Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 12:12
Posty: 3
Post Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków
Ostatnio z mężem użyliśmy wibratora podczas stosunku oralnego. Do "normalnego" współżycia potem tez doszło, maż chciał mnie tylko pobudzić tym wibratorem bo ostatnio mam problem z orgazmem. Czy w związku z tym że ten wibrator był to mamy grzech? intencje mieliśmy dobre, oboje chcieliśmy by druga strona odczuwała satysfakcje i nie wydawało nam się to niczym złym w tym przypadku.


Pn lip 16, 2018 12:31
Zobacz profil
Post Re: Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków
Uwazasz, ze grzechem byl twoj orgazm, czy grzechem.bylo, ze nie byl wywolany tylko przez samo "czyste" wspolzycie?

Jezeli ogolnie jestes skrupulantka, to musisz znalezc najlepiej stalego spowiednika i tak zwalczac problem (skrupuly).
A jesli chodzi o nauke Kosciola w tej kwestii, to wazny jest zakonczenie mezczyzny. Konkretnie miejsce :roll:

Co malzonkowie robia poza tym, to ich intymna sprawa.


Pn lip 16, 2018 12:48

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków
Trudno w jakiś sposób nie wziąć pod uwagę tego co napisała Kael, ale... na podobne pytania nawet tak "liberalni" księża księża jak ks.Knotz odpowiadają negatywnie - np.przeczytałem pewien wywiad z o.Knotzem w którym pisze on by (w małżeństwie) nie używać "pierścieni wydłużających erekcję, środków chemicznych wzmacniających podniecenie itp. - ponieważ nie służą one zjednoczeniu, ale niejako „wyciśnięciu” przyjemności do końca z ludzkich ciał. " -

W wywiadzie tu http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/37 ... ,t,sa.html , o.Knotz na pytanie:
Cytuj:
Ojciec sugeruje małżeństwom, żeby korzystały z podniecających perfum, założyły erotyczną bieliznę. Czy pewnego dnia Ojciec uzna, że wibrator też nie jest taki zły?
odpowiada:
Cytuj:
Nie, to już jest przekroczenie granicy. Chodzi o to, żeby miłość wyrażała się w szacunku dla ciała. Mężczyzna i kobieta powinni wejść w relacje ze sobą przez swoje ciała i wtedy mogą szukać jak najwięcej przyjemności. Nie można miłości zastąpić techniką. Są ludzie, którzy nauczą się na kursach komunikacji pewnego sposobu mówienia i na pierwszej randce może im nawet nieźle pójdzie, ale nie zbudują na tym relacji. Technika jest ważna, ale ma służyć budowaniu więzi, a nie nieustannemu szukaniu coraz to nowych doznań poza swoją cielesnością. Wibrator jest przykładem naruszenia tej granicy. W jednej z książek napisałem, że wszelkie pieszczoty, które są pomocne małżonkom, żeby się rozbudzili i przeżyli szczęśliwy akt seksualny, są jak najbardziej do zaakceptowania, bo za nimi idzie relacja, którą oni w tym czasie tworzą w ludzki sposób.


także w książce https://www.amazon.com/Catholicism-Dumm ... 1118077784, która ma imprimatur, jest napisane, że "sex toys" są zabronione przez Kościół.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lip 16, 2018 13:42
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Pn lip 16, 2018 16:01
Posty: 3
Post Re: Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków
Nie warto dawac się kusic złemu i nie warto ze złem rozmawiać .
Jak mówi bodajże sw Paweł trzeba unikac wszystkiego,co ma choćby pozór zła .
Poza tym ciało nie jest dla rozpusty ,co nie znaczy,ze człowiek w małżeństwie nie ma prawa osiągać przyjemności .
Co do intencji , hm jak to mawiają ,dobrymi chęciami jest piekło wybrukowane .
Jeśli już dopada w sexie małżeńskim cos zlego, jakas rutyna to trzeba cos zmienić ,ale starac się
zmieniac wewnętrznie ,a nie szukac sztuczności ( wibratora ) .
Czasem nawet jest dobrze zastosować post sexualny :) a potem człowiekowi głodnemu wszystko lepiej smakuje i wszystko lepiej trawi :) Pozdrawiam .


Pn lip 16, 2018 16:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków
norma58 napisał(a):
Nie warto dawac się kusic złemu i nie warto ze złem rozmawiać .
Czasem nawet jest dobrze zastosować post sexualny :) a potem człowiekowi głodnemu wszystko lepiej smakuje i wszystko lepiej trawi :) Pozdrawiam .

Czasem tak, ale nie jest to uniwersalna recepta: jeśli np. problem jest w tym, że mężczyzna dochodzi wcześniej niż kobieta, to post jest przeciwskuteczny.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pn lip 16, 2018 20:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków
Wowczas najbardziej pomocna jest masturbacja, Marku :).


Pn lip 16, 2018 20:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków
annadz34 napisał(a):
intencje mieliśmy dobre, oboje chcieliśmy by druga strona odczuwała satysfakcje i nie wydawało nam się to niczym złym w tym przypadku.
I na pewno nie było to nic złego. Kierujcie się miłością i własnym sumieniem.

A z punktu widzenia legalizmu katolickiego wszystko jest ok jeżeli tylko mężczyzna kończy lub miał intencje skończyć wytryskiem w pochwie.

Eksperymentujcie dalej. Dobrej zabawy!

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 18, 2018 10:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków
Kozioł napisał(a):
A z punktu widzenia legalizmu katolickiego wszystko jest ok jeżeli tylko mężczyzna kończy lub miał intencje skończyć wytryskiem w pochwie.
Nie, to uproszczenie.
Sprawa "wytrysku w pochwie" odnosi się do tego, że akt seksualny nie może być ubezpładniany.
Jest jednak zasada mówiąca o tym, ze akt musi być godny, musi być spotkaniem osobowym, nie może sprowadzać się jedynie do redukcji napięcia seksualnego itd.
Nie przesądzając czy stosowanie wibratora kłóci się z tą zasadą czy nie, trzeba powiedzieć, ze zasada "wytrysk w pochwie" nie wystarczy.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Śr lip 18, 2018 11:28
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków
Marek_Piotrowski napisał(a):
Kozioł napisał(a):
A z punktu widzenia legalizmu katolickiego wszystko jest ok jeżeli tylko mężczyzna kończy lub miał intencje skończyć wytryskiem w pochwie.
Nie, to uproszczenie.
Jeżeli kieruja się miłością, to zaden paragraf i teoretyzowanie tego nie ujmie i nikt nie będzie z tego doktoraru pisał
Zgodzisz się, że przy założeniu miłości to uproszczenie jest wystarczające.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr lip 18, 2018 11:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 10:05
Posty: 31
Post Re: Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków
Dziś wibrator jutro pejcz w imię miłości. Seks oralny? Naprawdę?
A co z uprzedmiotawianiem człowieka w takim wypadku?
Używanie jakichkolwiek "zabawek" to przesada, rozumiem, że wynika to z faktu, że kiedyś ktoś go stosował dość często i teraz się z tym ciężko rozstać?
Nic wam do miłości pełnej małżeńskiej nie brakuje, wszystko już macie, nic więcej nie potrzeba. Zróbcie sobie tak jak ktoś pisał wyżej, post i pomoże to na pewno.


Pt lip 20, 2018 7:48
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków
Kozioł napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Kozioł napisał(a):
A z punktu widzenia legalizmu katolickiego wszystko jest ok jeżeli tylko mężczyzna kończy lub miał intencje skończyć wytryskiem w pochwie.
Nie, to uproszczenie.
Jeżeli kieruja się miłością, to zaden paragraf i teoretyzowanie tego nie ujmie i nikt nie będzie z tego doktoraru pisał
Zgodzisz się, że przy założeniu miłości to uproszczenie jest wystarczające.
Nie, nie zgodzę się.
A mówienie w stylu "kierujemy się miłością, a nie paragrafami więc nie grzeszymy" to najstarsza na świecie wymówka (na przykład dla seksu przedmałżeńskiego)

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


Pt lip 20, 2018 9:40
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków
Marek_Piotrowski napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Jeżeli kieruja się miłością, to zaden paragraf i teoretyzowanie tego nie ujmie i nikt nie będzie z tego doktoraru pisał
Zgodzisz się, że przy założeniu miłości to uproszczenie jest wystarczające.
Nie, nie zgodzę się.
A mówienie w stylu "kierujemy się miłością, a nie paragrafami więc nie grzeszymy" to najstarsza na świecie wymówka (na przykład dla seksu przedmałżeńskiego)

Zawiodłeś mnie. Spojrzałeś na to bardzo płytko. Stoisz nosem przy scianie i widzisz tylko tynk. Zapomniałeś, ze WSZYSTKO w chrześcijaństwie ma źródło własnie w miłości.

Ale skoro grzebiesz palcem w tynku, to powiedz mi co oznacza w praktyce nowomowa która nas poczestowałeś:
"Jest jednak zasada mówiąca o tym, ze akt musi być godny, musi być spotkaniem osobowym, nie może sprowadzać się jedynie do redukcji napięcia seksualnego itd."
Tylko nie częstuj mnie frazesami, bo już 3 dekada mojego małżeństwa leci.
Może być wykład, byle przejrzysty.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


So lip 21, 2018 1:51
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków
Mojego juz minela i tez z ciekawoscia czekam na tlumaczenie.


So lip 21, 2018 3:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So cze 30, 2018 19:45
Posty: 1269
Post Re: Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków
oremi napisał(a):
Dziś wibrator jutro pejcz w imię miłości. Seks oralny? Naprawdę?
A co z uprzedmiotawianiem człowieka w takim wypadku?


O uprzedmiotowieniu nie ma mowy, kiedy obie strony się godzą na takie BDSM.

Jeżeli twierdzisz, że dominacja jest zawsze uprzedmiotawiająca w łóżku, to musisz też przyznać, że jest uprzedmiotawiająca w innych sferach życia. A więc pracodawca/kierownik uprzedmiotawia swoich pracowników, a rodzic uprzedmiotawia dziecko.

Wchodzenie w role dominującego i ulegającego leży po prostu w naszej naturze. Robimy to na każdym kroku. Mamy przez to naturalnych leaderów praktycznie w każdej wspólnocie. I nie trzeba do tego żadnego przymusu.

_________________
Nie będzie mason pluł nam w twarz, ni dzieci nam tumanił!


So lip 21, 2018 7:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 29, 2016 14:48
Posty: 3265
Post Re: Pobudzenie wibratorem podczas stosunku małżonków
Kozioł napisał(a):
Marek_Piotrowski napisał(a):
Kozioł napisał(a):
Jeżeli kieruja się miłością, to zaden paragraf i teoretyzowanie tego nie ujmie i nikt nie będzie z tego doktoraru pisał
Zgodzisz się, że przy założeniu miłości to uproszczenie jest wystarczające.
Nie, nie zgodzę się.
A mówienie w stylu "kierujemy się miłością, a nie paragrafami więc nie grzeszymy" to najstarsza na świecie wymówka (na przykład dla seksu przedmałżeńskiego)

Zawiodłeś mnie. Spojrzałeś na to bardzo płytko. Stoisz nosem przy scianie i widzisz tylko tynk.
Zdradzę Ci coś: nie było moim zamiarem wywoływanie Twojego zachwytu. Może dlatego, że mało mnie obchodzą Twoje opinie w rodzaju powyższej o tynku.
Cytuj:
Zapomniałeś, ze WSZYSTKO w chrześcijaństwie ma źródło własnie w miłości.
Nie, nie zapomniałem.
Nie zapomniałem też, że ludzie miewają pełne gęby wielkich słów o miłości, wypowiadanych tylko po to, by usprawiedliwić pod tym pozorem czyny, które z miłością nie mają nic wspólnego. Jak w przykłądzie, który podałem powyżej i jak w Twojej wypowiedzi.

Cytuj:
Ale skoro grzebiesz palcem w tynku, to powiedz mi...
Ponieważ nie "grzebię" palcem w tynku, to założenie jest fałszywe i nie ma powodu bym odpowiadał na pytanie zadane przy takim założeniu.
Zadaj pytanie w normalny sposób, a może Ci odpowiem.

_________________
pozdrawiam serdecznie
Marek
Obrazek


So lip 21, 2018 10:20
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 126 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL