Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Naturalne metody planowania rodziny 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 18:37
Posty: 18
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
@Teresse Jakie antyki w formie tabletek? :o I w jaki sposób ma to zbijać testosteron, skoro przyjmują je kobiety? Chyba dla mężćzyzn nie wymyslono jeszcze?
Stosowałam tabletki i nie wpłynęło to znacznie na moje niechcenie. Teraz je odstawiłam, w celu obserwacji siebie po prostu i stosuję normalnie prezerwatywy.


So lis 10, 2018 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Bóg jest okrutny czy ludzie twierdzący, że takie jest stanowisko Boga?

Dokładnie - Bóg nie zabrania jakiegokolwiek zabezpieczania się przed ciążą, stanowisko Kościoła katolickiego jest jakie jest. To że jesteś katoliczką to jakby nie patrzeć Twoja decyzja - nikt Cię do tego nie zmusza - serio, to Twoja świadoma decyzja, nie ma przymusu.

Teresse - prezerwatywy są niezłe, osobiście z tabletkami anty mam złe wspomnienia bo czułam się po nich kiepsko... no i skuteczność... hmmm... niedługo będzie miał 11lat :P Dla mnie NPR to mit, bo nie mam regularnego okresu i raczej mieć nie będę, więc powodzenia z przewidywaniem czegokolwiek...
Prawda jest taka że w 100% zabezpiecza tylko brak seksu, uprawiasz seks zawsze jest ryzyko, ale ogólnie to 99,9% to całkiem przyzwoity wynik biorąc pod uwagę brak skutków ubocznych.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So lis 10, 2018 20:54
Zobacz profil
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Maja95 napisał(a):
@Teresse Jakie antyki w formie tabletek? :o I w jaki sposób ma to zbijać testosteron, skoro przyjmują je kobiety? Chyba dla mężćzyzn nie wymyslono jeszcze?
Stosowałam tabletki i nie wpłynęło to znacznie na moje niechcenie. Teraz je odstawiłam, w celu obserwacji siebie po prostu i stosuję normalnie prezerwatywy.


No ja brałam tabletki leczniczo na 17 OH progesteron i testosteron za wysoki...i zbijały...

IrciaLilith napisał(a):
Teresse - prezerwatywy są niezłe, osobiście z tabletkami anty mam złe wspomnienia bo czułam się po nich kiepsko... no i skuteczność... hmmm... niedługo będzie miał 11lat Dla mnie NPR to mit, bo nie mam regularnego okresu i raczej mieć nie będę, więc powodzenia z przewidywaniem czegokolwiek...
Prawda jest taka że w 100% zabezpiecza tylko brak seksu, uprawiasz seks zawsze jest ryzyko, ale ogólnie to 99,9% to całkiem przyzwoity wynik biorąc pod uwagę brak skutków ubocznych.


Polecam Lady Comp :) zgadzam się, ze w 100 proc. tylko abstynencja :)


So lis 10, 2018 20:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 18:37
Posty: 18
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Cytuj:
Bóg jest okrutny czy ludzie twierdzący, że takie jest stanowisko Boga?


W takim razie po co kościół katolicki, skoro wydaje rozporządzenia według własnego widzimisię?

Cytuj:
zgadzam się, ze w 100 proc. tylko abstynencja :)

Cytuj:
Prawda jest taka że w 100% zabezpiecza tylko brak seksu


Albo dwie metody zabezpieczenia...


So lis 10, 2018 21:02
Zobacz profil
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Ale @ Maja95 Ty chcesz się nawrócić, bo jak nie to co Cię to interesuje, co Kościół mówi? :)


So lis 10, 2018 21:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 18:37
Posty: 18
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
@Teresse szukam swojej drogi to dopytuję ;)


So lis 10, 2018 21:04
Zobacz profil
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Spox


So lis 10, 2018 21:06

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Maju - tak się składa że decyzyjni w Kościele katoliccy są ludzie którzy przez średniowieczne kwestie spadkowe żyją w celibacie... Jak dla mnie to dużo tłumaczy ;) Zauważ jaka jest różnica między wykładnią katolicką a w tych wyznaniach gdzie pastorzy mają żony i kobiety też mogą być pastorami - oparcie w tym samym PŚ...
Aby znaleźć swoją drogę wiedza się przydaje, można zweryfikować którą pójdzie się chętnie i z radością a która zwyczajnie nie pasuje. Z drogą do Boga jak z drogą na szczyt góry - nie ma jednej doskonałej dla każdego, no i mimo że są tysiące wydeptanych i tak zawsze znajdzie się taka Ircia co woli leź w kszaczory na przełaj, testować każdą po trochu...
Serio - też nie wiem na jakiej podstawie KK uważa prezerwatywy za zło, ale sporo kwestii w KK to nadal dla mnie sekrety, co widać w wątku o dogmatach... Zakaz innej antykoncepcji niż NPR z tego co rozumiem nie jest dogmatem, więc może wcale nie jest definitywnie wiążące ? Ale to niech się znawcy wypowiadają, co katolik aby być katolikiem musi przyjąć a o czym decyduje samodzielnie.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So lis 10, 2018 21:19
Zobacz profil
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Część tabletek anty ma działanie poronne niestety...może dlatego Kościół je odrzuca... gumki to nie wiem.... :)


So lis 10, 2018 21:21

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Ja rozumiem naukę KK tak - seks służy do robienia dzieci a nie do sprawiania sobie przyjemności, dbania o równowagę neuroprzekaźników w mózgu, bo tylko to tłumaczy podejście do antykoncepcji, masturbacji, seksu przedmałżeńskiego itd... Niby jakieś tam argumenty są, ale moim zdaniem pies jest pogrzebany w tym, że decydenci są przez średniowieczny problem spadkowy przymuszeni do nienaturalnego celibatu. Jak ktoś nie ma libido to z medycznego punktu widzenia ma problem, dla Kościoła jest to jakaś oznaka świętości, co ma spory sens, bo serio gdy się wlezie ciut wyżej w sprawach duchowości potrzeby seksualne, chętki na smakołyki itd schodzą na dalszy plan, czasem wręcz trzeba wysiłku aby pamiętać o potrzebach ciała. Nie znaczy to jednak, że można odwrócić kolej rzeczy i udawaniem że nie odczuwa się potrzeb ciała, olewając ich zaspokajanie podnieść poziom świadomości, pojmowania spraw duchowych... No ale cóż - to tylko moja prywatna opinia...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So lis 10, 2018 22:44
Zobacz profil
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
To nie jest tak, że dusze poświęcone Bogu nie doznają pokus nieczystych...

Faustyna napisał(a):
(...)nagle stanął Jezus obok mnie w szacie białej, przepasany pasem złotym - i rzekł do mnie: Udzielam ci wieczystej miłości, aby czystość twoja była nieskalana, i na dowód, że nie będziesz nigdy doznawać pokus nieczystych - zdjął Jezus pas złoty z siebie i przepasał nim biodra moje. Od tej chwili nie doznaję żadnych poruszeń przeciwnych cnocie ani w sercu, ani w umyśle. Zrozumiałam później, że to jest jedna z największych łask, którą mi wyprosiła Najświętsza Maryja Panna, bo o tę łaskę prosiłam Ją przez wiele lat. Od tej pory większe mam nabożeństwo do Matki Bożej. Ona mnie nauczyła wewnętrznie kochać Boga i jak we wszystkim pełnić Jego świętą wolę. Radością jesteś, Maryjo, bo przez Ciebie Bóg zszedł na ziemię do serca mego.


So lis 10, 2018 23:07

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Zobacz jak jest opisywana cudowna sfera seksualna - jako pokusa nieczysta... Tak jak gdyby aktywność seksualna niweczyła/potrafiła skalać jakąś wymaganą/upragnioną czystość...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N lis 11, 2018 0:46
Zobacz profil
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Maja95 napisał(a):
@Teresse szukam swojej drogi to dopytuję ;)

Raczej definiujesz

Cytuj:
W takim razie po co kościół katolicki, skoro wydaje rozporządzenia według własnego widzimisię?


Gdybyś dopytywała, zapytałabyś wpierw na czy Kościół opiera swój przekaz w kwestiach płodności.


N lis 11, 2018 9:17
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL