Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So mar 30, 2024 8:18



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
 NPR a antykoncepcja 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:04
Posty: 911
Post Re: NPR to antykoncepcja
Handy, tez nie uważam, że ograniczanie sie do jednego dziecka jest dobrym pomysłem. ;) jedynacy sa często egoistami w niektórych sprawach, nawet jeżeli nie do końca zdają sobie z tego sprawy. ;)
Jednak dla mnie płodzenie dzieci od 5 w gore jest także niedobre. Ok. Moze życie w licznej rodzinie uczy ich czegoś dobrego - nie przeczę- jednak dzieje sie tak kosztem ich samych. Ale to nie temat na takie rozważania.

Co do antykoncepcji, to moze warto jest sie przemoc z prezerwatywa? Jeżeli religijne opory nie stanowią problemu, to moze warto, chocby dla dobra zony, spróbować? ;)


Pn mar 03, 2014 9:38
Zobacz profil
Post Re: NPR to antykoncepcja
Ukyo, ile masz rodzeństwa?


Pn mar 03, 2014 14:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 03, 2014 16:14
Posty: 240
Lokalizacja: nieciekawa
Post Re: NPR to antykoncepcja
Ukyo napisał(a):
A słowa osób proNPR mnie w ogóle nie przekonują, bowiem osoby takie skrzętnie omijają problem gorszego samopoczucia w dni niepłodne większości kobiet i, co ciekawe, twierdza, ze to wszystko z szacunku do kobiety. A tam szacunek! Wlasnie wymaganie od niej stosunku w określone dni, w których czuje sie gorzej i moze nie mieć zwyczajnie ochoty, jest przejawem braku szacunku dla jej kobiecości, dla jej pragnień. Nie dziwne, ze wiele pan po prostu nie lubi seksu, skoro moze go uprawiać tylko wtedy, kiedy jej własne ciało odmawia współpracy i przez wybiórcze podejście Kościoła do kwestii antykoncepcji, kiedy,prezerwatywa jest zakazana, pozbawiona jest radości z obcowania płciowego z małżonkiem.

Z tym akurat nie sposób się nie zgodzić bo często (szkoda że nie ma wiarygodnych badań na temat satysfakcji seksualnej kobiet w okresie niepłodnym) tak jest.
Encyklika “Humanae Vitae” miała prawdopodobnie w swoim zamyśle chronić kobiety przed przedmiotowym traktowaniem w małżeństwie a dla wielu przypadków stało się dokładnie odwrotnie.

_________________
Na forach dyscyplina intelektualna jest sztuką raczej nieznaną.


Cz mar 06, 2014 13:48
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lut 21, 2014 9:58
Posty: 38
Post Re: NPR to antykoncepcja
Zgadzam się z Tobą Otodox. Wg mnie NPR traktuje kobiety bardzo przedmiotowo. Nie ważne jest czy ją głowa boli, jest zmęczona, czy ma ochotę. Jest dzień niepłodny to trzeba się kochać, bo następny raz za 2 tyg. Współczuję kobietą które mają mężów nie lub mało wierzących. Facet chcę się kochać a tu nie ma... Przypominać nie trzeba że największa ochota na seks jest w dni płodne, zarówno dla kobiet jak i facetów.


Pt mar 14, 2014 14:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 03, 2014 16:14
Posty: 240
Lokalizacja: nieciekawa
Post Re: NPR to antykoncepcja
handy napisał(a):
Zgadzam się z Tobą Otodox. Wg mnie NPR traktuje kobiety bardzo przedmiotowo. Nie ważne jest czy ją głowa boli, jest zmęczona, czy ma ochotę. Jest dzień niepłodny to trzeba się kochać, bo następny raz za 2 tyg. Współczuję kobietą które mają mężów nie lub mało wierzących. Facet chcę się kochać a tu nie ma... Przypominać nie trzeba że największa ochota na seks jest w dni płodne, zarówno dla kobiet jak i facetów.

Jak maż jest niewierzący lub słabo wierzący to przy NPR rozpad małżeństwa często wisi w powietrzu.

_________________
Na forach dyscyplina intelektualna jest sztuką raczej nieznaną.


Pt mar 14, 2014 14:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: NPR to antykoncepcja
Otodox napisał(a):
Jak maż jest niewierzący lub słabo wierzący to przy NPR rozpad małżeństwa często wisi w powietrzu.

Mam kilkoro mocno wierzących znajomych i wszyscy oni po prostu ignorują naukę Kościoła w kwestii tego co wolno robić w małżeńskim łożu a czego nie - wychodząc z racjonalnego założenia że jeśli coś nie jest wymierzone przeciwko bliźniemu ani Bogu, nie może być złe. Kult nasienia i inne podobne praktyki może miały zastosowanie u ludów nomadycznych parę tysięcy lat temu, ale to już nie te czasy.


Pt mar 14, 2014 21:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 03, 2014 16:14
Posty: 240
Lokalizacja: nieciekawa
Post Re: NPR to antykoncepcja
MeneMeneTekelUpharsin napisał(a):
Otodox napisał(a):
Jak maż jest niewierzący lub słabo wierzący to przy NPR rozpad małżeństwa często wisi w powietrzu.

Mam kilkoro mocno wierzących znajomych i wszyscy oni po prostu ignorują naukę Kościoła w kwestii tego co wolno robić w małżeńskim łożu a czego nie - wychodząc z racjonalnego założenia że jeśli coś nie jest wymierzone przeciwko bliźniemu ani Bogu, nie może być złe. Kult nasienia i inne podobne praktyki może miały zastosowanie u ludów nomadycznych parę tysięcy lat temu, ale to już nie te czasy.

Wszystko to pokłosie encykliki “Humanae Vitae” i kulis jej przeforsowania.
http://didaskalos.pl/maarta/sobor-watykanski-ii-a-kwestia-antykoncepcji/

I jeszcze link do strony która może wydać się niewiarygodna dla co poniektórych.http://www.bibula.com/?p=73218 gdzie są odpowiedzi na ankietę przedsynodalną.

_________________
Na forach dyscyplina intelektualna jest sztuką raczej nieznaną.


So mar 15, 2014 15:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 12, 2006 11:04
Posty: 911
Post Re: NPR to antykoncepcja
Ortodox, wlasnie chyba jest odwrotnie. Głęboko wierzący mąż, egzekwujacy NPR, moze doprowadzić do sytuacji, w której żona czuje sie wykorzystana. Maź sie powstrzymuje, a w TE dni juz musi. Wiec ona pozwala mu dla świętego spokoju, mimo, ze sama nie czuje sie dobrze, ze to nie sa jej dni. Kompletne pomijanie potrzeb biologicznych kobiety. Tylko facet sie tu liczy.


N mar 16, 2014 10:34
Zobacz profil
Post Re: NPR to antykoncepcja
Jestem zdumiony jak patrzycie na siebie wzajemnie.
Prostytucja małżeńska nie ma nic wspólnego z metodą regulacji poczęć. To kwestia wzorców, mentalności, nie metody. Podobnie wymuszenie seksu.


N mar 16, 2014 11:20
Post Re: NPR to antykoncepcja
Otodox napisał(a):
Jak maż jest niewierzący lub słabo wierzący to przy NPR rozpad małżeństwa często wisi w powietrzu.

To prawda, że ścisłe wiązanie KK z NPR bardzo szkodzie samej metodzie. Jednak wiele par wybiera NPR nie z powodów przymusu religijnego lecz z powodów "ekologicznych", z powodu jej naturalności.
Jeżeli mąż widzi małżeństwo głównie poprzez możliwość zaspokojenia potrzeb seksualnych, to niech lepiej balującym singlem zostanie. Znajdzie podobnych do siebie i nikomu krzywdy nie zrobi.
NPR ludziom dojrzałym do małżeństwa nie zaszkodzi. W krajach skandynawskich NPR z powodzeniem stosowana jest w kuracji małżeńskiej.


N mar 16, 2014 11:28

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: NPR to antykoncepcja
W Danii testy na owulacje sa popularne, tak jak ciazowe czy narkotykowe. Mozna dostac w kazdym sklepie. Ale byla debata w prasie i seksuolodzy wypowiadali sie negatywnie. Ze taka mechaniczna koniecznosc seksu w okreslone dni dewastuje zycie seksualne.


N mar 16, 2014 16:49
Zobacz profil
Post Re: NPR to antykoncepcja
tredje napisał(a):
W Danii testy na owulacje sa popularne, tak jak ciazowe czy narkotykowe. Mozna dostac w kazdym sklepie. Ale byla debata w prasie i seksuolodzy wypowiadali sie negatywnie. Ze taka mechaniczna koniecznosc seksu w okreslone dni dewastuje zycie seksualne.
Podejrzewam, że chodziło o planowanie poczęcia. Tak, takie podejście (tel do męża aby szybko wrócił z pracy, bo jest owulacja i trzeba uprawiać seks) działa destrukcyjnie na wiele par starających się o potomstwo. Tylko co zjawisko ma wspólnego z NPR?


N mar 16, 2014 17:24

Dołączył(a): N sty 15, 2012 20:52
Posty: 646
Post Re: NPR to antykoncepcja
Chodzilo o antykoncepcje. Ja tez sobie nie wyobrazam zeby wspolzyc w okresie gdy jedynie marze o schowaniu sie do mysiej dziury. To jakas masakra poswiecac sie zeby maz grzechu nie mial.


N mar 16, 2014 20:04
Zobacz profil
Post Re: NPR to antykoncepcja
tredje napisał(a):
Chodzilo o antykoncepcje. Ja tez sobie nie wyobrazam zeby wspolzyc w okresie gdy jedynie marze o schowaniu sie do mysiej dziury. To jakas masakra poswiecac sie zeby maz grzechu nie mial.

Chwilę!
1)
Abstrahując od etyki, to ty przez połowę cyklu masz ochotę schować się do mysiej dziury? O czym ty piszesz?
2)
Sex dla ciebie jest poświęceniem??


N mar 16, 2014 22:03

Dołączył(a): Pt lut 21, 2014 9:58
Posty: 38
Post Re: NPR to antykoncepcja
Kozioł napisał(a):
To prawda, że ścisłe wiązanie KK z NPR bardzo szkodzie samej metodzie. Jednak wiele par wybiera NPR nie z powodów przymusu religijnego lecz z powodów "ekologicznych", z powodu jej naturalności.

Nie mogę zrozumieć co w tej metodzie jest naturalnego? Jeśli jestem głodny - jem, chce mi się spać - śpię itp to jest natura tak? No chyba każdy się zgodzi. Jednak jeśli chcę się kochać z żoną a nie mogę to już natura nie jest. Naturalne jest w tym czasie współżycie. Wiadomo że stosowanie antykoncepcji ( tabletki, prezerwatywy) naturalne także nie jest. Jednak nie można mówić że wstrzemięźliwość od seksu kiedy obydwoje mają ochotę jest naturalne.
To tak jakby zakazać psu kiedy suka ma cieczkę a dopuścić tydzień później. To też natura?

Sorry za porównanie ale natury to ja szukam w naturze ( zwierzęta, rośliny).
Ludzi którzy stosują tą metodę a nie są katolikami to już w ogóle nie rozumiem. Po co się tak męczyć?


Pn mar 17, 2014 11:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL