Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 22:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Petting w okresie płodnym nie jest grzechem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lut 21, 2014 9:58
Posty: 38
Post Petting w okresie płodnym nie jest grzechem
Do tej pory myśleliśmy z żoną że grzechem jest, przez przypadek wszedłem na stronę ks. Józefa Pierzchalskiego i dowiedziałem się że grzechem nie jest. To jaka jest nauka kościoła bo już sam zgłupiałem.
Źródło: http://pierzchalski.ecclesia.org.pl/ind ... &id=10-093


Wt wrz 29, 2015 16:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Petting w okresie płodnym nie jest grzechem
Jak widać my userzy też zgłupieliśmy, bo wielu czytających, zero głosów w dyskusji, a eksperci od nauczania Kościoła pewnie już śpią. Zatem pora do męża i do łóżka.


Wt wrz 29, 2015 21:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 21, 2014 9:58
Posty: 38
Post Re: Petting w okresie płodnym nie jest grzechem
Nikt nie ma zdania? Ten Pierzchalski to taki "Natanek" czy normalny ksiądz? Takiej rozbieżności chyba nie powinno być w Kościele.


Śr wrz 30, 2015 9:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 21, 2014 9:58
Posty: 38
Post Re: Petting w okresie płodnym nie jest grzechem
Porównujesz dyrdymały do grzechu ciężkiego? Do tej pory myślałem że petting grzechem jest ( nadal nie wiem co myśleć). Część księży się wypowiada że grzechem ciężkim petting (oczywiście z orgazmem) jest, a tutaj nowość dlatego pytam. Jednak widzę że forum wiara tylko z nazwy a odpowiedź godna onet.pl


Śr wrz 30, 2015 10:13
Zobacz profil
Post Re: Petting w okresie płodnym nie jest grzechem
A kto ci, handy, powiedzial, ze tu pisza tylko absolwenci teologii katolickiej i to po swieceniach?


Śr wrz 30, 2015 10:38
Post Re: Petting w okresie płodnym nie jest grzechem
Mogło dojść do nieporozumienia związanego z samym pojęciem "petting", czyli wzajemne pobudzanie się bez immisji członka do pochwy. Do odmiany pettingu należy tzw. front, czyli akt seksualny polegający na wzajemnym pocieraniu się narządami płciowymi, co zazwyczaj kończy się wytryskiem na podbrzusze partnerki.

Nie należy jednak zapominać, że takie praktyki jak pobudzanie penisa rękami czy stopami partnerki lub wprowadzanie między pośladki (bez penetracji odbytu), uda, dłonie, duże palce stóp, piersi a nawet pod pachę, też należą do pettingu, a jakoś tak wątpię, by właśnie to miał na myśli ksiądz z cytowanego artykułu.


Śr wrz 30, 2015 10:54
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Petting w okresie płodnym nie jest grzechem
To jest w sumie proste. Orgazm ma być przeżywany w trakcie pełnego naturalnego stosunku seksualnego. Czy też "aktu", jak kto woli użyć tego terminu.

Gdyby można było przeżywać orgazm bez stosunku, nie dałoby się mówić o wstrzemięźliwości w okresie płodnym.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr wrz 30, 2015 11:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Petting w okresie płodnym nie jest grzechem
handy napisał(a):
To jaka jest nauka kościoła bo już sam zgłupiałem.


Nauka Kościoła jest inna.

Ale prawda jest taka, że jak długo szukasz zawsze znajdziesz księdza, który da rozgrzeszenie za, w swoim mniemaniu, mniejsze przewiny. Równie często - może nawet częściej? - znajdziesz księdza, który nie da rozgrzeszenia, choć nauczanie Kościoła mówi przeciwnie (w razie pytania: tak, znam takie konkretne przypadki). W powyższym przykładzie trafiłeś na pierwszy rodzaj księży. Jeżeli trochę poguglasz, trafisz zapewne na stronę innego duchownego, dla którego pożądanie własnej żony już jest grzechem (nawet bez "czynów").

Kiedyś grzesznicy jeździli do sąsiednich wsi, żeby się wyspowiadać z różnych grzeszków. Czasem musieli nawet parę wsi nadkładać. Dziś jest łatwiej, wystarczy parę kliknięć, et voila.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr wrz 30, 2015 11:00
Zobacz profil
Post Re: Petting w okresie płodnym nie jest grzechem
Soul33 napisał(a):
To jest w sumie proste. Orgazm ma być przeżywany w trakcie pełnego naturalnego stosunku seksualnego. Czy też "aktu", jak kto woli użyć tego terminu.

Gdyby można było przeżywać orgazm bez stosunku, nie dałoby się mówić o wstrzemięźliwości w okresie płodnym.
A gdy mężczyzna przeżywa orgazm bez wytrysku?


Śr wrz 30, 2015 11:32

Dołączył(a): Pt lut 21, 2014 9:58
Posty: 38
Post Re: Petting w okresie płodnym nie jest grzechem
Kael napisał(a):
A kto ci, handy, powiedzial, ze tu pisza tylko absolwenci teologii katolickiej i to po swieceniach?


Sory mój błąd, sugerowałem się nazwą forum. Nie sądziłem że są tu tylko teolodzy ale ludzie którzy są wierzący i praktykujący. Zapytałem o naukę kościoła i myślałem że odpowiadać będą ludzie którzy coś się znają.


Śr wrz 30, 2015 11:39
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8670
Post Re: Petting w okresie płodnym nie jest grzechem
Cawilian napisał(a):
A gdy mężczyzna przeżywa orgazm bez wytrysku?

Jeśli samo tak wyszło, to zupełnie nic z tego nie wynika.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Śr wrz 30, 2015 11:41
Zobacz profil
Post Re: Petting w okresie płodnym nie jest grzechem
Soul33 napisał(a):
Cawilian napisał(a):
A gdy mężczyzna przeżywa orgazm bez wytrysku?
Jeśli samo tak wyszło, to zupełnie nic z tego nie wynika.
Można się tego nauczyć. Są nawet podręczniki.


Śr wrz 30, 2015 12:08

Dołączył(a): Cz lut 17, 2011 15:56
Posty: 162
Post Re: Petting w okresie płodnym nie jest grzechem
co do artykułu - szczerze to przeczytawszy sama zgłupiałam - nie wiem już gdzie to dokładnie jest ale to wszystko co nie kończy sie pełnym stosunkiem(czyli wytryskiem do pochwy) jest grzechem - więc w tej kwestii sama wymiekam - bo widocznie ile ludzi tyle opinii - co niestety ogłupia

_________________
"Bóg zawsze nad nami czuwa, i znajduje rozwiązanie, tam gdzie ludzki umysł już go nie widzi."
św. Faustyna Kowalska

http://swietoscwcodziennosci.blogspot.com/


Śr wrz 30, 2015 12:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 21, 2014 9:58
Posty: 38
Post Re: Petting w okresie płodnym nie jest grzechem
Też słyszałem o tej definicji odnośnie złożenia nasienia w pochwie. Nieraz się zastanawiam czy ten kto to wymyślił miał świadomość że zaraz po stosunku to niesianie i tak ląduje w wc lub w odpływie prysznica. Chyba że któryś ksiądz myśli że kobieta po stosunku leży i kontempluje plemniki pływające w jej organizmie. Ewentualnie idzie spać z sączącą się spermą w z pochwy.


Śr wrz 30, 2015 12:48
Zobacz profil
Post Re: Petting w okresie płodnym nie jest grzechem
Zawsze mozna zajrzec do Katechizmu...
A ksiadz na spowiedzi moze (moze) wypytac o okolicznosci i czy bylo to celowe czy "przypadkiem"

Nie napisze co o tym sama sadze.

@handy, to forum jest otwarte, jak i portal wiara.


Śr wrz 30, 2015 12:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL