Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 20:59



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Mąż nie ma ochoty na seks 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 20, 2017 21:49
Posty: 30
Post Re: Mąż nie ma ochoty na seks
Cytuj:
Rozmawiałeś z nią o Waszym małżeństwie? Powiedziałeś jej o swoich odczuciach, przygotowałeś dla niej coś romantycznego, porozmawialiście ze sobą od serca
Niestety z moją żoną nie da się normalnie porozmawiać.Z każdej najdelikatniejszej próby rozmowy potrafi wyprowadzić awanturę.U niej temat seksu nie istniał i nie istnieje .
Cytuj:
Kościół zachęca do modlitwy o dobrego męża / żonę
Modliłem się całą młodość , cały okres kawalerski....
Cytuj:
wybrałeś taką a nie inną kobietę
No cóż niestety tak jest i myślę że nasze wybory nie zawsze są najlepsze bo tak samo można np. powiedzieć kobiecie która ma męża pijaka...Po prostu nie każdy daje się poznać z tej gorszej strony i nie zawsze uda się od razu dostrzec jakieś niepokojące symptomy. Teoretycznie najlepiej byłoby pomieszkać razem na próbę.Ale jest to wbrew bożym przykazaniom i też obecnie bywa tak że małżeństwa po takiej ,,próbie" też się rozpadają.
Cytuj:
Zatem uważasz że Duch Święty który prowadzi Kościół myli się w swym nauczaniu?
Generalnie Kościół raczej się nie myli ,jednak pasterze kościoła niekiedy nie zawsze są w stanie sprostać na czas różnym wyzwaniom.I niekiedy mam wrażenie że przez zbyt wielką powściągliwość oddają pole złu.
Cytuj:
Własnym życiem na Niebo sie nie zasłuży, Niebo to dar łaski ze strony Boga, to jest Boskie miłosierdzie.
Jednak grzeszyć zuchwale w nadziei że Bóg mi na koniec i tak odpuści jest niejako proszeniem się o wieczne potępienie.
Cytuj:
A niby reszta to Boże przykazania? gdzie ty masz w Biblii napisane żeby nie całować się przed ślubem? jakoś nie wydaje mi się, żeby to w Biblii pisało.
Wiele jest w Biblii napisane nie wprost ale niejako okrężną drogą .Interpretacją Pisma Świętego zajmuje się od wieków Kościół przedstawiając nam wiernym to w postaci nauk i dokumentów.


Wt mar 05, 2019 20:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Mąż nie ma ochoty na seks
pawelv napisał(a):
Jednak grzeszyć zuchwale w nadziei że Bóg mi na koniec i tak odpuści jest niejako proszeniem się o wieczne potępienie.




Czy będziesz grzeszył zuchwale, czy będziesz grzeszył nie zuchwale, to i tak nic ci to nie daje, bo zbawienie nie jest przyznawane od ilości grzechów, tylko z daru łaski od Boga.



pawelv napisał(a):
Wiele jest w Biblii napisane nie wprost ale niejako okrężną drogą


A to dlaczego w Biblii jest wszystko pisane, okrężną drogą? to tak ciężko by było bezpośrednio w Biblii napisać, że jest zakaz całowania przed ślubem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt mar 05, 2019 21:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 20, 2017 21:49
Posty: 30
Post Re: Mąż nie ma ochoty na seks
Cytuj:
A to dlaczego w Biblii jest wszystko pisane, okrężną drogą? to tak ciężko by było bezpośrednio w Biblii napisać, że jest zakaz całowania przed ślubem?
Za Deon.pl
Cytuj:
Kiedy pocałunek jest grzechem?



- Wtedy, gdy intencja w sercu człowieka, który ten gest wykonuje, jest grzeszna oraz wtedy, gdy jest zaprzeczeniem tego, co ma oznaczać. Gdy intencja jest niedostatecznie przejrzysta dla osoby obdarowanej pocałunkiem, próbująca zmanipulować drugą osobę, wymusić pewne reakcje, wtedy mamy do czynienia z winą moralną. Grzech jest wtedy, gdy świadomie i dobrowolnie popełniamy zło. Wszystko rozgrywa się w sercu człowieka. Jak mówił Jezus w Kazaniu na Górze - już spojrzenie na kobietę może być nieczyste. Ważne są też okoliczności - kto kogo całuje, jaka jest sytuacja czy stan życiowy tych osób. Jeżeli pocałunek jest grą wstępną, a nie mamy mowy jeszcze o małżeństwie, to możemy zadać sobie pytanie, po co to robimy? Wątpliwości najlepiej przestawić spowiednikowi, który pomoże je rozwiać.
KKK art 2514....do 2533,
Cytuj:
2350 Narzeczeni są powołani do życia w czystości przez zachowanie wstrzemięźliwości. Poddani w ten sposób próbie, odkryją wzajemny szacunek, będą uczyć się wierności i nadziei na otrzymanie siebie nawzajem od Boga. Przejawy czułości właściwe miłości małżeńskiej powinni zachować na czas małżeństwa. Powinni pomagać sobie wzajemnie we wzrastaniu w czystości.


Wt mar 05, 2019 22:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Mąż nie ma ochoty na seks
pawelv napisał(a):
Za Deon.pl
Cytuj:
Kiedy pocałunek jest grzechem?




Widze że masz zupełnie inne podejście do tej kwestii niż ja, bo ja się żadnymi zakazami nie przejmuje, a ty się przejmujesz prawie wszystkimi, bo tego co mówią w KKK, że seks to tylko w celach prokreacyjnych, to już nie uznajesz.
I w sumie to nawet twoje problemy życiowe, są dość podobne do tych które prezentuje autorka tego tematu, bo tam u niej winny jest mąż który jest uzależniony, natomiast u ciebie problemem okazała się religia, która zabroniła rozmawiania na tematy związane z seksem.
Więc w obu przypadkach jest coś co powoduje, że to życie erotyczne, nie specjalnie się udało.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 06, 2019 0:05
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 20, 2017 21:49
Posty: 30
Post Re: Mąż nie ma ochoty na seks
Cytuj:
natomiast u ciebie problemem okazała się religia, która zabroniła rozmawiania na tematy związane z seksem.
Tu nie tyle religia co żona .Zachowanie wstrzemiężliwości od seksu i grzesznej intymności w okresie narzeczeńskim, nie oznacza że trzeba to ciągnąć w małżeństwie.Byłoby to raczej bezsensowne. Razem z Asiula77 mamy problemy ze swym współmałżonkiem który zamyka się niejako w swoim egoizmie i nie chce niejako ofiarować swego ciała swemu współmałżonkowi.


Śr mar 06, 2019 9:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Mąż nie ma ochoty na seks
pawelv napisał(a):
Jednak grzeszyć zuchwale w nadziei że Bóg mi na koniec i tak odpuści jest niejako proszeniem się o wieczne potępienie.



Masz prawo do takie postawy, mówiącej że im więcej grzechów, tym bardziej pewne staje sie potępienie. Ale ja na to tak nie patrzę, bo weźmy choćby przykład z życia wzięty, bo jeśli dużo grzechów potępienie, mało grzechów to już niebo, więc jeśli jest duże bezrobocie nie mam pracy, ale jak już będzie małe bezrobocie to już prace będe miał, no ale nie mam, więc tutaj to nie działa, więc w przypadku Nieba i piekła, może wyjść tak samo.
Bo ile to było gadania, że jak będzie małe bezrobocie to każdy znajdzie prace, i jakoś sie nie sprawdziło, a w kościele też mówią żeby jak najmniej grzeszyć to będzie zbawienie, gdzie tutaj również może sie okazać, że wyjdzie tak samo jak z bezrobociem, i jak zwykle skończe z palcem w nocniku.


pawelv napisał(a):
Tu nie tyle religia co żona .Zachowanie wstrzemiężliwości od seksu i grzesznej intymności w okresie narzeczeńskim, nie oznacza że trzeba to ciągnąć w małżeństwie.Byłoby to raczej bezsensowne. Razem z Asiula77 mamy problemy ze swym współmałżonkiem który zamyka się niejako w swoim egoizmie i nie chce niejako ofiarować swego ciała swemu współmałżonkowi.




No właśnie religia, tak jakby zabroniła rozmawiania na takie tematy, bo gdybyś to wszystko dokładnie omówił przed ślubem, to by do tego ślubu nie doszło, i byś nie miał tych problemów co masz teraz.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 06, 2019 12:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Mąż nie ma ochoty na seks
Robek napisał(a):
pawelv napisał(a):
Za Deon.pl
Cytuj:
Kiedy pocałunek jest grzechem?




Widze że masz zupełnie inne podejście do tej kwestii niż ja, bo ja się żadnymi zakazami nie przejmuje, a ty się przejmujesz prawie wszystkimi, bo tego co mówią w KKK, że seks to tylko w celach prokreacyjnych, to już nie uznajesz.
I w sumie to nawet twoje problemy życiowe, są dość podobne do tych które prezentuje autorka tego tematu, bo tam u niej winny jest mąż który jest uzależniony, natomiast u ciebie problemem okazała się religia, która zabroniła rozmawiania na tematy związane z seksem.
Więc w obu przypadkach jest coś co powoduje, że to życie erotyczne, nie specjalnie się udało.

Nie religia stanowi problem, tylko własne obawy, to po pierwsze.
Ożenek na zimno, bo" wypada" się ożenić. Bez uczucia, miłości czy nawet cienia sympatii. Nic dziwnego,że potem wyszło jak wyszło. Jedno nie kochał drugiego on nie kochał jej, a ona jego - to jak miało pojawić się pożądanie i ochota na seks?


Śr mar 06, 2019 20:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 20, 2017 21:49
Posty: 30
Post Re: Mąż nie ma ochoty na seks
Cytuj:
Nie religia stanowi problem, tylko własne obawy, to po pierwsze.
Ożenek na zimno, bo" wypada" się ożenić. Bez uczucia, miłości czy nawet cienia sympatii. Nic dziwnego,że potem wyszło jak wyszło. Jedno nie kochał drugiego on nie kochał jej, a ona jego - to jak miało pojawić się pożądanie i ochota na seks?
Gdyby każda osoba czekała na wielką miłość, każda dziewczyna wychodziła tylko za tego jedynego ,,księcia z bajki"-przystojnego, z luksusowym samochodem,pięknym pałacykiem w centrum Warszawy ,wożącym ją na wycieczki do egzotycznych krajów mieszkając w luksusowych hotelach i do tego zarabiał krocie ,a każdy kawaler żenił się tylko z tą wyśnioną , piękną ,szczupłą blondynką a do tego mądrą ,dobrą i oczywiście nie ,,ruszaną" przez innych mężczyzn to tak myślę że chyba z 30 a może nawet 50% małżeństw mogłoby nie zaistnieć. Może nie potrafiłem utrzymać relacji z kobietami które zaowocowały by ślubem, i w końcu załapałem może tą ,,ostatnią szansę" aby nie zostać samotnym kawalerem mając nadzieję że uczucie w końcu się pojawi ,rozpali i będzie dobrze i normalnie.A w końcu ile jest małżeństw w których ludzie poszli na jakiś kompromis .Gdzie miast ,,księcia z bajki" musiał w końcu wystarczyć ten książę który przyjeżdżał na starym rowerze,pachniał nie najdroższymi perfumami ale wypitym piwem i po prostu molestował kobietę mówiąc że ją kocha i że się z nią ożeni, a ona wyobrażała sobie że rzeczywiście przyszłość będzie świetlana.


Cz mar 07, 2019 12:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 20, 2017 21:49
Posty: 30
Post Re: Mąż nie ma ochoty na seks
Cytuj:
Masz prawo do takie postawy, mówiącej że im więcej grzechów, tym bardziej pewne staje sie potępienie. Ale ja na to tak nie patrzę, bo weźmy choćby przykład z życia wzięty, bo jeśli dużo grzechów potępienie, mało grzechów to już niebo,
Na koniec i tak zadecyduje Bóg gdzie trafimy, ale po to dał nam przecież przykazania i naukę abyśmy wiedzieli co jest dobre a co złe abyśmy czyniąc dobro trafili do Nieba.


Cz mar 07, 2019 12:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Mąż nie ma ochoty na seks
pawelv napisał(a):
Na koniec i tak zadecyduje Bóg gdzie trafimy, ale po to dał nam przecież przykazania i naukę abyśmy wiedzieli co jest dobre a co złe abyśmy czyniąc dobro trafili do Nieba.



Możesz czynić dobro i trafić do piekła, bo przecież nie jesteś w stanie zmusić Boga do tego, żeby przed tobą otworzył bramy Nieba.



pawelv napisał(a):
Gdzie miast ,,księcia z bajki" musiał w końcu wystarczyć ten książę który przyjeżdżał na starym rowerze,pachniał nie najdroższymi perfumami ale wypitym piwem i po prostu molestował kobietę mówiąc że ją kocha i że się z nią ożeni, a ona wyobrażała sobie że rzeczywiście przyszłość będzie świetlana.




Ale zdajesz sobie sprawe, że tacy ludzie mają zupełnie inne wartości niż ty? że żyli i żyją zupełnie inaczej niż ty?

W takich związkach jest przed ślubem seks, więc jeśli ten seks jest dość słabej jakości(bo zawsze tak może być, że nie są w stanie do siebie sie dopasować, różnie z tym bywa) to taki związek sie kończy, a nawet jak nie ma seksu, to jest całowanie oraz obmacywanie, i tutaj również coś może nie zagrać, temperamenty mogą sie niedopasować, i tak samo związek sie kończy, ale często tak bywa że po kilku nieudanych związkach, pojawia sie sytuacja że w końcu trafia się, na odpowiednią osobe.

No i odnosząc się do tego, że ty miałeś ostatnią szanse na to żeby się ożenić, to powiem ci że taki gość na rowerze z piwem w ręku, często już był po kilku nieformalnych związkach, i zdaje sobie sprawę gdzie mu było lepiej a gdzie gorzej, i dzięki temu może wybrać sobie taką partnerke jaka mu najbardziej odpowiada.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 07, 2019 13:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Mąż nie ma ochoty na seks
Nie wiem, czy ktoś zauważył,że Asiula 77 (autorka) przestała pisać jakieś 4 strony temu i może już nie napisze.Więc może należałoby zmienić tyuł na "współmałżonek nie ma ..."


Cz mar 07, 2019 16:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 20, 2017 21:49
Posty: 30
Post Re: Mąż nie ma ochoty na seks
Cytuj:
Nie wiem, czy ktoś zauważył,że Asiula 77 (autorka) przestała pisać jakieś 4 strony temu i może już nie napisze.Więc może należałoby zmienić tyuł na "współmałżonek nie ma ..."
Też to widzę od pewnego czasu że autorka tego tematu z jakichś nieznanych powodów nic tu się nie udziela.Zapewne przekopując internet coś tam na ten temat by się znalazło ale wiele spraw i sytuacji życiowych jest indywidualnych i nieszablonowych tak jak inny jest każdy człowiek.Poza tym dobrze jest usłyszeć opinię innych ....nie być z problemami tak zupełnie samemu.


Cz mar 07, 2019 16:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Mąż nie ma ochoty na seks
pawelv napisał(a):
Zapewne przekopując internet coś tam na ten temat by się znalazło ale wiele spraw i sytuacji życiowych jest indywidualnych i nieszablonowych tak jak inny jest każdy człowiek.Poza tym dobrze jest usłyszeć opinię innych ....nie być z problemami tak zupełnie samemu.



Czy jesteś indywidualny to trudno powiedzieć, ale prezentujesz wyjątkowo skrajnie konserwatywną postawe, bo dalej to już jest jedynie pas cnoty.
No i dobrze sie stało, że samemu mam inne podejście do tych kwestii, bo gdybym robił wzorem "pawelv" to po dziś dzień bym był prawiczkiem, a przecież nie jestem kimś, kto by chciał żyć w czystości przez całe życie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 07, 2019 18:34
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 20, 2017 21:49
Posty: 30
Post Re: Mąż nie ma ochoty na seks
Cytuj:
a przecież nie jestem kimś, kto by chciał żyć w czystości przez całe życie.
Ja też.


Pt mar 08, 2019 7:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Mąż nie ma ochoty na seks
pawelv napisał(a):
Cytuj:
a przecież nie jestem kimś, kto by chciał żyć w czystości przez całe życie.
Ja też.



Na serio to mówisz? nie chciałeś żyć w czystości, a do wieku 29 lat byłeś prawiczkiem?
Żyłeś w ten sposób bo chciałeś tak żyć, nikt nie zmuszał cie do tych wszystkich zakazów, a nawet jeśli, to przecież z grzechu(całowanie przed ślubem)można sie wyspowiadać, a więc ten grzech by został odpuszczony, już by go nie było.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt mar 08, 2019 10:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL