Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 16:16



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Nieczyste myśli seks małżeński 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr paź 04, 2017 19:05
Posty: 10
Post Nieczyste myśli seks małżeński
Cześć Wszystkim!

Szukam pomocy. Przetrząsnęłam internet i nie mogę znaleźć nic na ten konkretny problem w małżeństwie i seksie.

Mam 28 lat. Jestem kobietą. Od 3 lat mężatką.
Mam problem w dziedzinie seksu jak w temacie.

Bardzo kocham mojego męża.
Jestem bardzo wrażliwa na różne obrazy, w filmach książkach itd. W czasie zbliżenia z mężem te obrazy pojawiają się same w mojej wyobraźni albo też sama o nich rozmyślam. Jeśli nie myślę o nich nie jestem w stanie osiągnąć orgazmu. To trochę tak jakby mój kochany mąż mi nie wystarczał do zaspokojenia. Co więcej te obrazy które sobie wyobrażam to najczęściej bardzo agresywny seks lub gwałt.

Nie rozumiem czemu tak mam(tzn rozumiem że to na skutek ogladania/czytania itd ale mimo wszystko chyba nie każdy tak ma a jednak czytacie i oglądacie podobne rzeczy jak ja). Brzydzę się sobą. Moi spowiednicy nigdy nie wiedzą co mi doradzić i po prostu omijają ten temat. Odechciewa mi się zbliżeń.

Pomóżcie. Czy ktoś z Was miał lub ma taki problem? Czy wiecie jak sobie z tym poradzić? Najchętniej spotkałabym się z seksuologiem katolickim ale nie mogę takiego znaleźć. Czy ktoś ma może kontakt do sprawdzonego seksuologa w okolicach Warszawy?


Śr paź 04, 2017 19:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn maja 28, 2007 9:13
Posty: 545
Post Re: Nieczyste myśli seks małżeński
Agenais napisał(a):
Cześć Wszystkim!
Szukam pomocy. Przetrząsnęłam internet i nie mogę znaleźć nic na ten konkretny problem w małżeństwie i seksie.
(...)Czy wiecie jak sobie z tym poradzić? Najchętniej spotkałabym się z seksuologiem katolickim ale nie mogę takiego znaleźć. Czy ktoś ma może kontakt do sprawdzonego seksuologa w okolicach Warszawy?

W Warszawie jest kilka oddziałów Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, a udzielają pomocy również nieodpłatnie - wyczytać można na ich stronach.

Jeden z adresów: http://archwwa.pl/pomoc/pomoc-psychologiczna/


Śr paź 04, 2017 19:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Nieczyste myśli seks małżeński
Oj tam. Oj tam. 99% ludzi przeżywa tego rodzaju problemy. Nie chodzi mi bynajmniej o seks tylko o takie konflikty samego z sobą. Dziwnie to brzmi prawda ? Ale konflikt wyobrażenia siebie rzeczywistego i tego siebie jakim "powinno się być" to taka typowa samodestrukcja. A wracając do seksu...No cóż...Niektórzy się batorzą, inni robią to w czapkach...Czy jakbyś musiała uprawiać seks w pantoflach to też byłby dla ciebie problem i szukałabyś terapii. Bez przesady...Ludzie


Śr paź 04, 2017 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: Nieczyste myśli seks małżeński
Może po prostu porozmawiaj o tym z mężem?

Co do "nieczystych myśli"... nie ma się co zadręczać. Wiele osób gra w gry komputerowe gdzie brutalnie morduje legiony przeciwników, sprawia im to przyjemność, a w realu muchy by nie skrzywdzili. Oni niby też grzeszą?


Cz paź 05, 2017 8:55
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Nieczyste myśli seks małżeński
To nie jest jakiś wyjątkowo rzadki problem. Właściwie często zdarza się u kobiet, które np. przeżyły gwałt albo miały inne doświadczenia związanych z przemocą. U innych rzadziej ale z różnych przyczyn też może się zdarzyć.

Najważniejsze, że można sobie z tym poradzić. Potrzeba trochę czasu i pracy ale istnieją na to różne metody. Takie, jak choćby częste rozmyślanie o zwykłym seksie w jak najbardziej pozytywny sposób. Trzeba udać się do seksuologa (nie psychologa) i tam można dowiedzieć się więcej już w szczegółach.

Wsparcie męża może być bardzo pomocne ale to trzeba by mu konkretnie wyjaśnić, w czym problem, o co w tym wszystkim chodzi i jak mógłby pomóc.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz paź 05, 2017 12:01
Zobacz profil
Post Re: Nieczyste myśli seks małżeński
Soul33 napisał(a):
Właściwie często zdarza się u kobiet, które np. przeżyły gwałt albo miały inne doświadczenia związanych z przemocą.

Gwałt i przemoc skutecznym afrodyzjakiem :o :o


Cz paź 05, 2017 12:38
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Nieczyste myśli seks małżeński
Chodzi o doświadczenia, które bardzo mocno utrwalają się w pamięci. Do tego stopnia, że mogą w umyśle trwale związać seks z przemocą. To jest naprawdę częsty problem u kobiet, które przeżyły gwałt. Choć może też się zdarzyć z innych przyczyn.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Cz paź 05, 2017 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Nieczyste myśli seks małżeński
Nie zgadzam sie Soul, mase ludzi na takie wyobrazenia, czy marzenia w trakcie seksu, czy nawet w sytuacjach podniecenia - robiono badania ( oczywiscie w US ) na ten temat czesciowo przedstawione w serii ksiazek "My secret garden".
Do autorki watku - nie biczuj sie nie ma w tym ani zadnej twojej winy ani nie jest to nic nienormalnego czy rzadkiego. Tyle ze niewiele osob ma odwage sie do tego przyznac.
I jeszcze jedno takie mysli / wyobrazenia nie maja zadnego przelozenia na rzeczywistosc, czyli jakbys ty naprawde przezywala ta sytuacje w rzeczywistosci.
Takie cwiczenie muzgu ktore pomaga osiagnac ci orgazm, tak jak mnie inne cwiczenie mozgu i odpowiednia pozycja ciala pomaga zasnac.


Pt paź 06, 2017 5:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Nieczyste myśli seks małżeński
Nie rozmawiamy o tym, że ktoś coś sobie wyobraża, bo tak chce, tylko o tym, że potrzebuje wyobrażać sobie coś, czego wcale nie chce. Nie chodzi też o średnią społeczną, do której zapewne odnoszą się wspomniane przez Ciebie badania, czyli nie (m.in.) o ludzi znudzonych po 20 latach współżycia i szukających nowych wrażeń, tylko o młodej mężatce. I, co najważniejsze, takiej, która chciałaby móc inaczej.

Niewątpliwie jednak prawdą jest, że nie ma co się zanadto stresować i martwić, bo to na pewno nie pomoże.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pt paź 06, 2017 12:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2014 14:49
Posty: 128
Post Re: Nieczyste myśli seks małżeński
Soul33 napisał(a):
To nie jest jakiś wyjątkowo rzadki problem. Właściwie często zdarza się u kobiet, które np. przeżyły gwałt albo miały inne doświadczenia związanych z przemocą. U innych rzadziej ale z różnych przyczyn też może się zdarzyć.

Najważniejsze, że można sobie z tym poradzić. Potrzeba trochę czasu i pracy ale istnieją na to różne metody. Takie, jak choćby częste rozmyślanie o zwykłym seksie w jak najbardziej pozytywny sposób. Trzeba udać się do seksuologa (nie psychologa) i tam można dowiedzieć się więcej już w szczegółach.

Wsparcie męża może być bardzo pomocne ale to trzeba by mu konkretnie wyjaśnić, w czym problem, o co w tym wszystkim chodzi i jak mógłby pomóc.


Oprócz naszego wizerunku poprawnego na pokaz każdy z nas ma taki cień w sobie, który nas samych przeraża, mroczny, którego strzeżemy i nikomu na zewnątrz nie pokażemy. Ty też. Jednak czasem w wyniku okoliczności, uwarunkowań zewnętrznych ta nasza natura ciemna bierze górę. Stąd w czasie wojny zwykły księgowy potrafi z zimną krwią rozstrzelać 100 osób i robić sobie z tego żarty, albo zabójstwa w afekcie. Silne emocje potrafią nas popchnąć do zbrodni. Pochodzimy od zwierząt, mamy ich instynkty, ujarzmione przez nas ciągoty. Z drugiej strony całkowite wyeliminowanie z nas agresji doprowadzi nas również do zagłady. Na przykład dziś Europa ginie, bo nikt sobie nie wyobraża, że tych napływających gości można zapakować do pociągów, na statki i odprawić 1000 kilometrów po za Europę. I taniej byłoby takie biura wycieczkowe pootwierać, niż ich utrzymywać. Lewactwo stłumiło w społeczeństwach wrodzoną agresję, zdolność samoobrony, zaburzyło funkcje społeczne. Jak się obudzą będzie za późno.

... i znów w politykę...


N paź 08, 2017 6:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr paź 04, 2017 19:05
Posty: 10
Post Re: Nieczyste myśli seks małżeński
Dziękuję za tyle odpowiedzi!

Wiem wiem, nie chce być perfekcjonistką, każdy ma skazę i nie chce być też małostkowa że będę pilnować każdej myśli. Ja wiem że jestem tylko człowiekiem. Jednak czuję po stosunku wyrzuty sumienia, nie czuje takiej jedności z mężem, czuję obojętność. Szukałam baaardzo dużo w literaturze i przeczytałam dużo książek typu "Akt Małżeński", czy też książki Knotza. Niestety nie znalazłam tam pomocy w mojej sytuacji ale było za to dużo teorii na temat seksu i tego jakim może być wspaniałym wyrazem jedności małżonków itd itd. Chcę tego dla siebie i męża. To jak przeżywam orgazm teraz wydaje mi się zupełnym przeciwieństwem - trochę tak jakbym wykorzystywała męża, nie myślę o nim, myślę o scenach. Kwalifikuję to jednoznacznie jako grzech w moim sumieniu.

Mój mąż wie o wszystkim. Nie jest zły na mnie o to. On chce żebym była szczęśliwa i mam jego pełne wsparcie. Co prawda widzę że jest trochę zawiedziony gdy podczas stosunku tylko on przeżywa orgazm, ale chyba wolę żeby jak na razie odbywało się to w ten sposób niż żeby przeżywać go razem z nim ale tak niegodnie. Mam naprawdę mocne postanowienie żeby się poprawić ;)

Nie przeżyłam nigdy gwałtu, ani molestowania. Jak już pisałam jestem dość wrażliwa. Mój tata w dzieciństwie był rzeczywiście momentami agresywny i tracił panowanie nad sobą ale skrzywdził mnie emocjonalnie, nie fizycznie - może to ma jakiś związek? Nie mam jednak z tym problemu ani żalu, jestem z tym pogodzona że rodzice popełnili błędy i nie zawsze byli idealni, tata jest kochany, po prostu ma wady a jedną z nich jest brak kontroli gdy jest bardzo zdenerwowany. Ja podejrzewam że jest to też efekt masturbacji z którą miałam kiedyś problem. W końcu wtedy podniecasz się wyobrażając sobie różne obrazy co nie? Bóg mnie z tego uzdrowił ale może to są efekty tego. Nie wiem tylko czemu te wszystkie obrazy są takie agresywne. Myślę też że gdybyśmy odbywali stosunek w fazie płodnej byłoby mi łatwiej osiągnąć orgazm z wiadomych względów ;) ale jako że przesuwamy na razie poczęcie to muszę jeszcze poczekać z praktyką.

Dzięki ratio za namiary :) muszę się tylko odważyć żeby umówić się na taką wizytę u seksuologa i żeby powiedzieć komuś coś takiego twarzą w twarz.
Soul33 Twoja rada o częstym rozmyślaniu o seksie z mężem jest w punkt. Myślę że to jest dobre ćwiczenie dla mojego mózgu żeby tak zaprogramować się na orgazm ;) Dzięki!

Na razie po prostu w czasie stosunku myślę o mężu i skupiam się na tym żeby było mi przyjemnie. No i dużo się modlę, może Bóg przeprogramuje mi mózg z tych obrazów na mojego męża.


Pn paź 09, 2017 14:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Nieczyste myśli seks małżeński
Agenais napisał(a):

To jak przeżywam orgazm teraz wydaje mi się zupełnym przeciwieństwem - trochę tak jakbym wykorzystywała męża, nie myślę o nim, myślę o scenach. Kwalifikuję to jednoznacznie jako grzech w moim sumieniu.



Jak mozesz kwalifikowac te obrazy jako grzech, jesli podsuwane sa przez twoja podswiadomosc ?
Czy nie kloci sie to z definicja grzechu ?

Pamietaj o tej modlitwie:

"Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie. Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę. I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego."


Pn paź 09, 2017 17:34
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 23, 2010 23:17
Posty: 8669
Post Re: Nieczyste myśli seks małżeński
Faktycznie wszelkiego rodzaju problem, który istnieje bez czyjegoś wyboru nie jest grzechem. Grzechem wtedy może być tylko lekceważenie tego problemu i brak prób poradzenia sobie z nim (zakładając, że chodzi o coś złego, co byłoby grzechem jako w pełni dobrowolny wybór).

Agenais napisał(a):
Jak już pisałam jestem dość wrażliwa. Mój tata w dzieciństwie był rzeczywiście momentami agresywny i tracił panowanie nad sobą ale skrzywdził mnie emocjonalnie, nie fizycznie - może to ma jakiś związek?

Tak się zdarza, że doświadczenie przemocy lub agresji w domu, niekoniecznie nawet w skrajnej formie, może mieć taki wpływ na preferencje seksualne. I to się naprawdę nierzadko zdarza. Nie jest to żaden wyjątkowo nietypowy problem. Jeśli dobrze pamiętam, ośrodki w mózgu odpowiedzialne za agresję i odczuwanie przyjemności znajdują się blisko siebie. Dlatego w ogóle takie skojarzenia są możliwe. Podobne skutki mogą mieć też problemy z masturbacją, bo trzeba wyobrażać sobie ciągle nowe rzeczy.

W takim przypadku psycholog, a konkretniej psychoterapeuta, też mógłby wiele pomóc. Warto porozmawiać o swojej młodości w domu i przepracować wszystko z kimś kompetentnym. To zrozumiałe, że trudno jest rozmawiać o tak intymnych sprawach z kimś obcym. Ale nie ma żadnych wątpliwości, że dla terapeutów to nie jest nic niezwykłego. I wiele osób ma podobne problemy. Nie trzeba też od razu zaczynać rozmawiać o problemach z seksualnością. Najpierw można zająć się doświadczeniami z dzieciństwa w domu. Tutaj może tkwić przyczyna Twoich problemów, więc samo w sobie może to wnieść coś pozytywnego.

Agenais napisał(a):
Soul33 Twoja rada o częstym rozmyślaniu o seksie z mężem jest w punkt. Myślę że to jest dobre ćwiczenie dla mojego mózgu żeby tak zaprogramować się na orgazm ;) Dzięki!

Akurat chodziło mi o myślenie generalnie o zwykłej seksualności jako o czymś pięknym, pozytywnym itp. Zwracanie uwagi na odpowiednie wzorce i skupianie na nich. Natomiast nie jestem pewien, czy częste myślenie o seksie z mężem nie będzie skutkowało spowszednieniem, czy też zmniejszeniem wrażliwości na takie bodźce. Trzeba by zapytać fachowca. Proponowałbym raczej myślenie o kontakcie fizycznym, który może sprawiać przyjemność. O różnych jego formach związanych z okazywaniem miłości, czułości i troski. Rzadziej o samym stosunku. Oczywiście myślenie można też wesprzeć jakąś praktyką.

_________________
Don't tell me there's no hope at all
Together we stand, divided we fall

~ Pink Floyd, "Hey you"


Pn paź 09, 2017 20:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL