL