Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 4:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Życiowa stagnacja...... 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Życiowa stagnacja......
Mrs_Hadley napisał(a):
Robku, założyłeś temat o swojej przygodzie z rozmową kwalifikacyjną w wymarzonej fabryce, ale jak to masz w zwyczaju, tak przedstawiłeś sytuację, że niby nie wiadomo było, dlaczego Cię nie przyjęli, a przez telefon tacy chętni byli. Próbowano Ci pomóc dojść do przyczyn, subadam chciał nawet się dowiedzieć, czy to przez brak znajomości angielskiego nie chcieli Cię przyjąć, ale Ty znałeś od początku przyczynę:




Dlaczego mnie nie przyjęli, to mniej więcej wiem, czy nawet tutaj napisałem, że konieczna jest umiejętność obsługi tych wszystkich maszyn, które oni tam mają.
Kiedyś kiedy było większe bezrobocie, to i przez telefon było do mnie, bardzo negatywne nastawienie, w końcu nie ma co się dziwić, bo jeśli na jedno stanowisko pracy mają kilkunastu , czy tam kilkudziesięciu chętnych, a większość z tych chętnych miało leprsze kwalifikacje niż ja, to w tej sytuacji trudno się dziwić, że nikt nie chciał ze mną gadać, no ale ostatnio przez telefon, tacy chętni mnie zatrudnić, a na żywo to było kompletnie na odwrót, wszystko co mówili miało mnie zniechęcić do pracy w tym zakładzie, opowiadano jak tu jest źle, jaka tu jest ciężka praca, więc to mnie ciekawiło, bo skoro i tak nic miało z tego nie być, to na co do mnie dzwonili?
I tutaj Akruk udzielił, mi na to odpowiedzi, czy raczej podał jaka mogła być, tego przyczyna.


Mrs_Hadley napisał(a):
Ten istotny szczegół swojej historii zostawiłeś dla siebie.
Nawet bez doświadczenia w obsłudze maszyny do produkcji płytek mógłbyś zdobyć tą pracę, ale najwyraźniej zabrakło odwagi, by pokazać potencjalnemu pracodawcy, że zależy Ci na tej pracy i masz dużą motywację, by ją zdobyć. Musiałbyś jednak być wobec nas szczery i wyjaśnić, co tak naprawdę Cię blokowało na tej rozmowie, by dać z siebie wszystko i przekonać pracodawcę do siebie. A tak, znowu jesteś na lodzie.




Gdyby mi nie zależało, to po co bym tam przyszedł?
No i jak mam im udowodnić, że potrafie obsługiwać sprzęt, którego nigdy na oczy nie widziałem?



Mrs_Hadley napisał(a):
Inny kandydat na to samo stanowisko pracy, mógł być mniej zdolny niż Ty, mógł nie mieć doświadczenia, ale tą pracę mógł dostać, bo tego bardzo pragnął i starał się przekonać innych, jak bardzo jest to dla niego istotne.



Oprócz mnie było jeszcze 2 kandydatów do pracy, widziałem tylko jednego i miał tak z 50 lat, więc już jest przewaga względem mnie, bo przecież na pewno wcześniej już gdzieś pracował :mrgreen: skoro ja jeszcze nigdzie na etacie nie pracowałem, to wiadomo że kogoś takiego będą chcieli zatrudnić bardziej, a jeśli naopowiadał że ma jakieś głodne chore dzieci, które musi utrzymać, to pewnie mu to jakoś pomogło.

W sumie to nie wiem czy takie rzeczy ludzie robią, w końcu nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, nie wiem kto co tam opowiada.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sty 12, 2019 20:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 16, 2019 13:13
Posty: 2
Post Re: Życiowa stagnacja......
Osobiście miałem podobnie. W moim przypadku zmiana myślenia zmieniła podejście. Byłem zły na naczynia w zlewie, na porozrzucane rzeczy po domu. Teraz cieszę sie, ze mam po kim zmywać i dla kogo pozbierać zabawki z ziemi. Dodatkowo zmieniłem prace na mniej stresującą. Teraz lubie to co robie. No i największym punktem który mi dał wyjście z tego stanu. Zrezygnowałem z Social Media, więcej czasu spedzam z rodziną i znajomymi na real. Kupiłem przyczepę...i w wakacje jestem na łonie natury. Mi to pomogło osiągnąć uśmiech ...każdego dnia.

_________________
Zbytek wspaniałości utrudnia nam widzenie Boga.


Śr sty 16, 2019 13:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL