Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 8:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Audycja w Radiu Maryja 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 14:55
Posty: 185
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Gdyby Radia Maryja chociaż przez tydzień przesłuchali ci, którzy są pierwsi w opluwaniu i "najeżdżaniu" na to radio, wizerunek tego radia byłby nieco lepszy...
Przede wszystkim tam nie ma samych modlitw, jak to niektórzy nazywają - "dla dewotek", ale różnorodne tematy, podejmowane najnormalniej w świetle katolicko-moralnym.

_________________
Powtarzanie rzeczy oczywistych jest obowiązkiem inteligentnych ludzi - G. Orwell


Cz cze 27, 2013 15:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Taaak. Pamiętam taki wywód zaproszonego profesora, z którego wynikało, że nie jestem Polakiem, tylko co najwyżej "osobą z polskim obywatelstwem", bo bez czczenia Maryi Polakiem być nie można.

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Cz cze 27, 2013 16:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
bojanowska napisał(a):
Gdyby Radia Maryja chociaż przez tydzień przesłuchali ci, którzy są pierwsi w opluwaniu i "najeżdżaniu" na to radio, wizerunek tego radia byłby nieco lepszy...
(...)

Codziennie mam Radio Maryja włączone kilka godzin i bardzo sobie cenię wiele audycji za staranność opracowania jak i za przekazywaną prawdziwa wiarę Kościoła. Jednak niektóre nowinki są niezjadliwe. Takim liturgicznym "ciężko strawnym" wybrykiem są "Msze dla dzieci" z Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci.
Biskupowi Antoniemu poplątała się liturgia Mszy św. z show. I tak na wstępie Mszy zaprosił dzieci, by podeszły do ołtarza, bo "będziemy śpiewać i tańczyć" i było tango.
Modlitwy przynależne celebransowi Biskup odmawiał z dziećmi wspólnie, Ewangelię św. Jana "Testament z krzyża" streścił w czterech króciótkich zdaniach.
Wiele stałych punktów liturgii zastąpiono jakimiś pieśniczkami.
Ale po Komunii św. ciekawa informacja:a teraz minuta dla Jezusa.

Mnie osobiście - i nie tylko mnie - taka hybryda liturgiczna nie odpowiada.

Ale firmuje to Radio Maryja i Biskup :x


So lip 06, 2013 18:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Radio Maryja zaczyna brać udział w protestantyzacji katolicyzmu reklamując "Armię Dzieci"

http://www.radiomaryja.pl/multimedia/ab ... ednocz-ii/

"Rozmowy niedokończone" w dniu 12 czerwca 2014r. godz.18:15 i 21:30 poświęcone były tej protestantyzacji.


Śr cze 18, 2014 10:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
atheist napisał(a):
Sam sobie nie wierzę, ale postanowiłem napisać coś dobrego nt. Radia Maryja. Słyszałem dziś audycję dla małżonków. Nastawiłem się na jakieś bzdury o chrześciajńskiej miłości ratującej każde małżeństwo o ile tylko dostatecznie się modli. Tymczasem ku mojemu zdziwieniu wysłuchałem niezwykle mądrej audycji prowadzonej przez profesjonalistów-psychologów, którą tylko mogę polecić. Co najważniejsze, wypowiadali się oni na temat pewnych spraw w sposób odmienny od tego, jak to czyni wielu nawiedzonych katolików łącznie z księżmi, szczególnie w małych miejscowościach. Przykładowo: namawiali jednoznacznie, aby żona, która doznaje przemocy ze strony męża (nawet nie fizycznej, tylko slownej i finansowej) zgłosiła sprawę odpowiednim instytucjom, aby nie bała się tego. Twierdzili, że czasami wyrazem chrześcijańskiej miłości jest wystawienie walizek i że Kościół uznaje instytucję separacji, stąd nie ma sensu wspólne życie w małżeństwie bez miłości. radiomaryjnym.
Ale audycję polecam!

Szacunek. Nie ma w tym nic dziwnego, ani nadzwyczajnego. Po prostu trzeba słuchać RM ,jeżeli się chce wypowiadać na temat tego medium :)


Cz cze 19, 2014 6:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
"Rozmowy niedokończone" w dniu 7 marca 21:30, czyli czas modlitewny w pierwszą sobotę miesiąca.
Czas modlitwy okazał się iluzją, ponieważ większość czasu zajmował dyrektor Radia Maryja tworząc swój program autorski, jakieś Rydzyk-show.
Taki system pracy szefa radia zaczyna być często widoczny i chyba odstrasza słuchaczy.
I jest to lekceważenie katolickiego przesłania radia, które programowo upodabnia się do telewizyjnych programów na żywo w tematach dowolnych niskich lotów.

Ciekawe czy takie wygłupy Prowincjał akceptuje, czy o nich nie wie?


Pn mar 09, 2015 10:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
ratio napisał(a):
"Rozmowy niedokończone" w dniu 7 marca 21:30, czyli czas modlitewny w pierwszą sobotę miesiąca.
Czas modlitwy okazał się iluzją, ponieważ większość czasu zajmował dyrektor Radia Maryja tworząc swój program autorski, jakieś Rydzyk-show.
Taki system pracy szefa radia zaczyna być często widoczny i chyba odstrasza słuchaczy.
I jest to lekceważenie katolickiego przesłania radia, które programowo upodabnia się do telewizyjnych programów na żywo w tematach dowolnych niskich lotów.

Powyższy tekst (mój) zamieszczony 9 marca 2015 /10:48 nadal aktualny, a nawet jeszcze bardziej. Ojciec Doktor Dyrektor coraz gwałtowniej zachęca do korzystania z JEGO mediów, no i zachęca do darowizn, ale nie dba o jakość programu. Zajmuje czas antenowy, nie licząc się z tzw. ramówką. I treść jego wystąpień jest też wątpliwa.
Np. dziś przed "medytacją przedpłudniową przed Najświętszym Sakramentem" rozgadał się tak, że na medytację zamiast 15 minut, (według ramówki) zostawił tylko 10 minut. A jedną z treści tej "medytacji przed Najświętszym Sakramentem" było ulubione przez niego wyjaśnianie, że masoni zawłaszczyli imię założyciela redemptorystów ALFONS i na czym polegała ta złowroga, prześmiewcza akcja.
To ci dopiero medytacyjny talent 😂


Pn paź 19, 2020 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Nie chce być złym prorokiem ale to radio i TV Trwam splajtują. To tylko kwestia czasu.
Przydałoby się jakieś katolickie medium na poziomie ale jak zwykle wygrywa polska fantazja, różne ambicje, brak jakiegoś pomysłu, rozeznania rynku i realnej oceny, audytu jeśli chodzi o możliwości finansowania.
Jest tyle diecezji, zakonów i innych kościelnych instytucji, które mogłyby pokusić się o stworzenie jakiejś wspólnej medialnej platformy ale wygrywa partyzantka, myślenie "jakoś to będzie" i chęć bycia bardziej papieskim niż papież.

Ostatnio masoni cieszą się z Komunii na rękę.

_________________
ksiądz


Pn paź 19, 2020 18:40
Zobacz profil
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Trzeba by zrobic biznes-plan, miec porzadne a nie polityczne czy wyzebrane finansowanie, solidny program, fachowcow od mediow i cos do przekazania poza autopromocja.

Kto to w Polsce ogarnie? Ponad podzialami, ambicjami i animozjami, ktore przeciez i wewnatrz Kosciola sa aktywne?


Pn paź 19, 2020 18:55
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
bramin napisał(a):
Przydałoby się jakieś katolickie medium na poziomie
Przyznam się teraz bez bicia, że mnie, schizmatykowi zdarza się czasem w aucie słuchać Radia Emaus. I naprawdę jest słuchalne. Dobra muzyka, inteligentni prowadzący, nierozpolitykowane rozważanie na tematy biblijne. Wiadomości i „kartki z kalendarza” są oczywiście katolickocentryczne, ale nie przeideologizowane. Nie wiem, jak to radio stoi finansowo, ale jakbym miał wskazać „katolickiego medium na poziomie”, to bym wytypował.


Wt paź 20, 2020 7:03
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
bramin napisał(a):
Ostatnio masoni cieszą się z Komunii na rękę

Z Frateli Tutti też się cieszą


Wt paź 20, 2020 9:10
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Quinque napisał(a):
bramin napisał(a):
Ostatnio masoni cieszą się z Komunii na rękę

Z Frateli Tutti też się cieszą

O czym swoich sprzymierzeńców poinformowali.


Śr paź 21, 2020 6:59

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Czytaliście Frateli Tutti?

_________________
MODERATOR


Śr paź 21, 2020 13:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Quinque, Ty mnie źle zrozumiałeś, może ja nie wyraziłem sie dość precyzyjnie.

W ostatnim zdaniu mojej wypowiedzi o Komunii na rękę chciałem napisać, ze taki pogląd głosi RM.

_________________
ksiądz


Cz paź 22, 2020 12:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Odp: Audycja w Radiu Maryja
W RM coraz większy bałagan programowy, w większości spowodowana przez "funkcyjnego dyrektora", który często zawłaszcza czas modlitw na swoje "BLE-BLE-BLE" o masonach i Alfonsach. Przed chwilą wycięli "Modlitwę popołudniową", chociaż w ramówce i na stronie www była jako aktualnie emitowana. Służby radiomaryjne coś się gubią.
A płaci się za "towar otrzymany", a nie "domniemany".
Więc jest nieporozumieniem żebrania "funkcyjnego dyrektora" o datki na działalność rozgłośni.😁


N lut 07, 2021 14:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL