Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 7:22



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Rodzice chrzestni - osoby tej samej płci 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 06, 2019 14:28
Posty: 111
Post Re: Rodzice chrzestni - osoby tej samej płci
Kael napisał(a):
Powtórzę: dziś dla niektórych znalezienie chrzestnych to problem. Płeć powinna być nieistotna.


A jakiż to konkretnie problem mają?
Skoro chrzestnym nie musi być ktoś z rodziny, a może być np. przyjaciel czy przyjaciółka spoza.
Sam zostałem chrzestnym córki kolegi, który pochodził był z mało licznej rodziny.


Wt sty 08, 2019 20:44
Zobacz profil
Post Re: Rodzice chrzestni - osoby tej samej płci
Nie każdy ma i wśród znajomych taką osobę.
Znam takich, którzy mają i pięciu chrześniaków ("bo dziecku się nie odmawia"), mieszkają daleko albo kontakty ze znajomymi się rozluźniły. Z rodziną jednak kontakty są stabilniejsze.


Wt sty 08, 2019 20:49

Dołączył(a): Cz paź 18, 2018 12:25
Posty: 7
Post Re: Rodzice chrzestni - osoby tej samej płci
Stworek napisał(a):
A jakiż to konkretnie problem mają?
Skoro chrzestnym nie musi być ktoś z rodziny, a może być np. przyjaciel czy przyjaciółka spoza.
Sam zostałem chrzestnym córki kolegi, który pochodził był z mało licznej rodziny.


Znajomi, przyjaciele dzisiaj są, a jutro może ich nie być.
Nie rozumiem tak ironicznych postów... :roll: :|

quote="Kael"]Nie każdy ma i wśród znajomych taką osobę.
Znam takich, którzy mają i pięciu chrześniaków ("bo dziecku się nie odmawia"), mieszkają daleko albo kontakty ze znajomymi się rozluźniły. Z rodziną jednak kontakty są stabilniejsze.[/quote]

Dokładnie, ale jak widać niektórzy tego nie rozumieją.


N lut 10, 2019 21:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Rodzice chrzestni - osoby tej samej płci
Więc wychodzi że mogą być dwie matki chrzestne :-D

adgamm napisał(a):
mieszkają daleko albo kontakty ze znajomymi się rozluźniły. Z rodziną jednak kontakty są stabilniejsze.



Co to ma do rzeczy? na co mi stabilniejsze kontakty z moim chrzestnym? żyje w dość konserwatywnej i mocno religijnej rodzinie, a swojego chrzestnego ojca widziałem ostatni raz z 10 lat temu, więc w jakim to ma być sensie? to rodzice chrzestni mają mnie co niedziela za rękę odprowadzać do kościoła? czy niby jak inaczej? jak to ma wyglądać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 10, 2019 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 18, 2018 12:25
Posty: 7
Post Re: Rodzice chrzestni - osoby tej samej płci
Robek napisał(a):
Więc wychodzi że mogą być dwie matki chrzestne :-D

adgamm napisał(a):
mieszkają daleko albo kontakty ze znajomymi się rozluźniły. Z rodziną jednak kontakty są stabilniejsze.


Coś tu się chyba źle zacytowało ...


Co to ma do rzeczy? na co mi stabilniejsze kontakty z moim chrzestnym? żyje w dość konserwatywnej i mocno religijnej rodzinie, a swojego chrzestnego ojca widziałem ostatni raz z 10 lat temu, więc w jakim to ma być sensie? to rodzice chrzestni mają mnie co niedziela za rękę odprowadzać do kościoła? czy niby jak inaczej? jak to ma wyglądać?


Absolutnie nie jestem złośliwa pisząc to, ale jakby to określił ksiądz będący na tegorocznej kolędzie u mnie - mocno zachwiane morale chrześcijańskie...ja mam dokładnie taki sam kontakt z chrzestnym, dlatego swojemu dziecku chcę takiej sytuacji oszczędzić, ale i tu znowu odwołam się do słów duszpasterza chcę wprowadzić homofobizm do kościoła katolickiego...dla mnie postawa żenująca.
Księżom tak łatwo się ocenia, w większości przypadków niesłusznie. Szkoda, że doszukują się drugiego dna tam gdzie go nie ma. Więcej uwagi mogliby poświęcić na rachunek sumienia w swoich "szeregach".


Pn lut 11, 2019 0:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 24, 2020 13:30
Posty: 3
Post Re: Rodzice chrzestni - osoby tej samej płci
Jestem szczęśliwą mamą i żoną. Stoimy przed wspaniałą chwilą - chrzciny naszego synka. Tylko, że ta wspaniała chwila spędza mi sen z powiek. Pochodzę z małżeństwa mieszanego. Synka chrzcimy w Kościele Katolickim. Jestem wyznania Katolickiego, mąż Prawosławnego. Kochamy się bardzo. Jest zgoda. Nie posiadam już bliskiej rodziny. Z dalszą nie mam ŻADNEGO!!!!! kontaktu. Mamy wspaniałą relację z rodziną męża. Chciałabym, żeby syn miał kontakt z Rodzicami Chrzestnymi. Chciałabym, aby zostały nimi dwie osoby Prawosławne ze strony męża (z racji relacji). W Kościele mi odmówiono definitywnie. Jestem załamana sytuacją. Czy ktoś miał podobny problem?

_________________
Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego.


Pt kwi 24, 2020 14:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Rodzice chrzestni - osoby tej samej płci
Jeden z chrzestnych musi być katolikiem, drugi może być należący do niekatolickiej wspólnoty kościelnej.

Tak mówi prawo kościelne.

_________________
ksiądz


Pt kwi 24, 2020 15:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL