Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Chrześcijański Mężczyzna 
Autor Wiadomość
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
Zbigniew3991 napisał(a):
akruk napisał(a):
Nikczemnik napisał(a):
Bóg chce abyśmy się zwracali do niego per Ojcze, a nie matko
Ma penisa?
Jezus był obrzezany, więc jeśli posiadanie penisa jest kryterium męskości, to Jezus bez wątpienia jest mężczyzną.
Jezus chce, żebyśmy się do niego zwracali per "Ojcze"? Coś nowego.


Cz sie 16, 2018 7:40
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
akruk napisał(a):
Więc odywasz się nie na temat.


Wypowiadam się na temat interseksualizmu, widząc że czynisz porównania do hermafrodyty.

Cytuj:
Rzeczywiście, wiedzę przeważnie czerpie się z książek. Nie widzę w tym nic wstydliwego. Natomiast w nadętej ignorancji i pogardzaniu wiedzą z książek -- owszem.


Moja postawa nie jest ignorancją, a książki kocham od zawsze, jak również zdobywanie wiedzy. Ale odnosi się wrażenie iż Twoja postawa jest nadęta zarozumialstwem, wybacz, ale to sprawia wrażenie - pozjadałem wszystkie rozumy, precz z drogi ignoranci!

Cytuj:
Czyli: pleciesz sobie a muzom, nie na temat.


Moje wypowiedzi są jak najbardziej na temat. Jezus jest przedstawiany zdecydowanie jako mężczyzna, a że istnieją jakieś nieliczne mozaiki czy inne formy wizerunków Jezusa w sztuce wczesnej gdzie Jezus jest przedstwiony jako nieco androgyniczny młodzieniec, nie ma to żadnego większego znaczenia w ogólnym odbiorze Jezusa Chrystusa jako mężczyzny, może to być tylko forma pewnego rodzaju ciekawostki, wyobrażeń ówczesnych ludzi. Można postarać się o interpretację tych wizerunków, co autor miał na myśli przedstawiając Jezusa w taki oto sposób.


Cz sie 16, 2018 12:18
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
equuleuss napisał(a):
Wypowiadam się na temat interseksualizmu, widząc że czynisz porównania do hermafrodyty.
Porównania (sprawdź sobie w jakimś słowniku albo dowiedz się od dorosłych, znających polszczyznę osób, czym się różni porównanie dwóch rzeczy od stwierdzenia, że jedna rzecz jest drugą rzeczą), porównania, które skądś się pojawiły i pełnią pewną rolę w tej dyskusji, mowa o nich w określonym kontekście (trudne słowo). Porównania wizerunku na mozaice, a nie jakiegoś realnego człowieka, któremu można by było zrobić testy genetyczne, o których bez sensu kłapiesz dziobem. Gadasz nie na temat, nie rozumiesz, o czym mowa, ale co rusz kompulsywnie piszesz różne swoje mundrości od czapy, bo jakieś pojedyncze słowo czy zdanie gdzieś ci neurony odpaliło. Nie widzę najmniejszego sensu z tobą dalej rozmawiać.


Cz sie 16, 2018 12:44
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 17, 2017 13:52
Posty: 389
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
Jezus był przedstawiany jako mężczyzna ale w głębi duszy był kobietą.


Cz sie 16, 2018 18:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2014 14:49
Posty: 128
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
KotSyberyjski napisał(a):
Jezus był przedstawiany jako mężczyzna ale w głębi duszy był kobietą.


O Jezuuu!!!


Cz sie 16, 2018 19:20
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
W głebi duszy jestem Bogiem.

_________________
MODERATOR


Cz sie 16, 2018 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 20, 2014 14:49
Posty: 128
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
Kopernik też podobno była kobietą.


Cz sie 16, 2018 20:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sty 19, 2014 11:28
Posty: 108
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
IrciaLilith napisał(a):
Jako że historia sztuki jest mi obca i serio nie mam pojęcia jak przedstawiani Jezusa w starożytności mogę zrobić względnie bezstronne rozeznanie...
Wpisuję w wyszukiwarkę :Jezus najstarsze wizerunki
I co tam mamy?
https://www.deon.pl/po-godzinach/kultura--sztuka/malarstwo/art,8,6-najstarszych-wizerunkow-chrystusa.html

Właśnie się zdziwiłem, bo mówimy o Jezusie Chrystusie a tutaj na pierwszym obrazku wyraźnie widzę człowieka z głową konia. Dobrze, że jest wuja gugle, bo poratował i wytłumaczył, że to jest graffiti prześmiewcze ukazujące Chrystusa z głową osła. Taki hejt z pierwszego czy drugiego wieku na chrześcijan. Ubaw po pachy, pewnie zebrał sporo lajków.


Pt sie 17, 2018 12:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 10:05
Posty: 31
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
czcze gadanie: za Wikipedią https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi% ... ilgefortis

Święta Wilgefortis - Historyczność postaci jest powszechnie kwestionowana, również przez Kościół katolicki. Źródłem legendy są wczesnośredniowieczne przedstawienia Chrystusa ukrzyżowanego ubranego w szatę liturgiczną, by podkreślić kapłański wymiar ukrzyżowania; znane takie przedstawienie to Volto Santo(ang.) z katedry San Martino w Lucce[2]. Z biegiem czasu zaczęto go przedstawiać tylko w perizonium, a pamięć o dawnych przedstawieniach zanikła. Gdy więc znaleziono brodatą, ale bogato odzianą postać na krzyżu uznano, że musi być to kobieta, gdyż tak bardzo różniła się od znanych przedstawień Chrystusa. Jej imię powstało ze zniekształcenia łacińskiego zwrotu virgo fortis – silna dziewica (lub dzielna dziewica)

Czyli co ma do tego ta niby sztuka? Co to niby opisuje rzeczywistość, a tak na prawdę "Chrystusa ukrzyżowanego ubranego w szatę liturgiczną, by podkreślić kapłański wymiar ukrzyżowania"
tak więc odnosząc się dalej do tego co zostało zapisane: Łk2,21 "Gdy nadszedł dzień ósmy i należało obrzezać Dziecię, nadano Mu imię Jezus, którym Je nazwał anioł, zanim się poczęło w łonie [Matki]. "

Więc po co te dywagacje na temat tego kim był Jezus. Był Mężczyzną! Tylko szatan próbuje pokazać Jezusa jako kobietę, aby pokazać, że homoseksualiści powinni być zaakceptowani, a przecież w Piśmie Świętym jest odpowiedni zapis z prawa : Kpł 18, 22 "Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!"


Wt wrz 04, 2018 9:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 30, 2011 9:17
Posty: 11383
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
Trochę dalej jest też napisane, żeby obcujących w taki sposób zabijać. Powinniśmy się do tego stosować?

_________________
Lubię Starego czasem, to też sprawia
że się wystrzegam otwartej z nim wojny
Przecież to piękne, gdy Pan tak dostojny
Tak z samym diabłem po ludzku rozmawia.


Wt wrz 04, 2018 9:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 10:05
Posty: 31
Post Re: Chrześcijański Mężczyzna
A gdzie to jest dalej? Ty to napisałeś. No jak myślisz?


Wt wrz 04, 2018 10:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL