Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So maja 04, 2024 20:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Niechęć do NPR 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: niechęć do npr
fajny ten fragment:)

_________________
Ania


Wt lis 05, 2013 9:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: niechęć do npr
Nie wiem czy fajny i nie zgodził bym się, wynika bowiem z niego że bez seksu miłość u mężczyzny jest niemożliwa co zatem ze wstrzemięźliwością do ślubu?

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Wt lis 05, 2013 9:33
Zobacz profil
Post Re: niechęć do npr
nokia napisał(a):
Nie wiem czy fajny i nie zgodził bym się, wynika bowiem z niego że bez seksu miłość u mężczyzny jest niemożliwa co zatem ze wstrzemięźliwością do ślubu?

Po pierwsze z tego tekstu nic takiego nie wynika.
Po drugie sa pewne przerysowania (na niuanse przyjdzie czas) i w odbiorze dawka lekkiego dystansu i autoironii jest wskazana.
Po trzecie to nie podręcznik życia, to książka skupiająca się na różnym postrzeganiu świata przez mężczyzn i kobiety zawężona do sypialni.
Po czwarte to książka głównie dla par/małżeństw, a właściwie dla mężczyzn w związku (kobiety, nie podbierajcie nam jej ciągle i nie czytajcie w korkach!!! Wrrr!).


Wt lis 05, 2013 9:51

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: niechęć do npr
Ja wysnułem takie wnioski, i całkowicie się z nimi nie zgadzam. Są tam stwierdzenia mówiące że udany seks pozwala mężczyźnie przezywać uczucie miłości a przecież miłość to nie uczucie.

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Wt lis 05, 2013 11:25
Zobacz profil
Post Re: niechęć do npr
nokia napisał(a):
Ja wysnułem takie wnioski, i całkowicie się z nimi nie zgadzam. Są tam stwierdzenia mówiące że udany seks pozwala mężczyźnie przezywać uczucie miłości a przecież miłość to nie uczucie.

Proszę, nie zaśmiecaj tego wątku. Jak sam przyznałeś jesteś teoretykiem. Całkowicie obcy jest ci kontekst tekstu, jakiekolwiek niuanse, a nawet podstawy są dla ciebie trudno osiągalne. Nic dziwnego, że masz trudności z przeczytaniem tekstu ze zrozumieniem.
To tak, jakbyś wszedł w dyskusję jak farby mieszać, a sam nigdy nawet pędzla nie miał w rękach.


Wt lis 05, 2013 11:43

Dołączył(a): Śr mar 14, 2012 0:15
Posty: 473
Post Re: niechęć do npr
Czy lekarz musi być chory żeby mógł leczyć? wysnuwasz takie same argumenty jak przeciwnicy kościoła, którzy mówią co mi ksiądz będzie mi mówił co mam robić w łóżku jak sam nie żyje z nikim.

_________________
„Nie to jest miłością co czujesz, a to co postanawiasz.”


Wt lis 05, 2013 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt sie 05, 2005 12:10
Posty: 1239
Post Re: Niechęć do NPR
Cytuj:
Niestety płeć nie gwarantuje wiedzy.

Gwarantuje wiedzę nabyta poprzez doświadczenie o którym się rozpisywać na forum nie będę, gdyż jak sam stwierdzileś;
Cytuj:
Lepiej jednak niech o tym porozmawia z zona (i jej ginekologiem) niż z nami


Wt lis 05, 2013 14:15
Zobacz profil
Post Re: Niechęć do NPR
Cytuj:
Udany seks jest najpewniejszym sposobem pobudzenia uczuć mężczyzny i pomaga mu odczuwać miłość i okazywać ją kobiecie. Udany seks „zmiękcza" serce kobiety, pomaga jej się rozluźnić i przyjąć wsparcie od partnera w innych sferach życia. „Zmiękczenie" kobiety radykalnie podnosi jej zdolność do porozumiewania się w sposób, który odpowiada partnerowi. To porozumienie z kolei stanowi podstawę zachowania namiętności.
Udany seks jest najpewniejszym sposobem pobudzenia uczuć mężczyzny, pomaga mu odczuwać miłość i okazywać ją kobiecie.

http://www.dobreksiazki.pl/b940-marsjan ... i.htm#desc

Mozna by z tego wywnioskowac, ze mezczyzna, zeby prawdziwie kochac musi miec wczesniej seks...
A kobieta, zeby zgodzic sie na seks, musi najpierw (jak widac jednostronnie) kochac.

Niewatpliwie sa duze problemy w porozumieniu obu plci. ale juz z tego fragmentu wynika, ze zeby mezczyne zdobyc, nalezy z nim pojsc do lozka i to jeszcze tak, zeby mu sie spodobalo....
Cos mi tu nie do konca pasuje.


Wt lis 05, 2013 15:06
Post Re: Niechęć do NPR
@Kael i ty też? Przecież to zwykłe przerysowanie! Myśl jest taka, że udany seks pomaga pozytywnie rozwiązać inne problemy i jest to tak oczywiste jak to, ze problemy w parze oddziaływają na seks (uważa się wręcz seks za papierek lakmusowy).
Przeczytaj, a później wystaw recenzje.


Wt lis 05, 2013 15:57
Post Re: niechęć do npr
nokia napisał(a):
Czy lekarz musi być chory żeby mógł leczyć? wysnuwasz takie same argumenty jak przeciwnicy kościoła, którzy mówią co mi ksiądz będzie mi mówił co mam robić w łóżku jak sam nie żyje z nikim.

A to masz jakieś naukowe przygotowanie do tego i wieloletnią praktykę pod okiem innego fachowca?
A jako argument przyrównujesz mnie do jakiegos wroga jakiegos "kościoła" (pisownia oryginalna)?


Wt lis 05, 2013 16:03
Post Re: Niechęć do NPR
Kozioł napisał(a):
@Kael i ty też? Przecież to zwykłe przerysowanie! Myśl jest taka, że udany seks pomaga pozytywnie rozwiązać inne problemy i jest to tak oczywiste jak to, ze problemy w parze oddziaływają na seks (uważa się wręcz seks za papierek lakmusowy).
Przeczytaj, a później wystaw recenzje.

Mozliwe, ze jest to oczywiste dla mezczyn. Dla kobiet - niekoniecznie.


Wt lis 05, 2013 16:08

Dołączył(a): So lis 02, 2013 23:07
Posty: 4
Post Re: Niechęć do NPR
Dzięki za polecaną książkę. Muszę ją przeczytać żeby wyrobić sobie opinię. Co do tego co pisze Kozioł, tak jest w trwałym związku, że pożycie musi odgrywać ważną rolę. Naprawdę wyjątkiem są dobre małżeństwa, w których seks jest marginesem życia.
Kael piszesz: "Mozliwe, ze jest to oczywiste dla mezczyn. Dla kobiet - niekoniecznie." I to jest właśnie problem, że nie próbujemy wzajemnie poznać swoich odczuć i pragnień, zamykamy się w przekonaniu, że skoro mi jest z czymś dobrze, to i drugiej stronie też. I nie chodzi mi tylko o seks, z każdym aspektem życia tak może być.


Śr lis 06, 2013 8:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt mar 17, 2009 18:36
Posty: 2041
Post Re: Niechęć do NPR
dla mnie z fragmentu wcale nie wynika że mężczyzna tylko przez seks wyraża czy odczuwa swoją miłość. Absolutnie. Wynika za to mądry wniosek że mężczyzna mając udany seks bardziej okazuje czułość kobiecie, z czego ona zazwyczaj jest zadowolona i bardziej chętna do seksu :razz: To się nazywa dodatnie sprzężenie zwrotne:)

_________________
Ania


Śr lis 06, 2013 9:41
Zobacz profil
Post Re: Niechęć do NPR
Tak, to także jest w tym tekście.
Zobaczcie. Tak prosty tekst, wręcz prostacki (rynek amerykański) a ile budzi kontrowersji w zależności od nastawienia czytającego.


Śr lis 06, 2013 10:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 28, 2011 11:55
Posty: 2016
Post Re: Niechęć do NPR
Kael napisał(a):
Kozioł napisał(a):
@Kael i ty też? Przecież to zwykłe przerysowanie! Myśl jest taka, że udany seks pomaga pozytywnie rozwiązać inne problemy i jest to tak oczywiste jak to, ze problemy w parze oddziaływają na seks (uważa się wręcz seks za papierek lakmusowy).
Przeczytaj, a później wystaw recenzje.

Mozliwe, ze jest to oczywiste dla mezczyn. Dla kobiet - niekoniecznie.


u mężczyzn też niekoniecznie tak samo jak u kobiet
ale to raczej wyjątki - generalnie jest tak, że dobry seks jest wręcz
niezbędny do harmonii w zwiąku

skąd się bierze takie przekonanie,
że dla kobiety seks ma mniejsze znaczenie?

_________________
informuję, że nieużywanie dużych liter przeze mnie nie wynika absolutnie z braku szacunku dla kogokolwiek
ale jest przede wszystkim spowodowane szybkoscią z jaką piszę (oraz czasem pewnymi problemami z klawiaturą),
proszę o wyrozumiałość.


Śr lis 06, 2013 10:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL