Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 14, 2019 9:20

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Jak znalezc sobie dobra malzonke? 
Autor Wiadomość

Post Jak znalezc sobie dobra malzonke?
Witam.
Mam taki problem ze jak jakas dziewczyna mi sie podoba i naprzyklad mialbym z nia byc to jesli cos w niej mi sie nie podoba albo nie jest tak do pewnego poziomu piekna tylko czegos jej brakuje to ja bym z taka kobieta nie probowal wchodzic w zwiazek... Ogulnie to chcialbym probowac byc z kobieta totalnie piekna, ktora moze miec jakies kompleksy ale musi spelniac pewien poziom. Czy takir podejscie jest ok bo jesli mialbym 20 lat a nie 30 lat jak teraz mam to byc moze bym zaryzykowal i szukal tej cudownej kobiety ale mam 30 lat i chce sie ozenic jeszcze wiec czy lepiej troche przestac szukac kobiety ktora spelnia jakis znaczny poziom i darowac pewne wady, jesli tak to jak to zrobic a jesli nie to dalej szukac prawie doskonalej kobiety?

Pozdrawiam

Cz lis 07, 2019 0:33

Post Re: Jak znalezc sobie dobra malzonke?
A czy ty jestes mezczyzna totalnie pieknym, ktory moze miec jakies kompleksy ale spelnia pewien poziom? Bo wiesz, chyba powinienes pasowac do zony?

A serio, to piekno zewnetrzne przemija i to dosyc szybko, a malzenstwo trwa i trwa.

Cz lis 07, 2019 6:06

Mowie tu nie tylko o pieknie zewnetrznym ale tez o wewnetrznym i to tez sie liczy nawet bardziej niz to piekno zewnetrzne. Co do mnie to kobiety podobno sa bardziej tolerancyjne jesli chodzi o "urode" faceta poza tym nie spelniam jeszcze zadnego poziomu ale mam taki zamiar go za niedlugo spelnic...

Ale odpowiadajac na pytanie, mam szukac kobiety ktora spelnia pewien poziom piekna takze tego emocjonalnego czy np. nie szukac kobiety ktora jest prawie pod kazdym wzgledem doskonala czyli szkuac kobiety ktora choc troche mi sie podoba bo moze ja pokocham czy szukac kobiety ktora spelnia prawie wszystkie moje kryteria i jest totalnie piekna z jakimis tam niedoskonalosciami?

Cz lis 07, 2019 7:46
Moderator

Tomkris napisał(a):
Ogulnie to chcialbym probowac byc z kobieta totalnie piekna, ktora moze miec jakies kompleksy ale musi spelniac pewien poziom. Czy takir podejscie jest ok bo jesli mialbym 20 lat a nie 30 lat jak teraz mam to byc moze bym zaryzykowal i szukal tej cudownej kobiety ale mam 30 lat i chce sie ozenic jeszcze

Nie za bardzo rozumiem o co chodzi z wątpliwościami dotyczącymi wymagań, jakie masz wobec kobiety, choć z treści wynika, że rozumowanie sprowadza się do konstatacji, że skoro już trzecia dycha na karku, to znak, że trzeba zejść z wymagań, żeby jakieś szanse na ożenek były. Nie wiem też, jaki masz punkt odniesienia, czy chodzi o to, że sam prezentujesz taki poziom, że trudno Ci znaleźć kobietę, która by Ci w tym dorównywała czy też problem tkwi w wyśrubowanych wymaganiach typu wygląd modelki z okładek gazet i odpowiednio idealnie sprofilowany charakter pod Twoje potrzeby.
Wydaje mi się, że skupiasz się na sprawach drugorzędnych, zamiast wziąć na warsztat... siebie. No bo skoro marzy Ci się rodzina, a tu na horyzoncie nie widać odpowiedniej kandydatki, to może oznaczać, że dotąd podejmowałeś działania, które skutecznie utrudniały Ci poznanie tej jedynej. Może jesteś zbyt skrytą osobą, która unika podejmowania inicjatywy w relacjach z kobietami? Jak często wychodzisz z domu, szukasz okazji, by zagadać do jakiejś dziewczyny? Pracujesz nad sobą, żeby potencjalna kandydatka czuła się w Twoim towarzystwie komfortowo i bezpiecznie?
W wyborze żony/męża należy kierować się wartościami, które wyznajemy, a więc czy kobieta, którą poznałeś lub poznasz, jest kimś z kim chcesz iść przez życie, nie tylko wtedy, gdy jest cudownie, ale także wtedy gdy pojawiają się trudności, poznając kogoś dowiadujesz się, czy nadajecie na tych samych falach, jakie są jej zainteresowania i sposób w jaki spędza wolny czas, jakie są jej marzenia i aspiracje, a także wady, które z czasem będą Cię wkurzały... nikt nie jest idealny. Jak spotkasz właściwą kobietę, będziesz po prostu wiedział, że to "ta" i nie będziesz zadawał pytań, czy jest odpowiednio piękna, żeby zasłużyła sobie na Twoje oświadczyny, ani nie będzie Ci przeszkadzało, że daleko jej do "prawie doskonałej kobiety", bo ideały nie istnieją, ani nawet prawie-ideały.

Cz lis 07, 2019 18:31

Od niedlugiego czasu staram sie ulepszac siebie. Co do mojego wieku to czasami moze nie tyle trzeba zejsc z pewnych wymagan co zaryzykowac i przyspieszyc tempo chociaz zeby znalezc swietna partnerke trzeba do tego czasu a jak sie czasu nie ma to cuz trzeba czasami zadowalac sie tym co mozemy miec... Wiem ze to troche dziwne co mowie ale uwierz mi to normalne ze jak ktos nie ma wiele czasu to musi podjac wieksze ryzyko niz jakby mial lat 20 i mogl latami szukac tej jedynej. Kazdy czlowiek tak robi jesli jest w takiej sytuacji.

Ja sie tylko zastanawiam czy oplaca sie ozenic sie z partnerka nie tak atrakcyjna pod kazdym wzgledem jakby sie znalazlo partnerke gdyby sie szukalo przez dlugie lata chociaz mozna zaryzykowac i takiej szukac ale albo sie szybko zanjdzie jak sie ma szczescie albo sie nie znajdzie i wtedy nawet tej pieknej choc troche sie nie bedzie mialo i czlowiek zostanie sam do konca zycia.

Chociaz z drugiej strony tak teraz wpadlem na taka mysl ze tak naprawde takie kobiety sa o ktorych bym marzyl tylko nie jestem na tyle zdolny zeby je zdobyc i dlatego mysle czy uczciwym jest zdobyc troche mniej atrakcyjne, chociaz uwazam ze bylbym w stanie je zdobyc ale musialbym sie tego nauczyc a tonprzynajmniej w moim przypadku wymaga sporo czasu a ja tego czasu poprostu nie mam... dlatego co mam w takiej sytuacji zrobic??? Musze zwiekszyc swoja wartosc ale nie mam na to czasu wiec co mam zrobic co??? Prosze o odpowiedz! Chyba zeby wziasc sie w garsc tak porzadnie ale to niewiarygodnie trudne...

Cz lis 07, 2019 19:31
Moderator

Desperacja to najgorszy możliwy uczuciowy doradca, więc jeżeli masz parcie na "żonę od zaraz", to wyjdź na spacer, przygarnij psa lub kota lub zapisz się na jakiś kurs, choćby gotowania.
Zamiast wymyślać kryteria doboru partnerki życiowej pod kątem wyglądu, zacznij działać, nawiązując relacje z kobietami, które chciałbyś bliżej poznać. Co najwyżej dostaniesz kosza i będziesz szukać dalej. Kobieta to nie towar, ani robot wielofunkcyjny, ona też ma prawo wyboru mężczyzny z którym się zwiąże i tak jak Ty szukasz tej właściwej, tak i ona szuka kogoś z kim mogłaby iść przez życie. Więc jeżeli uważasz, że nie jesteś dość dobry, to zacznij działać w kierunku, który da Ci poczucie, że jesteś dość dobry, by startować do kobiet, które Cię zainteresują. Pomódl się o to, byś trafił w końcu na Twoją przyszłą żonę i żebyś potrafił podjąć właściwą decyzję w tej sprawie. Jeżeli chcesz, możesz poszukać w necie modlitwę do św.Józefa w intencji zalezienia żony.

Cz lis 07, 2019 21:07
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ]