Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 23:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Seks w ciąży 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 16, 2010 21:21
Posty: 95
Post Seks w ciąży
Witam, mam pytanie odnośnie seksu, a konkretnie brzmi ono: czy małżeństwo (sakramentalne) może uprawiać seks, kiedy kobieta jest w ciąży? Czy będzie to grzechem? Wiadomo przecież, że w chrześcijaństwie seks służy spłodzeniu potomstwa, ale przecież nie można spłodzić potomstwa, kiedy kobieta jest już w ciąży. Jak więc jest?
Pozdrawiam


Pn gru 26, 2011 23:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Seks w ciąży
ze strony jezuitów:
Cytuj:
Czy seks w ciąży jest grzechem? - nie, choć trzeba zwracać uwagę na to, żeby nie zaszkodzić dziecku a i mamy nie przemęczyć :)

[...]

czy można uważać, że jakiś inny duchowny jest bardziej uduchowiony i wie lepiej niż nauka kościoła mówi np. w sprawie seksu w ciąży? Nie ma szczególnej nauki Kościoła w sprawie seksu w ciąży. Obowiązują ogólne zasady wrażliwości na drugą (i trzecią) osobę. Poza tym trzeba się tu słuchać raczej lekarza - ginekologa, niż księdza (chyba, że lekarz jest proaborcyjny).

[...]

Pozdrawiam i szczęścia życzę
Kazimierz Wójt SJ

źródło: http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/rozmaw ... /47/n/2534

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Pn gru 26, 2011 23:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: Seks w ciąży
Nie zapominajmy jednak o obowiązku składania nasienia w pochwie! Inaczej stosunek będzie niegodziwy, nienaturalny i zamknięty na życie... nawet gdy żona jest już w ciąży. Takie lekceważenie nauki Kościoła z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi małżonków do życia w grzechu lub rozwodu.


Śr gru 28, 2011 15:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz gru 29, 2011 14:06
Posty: 16
Post Re: Seks w ciąży
MeneMeneTekelUpharsin napisał(a):
Nie zapominajmy jednak o obowiązku składania nasienia w pochwie! Inaczej stosunek będzie niegodziwy, nienaturalny i zamknięty na życie... nawet gdy żona jest już w ciąży. Takie lekceważenie nauki Kościoła z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi małżonków do życia w grzechu lub rozwodu.


Czy Ty jesteś żonaty? Bo nie wydaje mi się. I kto Ci takich bajek naopowiadał. Ja jestem mężatką, mam dwoje dzieci i rozmawiałam z księżmi na temat seksu małżeńskiego często , ale takich rzeczy nigdy nie słyszałam. Akt seksualnym jest czymś pięknym co spaja małżeństwo. Jakby tak było jak piszesz to juz 80% małżeńst by nie istniało.


Pn sty 02, 2012 20:52
Zobacz profil
Post Re: Seks w ciąży
dagmala... ale tak uczy kościół. Każdy stosunek ma się kończyć złozeniem nasienia w pochwie inaczej jest grzech.


Pn sty 02, 2012 21:05

Dołączył(a): Cz gru 29, 2011 14:06
Posty: 16
Post Re: Seks w ciąży
Ja jestem zwykłym człowiekiem, nie mam czasu na czytanie wzniosłych ksiąg. Jak mam problem czy pytanie to pytam i powiem Wam szczerze, że od żadnego księdza tego nie usłyszałąm. To co czasami tu wypisuje się na temat życia seksualnego to przeraża. Spłycacie to do jakiegoś zwykłego stosunku. A to są uczucia, to jest miłość, to trudno opisać komuś kto tego nie przeżył. Jak czytam to wszsytko to mam wrażanie że wg Was Kościół uważa sex nawet małżeński za coś mało stosownego. Ostatnio oglądałam wypowiedź ojca Leona, który nawet o używaniu prezerwatywy mówił, że stopień tego grzechu zależy od sytuacji życiowej danych małżonków. Wydaję mi się, że kler nawet jest bardziej "ludzki" niż wy. Życie nie zawsze jest łatwe, nie zawsze coś jest czarne niż białe. Wasze wypowiedzi zrażają. Myslę, że Pan Bóg o wiele więcej rozumie. Po prostu jest Miłością.


Pn sty 02, 2012 22:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: Seks w ciąży
dagmala napisał(a):
Czy Ty jesteś żonaty? Bo nie wydaje mi się. I kto Ci takich bajek naopowiadał. Ja jestem mężatką, mam dwoje dzieci i rozmawiałam z księżmi na temat seksu małżeńskiego często , ale takich rzeczy nigdy nie słyszałam.

Przecież to czysty sarkazm z mojej strony był...

Choć niestety taka jest właśnie nauka Kościoła Katolickiego i jeśli chcesz przestrzegać jej co do joty, tak właśnie powinnaś postępować.

Co do księży, inni użytkownicy zaraz Tobie napiszą że to źli i niedoedukowani duchowni byli, albo nawet heretycy!?

dagmala napisał(a):
Akt seksualnym jest czymś pięknym co spaja małżeństwo. Jakby tak było jak piszesz to juz 80% małżeńst by nie istniało.

Jest dokładnie tak jak mówisz. 80% małżeństw ma w "głębokim poważaniu" kościelny nakaz każdorazowego składania nasienia w pochwie, albo nigdy o nim nie słyszało. Co najzabawniejsze, dotyczy to także księży...


Ostatnio edytowano Pn sty 02, 2012 22:36 przez MeneMeneTekelUpharsin, łącznie edytowano 1 raz



Pn sty 02, 2012 22:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Seks w ciąży
MeneMeneTekelUpharsin napisał(a):
80% małżeństw ma w "głębokim poważaniu" kościelny nakaz

Zastanawia mnie czy lekceważenie nakazów i zakazów Kościoła wyjdzie im na dobre. Na dobre w czasie i w wieczności.

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Pn sty 02, 2012 22:32
Zobacz profil
Post Re: Seks w ciąży
myślę, że małżeństwu może wyjśc na dobre


Wt sty 03, 2012 15:39
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Seks w ciąży
nie sądzę...

z resztą: pożyjemy, zobaczymy; ale żeby później nie było, że nie przestrzegłem

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Wt sty 03, 2012 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: Seks w ciąży
piok333 napisał(a):
Zastanawia mnie czy lekceważenie nakazów i zakazów Kościoła wyjdzie im na dobre. Na dobre w czasie i w wieczności.


Ciekawe czy ludzie którzy odmawiali jeżdżenia na krucjaty albo palenia czarownic pójdą do piekła za sprzeciwianie się Kościołowi ?


Śr sty 04, 2012 10:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 30, 2010 9:03
Posty: 1020
Post Re: Seks w ciąży
MeneMeneTekelUpharsin napisał(a):
piok333 napisał(a):
Zastanawia mnie czy lekceważenie nakazów i zakazów Kościoła wyjdzie im na dobre. Na dobre w czasie i w wieczności.
Ciekawe czy ludzie którzy odmawiali jeżdżenia na krucjaty albo palenia czarownic pójdą do piekła za sprzeciwianie się Kościołowi ?

Obawiam się, że ci, którzy nie posłuchali Kościoła, nie zaniechali grzechu i nie nawrócili się, mogą trafić do piekła. Wymówka, że grzechy pojawiają się również wewnątrz samego Kościoła, nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności za jego własny grzech :-|

_________________
http://img407.imageshack.us/img407/7421/mjdomtowieczno1.jpg


Śr sty 04, 2012 11:35
Zobacz profil
Post Re: Seks w ciąży
piok333 napisał(a):
...
Obawiam się, że ci, którzy nie posłuchali Kościoła, nie zaniechali grzechu ...


Zastanawia mnie dlaczego "wyrocznią" w "tych sprawach" jest kler. Czyli ludzie żyjący w celibacie. Nie mający (przynajmniej teoretycznie) praktycznego doświadczenia w tym temacie. To tak jakby nauczycielem kursantów na kursach na prawo jazdy była osoba, która nie potrafi jeździć samochodem. No, może złe porównanie - bardziej tu pasuje osoba która stawia na jezdni znaki nakazu i zakazu.

Chyba wszystkim wierzącym zależy na tym by żyć zgodnie z nauką KK. Tylko, że tej nauki, jeśli chodzi o szczegóły pożycia, tak naprawdę nie ma. Duchowni odsyłają nas do własnego sumienia, do intencji serca, a to jest bardzo ulotne.

Myślę, że małżonkowie, którzy się kochają, sami sobie powinni wyznaczać granice tego co wolno, a co nie, przy poszanowaniu godności drugiego człowieka i szacunku dla niego.

Jeśli chodzi o seks w ciąży, dla mnie ogromnym dyskomfortem był fakt, że postępując zgodnie z nauką kościoła musiałem kończyć w mojej małżonce i miałem wrażenie, że to trochę bije w godność mojego dziecka, które przecież było w niej obecne.


N sty 08, 2012 11:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 15:25
Posty: 581
Post Re: Seks w ciąży
A co, Twoja sperma jest "nieczysta", crus?
Zresztą nie rozumiem Twojej wypowiedzi - raz skarżysz się, że nie ma nauki co do szczegółów pożycia, a w następnym zdaniu postulujesz, że tak właśnie powinno być - żadnej szczegółowej nauki, tylko decyzja sumienia.

A poza tym to Kościół rozpoznaje te zasady, nie kler. Bo to nie jest tożsame, wiesz? A te znaki drogowe stawia Bóg. Zadaniem Kościoła jest tylko odpowiednio je oświetlić, by były widoczne.


N sty 08, 2012 12:42
Zobacz profil
Post Re: Seks w ciąży
crus napisał(a):

Myślę, że małżonkowie, którzy się kochają, sami sobie powinni wyznaczać granice tego co wolno, a co nie, przy poszanowaniu godności drugiego człowieka i szacunku dla niego.



Za dobrze by nam było :) bo przecież sumienie może być nieuformowane albo postawa antykoncepcyjna serca może być albo nieczysta intencja jednej ze stron. Masz kończyć w środku i koniec!!!


N sty 08, 2012 13:20
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL