Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 13:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Różne priorytety 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 03, 2019 11:16
Posty: 1
Post Różne priorytety
Dzień dobry, szczęść Boże
Piszę ponieważ od dłuższego czasu męczy mnie sytuacja w moim małżeństwie i nie wiem co mam zrobić...
Otóż jesteśmy nie całe 3 lata po ślubie mamy prawie po 30 lat. Od początku nie ukrywałem, że chciałem mieć dzieci i jest to dla mnie bardzo ważne. Jak również wiara i nauczanie Kosciola.
Zaraz po ślubie zgodnie ustaliliśmy, że jeszcze nie czas na dziecko. Jeszcze przed ślubem przyszła żona zakomunikował, że nie będzie stosować NPR, ani nie czuje się jako przyszła matka (przynajmniej na tamten czas).
Teraz temat wrócił. Już nie mam siły i chciałbym abyśmy byli otwarci na życie i stosowali NPR. Również uważam, że teraz jest dobry czas na dziecko oczywiscie zaoferowalem sie ze we wszystkim pomogę (w domu teraz obowiązki dzielimy na pół). Żona twierdzi, że jeszcze pracy nie ma dobrej, chciałaby prowadzić firmę ze swoimi rodzicami itp.
Po ostatniej rozmowie mam wrażenie, że dla żony główny priorytet w życiu to prowadzenie firmy ze swoimi rodzicami...
Proszę o jakaś radę albo może ktoś miał podobną sytuację. Bo ja juz nie daje radę.


Pt paź 04, 2019 9:05
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Różne priorytety
DanSki napisał(a):
Od początku nie ukrywałem, że chciałem mieć dzieci i jest to dla mnie bardzo ważne. Jak również wiara i nauczanie Kosciola.

Przedstawiłeś jej swoje pragnienia dotyczące posiadania potomstwa i ok, ale czy wysłuchałeś jakie jest jej zdanie na ten temat? Obserwowałeś w jaki sposób reaguje na dzieci, co myśli o dzieciach, jak sobie wyobraża Was w roli rodziców? Wiem, że to dość szczegółowe pytania, ale warto rozmawiać otwarcie z nastawieniem poznania zdania drugiej osoby i wypracowania kompromisów w tym zakresie.

DanSki napisał(a):
Jeszcze przed ślubem przyszła żona zakomunikował, że nie będzie stosować NPR, ani nie czuje się jako przyszła matka (przynajmniej na tamten czas).
Teraz temat wrócił. Już nie mam siły i chciałbym abyśmy byli otwarci na życie i stosowali NPR.

Jesteście niecałe 3 lata po ślubie i oczekujesz od żony, że zmieni o 180 stopni swoje poglądy? Ślub formalizuje związek od strony prawnej, ale nie zmienia człowieka. Żona jest tą samą osobą, która była przed ślubem, z tym samym bagażem doświadczeń i przekonań. Odnoszę wrażenie, że liczyłeś na to, że po ślubie zrealizuje się Twoja wizja żony, ale się przeliczyłeś i gorzko rozczarowałeś, że tak się nie stało. Wasze małżeństwo trwa relatywnie krótko, rozumiem że odczuwasz silny instynkt ojcowski, ale małżeństwo to sztuka kompromisów, nie ma już "ja i moje potrzeby", jest relacja "my", a to oznacza docieranie się, odkrywanie potrzeb drugiej osoby, konfrontowanie ich z własnymi i szukanie rozwiązań problemów, które się pojawiają.

DanSki napisał(a):
Po ostatniej rozmowie mam wrażenie, że dla żony główny priorytet w życiu to prowadzenie firmy ze swoimi rodzicami..

Priorytet Ci podała, zależy jej na bezpieczeństwie finansowym, szanse dostrzega w zaangażowaniu się w rodzinny biznes. Warto dowiedzieć się, jakie ma plany związane z pracą, na czym jest tak naprawdę zależy, ile czasu może jej zająć osiągnięcie tych celów, a także kiedy według niej byłby dobry czas na dziecko. Nie wiem co to za rodzinny biznes, ale często w takich przypadkach możliwe są elastyczne godziny pracy, dlatego warto dowiedzieć się jak by ta jej praca miała wyglądać i zaproponować jej rozwiązanie ewentualnej opieki nad dzieckiem.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


So paź 05, 2019 21:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL