Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So cze 15, 2024 23:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 kurs przedmałżeński 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn paź 29, 2012 11:34
Posty: 4
Post kurs przedmałżeński
Co sądzicie o formie kursu przedmałżeńskiego. Jak powinien on wyglądać czy, prowadzone w wielu parafiach weekendowe, przyśpieszone kursy przedmałżeńskie zdają swój egzamin?


Śr lis 14, 2012 8:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 12, 2012 18:34
Posty: 8
Post Re: kurs przedmałżeński
lepiej podejść poważnie, dlatego polecałabym z czystym sercem Wieczory dla Zakochanych - u Dominikanów (warto dojeżdżać). Wiele się nauczycie (siebie), upewnicie się, że chcecie być razem. Uwaga! koleżanka po tym kursie została sama, narzeczony... zrezygnował


Śr lis 14, 2012 18:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: kurs przedmałżeński
ja też polecam powazny i dobrze prowadzony kurs (byłam na takim u Pallotynów, wiele mi to dało) lub rekolekcje dla narzeczonych- organizuje je wiele domów rekolekcyjnych

_________________
Ania


Cz lis 15, 2012 9:45
Zobacz profil
Post Re: kurs przedmałżeński
Sam kurs przedmałżeński nie zda egzaminu w całym życiu razem.
Małżeństwo to Sakrament, który trzeba pielęgnować i ciągle odnawiać.
Kurs przedmałżeński to zaledwie mały wstęp na dodatek obowiązkowy, a my Polacy nie lubimy gdy ktos coś od nas wymusza :)
Dlatego godne polecenia sa rekolekcje małżeńskie (już po ślubie), gdzie można sie wspólnie z małżonkiem spotkać z Bogiem, oraz innymi małżeństwami. Taka forma "odnawiania" małżeństwa bardzo dużo daje no i przede wszystkim umacnia


Cz lis 15, 2012 10:07

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2608
Post Re: kurs przedmałżeński
Swój kurs wspominam raczej jako mały koszmarek, konferencje dla narzeczonych jeszcze gorzej...


Cz lis 15, 2012 19:46
Zobacz profil
Post Re: kurs przedmałżeński
Z kursem przedmałżeńskim jest jak z III Przykazaniem koscielnym (Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. ).
To takie minimum, które należy spełnić.....ale minimalistyczny katolik to letni katolik.


Cz lis 15, 2012 20:00

Dołączył(a): Pn lis 12, 2012 18:34
Posty: 8
Post Re: kurs przedmałżeński
humalog napisał(a):
Z kursem przedmałżeńskim jest jak z III Przykazaniem koscielnym (Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. ).


Dlatego polecam Wieczory dla Zakochanych, a nie żadne kursy "żeby odbębnić". A po ślubie to już zupełnie inna bajka, więc nie mąćcie ludziom w głowach..


Cz lis 15, 2012 21:06
Zobacz profil
Post Re: kurs przedmałżeński
maria_re napisał(a):
humalog napisał(a):
Z kursem przedmałżeńskim jest jak z III Przykazaniem koscielnym (Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. ).


Dlatego polecam Wieczory dla Zakochanych, a nie żadne kursy "żeby odbębnić". A po ślubie to już zupełnie inna bajka, więc nie mąćcie ludziom w głowach..



Prowadzisz reklame dla płatnych kursów przedmałżeńskich?


Cz lis 15, 2012 21:20

Dołączył(a): Pn lis 12, 2012 18:34
Posty: 8
Post Re: kurs przedmałżeński
humalog, nie podważaj czegoś, co jest sprawdzone przez lata i wartościowe. Gdybym była tym narzeczonym, to po tych postach więcej bym na to forum nie weszła.


Cz lis 15, 2012 22:31
Zobacz profil
Post Re: kurs przedmałżeński
maria_re napisał(a):
humalog, nie podważaj czegoś, co jest sprawdzone przez lata i wartościowe.


Chyba nie bardzo wiesz co piszesz.
Od kiedy to stwierdzenie faktu (te Wieczory są PŁATNE) jest podważaniem.

Cytuj:
Gdybym była tym narzeczonym, to po tych postach więcej bym na to forum nie weszła


Pozostaje więc nadzieja, ze nie każdy jest Tobą (na szczęście)


Cz lis 15, 2012 22:37

Dołączył(a): Pn lis 12, 2012 18:34
Posty: 8
Post Re: kurs przedmałżeński
po pierwsze jak ludzi nie stać nie muszą płacić (nie są drogie)
po drugie płatne nie znaczy złe
po trzecie nie każdy wie o takich kursach. Dopowiem, że przy innych zakonach może też są podobne - chodzi o wagę spotkań.
Szkoda, że na tym forum są ludzie nieodpowiedzialni jak humalog, gdzie admin? wychodzę stąd


Cz lis 15, 2012 22:45
Zobacz profil
Post Re: kurs przedmałżeński
maria_re napisał(a):
po pierwsze jak ludzi nie stać nie muszą płacić (nie są drogie)
po drugie płatne nie znaczy złe
po trzecie nie każdy wie o takich kursach. Dopowiem, że przy innych zakonach może też są podobne - chodzi o wagę spotkań.
Szkoda, że na tym forum są ludzie nieodpowiedzialni jak humalog, gdzie admin? wychodzę stąd


Ale nerwowe to dziewcze, a jakie obrażalskie! Zaraz ze skarga leci......jak dzieci, jak dzieci

Pa


Cz lis 15, 2012 22:51
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: kurs przedmałżeński
platne? No bez jaj. Rozumiem że płatne są rekolekcje wyjazdowe, to oczywiste. Ja chodziłam tak jak pisałam do Pallotynów w Poznaniu na kurs przedmałżeński dla studentów (oczywiście bezpłatny:)) i był świetny. Ale teraz jakbym miała polecać to jeśli narzeczeni mają możliwość namawiałabym do wyjadowych rekolekcji. Z tego co wiem ruch spotkania małżeńskie organizuje też rekolekcje dla narzeczonych.

_________________
Ania


Pt lis 16, 2012 8:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 12, 2012 15:28
Posty: 28
Post Re: kurs przedmałżeński
Przecież standardowo kurs można zrobić w szkole średniej, za darmo.


Pt lis 16, 2012 10:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: kurs przedmałżeński
tyllko chodzi właśnie o jakośc kursu. Poza tym ja uważam że kurs powinni robić narzeczeni razem, więc w szkole to raczej za wcześnie

_________________
Ania


Pt lis 16, 2012 10:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL