Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Audycja w Radiu Maryja 
Autor Wiadomość
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Czepić się można każdego i wszystkiego, tylko po co. A chrześcijańskich mediów nie brakuje, można przebierać. Lubię Radio Niepokalanów, Radio Bobola z Londynu, Radio Warszawa. I wszystkie potrzebują wsparcia.


Wt lut 09, 2021 20:34

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Alus napisał(a):
. W RM znajdziesz wiele mądrych, pożytecznych audycji, debat - byle nie z pogranicza polityki.
Ale mnóstwo wypowiedzi o. Rydzyka to masakra, częst wymijająca się z nauką Kościoła.
Śr paź 03, 2012 7:17

Co ciekawe, po kilku latach, ta opinia ciągle pasuje i do wypowiedzi Dyrektora Radia Maryja, i do programu. Choć jest trochę gorzej, bo widocznie finansowe trudności rozgłośni, o których bez przerwy opowiada o.Dyrektor, ogranicza ilość pracowników, a ręczne sterowanie przez niego programem zuboża jakość audycji.
Zastanawiające, że władze zakonne redemptorystów nie próbują zainteresować się z czego bierze się np. takie nachalne promowanie siebie o.Dyrektora, przez wchodzenie w narrację rozmówców, co sprawia, że rozmowa staje się monologiem o.Dyrektora. Czy nie jest ten sposób zachowania efektem choroby? Wyraźnie da się zauważyć potrzebę bycia w centrum uwagi. Jednak jest to zachowanie zniechęcające wielu słuchaczy do rezygnacji we wspieraniu rozgłośni.
Cytuj:
https://fajnepodroze.pl/co-to-jest-atencja/
"Czasami jednak potrzeba atencji jest tak silna, że staje się wręcz patologiczna. Osoba taka nieustannie wymusza na innych ich uwagę, ma silną potrzebę, by być w centrum uwagi, oraz skupiać na sobie uwagę innych za wszelką cenę. Zaczyna więc zachowywać się w sposób prowokacyjny, niekiedy nawet agresywny, by przyciągnąć do siebie atencję innych. Bardzo często takie objawy pojawiają się w przypadku zaburzeń osobowości lub jednostek chorobowych."

Może w temacie podpowie coś psycholog?


Pt kwi 16, 2021 18:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
O. Rydzyk ma charyzmę. Trzeba to przyznać. Bez niej nie mógłby stworzyć takiego medialnego imperium i projektów z nim związanych.
Tylko moim zdaniem on sie trochę przeliczył z możliwością finansowania tego molocha.

Po drugie, co się z tym wiąże, przez swoją politykę informacyjną, profil radia i tv, tak zawęził swój krąg odbiorców, ze teraz nie jest w stanie tego wszystkiego utrzymać.
Każde medium żyje z odbiorców. Jak ich nie ma to plajtuje.

Świat idzie do przodu. O ile wiem, sprzęt w RM i TV Trwam jest na najwyższym profesjonalnym poziomie, natomiast poziom dziennikarstwa i programów pozostawia wiele do życzenia oraz to co jest największym chyba grzechem tych mediów: duze upolitycznienie i prezentowanie polskiego katolicyzmu na poziomie ludowo- odpustowym.
ratio napisał(a):
Zastanawiające, że władze zakonne redemptorystów nie próbują zainteresować się z czego bierze się np. takie nachalne promowanie siebie o. Dyrektora,


O. Rydzyk ma zgodę władz zakonnych na swoją działalność, działa w ramach fundacji wiec zakon może interweniować tylko w przypadku nieprawidłowości czy jakiego skandalu.

Przesadziłeś z ta atencją. Jak masz jakąś ideę, chcesz stworzyć cos wielkiego musisz mieć charyzmę lub kogoś, kto tę charyzmę ma. Tak to działa. Ludzie, którzy to mają mniej lub bardziej świadomie to wykorzystują i pchają sie na swiecznik. Mają to "cos" co porywa innych. Z pewnością wielu z nich ma olbrzymie ego.

_________________
ksiądz


N kwi 18, 2021 8:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
bramin napisał(a):
O. Rydzyk ma zgodę władz zakonnych na swoją działalność, działa w ramach fundacji wiec zakon może interweniować tylko w przypadku nieprawidłowości czy jakiego skandalu.

Przesadziłeś z ta atencją. Jak masz jakąś ideę, chcesz stworzyć cos wielkiego musisz mieć charyzmę lub kogoś, kto tę charyzmę ma. Tak to działa. Ludzie, którzy to mają mniej lub bardziej świadomie to wykorzystują i pchają sie na swiecznik. Mają to "cos" co porywa innych. Z pewnością wielu z nich ma olbrzymie ego.

Dziękuję za ciekawą, konkretną wypowiedź, niemniej jednak o.Dyrektor jest zakonnikiem i jego zachowanie podlega zauważeniu przez odpowiednie władze zakonne. Bo olbrzymie "ego" pomaga w wypełnianiu zadań funkcyjnych, ale ...

A gdy eksponowanie tego "ego", może świadczyć o jakimś stanie chorobowym i kłóci się z zachowaniami godnymi zakonnika?
Oto przykład z wczoraj, gdy o.Rydzyk prowadził Nieszpory na antenie Radia Maryja, wyraźnie nie potrafił skupić się na swoim "chórze" i ciągle wchodził w wersy i antyfony przynależne słuchaczowi, który brał udział w tej modlitwie. Choć i dykcja, i interpunkcja też nie była odpowiednia dla Nieszporów.
To już prowadzący, jeżeli brak mu umiejętności współpracy, mógł na antenę nie włączać słuchacza, a wtedy solo mógłby błyszczeć. Tylko, czy zdaje sobie z tego sprawę? - chyba nie 🙄
A po liturgii jeszcze były pogaduchy że słuchaczem o pogodzie.
Ogólnie: był to SHOW o.Dyrektora, a nie skupienie modlitewne. Czyżby nie nauczył się dotąd odmawiać brewiarz we wspólnocie?

Ja myślę, że władze zakonu nie mają drugiego takiego "menadżera", na miejsce tegoż zakonnika i dlatego tolerują jego błędy oraz niezbyt opanowane zachowania, tylko po to by nie padł medialny KOMBINAT.
Wracam więc do mojego poprzedniego pytania: czy te zachowania nie wymagają zadbania o zdrowie Ojca, bo może jest przeciążony pracą? A zadaniem przełożonych chyba również jest zadbanie o zdrowie powierzonych sobie zakonników, w ramach przyjętych zadań kierowania zakonem redemptorystów?

A moje pytanie jest zwyczajnie powodowane troską o bliźniego, który może i robi tak zwaną "dobrą robotę", ale i ośmiesza proponowaną ewangelizacjję.
I wiem o wielu osobach, które zniechęcił do Radia Maryja 🤔


N kwi 18, 2021 16:05
Zobacz profil
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
ratio napisał(a):
A moje pytanie jest zwyczajnie powodowane troską o bliźniego, który może i robi tak zwaną "dobrą robotę", ale i ośmiesza proponowaną ewangelizacjję.
I wiem o wielu osobach, które zniechęcił do Radia Maryja 🤔

Pół biedy gdyby jedynie zniechęcił do RM, bez RM Kościół funkcjonował i gdy zabraknie RM też będzie trwał.
Pytanie ile procentowo zniechęcił ludzi do Kościoła, bo główną przyczyną odchodzenia ludzi z Kościoła jest patologiczna "ewangelizacja" w RM. Patologiczna, bo na takie miano zasługuje prezentowana pogarda do człowieka, politykierstwo i pazerność na kasę dominujące u o. Rydzyka.


Pn kwi 19, 2021 7:00

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Alus napisał(a):
Pół biedy gdyby jedynie zniechęcił do RM, bez RM Kościół funkcjonował i gdy zabraknie RM też będzie trwał.
Pytanie ile procentowo zniechęcił ludzi do Kościoła, bo główną przyczyną odchodzenia ludzi z Kościoła jest patologiczna "ewangelizacja" w RM. Patologiczna, bo na takie miano zasługuje prezentowana pogarda do człowieka, politykierstwo i pazerność na kasę dominujące u o. Rydzyka.
Nie zgodzę się. RM można po porostu przestać słuchać, nie wspomagając dzieła nowej ewangelizacji, i pozostać w kościele.

Słabości do politykierstwa i pazerności ojca dyrektora nie są odosobnione. Jest to niestety słabość większości osób będących u władzy. Może to jakaś słabość narodowa.


Pn kwi 19, 2021 7:27
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Alus napisał(a):
Pół biedy gdyby jedynie zniechęcił do RM, bez RM Kościół funkcjonował i gdy zabraknie RM też będzie trwał.
Pytanie ile procentowo zniechęcił ludzi do Kościoła, bo główną przyczyną odchodzenia ludzi z Kościoła jest patologiczna "ewangelizacja" w RM. Patologiczna, bo na takie miano zasługuje prezentowana pogarda do człowieka, politykierstwo i pazerność na kasę dominujące u o. Rydzyka.

Ja nie zauważyłem. Znasz przypowieść o belce?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 19, 2021 9:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Wiele mówi się o pazerności o. Rydzyka o jego wielkich biznesach i pieniądzach.
Jak się prowadzi takie projekty to trzeba mieć duze pieniądze.

Gdyby on budował sobie wille, pałace i ogrody z danielami to można by sie przyczepić.
On nie kradnie, to ze żebrze to inna sprawa, kto chce to daje, kto nie chce nie daje. Proste.
Proszę spytać fachowców ile kosztuje transmisja jakiegoś "eventu", ile kosztuje godzina jakiegoś programu w tv.
Nie jestem fanem tych mediów ale w dyskusji trzeba być uczciwym.

_________________
ksiądz


Pn kwi 19, 2021 12:32
Zobacz profil
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Jak to bylo? Skromnosc i pokora? Ale witraze z soba samym pokornie sobie w nowy kosciol wstawil. I to 2, zeby nie zostac zapomnianym.

Podobno nie mozna sluzyc Panu Bogu i mamonie i cel nie uswieca srodkow?
Czyli te wszystkie finansowe przekrety i wyciaganie kasy od emerytow uswiecily "dzielo"?

Jakosc dziela poznaje sie po owocach. A (szczegolnie w) RM, jak ratio slusznie dostrzega, leci glownie autopromocja zalozyciela. Jak ktos lubi o.Rydzyka sluchac i ogladac, to dlaczego mialby mu nie dawac pieniedzy?

Ale wyciagac kase od podatnikow na prywate?


Pn kwi 19, 2021 13:28

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Radio Maryja daje bardzo dobre owoce.
Jest znienawidzone przez imperium Gazeta Wyborcza+TVN+inne antykatolickie i antypolskie gadzinówki.

Cytuj:
Jak to bylo? Skromnosc i pokora? Ale witraze z soba samym pokornie sobie w nowy kosciol wstawil. I to 2, zeby nie zostac zapomnianym.

https://www.youtube.com/watch?v=qWS2NVX6VP0&t=53s

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 19, 2021 13:35
Zobacz profil
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Niestety, filmiki youtuba mi sie nie laduja. Chciales cos przekazac?

Bardzo chrzescijanski wpis: brak argumentow, to atakujemy "wrogow".
Chcesz sie zalozyc, czy TV Trwam i inne "dziela" upadna przed czy po smierci o.Rydzyka?


Pn kwi 19, 2021 17:32

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Cytuj:
Niestety, filmiki youtuba mi sie nie laduja. Chciales cos przekazac?

Ale miliony lurkerów zobaczą ;-)

Gdzie tu widzisz atak? Atak to był na Rydzyka u Ciebie.
Widzę tu odwrócenie wartości: Gazeta Wyborcza "w porządku", LGBT "w porządku", Rydzyk "zły".

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 19, 2021 17:37
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Andy72 napisał(a):
Radio Maryja daje bardzo dobre owoce.

Warto zacytować samego Jarosława Kaczyńskiego. Najpierw „Gazeta Polska", rok 1998:
Cytuj:
Nie mam wątpliwości co do tego, że po naszej stronie działają aktywnie rosyjskie służby specjalne. Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętnie nastawione do hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL-owi. Ma nadajniki na Uralu. (...) Są dwa modele działalności rosyjskiej w Polsce. Pierwszy, pepeerowski, całkowitego podporządkowania Moskwie: uzasadniany ideą postępu. (...) Drugi wzorzec nazywam targowickim. Charakteryzuje go odwoływanie się do wartości tradycyjnych, katolickich, narodowych. Prorosyjskość ubrana jest tam w maskę patriotyzmu


bez skrępowania prezes do dziennikarzy „Gazety Polskiej"
Cytuj:
Nie mam wątpliwości co do tego, że po naszej stronie działają aktywnie rosyjskie służby specjalne. Radio Maryja jest dziś głęboko antyzachodnie, niechętnie nastawione do hierarchii kościelnej, prorosyjskie, wcale nie nieżyczliwe PRL. Ma nadajniki na Uralu. W Rosji panuje wprawdzie bałagan, ale niektórych rzeczy tam jednak pilnują dość dobrze. Sytuacja jest rzeczywiście bardzo trudna, bo próby przekonywania elektoratu Radia Maryja są całkowicie skazane na porażkę. W jakiejś mierze został tu zrealizowany scenariusz Michnika. Chciał mieć taką prawicę. Na początku wmawiał nam, że tacy właśnie jesteśmy, a teraz ma już to naprawdę


I z grudnia 2015 r. i na 24. urodzinach Radia Maryja w Toruniu
Cytuj:
Bez ciebie ojcze dyrektorze nie byłoby tego zwycięstwa. (...) Nie byłoby tego zwycięstwa bez Rodziny Radia Maryja. (...) Fundamentem polskości jest Kościół i jego nauka, i że nie może być Polski bez Kościoła. (...) Radio Maryja i Rodzina Radia Maryja są potrzebne także dziś, kiedy przed nami długa droga pod górę – trudna droga. Musimy ją przejść razem. I przejdziemy ją wbrew wszystkiemu. Przejdziemy ją, wiedząc, że służymy Polsce. Przejdziemy ją, wiedząc, co jest istotą polskości, wiedząc – powtarzam to jeszcze raz – że nie ma Polski bez Kościoła, wiedząc, że każdy, choćby nie miał łaski wiary, musi to przyjąć. Każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę

Nikt z a biskupów specjalnie nie protestował, czyli jest poparcie.

Ojciec Rydzyk prorosyjski? A to ci historia!

Niezliczone fundacje Rydzyka dostają od rządu niebotyczne dofinansowania. Ciekawe, czy też w rublach.


Pn kwi 19, 2021 17:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
Jarosław Kaczyński mówił o swej prorosyjskości?
Za wszystkim czai się Putin, tylko nie przeszkadza gdy RFN brata się z Putinem na przykład ponad naszymi głowami.
Rafał Ziemkiewicz "Mój Putin jest lepszy niż twój!" https://www.youtube.com/watch?v=TTTPFfjaEWo

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn kwi 19, 2021 18:02
Zobacz profil
Post Re: Audycja w Radiu Maryja
bramin napisał(a):
Wiele mówi się o pazerności o. Rydzyka o jego wielkich biznesach i pieniądzach.
Jak się prowadzi takie projekty to trzeba mieć duze pieniądze.

Gdyby on budował sobie wille, pałace i ogrody z danielami to można by sie przyczepić.
On nie kradnie, to ze żebrze to inna sprawa, kto chce to daje, kto nie chce nie daje. Proste.
Proszę spytać fachowców ile kosztuje transmisja jakiegoś "eventu", ile kosztuje godzina jakiegoś programu w tv.
Nie jestem fanem tych mediów ale w dyskusji trzeba być uczciwym.

Można sobie tak tłumaczyć, ale udając przy tym, że zapomina się Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką(Dz 17,24); Nie w gmachach i we wspaniałych urządzeniach, ale w sercu czystym i pokornym podobam sobie(Dzienniczek 532).
Bóg mieszka w sercu pokornym człowieka, a ileż z tej rozgłośni wylało się pogardy, kłamstw, pomówień wobec rzesz ludzi, niszcząc tych ludzi, żadne budynki i ich przepych tego nie zmaże.


Wt kwi 20, 2021 6:58
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL