Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N cze 16, 2024 0:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 czas dla dwojga 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post czas dla dwojga
Temat do zastanowienia się dla wszystkich dzieciatych małżonków. Czy macie czas tylko dla siebie? Bez dzieci tuż za ścianą ? Trudno to osiągnąć mając niemowlę, ale zwykle siłą rozpędu nadal nie mamy dla siebie czasu pomimo że dzieci rosną.
Jak często poświęcacie godzinę, dwie na spokojną rozmowę we dwoje bez dzieci ? (w Domowym Kościele jest to obowiązkowe jako dialog małżeński i okazuje się że wiele małżeństw tak naparwdę od dawna ze sobą tak spokojnie i szczerze nie rozmawiała....) Chodzi mi o taką rozmowę gdzie skupicie się tylko na sobie, nie pogaduszki w samochodzie czy przy oglądaniu filmu...
Kto jest dla was ważniejszy , małżonek czy dzieci (to szczególnie do kobiet...) ? Hobby czy małzonek?
Ja coraz bardziej uświadamiam sobie że tego czasu tylko dla nas jest ciągle za mało. I dawniej nie odczuwałam tego braku, ale teraz w miarę jak nasz związek wzrasta dzięki wierze, tęsknię za takim spokojnym czasem tylko we dwoje. Często tłumaczymy się że nie mamy z kim zostawić dzieci. My też nie mamy. Każde nasze wyjście to dodatkowe przyjście opiekunki. Ale niedawno z przyjaciółmi którzy mają dzieci w podobnym wieku pomyśleliśmy- a gdyby raz na jakiś czas , może raz na 2-3 miesiące wymienić się opieką nad dziećmi? Zeby w jeden weekend nasze dzieci pojechały w odwiedziny do nich a kiedy indziej odwrotnie? Wtedy to małzeństwo które zostaje z dziećmi zapewnia im rozrywkę, urządza jakieś zabawy albo gdzieś je zabiera, a drugie może na całe dwa dni wyjechać w piękne spokojne miejsce tylko we dwoje i wreszcie być razem...?
Moja przyjaciółka opowiadała jak kiedyś mąż zorganizował opiekę nad dziećmi i zabrał ją na weekend do pięknego hotelu w górach- niedaleko, to wcale nie musi być Teneryfa:)- i ona od dwóch lat tak cudownie wspomina te dwa dni.
Takie chwile cementują miłośc i pozwalają nam odkryć się na nowo. Pozwalają nam lepiej się poznać i zostawiają wspaniałe wspomnienia.
I ja wiem że czasem tak jest, że kobieta czeka od dawna na taki impuls ze strony męża ale on jakoś o tym nie myśli . Mój też nie myśli :) Taki ma charakter, że sam owszem zorganizuje bardzo chętnie rodzinne śmiganie na nartach, ale nie romantyczny weekend we dwoje. I długo było mi smutno z tego powodu. Ale pewnego dnia pomyślałam że zamiast się smucić i próbować zmienić to czego i tak nie zmienię, sama powinnam go zaprosić. Kiedy mam wolną chwilę lubię szukać w necie takich szczególnych miejsc, pięknych pensjonatów, urokliwych okolic i mam już pewną bazę danych :-D U nas to jest prawdziwy hardkor zgrać naraz wolny weekend (mamy max 2 w miesiącu wolne), możliwość opieki nad dziećmi, itp i pomimo że dawno mam już na ten cel odłożone pieniądze to jeszcze nie wyjechaliśmy :oops: ale uda się, jestem tego pewna. I warto myślę na to parę złotych zaoszczędzić, bo taki spokojny czas oderwania się od codzienności jest nam bardzo potrzebny.

_________________
Ania


Wt sty 01, 2013 18:41
Zobacz profil
Post Re: czas dla dwojga
Czasem raz na kilka mies. podrzucamy dzieci teściom na sob/nocka/niedzielę. Wtedy faktycznie organizujemy sobie czas tak aby wykorzystać go na maksa:-))) Nie mamy aktualnie wiele kasy, więc czasem jest to obiad w niedrogiej restauracji a potem dłuuugi spacer, lub kino + dłuuuugi spacer:-) Potem romantyczny wieczór bez dzieci za ścianą:-)))


So sty 12, 2013 12:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr paź 19, 2005 15:25
Posty: 581
Post Re: czas dla dwojga
Pamiętam, że kiedy nam ostatnio dziadkowie zabrali dzieci na dwa dni akurat padało, wyjazd (ze względów finansowych) w ogóle nie wchodził w grę, ale... zabawiliśmy się fajnie grając w scrabble i w stare dobre państwa-miasta (pamiętacie tę grę ze szkoły?), dodając różne swoje hasła. To był tak dobry czas, taki właściwy dla nas, że aż poczęliśmy trzecie dziecko w ten weekend :oops: :-D


Wt sty 22, 2013 18:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: czas dla dwojga
no to faktycznie był "owocnie" spędzony czas!!! :)

_________________
Ania


Śr sty 23, 2013 7:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL