Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 10:14



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Chrześcijański Mężczyzna 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt maja 26, 2017 19:43
Posty: 1
Post Chrześcijański Mężczyzna
Jaka jest chrześcijańska definicja mężczyzny?
Wiem, że mężczyzna ma zapłodnić syna, pracować i nie zdradzać żony itp. Ale chodzi mi też o to, jak mężczyzna powinien się zachować gdy np. Ktoś celowo mnie opluje lub uderzy "dla zabawy". Z jednej strony w takiej sytułacji wolał bym po prostu "dać mu w mordę" ale 5. Przykazanie mówi nie zabijaj (dotyczy jakiejkolwiek krzywdy - nawet uderzenia kogoś). Jako, że spodziewam się odpowiedzi typu "Mężczyzna musi być silny nie tylko fizycznie ale też duchowo - musi wiedzieć kiedy ustąpić słabszemu" spytam też, co zrobić w sytułacji gdy ktoś celowo np. opluje moją żonę czy dziecko - czy wtedy należy użyć siły i wyrównać porachunki ?(Moim zdaniem tak bo to nie ja a ludzie których muszę bronić, ale pytam bo mam tylko 15 lat i myślę że warto by wiedzieć takie rzeczy już teraz i wole spytać kogoś kto ma pojęcie o tej wierze)


So lis 04, 2017 0:27
Zobacz profil
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
Mateusz_Zboralski napisał(a):
Jaka jest chrześcijańska definicja mężczyzny?
Wiem, że mężczyzna ma zapłodnić syna, pracować i nie zdradzać żony itp. Ale chodzi mi też o to, jak mężczyzna powinien się zachować gdy np. Ktoś celowo mnie opluje lub uderzy "dla zabawy". Z jednej strony w takiej sytułacji wolał bym po prostu "dać mu w mordę" ale 5. Przykazanie mówi nie zabijaj (dotyczy jakiejkolwiek krzywdy - nawet uderzenia kogoś). Jako, że spodziewam się odpowiedzi typu "Mężczyzna musi być silny nie tylko fizycznie ale też duchowo - musi wiedzieć kiedy ustąpić słabszemu" spytam też, co zrobić w sytułacji gdy ktoś celowo np. opluje moją żonę czy dziecko - czy wtedy należy użyć siły i wyrównać porachunki ?(Moim zdaniem tak bo to nie ja a ludzie których muszę bronić, ale pytam bo mam tylko 15 lat i myślę że warto by wiedzieć takie rzeczy już teraz i wole spytać kogoś kto ma pojęcie o tej wierze)

Synów to jednak lepiej niech nie zapładnia.....co innego spłodzić syna z kobietą.


So lis 04, 2017 9:26

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
Mateusz_Zboralski napisał(a):
Wiem, że mężczyzna ma zapłodnić syna

zapłodnić syna
zapłodnić syna
zapłodnić syna

Mateusz_Zboralski napisał(a):
w sytułacji

Kup słownik, Mati! Słabo widzę Twoją maturę.

Mateusz_Zboralski napisał(a):
5. Przykazanie mówi nie zabijaj (dotyczy jakiejkolwiek krzywdy - nawet uderzenia kogoś)

Nieprawda - sam Jezus ukręcił bicz ze sznurków i naparzał handlarzy w świątyni.
A strzelanie do wroga na misjach wojskowych też jest OK.

Mateusz_Zboralski napisał(a):
gdy ktoś celowo np. opluje moją żonę czy dziecko - czy wtedy należy użyć siły i wyrównać porachunki ?

Nie chodzi o wyrównywanie porachunków, chodzi o obronę żony/dziecka i o to żeby ten ktoś zastanowił się kiedy następnym razem coś takiego przyjdzie mu do głowy.


So lis 04, 2017 22:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 10:05
Posty: 31
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
Chłop musi bronić względnie siebie, żony, dzieci i przede wszystkim wiary i Boga.
Przedstawiciel chrześcijaństwa nie może być pokazywany jako łamaga, co sam się nie umie obronić.
Jesteśmy grzeszni, ale grzechy nam odpuszcza Bóg.
Jak się człowiek zdenerwuje i komuś nagada w złości, czytaj coś zrobi innego, to jest to grzech lekki.
Myślę, że chrześcijaństwo jest postrzegane jako wiara dla słabych i faceci mają być słabi.
Wielu np przedstawia Jezusa jako kobietę - rysy twarzy, postura cherlawa i długie włosy.
No ale przecież nikt, żaden uczeń nie poszedł by za takim Jezusem, wyobrażasz sobie żeby Rybak(Piotr), który ciągał sieci od 4 rano z rybami, co ciągał łodzie po piachu na jezioro, poszedł za cherlawy Jezusem w "rurkach"?
No Jezus to był gość, twardy, np mamy sytuację ostatnia wieczerza a Jezus mówi konkretnie kto go zdradzi a oni, nie dopytują się, nic nie robią, a czemu tak jest? Bo oni ogólnie czują respekt do Jezusa, i skoro tak mistrz mówi to tak jest i co tu dalej wnikać.
Także my jesteśmy, mamy być tacy jak Jezus, a Jezus jest silną postacią.
To co robi Jezus to robi Jezus, jest różnica między nim a nami.


Pt lip 20, 2018 9:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
oremi napisał(a):
No Jezus to był gość, twardy, np mamy sytuację ostatnia wieczerza a Jezus mówi konkretnie kto go zdradzi a oni, nie dopytują się, nic nie robią, a czemu tak jest? Bo oni ogólnie czują respekt do Jezusa, i skoro tak mistrz mówi to tak jest i co tu dalej wnikać.



W tej konkretnej sytuacji, Jezus był tak jakby duchem, jak również był Bogiem, więc trudno wymagać żeby nie było do niego jakiegoś respektu.

oremi napisał(a):
Także my jesteśmy, mamy być tacy jak Jezus, a Jezus jest silną postacią.
To co robi Jezus to robi Jezus, jest różnica między nim a nami.


No przecież w Biblii pisze, żeby nadstawiać drugi policzek.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 20, 2018 11:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
oremi napisał(a):
.
Myślę, że chrześcijaństwo jest postrzegane jako wiara dla słabych i faceci mają być słabi.
Wielu np przedstawia Jezusa jako kobietę - rysy twarzy, postura cherlawa i długie włosy.
No ale przecież nikt, żaden uczeń nie poszedł by za takim Jezusem, wyobrażasz sobie żeby Rybak(Piotr), który ciągał sieci od 4 rano z rybami, co ciągał łodzie po piachu na jezioro, poszedł za cherlawy Jezusem w "rurkach"?


Jezus, kolego oremi, był duchową hermafrodytą, integrował w sobie pierwiastek męski z żeńskim. Mówisz, że za siłę odpowiada męskość. Masz rację, ale tylko do pewnego stopnia. Mężczyźni są z natury mniej cierpliwi i mniej wytrzymali na ból niż kobiety. Dlatego wśród mężczyzn odesetek samobójstw jest znacznie większy. Facet jest silny fizycznie, ale psychika mężczyzny to dom na piasku.

Prawdziwa siła pochodzi z polączenia kobiecości z męskością :-) Redukcja w jedną lub drugą stronę daje nam człowieka duchowo niepełnosprawnego.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


Pt lip 20, 2018 12:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
towarzyski_pelikan napisał(a):
Jezus, kolego oremi, był duchową hermafrodytą,


To ja nie wiedziałem, że Jezus było obupłciowy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lip 21, 2018 10:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
Robek napisał(a):
To ja nie wiedziałem, że Jezus było obupłciowy.


Jezus był Bogiem, a Bóg jest obupłciowy:

27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę.


Ale nie dziwi mnie Twoje zdziwienie, bo nasz rodzimy katolicyzm Boga przemianował na Pana Boga. Co ciekawe, nie wiem, czy sam to zauważyłeś, że katolicy wypowiadając frazę "Pan Bóg" stawiają akcent na "Pan", gdzie w analogicznych frazach typu "Pan Janusz" czy "Pan Zdzisiu" akcent się stawia na pierwszej sylabie imienia. Przypadek? Nie sądzę :-)

"Pan Bóg" to wynik patriarchalnej struktury Kościoła.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


So lip 21, 2018 11:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 21:32
Posty: 112
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
towarzyski_pelikan napisał(a):
...

Ale nie dziwi mnie Twoje zdziwienie, bo nasz rodzimy katolicyzm Boga przemianował na Pana Boga. Co ciekawe, nie wiem, czy sam to zauważyłeś, że katolicy wypowiadając frazę "Pan Bóg" stawiają akcent na "Pan", gdzie w analogicznych frazach typu "Pan Janusz" czy "Pan Zdzisiu" akcent się stawia na pierwszej sylabie imienia. Przypadek? Nie sądzę :-)

"Pan Bóg" to wynik patriarchalnej struktury Kościoła.

Nie masz racji, "Pan Bóg" to tradycja hebrajska, a nie wymysł Kościoła. Jeszcze przed Chrystusem wśród żydów rozpowszechniła się tradycja niewymawiania imienia Boga (Jahwe, hebr. יהוה). Tam gdzie w tekście pojawiał się tetragram (יהוה) najczęściej wymawiano go Adonaj (אדוני) - słowo to pochodzi od rzeczownika adon (אדון), który na język polski tłumaczy się jako "pan". Adonaj jest używane jedynie w kontekście Boga, dlatego na inne języki tłumaczy się je jako "Pan" lub "Pan Bóg". Tak więc to nie "nasz rodzimy katolicyzm Boga przemianował na Pana Boga", ale zrobili to żydzi ponad 2 tys. lat temu.


So lip 21, 2018 19:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 10:05
Posty: 31
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
towarzyski_pelikan napisał(a):
oremi napisał(a):
.
Myślę, że chrześcijaństwo jest postrzegane jako wiara dla słabych i faceci mają być słabi.
Wielu np przedstawia Jezusa jako kobietę - rysy twarzy, postura cherlawa i długie włosy.
No ale przecież nikt, żaden uczeń nie poszedł by za takim Jezusem, wyobrażasz sobie żeby Rybak(Piotr), który ciągał sieci od 4 rano z rybami, co ciągał łodzie po piachu na jezioro, poszedł za cherlawy Jezusem w "rurkach"?


Jezus, kolego oremi, był duchową hermafrodytą, integrował w sobie pierwiastek męski z żeńskim. Mówisz, że za siłę odpowiada męskość. Masz rację, ale tylko do pewnego stopnia. Mężczyźni są z natury mniej cierpliwi i mniej wytrzymali na ból niż kobiety. Dlatego wśród mężczyzn odesetek samobójstw jest znacznie większy. Facet jest silny fizycznie, ale psychika mężczyzny to dom na piasku.

Prawdziwa siła pochodzi z polączenia kobiecości z męskością :-) Redukcja w jedną lub drugą stronę daje nam człowieka duchowo niepełnosprawnego.


Ale brednie, większych nie słyszałem. Chyba na złe forum trafiłeś, lepiej wracaj do swoich masonów.
Hermafrodytą to jest szatan, który pedalski związek małżeński uznaje jako sakrament.
Wskaźnik samobójstw nie ma tu nic do rzeczy. Kobiety też sobie z tym nie radzą, tylko one w przeciwieństwie do mężczyzn żyją dla dzieci i to je trzyma racjonalnie mocniej przy życiu niż nie jednego faceta flaszka ;)


Śr lip 25, 2018 10:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
oremi napisał(a):
Ale brednie, większych nie słyszałem. Chyba na złe forum trafiłeś, lepiej wracaj do swoich masonów.
Hermafrodytą to jest szatan, który pedalski związek małżeński uznaje jako sakrament.
Wskaźnik samobójstw nie ma tu nic do rzeczy. Kobiety też sobie z tym nie radzą, tylko one w przeciwieństwie do mężczyzn żyją dla dzieci i to je trzyma racjonalnie mocniej przy życiu niż nie jednego faceta flaszka ;)




Z tego co tu piszą, to wynika że jeśli Jezus jest obupłciowy, jednocześnie to mężczyzna i kobieta.

W tej sytuacji określenie "pan Jezus" nie jest poprawne, bo na pan to tylko do mężczyzny, więc tutaj by pasowało jedynie coś takiego jak "to Jezus" ewentualnie "ono Jezus" lub ostatecznie zwyczajnie mówić "Jezus"

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr lip 25, 2018 11:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lip 12, 2018 16:50
Posty: 214
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
Bóg chce abyśmy się zwracali do niego per Ojcze, a nie matko, czy też Ojco-Matką(też takie wynalazki żem widział). Aniołowie zawsze objawiają się jako mężczyźni - Gabriel, a nie Gabriela, czy też Gabrielono :roll: Jezus był 100% facetem duchowo i fizycznie :roll: Niewiasta powstała dopiero potem z faceta.

7 Mężczyzna zaś nie powinien nakrywać głowy, bo jest obrazem i chwałą Boga, a kobieta jest chwałą mężczyzny5. 8 To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. 9 Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny6. 10 Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów7. (Kor 11)

btw,mógłbyś nie papugować takich bzdur :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=kXPq6j6NEbk
https://img4.demotywatoryfb.pl//uploads ... jh_600.jpg

_________________
"To become a monster like me, is to admit you were too weak to remain a human."
"The Bird of the Hermes is my name, eating my wings to make me tame."
https://www.youtube.com/watch?v=YeeRgiT_Edo&t=130s


Śr lip 25, 2018 22:54
Zobacz profil
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
oremi napisał(a):
Wielu np przedstawia Jezusa jako kobietę - rysy twarzy, postura cherlawa i długie włosy.


Z brodą? Kobieta z brodą? Mężczyzna z długimi włosami może wyglądać bardzo męsko, a z krótkimi czasem bardzo niemęsko, jak chłopczyk. To zależy od rysów twarzy, a Jezusa przedstawia się raczej jako zdecydowanego mężczyznę, z zarostem. Postury cherlawej nie widziałam na żadnym z obrazów, chyba że dla Ciebie każdy facet o normalnej budowie ciała to cherlak, a gość to taki napakowany że kark mu się zlewa z głową.

Cytuj:
No Jezus to był gość, twardy


Znałeś Jezusa osobiście w tych czasach kiedy chodził po ziemi?

Cytuj:
Aniołowie zawsze objawiają się jako mężczyźni - Gabriel, a nie Gabriela, czy też Gabrielono


Aniołowie nie posiadają płci.

Cytuj:
Niewiasta powstała dopiero potem z faceta.


Nie wiem czy o tym wiesz, ale do pewnego momentu każdy w łonie matki jest dziewczynką. Zarodek rozwija się w stronę neutralną, w stronę bycia dziewczynką, dopiero potem musi nastapić interwencja testosteronu aby wykształcić płeć męską.

Poza tym, są dwa opisy stworzenia człowieka, w tym pierwszym mężczyzna i kobieta są stworzeni w jednym czasie.


So sie 04, 2018 9:29
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
equuleuss napisał(a):
Z brodą? Kobieta z brodą?
No i co się dziwisz? Święta Wilgefortis.
Obrazek

equuleuss napisał(a):
To zależy od rysów twarzy, a Jezusa przedstawia się raczej jako zdecydowanego mężczyznę, z zarostem. Postury cherlawej nie widziałam na żadnym z obrazów
To świadczy wyłącznie o tobie. W sztuce starożytnej normalne było przedstawianie Jezusa jako młodzieńca o delikatnej, kobiecej urodzie. Hermafrodytycznej. Właśnie dla podkreślenia, że jest ponadpłciowy, łączy w sobie cechy ludzkie, jest człowiekiem, a nie: koniecznie mężczyzną.


So sie 04, 2018 9:57
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
akruk napisał(a):
Święta Wilgefortis.


Zauważ że to zupełnie inny kontekst.

Cytuj:
To świadczy wyłącznie o tobie.


W jakim sensie?

Cytuj:
W sztuce starożytnej normalne było przedstawianie Jezusa jako młodzieńca o delikatnej, kobiecej urodzie. Hermafrodytycznej.


W jakiej sztuce starożytnej? Jeuzs w ikonach jest przedstawiany jako mężczyzna, zdecydowanie.


So sie 04, 2018 11:41
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL