Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 21:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Naturalne metody planowania rodziny 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn sie 13, 2018 12:00
Posty: 1
Post Naturalne metody planowania rodziny
Witam. Jestem żonaty od 12 lat. Mam ogromne wątpliwości co do skuteczności NPR. Mianowicie, że w dniu zakończenia krwawienia stosując te metody NPR, zbliżenie może zakończyć się zapłodnieniem, gdyż plemniki mogą przeżyć według najnowszych badań nawet tydzień. Moje przeżyły najwidoczniej. 2 dziecko (nieplanowane) było właśnie rezultatem współżycia po Bożemu w dniu zakończenia krwawienia. Więc te wszystkie metody NPR z mierzeniami temperatury i badaniami rozciągliwości i lepkości śluzu wspomagane tymi kalendarzykami, można sobie włożyć gdzieś. Reasumując zatem: stosunek zakończony ejakulacją w pochwie w dniu zakończenia krwawienia menstruacyjnego (cykl 28 dniowy) może się zakończyć zapłodnieniem (metoda chybił trafił ze wskazaniem na trafił), gdyż 7 dni (hipotetyczny czas przeżycia plemników) plus te 6 dni (uznawanych za płodne) daje razem 13 dzień, który może być równie bardzo wysoko płodny jak 14 czy 15 dzień. Niekoniecznie musi to być między 14 a 16 dniem. Równie dobrze może to być 13-15 dzień. Nie stosujemy żadnych środków antykoncepcyjnych poza stosunkiem przerywanym. Kobieta nie "działa" jak szwajcarski zegarek. Większość doświadcza wahań regularności cyklu. Ostatnio moja żona zdziwiła się (zresztą ja też, bo liczyłem na zbliżenie hehe), że zaczęła krwawić w 19 dniu cyklu (przy regularnych od kilkunastu lat 27-28 dniowych cyklach). Więc teraz bardzo serio pytam Was drogie Panie, czy którejś z Was zdarzyło się coś takiego kiedykolwiek, że z 28 dniowego cyklu zrobił się nagle jeden póki co (mam nadzieję) 19 dniowy cykl. Czego to może być przejawem? A i jeszcze jedno dodam, że mierzenie temperatury i badanie śluzu, gdy kobieta pracuje w różnych porach doby również w porach nocnych jest według mnie bez jakiegokolwiek sensu. Ciekaw jestem co w tej kwestii mają do zaproponowania tzw. nauczyciele, specjaliści od metody Billingsów i innych. Może najlepiej zakończyć współżycie przed 40 stką i wstąpić do klasztoru? Przypuśćmy, że krwawienie wystąpiło 1 sierpnia i trwało do 6 sierpnia. Z kolei już z własnego doświadczenia wiemy, że współżycie w dniu zakończenia miesiączki zakończyło się ciążą. Zatem mamy już 5 dni okresu wstrzemięźliwości z wiadomych względów. Do tego po ustaniu krwawienia dochodzi od 14 do 16 dni do jajeczkowania, plus jeszcze względnie 3 dni po jajeczkowaniu daje w sumie 3 tygodnie wstrzemięźliwości. Taka sytuacja jest dla nas nie do wytrzymania. Lęk przed kolejną ciążą paraliżuje moją małżonkę zblokowało ją to zupełnie i boi się współżyć nawet w dni niepłodne (nie dziwię jej się bo własnie po współżyciu w taki dzień zaszła w ciążę). Ponadto są kobiety (do których zalicza się moja ukochana małżonka), które na kilka dni przed okresem doświadczają sporych dolegliwości (ból, rozdrażnienie, zbytnia tkliwość na dotyk, nadmierna suchość w pochwie) i ostatnią rzeczą, o której wówczas myślą jest współżycie. Mam wrażenie, że akt odbywa się wówczas z obowiązku, gdyż żona wie, że dla mnie jest to ważne i dlatego nawet kosztem swojej przyjemności (raczej odczuwa dyskomfort ze względu na chociażby suchość w pochwie) kocha się ze mną. Boli mnie to bardzo, gdy widzę, że się zmusza. Często rezygnuję mimo, że aż coś mi się dzieje. Jedno zbliżenie w miesiącu powoduje, że jestem nabuzowany, złoszczę się z byle powodu, a do głowy przychodzą myśli, których zrealizowanie bardzo skrzywdziłoby moją najukochańszą małżonkę. Myślę po prostu o farmakologicznym stłumieniu mojego popędu, bo nie mogę dopuścić do zdrady mojej małżonki. Proszę o sensowne porady bądź podpowiedzi za które będę wdzięczny. Pozdrawiam


Pn sie 13, 2018 12:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Zaznaczam na poczatku ze zadnym chrzescijaninem nie jestem, a nasza rodzina nigdy nie byla i nie jest chrzescijanska ( a w takim dziale napisales ).
Jednakowoz z wlasnego doswiadczenia wiem ze zadna antykoncepcja nie jest w 100% skuteczna, antykoncepcja hormonalna wplywa na samopoczucie i zdrowie kobiety, a takie sztuki jak stosunek przerywany tez zadnej pewnosci nie daja. Zreszta taki stosunek w oczach K.K. rowniez jest grzechem.
Jezeli zdecydowanie nie chcecie miec wiecej dzieci, to rozwazal bym podwiazanie nasieniowodow.
Tez grzech, ale bedziecie mogli miec normalne zycie, bez paralizujacego strachu o nastepna niechciana ciaze i mysli o zdradzie u ciebie.


Pn sie 13, 2018 14:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Na początku napisze, ze nie jestem katolikiem i w moim spojrzeniu antykoncepcja hormonalna, czy prezerwatywa jest tak samo etyczna jak NPR.

Co do twoich obaw i pytań dotyczących NPR:
- można z duzą skutecznością stosować w pracy trójzmianowej,
- można z duzą skutecznością stosować w premenopauzie, czy po porodzie,
- mozna z duza skutecznoscią stosowac nawet przy tak duzych zaburzeniach, jakie mogą wystąpić przy cukrzycy.
Przez duza skuteczność rozumiem skuteczność większą od prezerwatyw.
Proponuję znaleźć jakiegoś nauczyciela/instruktora np. ze stowarzyszenia świeckiego i spokojnie porozmawiać.

NPR zawodzi przeważnie gdy idzie się na skróty (jak np. z góry założenie, ze dzień po ustaniu krwawienia jest dniem "bezpłodnym").
Każda kobieta może też mieć raz w roku cykl zdecydowanie krótszy i występuje on gdy poprzedni był bez owulacji. Każda nowoczesna metoda naturalna to zakłada i rozpoznaje.

Co do twojego pożycia małżeńskiego, to jeżeli żona kocha sie z obowiązku, to miej pretensje do siebie.
Następnym razem zadbaj aby była w dobrym nastroju, jakas dłuższa gra wstępna, może masaż (nie zapomnij o "olejku"), może jakas gra planszowa dla par (ostatnio tyle tego się wysypało na rynku), a jeżeli czuje dyskomfort, to lubrykanty można kupić nawet na stacji benzynowej (często mogą służyć tez do masażu ciała). Proponuje przy tym raczej małe kroki, niz rewolucję.
Jeżeli więc poruszasz sie w ograniczeniach etycznych KK, to poznaj ich granice i wykorzystaj przestrzeń jak tylko możesz.
Życzę pomysłowości, otwartości i dużo przyjemności dla ciebie i małżonki.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn sie 13, 2018 14:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
subadam napisał(a):
Jezeli zdecydowanie nie chcecie miec wiecej dzieci, to rozwazal bym podwiazanie nasieniowodow.
Też nie daje 100% skuteczności. Niesamowite, prawda?

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pn sie 13, 2018 14:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 25, 2018 10:05
Posty: 31
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
No fakt nie ciekawa sytuacja, Panie kozioł wg kościoła prezerwatywy i antykoncepcja hormonalna to jest
zasadniczo poza małymi wyjątkami grzech i Pana zdanie nic tu nie wnosi.


crosnensis jest też dokładniejsza metoda NPR https://www.napromedica.pl/model-creightona/

Co do wcześniejszej 19 dniowego cyklu, moja żona ma cykl zasadniczo 28 dni a czasami ma cykl wcześniej, a raz czy dwa miała 21 dni, także to jest różnie i nie miało to żadnego przełożenia na nic. Być może był jakiś stres, impreza, no różne rzeczy mają na to wpływ. Co do wstrzemięźliwości to przy cyklu 28 dni, zasadniczo u nas środek jest zawsze 12-14 dnia i 14 dzień już jest po. I tak jak piszesz że wg najnowszych danych 7 dni przeżyje plemnik, no ja to wiem od min 15 lat, że plemnik przeżyje 7 dni, powinieneś się cieszyć z tego że masz dzieci, bo nie którzy nie mają tyle szczęścia nawet przez całe życie.

Tak czy siak, nie podawajcie się i pomyśl o Modelu Creightona, chyba warto spróbować.


Śr wrz 05, 2018 6:52
Zobacz profil
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
oremi chyba nie doczytal problemu autora watku. Otoz jego zona nie ma satysfakcji z seksu w fazie nieplodnej i do seksu sie zmusza.
Ale oremi jest mezczyzna, ma zawsze satysfakcje z seksu, wiec co go zadowolenie, badz nie, kobiety obchodzi?
Kosciol uznal srodki antykoncepcyjne za grzech (i bardzo dobrze, wedlug oremi zapewne, bo z gumka nie ma takiej frajdy) wiec niech kobieta nie narzeka, tylko cieszy sie jak zajdzie w ciaze!

Sorry, ale takie streszczenie wpisu oremi mi wyszlo.


Śr wrz 05, 2018 7:18
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Oremi, po Bożemu to wy nie żyjecie, bo drugie nieplanowane dziecko w ciągu 12 lat, to nie jesteś otwarty na płodność."Po owocach was poznają" Gdybyś miał przynajmniej 4 dzieci, to z gumką w dni płodne, gdy żona tego pragnie i łasi się, byłoby miłe Bogu, bo tak nas stworzył. Adam i Ewa byli nadzy w raju, nie wstydzili się tego, dopóki realizowali Boże przykazanie. Jak widzisz, można się potknąć nawet o własną przebiegłość, czyli NPR w służbie antykoncepcji.


Śr wrz 05, 2018 8:29
Zobacz profil
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
agust to nie oremi, tylko crosnensis ma dwoje dzieci i zona mu strajkuje. oremi ma zas dobre rady o grzechu.


Śr wrz 05, 2018 8:48
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt maja 08, 2018 19:35
Posty: 235
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Kael napisał(a):
agust to nie oremi, tylko crosnensis ma dwoje dzieci i zona mu strajkuje. oremi ma zas dobre rady o grzechu.


Zgadza się Kael, pomyliłem. W zgodnym i dzieciatym małżeństwie trzeba się cieszyć seksem, a nie unikać go przez całe życie. O orgazm starać się przede wszystkim wtedy, gdy żona tego seksu pragnie, a nie w czasie napięcia przed miesiączkowego. Taki seks nie ma nic wspólnego z naturą. Gdy masz nie tylko wolną wolę, ale dobrą wolę, to Pan Bóg zrozumie, jak Ojciec rozumie swoje dzieci. Przecież inaczej by nam tej radości i spoiwa małżeńskiego nie dawał. To nie Bóg, ale różni "uczeni" zastawiają pułapki, by zapytać w konfesjonale ojca kilkorga dzieci: a stosunki przerywane uprawiałeś? Niegdyś ksiądz pytał: ile masz dzieci? Oprócz wolnej woli, mamy także rozum, z którego jesteśmy zobowiązani korzystać.


Śr wrz 05, 2018 13:26
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Otóż to - Wszechmądry i Dobry Bóg-Stwórca po coś nam dał rozum, po coś nam dał możliwość odczuwania przyjemności z seksu i sądzę że nie po to abyśmy uznawali że jego dary to zło...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt wrz 07, 2018 17:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 18:37
Posty: 18
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Wygląda na to, że Bóg jest niezwykle okrótny skoro obdaża ludzi pożądaniem seksualnym a jednocześnie zabrania jakiegokolwiek zabezpieczania się przed ciążą....


So lis 10, 2018 20:30
Zobacz profil
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Można stosować NPR w tym niezwykle praktyczny Lady Comp = polecam... :)


So lis 10, 2018 20:38
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
Maja95 napisał(a):
Wygląda na to, że Bóg jest niezwykle okrótny skoro obdaża ludzi pożądaniem seksualnym a jednocześnie zabrania jakiegokolwiek zabezpieczania się przed ciążą....

To dość zaskakujące, że nagle zaczęłaś popełniać takie ortografy. Przypadek?

Bóg nie zabrania jakiegokolwiek zabezpieczania się przed ciążą. W doktrynie katolickiej nie jest grzechem stosowanie NPR i o tym parę postów wyżej piszesz @Kozioł, w jego poście jest zaznaczone, że w jego religii stosowanie różnych środków antykoncepcyjnych jest etyczne.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So lis 10, 2018 20:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 18:37
Posty: 18
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
@Mrs_Hadley chyba nie "nagle zaczęłam", tylko mam problem z niektórymi słowami, a komputer nie podkreśla mi błędów ;)

Oki, NPR nie jest grzechem, ale jak widać nie jest 100% skuteczne. Pozostaje kilka dni w miesiącu, w które można współżyć, ale i tak ryzyko ciąży jest wysokie. W dodatku, kobieta w trakcie owulacji ma zdaje się, najwyższe libido a dzięki NPR nie może wtedy wspóżyć. Jak dla mnie straszne okrucieństwo ze strony Boga. Niby ma się męża, ale właściwie nadal z seksu nici bo albo ewentualna ciąża (dni płodne), albo brak chęci na seks (dni niepłodne).


So lis 10, 2018 20:45
Zobacz profil
Post Re: Naturalne metody planowania rodziny
NPR ma bardzo wysoką skuteczność...antyki w formie tabletek zbijają testosteron - więc nigdy się nie chce...

Jaką metodę antykoncepcji chcesz stosować?


So lis 10, 2018 20:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL