Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 13:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 szukam cytatu z Biblii 
Autor Wiadomość
Post szukam cytatu z Biblii
W ktorym fragmencie Biblii, Jezus mwi o wprowadzeniu niezgody miedzy rodzenstwo i rodzicow itp.
Jesli ktos wie co on oznacza to bylo by tez pomocne, albo przynajmniej rozpoczynajace dyskusje.


Cz paź 19, 2017 0:47
Post Re: szukam cytatu z Biblii
Mt 10, 34-39
"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je."

Jest to poróżnienie między domownikami, gdzie jedni idą za Jezusem, a inni pozostają przy dawnych przekonaniach.


Cz paź 19, 2017 7:34
Post Re: szukam cytatu z Biblii
Dzieki za znalezienie tego cytatu.

Sadze ze chodzi w tym o duzo glebsze znaczenie.
Wyraznie napisane jest o Milosci, ze kto kocha ojca lub matke bardziej niz Jezusa, nie jest go godzien.
Bardziej chodzi o rodzaj zazdrosci, roznorodnosci oczekiwan i rozumienia, juz w samej podstawowej komorce spolecznej jak rodzina, a co dopiero miedzy obcymi.


Cz paź 19, 2017 12:02
Post Re: szukam cytatu z Biblii
Ja bym porównał to bardziej do takiej sytuacji, gdy ktoś odchodzi ze Zboru Świadków Jehowy. Spotkają go wtedy za to szykany, obelgi i ostracyzm nawet od najbliższych.


Cz paź 19, 2017 12:21
Post Re: szukam cytatu z Biblii
Tez. Ale chyba chodzi bardziej o traktowanie innego jak czlowieka, bez wzgledu na to czy zgadza sie z nami czy nie.
Jesli uwazamy ze ktos upadl i traktujemy go jako "mniejszego", gorszego od nas, to tu przychodza na mysl slowa, "co uczyniiliscie tym najmniejszym, mnie zescie uczynili".


Cz paź 19, 2017 12:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL