Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 12:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Niechciane dziecko 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt cze 20, 2017 19:41
Posty: 10
Post Re: Niechciane dziecko
Hej, dzięki za wszelkie odpowiedzi/komentarze.

Wczoraj chyba dostałem od Kogoś szansę i nie mogę tego zmarnować... zadzwoniła dość duża, międzynarodowa firma z Wrocławia i jest zainteresowana by przyjąć mnie na staż i potem UoP. Oferują takie pieniądze, że bez problemu zapłacę jedną pensją 2x koszt 3-pokojowego mieszkania, a to dopiero staż. Codziennie się przygotowuję, by tego nie zmarnować i uratować nas od tego czynu, który będzie moją największą porażką.

Może się powtórzę, ale najbardziej chodzi tutaj o wstyd, o to, że będzie uwiązana do końca życia (tak mówi, ale to będzie te przynajmniej 20 lat) no i wyszedł jej egoizm - chce się emancypować, bo rodzice wywalili dużo pieniędzy na jej wykształcenie. Mówiłem jej, że w pracy w moim zawodzie bez problemu się utrzymamy i nawet nie musi martwić sie o pieniądze.

W tym, że nie mogłem znaleźć pracy, tu chodziło o to, że nikt nie dał mi się wykazać. To nie byłą kwestia mojego nieprzygotowania, tylko różnych wypadków losowych na moją niekorzyść.

Dzięki zefciu , zaraz przeczytam co napisałeś na privie.

Ogólnie nie miałem czasu przez te 2 dni wejść, mam ostatnie egzaminy, wiec za bardzo na internecie nie przesiaduję w innym celu niż nauka.

Takie pytanie: zna ktoś ks. Malińskiego z Maciejówki (Wrocław)? Kilka lat temu zapoznałem się z dwie ryby, krótkimi filmami, za których produkcją stoi właśnie On. Może ślub we Wrocławiu, z dala od znajomych gęb, których moja dziewczyna się wstydzi byłby czymś pozytywnym. Wiadomo, że rodzina Kamili (tak ma na imię) byłaby zła że nie w rodzinnej miejscowości, ale jeśli to ma pomóc, to czemu nie? Wiecie jak tam jest z terminami? Dałoby radę, chociaż jesteśmy w ogóle z innej diecezji?
Pytam tak pokrótce, bo wiem, że szczegółowe informacje może udzielić mi sam ksiądz "Malina". Także jeśli macie jakieś zdanie o tym, czy to byłoby dobre czy złe (ślub z dala od domu), to proszę o jej wyrażenie.

A na aborcję oczywiście nie wyrażam zgody i do tego nie dopuszczę.


So cze 24, 2017 11:59
Zobacz profil
Post Re: Niechciane dziecko
Slub poza waszymi parafiami jest mozliwy ale po uzyskaniu kilku dyspens. No i gdzies kursy przedmalzenskie trzeba zrobic. A zapowiedzi chyba i tak w waszych parafiach beda.

I nie mow dziewczynie, ze nie musi nigdy pracowac. Mow, ze teraz ja utrzymasz, teraz ma sie nie martwic co bedzie, jak dziecko bedzie, ale ma konczyc studia i robic egzaminy.

Powodzenia


So cze 24, 2017 12:07

Dołączył(a): Wt cze 20, 2017 19:41
Posty: 10
Post Re: Niechciane dziecko
kursy mamy - na katechezie w ostatniej klasie szkoły średniej uzyskaliśmy taki certyfikat. O tych dyspensach nie słyszałem... Niektórzy mówili o "licencji" - kasa dla parafii/księdza za umożliwienie udzielenia sakramentu małżeństwa przez narzeczonych spoza parafii.


So cze 24, 2017 12:12
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Niechciane dziecko
Ja mam nadal pewne wątpliwości, czy przesyłka z pigułką może iść w sumie aż 10 dni.

Pytanie, czy aby na pewno nie znajdziesz jej na łóżku patrzącą tępym wzrokiem przed siebie. Albo tak zamkniętą w sobie, że nijak nie da się do niej dotrzeć.

W przypadku osób wierzących na poważnie, czy ogólnie uznających życie ludzkie za "osobę od poczęcia", aborcja może skończyć się bardzo źle. Depresją, nerwicą, a nawet próbą samobójstwa. Tym bardziej aborcja w najgorszej formie, czyli poprzez wywołanie poronienia w łazience.

Mam nadzieję, że nie jest jeszcze za późno na cokolwiek.

karol1690 napisał(a):
no i wyszedł jej egoizm - chce się emancypować

Gdy ludzie mają dzieci, wtedy zmieniają się w pewnym stopniu. Kobiety szczególnie. Przestawia się system wartości i to dziecko staje się głównym punktem odniesienia dla reszty życia.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So cze 24, 2017 12:37
Zobacz profil
Post Re: Niechciane dziecko
Jak tam sie sprawa rozwija?


Pt cze 30, 2017 8:30
Post Re: Niechciane dziecko
Soul33 napisał(a):
Ja mam nadal pewne wątpliwości, czy przesyłka z pigułką może iść w sumie aż 10 dni.
A czemu w ogóle miałaby dojść?


Pt cze 30, 2017 10:02
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Niechciane dziecko
Nie łapię. Zakładając, że zamówiła na swój adres, to dlaczego miałaby nie dojść?

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt cze 30, 2017 16:33
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Niechciane dziecko
Dyskusja o tabletkach i aborcji wydzielona tutaj: viewtopic.php?p=958859#p958859

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


So lip 01, 2017 16:29
Zobacz profil
Post Re: Niechciane dziecko
@Karol - jak tam - ta cisza jakos nie nastraja optymistycznie.


So lip 01, 2017 16:38
Post Re: Niechciane dziecko
Soul33 napisał(a):
Nie łapię. Zakładając, że zamówiła na swój adres, to dlaczego miałaby nie dojść?



Bo "zaginie" ? Starczy, że ją odbierze pierwszy i wyrzuci. Czasem też faktycznie ginie.

Co do wstydu- rada z powiedzeniem wszystkim o ciąży nie jest zła. Może się okazać, że dostanie gratulacje, zamiast oceny. A jeśli ludzie będą oceniać, to niech pomyśli, co powiedzą, jak ciążę usunie. Wtedy wstyd będzie dużo większy.


Śr lut 14, 2018 19:37
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 55 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL