Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
 Katolickie wychowanie seksualne 
Autor Wiadomość
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
random14 napisał(a):
Autorka tego filmiku mówi że spodnie rurki są nieskromne
https://youtu.be/ghn4gE6XhqY?t=207
Pisze o kobietach bo ich ubiór generalnie bardziej jest krytykowany i nieraz słusznie jako nieskromny.
Boję się ze rurki są nieskromne z powodu w filmiku wymienionych.

I komentarz pana "Niewazny12" ten długi cytat



Ja osobiście prawie zawsze noszę rurki bo w dzisiejszym świecie innego modelu spodni dla kobiet nie widzę w sklepach które by były na tyle eleganckie i z klasą a jednoczenie nie prowokowały mężczyzn .. Pani która występuje w nagraniu jakie przestawiłaś dla mnie wygląda zwyczajnie brzydko a nie skromnie. Myślę osobiście że w stosownym ubiorze trzeba znaleźć zdrowy umiar.

Fakt ,faktem kobiety w dzisiejszych czasach ubierają się strasznie i nawet ja jako przedstawicielka tej płci idąc ulicą jestem niejednokrotnie poruszona tym jak bardzo wystawiają swoje ciała na widok publiczny .Dlatego podziwiam mężczyzn że dają sobie z tym radę. Jestem za tym aby pomagać facetom w tej kwestii i nie chodzę pół nago czy wulgarnie ubrana po ulicach ale też nigdy nie zwiąże swoich włosów wielką czarną chustą jak w islamie żeby przypadkiem moje włosy nie spodobały się jakiemuś mężczyźnie. Bo oni też powinni być odpowiedzialni za swoją wybujałą wyobraźnie.


So wrz 21, 2019 9:13

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Dlaczego uwazasz ze nagie cialo kobiety automatycznie ma prowokowac mezczyzn do .... nie wiem czego, atakow seksualnych na nie?
Jezeli chodze 2 x w tygodniu na plywalnie i plywaja obok mnie prawie nagie kobiety w samych skapych kostiumach kapielowych to uwazasz ze praktycznie caly czas jestem tam podniecony?
To jakies dziwne myslenie rodem z islamu czy innych fanatyzmow religijnych - to po prostu tak nie dziala.


So wrz 21, 2019 13:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 21:32
Posty: 112
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Niniejsza dyskusja tylko pokazuje, że zatraciliśmy wrażliwość w kwestii skromnego ubioru. Na to co jest w tej materii grzechem rzucają nieco światła objawienia i świadectwa. Katolik nie ma obowiązku w nie wierzyć, ale dają do myślenia.

Objawienie z Quito (Ekwador) z roku 1610 na temat XIX i XX w.:
Cytuj:
...Wiedz, że od końca XIX, a szczególnie w XX wieku namiętności wybuchną i dojdzie do zupełnego zepsucia obyczajów, bo Szatan prawie całkowicie panował będzie przez masońskie sekty. Aby do tego doprowadzić, skupią się one szczególnie na dzieciach. Biada dzieciom w owych czasach! Trudno będzie przyjąć sakramenty chrztu i bierzmowania. Wykorzystując osoby posiadające władzę, diabeł starać się będzie zniszczyć sakrament spowiedzi...
...Sakrament małżeństwa, symbolizujący związek Chrystusa ze swoim Kościołem, będzie przedmiotem ataków i profanacji w najściślejszym znaczeniu tego słowa. Masoneria, która będzie wówczas sprawować rządy, zaprowadzi niesprawiedliwe prawa mające na celu zniszczenie tego sakramentu, a przez to ułatwi każdemu życie w stanie grzechu, oraz spowoduje wzrost liczby dzieci urodzonych w nielegalnych związkach, nie włączonych do Kościoła. Duch chrześcijański szybko upadnie, drogocenne światło Wiary zgaszone będzie do tego stopnia, że nastąpi prawie całkowite zepsucie obyczajów. Skutki zeświecczonego wychowania będą się nawarstwiać, powodując m. in. niedostatek powołań kapłańskich i zakonnych...
...Poza tym, w owych nieszczęśliwych czasach, nastąpi niepohamowany zalew nieczystości, która popychając resztę ludzi do grzechu, pociągnie niezliczone lekkomyślne dusze na wieczne potępienie. Nie będzie można znaleźć niewinności w dzieciach, ani skromności u niewiast...

Cytat za http://www.duchprawdy.com/quito.htm

Świadectwo Glorii Polo (Gloria Polo "Trafiona przez piorun. Stałam u bram nieba i piekła"):
Cytuj:
...Teraz, przy szóstym przykazaniu: Nie cudzołóż, powiedziałam sobie: „No wreszcie – przynajmniej przy tym przykazaniu nie mogą mi zarzucić jego naruszenia. Nie będą mogli wypomnieć mi jakiegoś kochanka, ponieważ przez całe życie wierna byłam jednemu mężczyźnie, to jest mojemu mężowi. Tylko jego kochałam.” Od ślubu nikogo innego już nie pocałowałam. Pan jednak ukazał mi w jednym momencie, że za każdym razem, gdy odsłaniałam dekolt, gdy odkrywałam brzuch, nosiłam wąskie, przylegające do nóg spodnie i pokazywałam ciało w seksownym bikini, sprawiałam, że obcy mężczyźni gapili się na mnie, mieli sprośne fantazje i przez to nakłaniałam ich do grzechu. Moje ubrania eksponowały moje ciało. Sądziłam, że mężczyźni jedynie mi się przyglądali, a Pan pokazał mi, że doprowadziłam ich do grzechu. Spojrzenia nie wyrażały jedynie podziwu, lecz były prowokujące. Pokazując moje ciało byłam winna grzechu cudzołóstwa. Mężczyźni ci zgrzeszyli z mojego powodu...

Cytat za http://www.teologia.pl/gloria_polo/gloria_polo.htm

Osobiście daleki jestem od radykalizmu w zakresie ubioru, ale rażą mnie np. legginsy opinające ciało tak ściśle, że można studiować kobiecą anatomię, spódniczki mini ledwie zakrywające majtki czy koszulki kończące się tuż pod linią biustu.


So wrz 21, 2019 15:43
Zobacz profil
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Proponuję burki i będzie po kłopocie. Tylko śmiem zauważyć, że takie rzeczy to w innym wyznaniu.
Ciekawi mnie co zatwardziali poglądowo "kreatorzy" powiedzieli by na temat niestosownego ubioru panów?


So wrz 21, 2019 16:32
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
subadam napisał(a):
Dlaczego uwazasz ze nagie cialo kobiety automatycznie ma prowokowac mezczyzn do .... nie wiem czego, atakow seksualnych na nie?
Jezeli chodze 2 x w tygodniu na plywalnie i plywaja obok mnie prawie nagie kobiety w samych skapych kostiumach kapielowych to uwazasz ze praktycznie caly czas jestem tam podniecony?
To jakies dziwne myslenie rodem z islamu czy innych fanatyzmow religijnych - to po prostu tak nie dziala.



Nie , chodzi mi o grzeszne myśli i fantazje na temat tych kobiet .To chyba oczywiste że mężczyźni mają problem ze wzrokiem i traktują takie kobiety jak prostytutki..Pływalnia ,wizyta u lekarza ,plaża ok .. ale miasto ,ulica to nie są miejsca stosowne na takie paradowanie z gołą dupą za przeproszeniem.

Widocznie jesteś wyjątkowym przypadkiem ,dzisiaj mężczyzna nie musi iść do agencji towarzyskiej aby sobie popatrzeć bo mają takie widoki na co dzień .


So wrz 21, 2019 21:52

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Droga kolezanko, najwyrazniej takich jak ja sa miliony w moim kraju bo na kazdym kroku widza biegaczki w obcislych strojach do biegania, rowerzystki w rownie obcislych strojach do pedalowania, lub najdziwniej ubrane / rozebrane kobiety na ulicach i jakos nikogo to nie prowokuje do szoku czy agresywnych czynow przeciwko nim. Musze jednak przyznac ze niczyich mysli ani fantazji nie sprawdzalem i mam wewnetrzne przekonanie ze chec kontroli mysli innych ludzi nie jest zdrowym objawem.
Jesli chodzi o mnie to wieksza ilosc kobiecej golizny, czy obcislych strojow widocznych stale w miejscach publicznych wywoluje raczej przyzwyczajenie do tego i obojetnosc niz cokolwiek innego.


So wrz 21, 2019 22:07
Zobacz profil
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Plemiona afrykańskie, Indianie, Aborygeni przez 24 godz na dobę nic nie robili, jedynie nieustannie kopulowali, wszak wszyscy wkoło biegali nago.
A Jezus nauczał - z serca pochodzi wszelkie zło, w tym nierząd - nie z roznegliżowanej panienki w spodniach rurkach.


N wrz 22, 2019 7:25

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Żadne wychowanie seksualne nie jest katolickie! Seks jest to kopulacja dla przyjemności i zabawy. Seks jest przedmiotowym traktowaniem drugiej osoby. Katolickie jest współżycie płciowe małżonków w pełnym i szczerym wzajemnym oddaniu się sobie, które jest szczytowym zbliżeniem się do siebie męża i żony. Takie zbliżenie następuje jedynie pomiędzy małżonkami, ponieważ małżonków łączy miłość niebiańska, która jest czysta, czyli pierwsza i jedyna, bo jest darem Boga dla ludzi, aby swoje życie poczynali w takiej samej miłości, jak pierwsi rodzice. Na tym tle widać, jak mocno ludzie upadli, chyba już poniżej Sodomy i Gomory.


N gru 22, 2019 18:37
Zobacz profil
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Jak odroznia sie owa milosc niebianska od zwyklej, ludzkiej? Katolicki slub nie jest zadna gwarancja. Wiele katolickich malzenstw okazuje sie byc pomylka, wiec raczej nie owa "niebianska" milosc ich polaczyla.


N gru 22, 2019 19:41

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Miłość niebiańską daje Bóg. Najpierw daje zdolność do takiej miłości w czasie wychowania dziecka w środowisku ukształtowanym według Prawa Bożego. Potem, gdy dziecko dorasta, doznaje potrzeby bycia w bliskości z osobą płci przeciwnej i jego zdolność do miłości oblubieńczej (niebiańska) zaczyna się uaktywniać i osoba ta poszukuje jej odwzajemnienia. Gdy znajdzie osobę zdolną do takiej miłości i wzajemnie się nią obdarzą, to wtedy stają się dla siebie "całym światem" i bez przerwy chcą ze sobą być i ta już jest z nimi do końca życia. Po współżyciu płciowym, stają się przed Bogiem małżonkami i od tego momentu łączy ich miłość małżeńska. Ziemska (ludzka), która jest aktem woli osoby, która przyjęła stałą wolę bycia sprawiedliwą i miłosierną.
Bycie sprawiedliwym polega na przestrzeganiu Przykazań Bożych, czyli Dekalogu, który jest kodeksem sprawiedliwości.
Bycie miłosiernym polega na dawaniu ze swojego potrzebującym.
Taki stan ducha (duch jest źródłem woli osoby) osoby, nie ma w sobie egoizmu (przeciwieństwo miłości) i jest zdolny do wytwarzania więzi duchowej z innymi osobami w stanie miłości, a także w stosunku do osób, którym okazywane jest miłosierdzie. Ta więź duchowa to przyjaźń.
Aby posiąść miłość ziemską (ludzką), trzeba najpierw wiedzieć jak prawidłowo wypełnić Dekalog, a z tym jest tragicznie i dlatego obecnie świat ginie na naszych oczach.


Pn gru 23, 2019 11:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Wynika z tego, że aby poznać miłość trzeba wpierw być "sprawiedliwym", tzn nie łamać przykazań boskich (tu: przestrzeganie dekalogu). Krótko pisząc nie grzeszyć.
Kwestia pierwsza: Znasz człowieka bezgrzesznego?

Wg ciebie pozostali ludzie nie potrafią kochać, a nie dostali daru miłości z powodu popełnianych grzechów.
Kwestia druga: odczuwanie miłości oblubieńczej jest nagroda Boga za bezgrzeszność?

Wg ciebie tak częste rozpady małżeństw sa z powodu braku zdolnosci do prawdziwej miłości z powodu złej rodziny, złego srodowiska i z powody grzeszności.
Kwestia trzecia: czy gdy małżeństwo trwa w miłosci (złe sformułowanie, może: cieszy sie wzajemna miłością) do swoich ostatnich dni, to oznacza, że byli ... bezgrzeszni?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn gru 23, 2019 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
"Kwestia pierwsza: Znasz człowieka bezgrzesznego?"
Czy sprawiedliwy to bezgrzeszny?Bezgrzeszny, to taki, który jest doskonale dobry, a takim jest tylko Bóg i Maryja.
Sprawiedliwy to też taki, który przystąpił do sakramentu pojednania z Bogiem i oczyścił się z niesprawiedliwości, jaka na nim ciążyła.
"Kwestia druga: odczuwanie miłości oblubieńczej jest nagroda Boga za bezgrzeszność?"
To jest nagroda dla dzieci ludzi żyjących po Bożemu.
Poza tym, miłości się nie odczuwa, tylko ją się posiada.
Zdolność do miłości oblubieńczej traci się na zawsze z chwilą wejścia w nieczystość.
"Wg ciebie tak częste rozpady małżeństw sa z powodu braku zdolnosci do prawdziwej miłości z powodu złej rodziny, złego srodowiska i z powody grzeszności."
Po pierwsze: Małżeństwa się nie rozpadają! Nie dlatego, że im nie wolno, tylko dlatego, że tego nie chcą, bo bez siebie nie mogą żyć.
Po drugie: Powody rozpadu spółek egzystencjalno-seksualnych mogą następować tylko z powodu grzechu, bo gdyby spółkowicze byli sprawiedliwi, to by się nie "rozpadali".
"Kwestia trzecia: czy gdy małżeństwo trwa w miłosci (złe sformułowanie, może: cieszy sie wzajemna miłością) do swoich ostatnich dni, to oznacza, że byli ... bezgrzeszni?"
Nie bezgrzeszni, bo jak na początku napisałem, bezgrzeszny jest tylko Bóg Maryja.
Oni są ze sobą połączeni miłością nierozerwalną, której nie niszczy nawet grzech.
To trudno zrozumieć ludziom, którzy nie mieli takiej miłości, ale tacy ludzie nie krzywdzą się wzajemnie, i nie robią sobie złego, bo oni są dla siebie wszystkim na tym świecie.


Pn gru 23, 2019 12:44
Zobacz profil
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Henryk napisał(a):
Zdolność do miłości oblubieńczej traci się na zawsze z chwilą wejścia w nieczystość


Głosisz tezy sprzeczne z nauką Kościoła i ogólnie sprzeczne z nauką chrześcijańską. Nawet jeśli ktoś zbłądził i poszedł w grzechy nieczystości, to jednak ma szansę na wyjście z tego a wtedy Bóg daje także łaskę miłości czystej i zdolność kochania taką miłością, zdolność do życia w czystości. To co głosisz zaprzeczałoby świętości takich osób jak Maria Magdalena lub Augustyn i innych.

Cytuj:
Poza tym, miłości się nie odczuwa, tylko ją się posiada


Miłość jest też formą odczuwania a poza tym nie jest rzeczą którą można nabyć i posiąść jak obiekt, miłość jest także a może przede wszystkim darem.

Cytuj:
Małżeństwa się nie rozpadają!


Jeśli dwoje nie są razem i nie stanowią już jednego ciała to jest to pewna forma rozpadu ich relacji, chociaż małżeństwo jako sakrament ich łączący nadal istnieje przed Bogiem.

Cytuj:
Nie dlatego, że im nie wolno, tylko dlatego, że tego nie chcą, bo bez siebie nie mogą żyć


Taka relacja że nie mogą bez siebie żyć nie jest określana jako zbyt zdrowa.

Cytuj:
ale tacy ludzie nie krzywdzą się wzajemnie, i nie robią sobie złego, bo oni są dla siebie wszystkim na tym świecie


Wszystkim dla człowieka powinien być Bóg a nie drugi człowiek.


Pn gru 23, 2019 13:33

Dołączył(a): So gru 21, 2019 19:07
Posty: 90
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
"Głosisz tezy sprzeczne z nauką Kościoła i ogólnie sprzeczne z nauką chrześcijańską. Nawet jeśli ktoś zbłądził i poszedł w grzechy nieczystości, to jednak ma szansę na wyjście z tego a wtedy Bóg daje także łaskę miłości czystej i zdolność kochania taką miłością, zdolność do życia w czystości. To co głosisz zaprzeczałoby świętości takich osób jak Maria Magdalena lub Augustyn i innych."
To jest Twoja teoria. Co innego jest czystość, a co innego pojednanie z Bogiem.
Czy dziewica po utracie cnoty może być znowu dziewicą? Tak samo ten, który utracił czystość, utracił ją raz na zawsze!
"Miłość jest też formą odczuwania a poza tym nie jest rzeczą którą można nabyć i posiąść jak obiekt, miłość jest także a może przede wszystkim darem."
czy to znaczy że daru nie można posiadać?
"Jeśli dwoje nie są razem i nie stanowią już jednego ciała to jest to pewna forma rozpadu ich relacji, chociaż małżeństwo jako sakrament ich łączący nadal istnieje przed Bogiem."
Jeżeli nie stanowią jednego, to od początku go nie stanowili. Mieli tylko do siebie pociąg seksualny, a Boga chcieli okłamać, czego zrobić nie sposób.
"Taka relacja że nie mogą bez siebie żyć nie jest określana jako zbyt zdrowa."
Jasne! Ale tylko dla seksiarzy.
"Wszystkim dla człowieka powinien być Bóg a nie drugi człowiek."
Wszystkim w sensie tego, co dla człowieka jest na świecie, co w tym przypadku nie stoi w sprzeczności, ale współgra, bo tak działa miłość niebiańska, Boża miłość.


Pn gru 23, 2019 17:26
Zobacz profil
Post Re: Katolickie wychowanie seksualne
Nie wiem jakiej sekty to jest nauka, ale na pewno nie jest katolicka.
Nie ma ludzi bezgrzesznych, sakrament pojednania nie uswieca na reszte zycia, a ludzie sie zmieniaja. Niektorzy beda kochac do smierci najgorszego dtania i poswieca swoje zycie i zdrowie dla niego, a inni odejda, bo stwierdza, ze zycie ich i ich dzieci jest wazniejsze niz zycie drania.


Pn gru 23, 2019 17:31
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 129 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL