Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Dopuszczalność antykoncepcji 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Dopuszczalność antykoncepcji
Kozioł napisał(a):
biznes-info napisał(a):
Nie można się samemu uświęcić, nie wpływając na otoczenie, tak samo jak grzesznik utrudnia uświęcenie innym. Dlatego ludzie, którym za życia udało się osiągnąć wyżyny świętości, tak dużo uwagi i cierpliwości ofiarowywali tym największym grzesznikom ze swego otoczenia.

Na prawde uważasz, ze mozesz sie sam uswięcić (albo jakikolwiek człowiek)?
Jeżeli źle ciebie zrozumiałem, to przepraszam. Jednak tak jak wyżej jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Może nie wprost, ale tak właśnie uważam. To na ile człowiek zdoła się uświęcić/udoskonalić w prostej linii zależy od tego co ma w sercu. A to ma, co zdołał dzięki wysiłkowi swej woli i umysłu tam zgromadzić. Pisząc tak mam na myśli te definicje serca, umysłu, woli, którymi posługiwali się pierwsi chrześcijanie. https://melancholia.xyz/?dusza Innymi słowy, jeżeli człowiek pragnie z całej duszy swego uświęcenia, to mu się to uda. I sam Bóg jest gwarantem tego sukcesu.

Egoizm jest tym co skutecznie oddziela ludzi od siebie. Uświęcając siebie, jego miejsce zajmuje miłość, a tym samym, granica między tobą a drugim człowiekiem, zaciera się.

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Cz gru 19, 2019 12:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Dopuszczalność antykoncepcji
@biznes-info
Z jednej strony uważam, że każdy może żyć zgodnie z sobą, w swoim sumieniu zgodnie z Bogiem i ufając Mu byc pewny Jego łaski. Każdy może zostac uświęcony.
Z drugiej strony twoje zdania zalatują mi Pelagiuszem.

Zostawmy to przed Świętami i powrócimy później, jeżeli będziesz chciał.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 19, 2019 14:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Dopuszczalność antykoncepcji
Ok. Z chęcią się douczę. Oczywiście rozumiem, że przypominam heretyka Pelagiusza, a nie któregoś z papieży?

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Cz gru 19, 2019 14:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Dopuszczalność antykoncepcji
biznes-info napisał(a):
Ok. Z chęcią się douczę. Oczywiście rozumiem, że przypominam heretyka Pelagiusza, a nie któregoś z papieży?

A ja z checią porozmawiam.
Zapomniałeś na końcu dodać " ;) " ... ;)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 19, 2019 14:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn wrz 24, 2012 11:32
Posty: 318
Post Re: Dopuszczalność antykoncepcji
O już się douczyłem o heretyku Pelagiuszu. Chyba faktycznie nie będę chciał kontynuować tej dyskusji. Nie umniejszam wagę grzechów, ani tym bardziej roli Miłosierdzia Bożego w uświęcaniu człowieka. Napisałem co sądzę o podejściu do antykoncepcji, bez oceniania wagi tego grzechu. Ja sam uznaje że jest to grzech ciężki.

Myślę że w końcu dojdziemy do porozumienia ;)

_________________
Zawiłe problemy wymagają gruntownego omówienia, a zasoby mam ograniczone. Polecam moje dzieło: https://melancholia.xyz


Cz gru 19, 2019 15:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Dopuszczalność antykoncepcji
biznes-info napisał(a):
Myślę że w końcu dojdziemy do porozumienia ;)

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia :)

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 19, 2019 15:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Dopuszczalność antykoncepcji
Małżeństwo napisał(a):
inga_hp napisał(a):
biznes-info napisał(a):
Grzechem ciężkim, powinno być uznane takie szufladkowanie jak powyżej.

Jak sobie załozysz swoj koscioł. Poki chcesz byc katolikiem to powinneś uznawac jego nauczanie inacze sciagniesz na siebie kare wieczna przez swoja ignorancje tematu.
Aktualne nauczanie Kosciola dotyczace antykoncepcji zawate jest w encykloce "Humanae vitae" Pawla VI, ktotej fragment Ci przedstawiam ponizej:
"Podobnie - jak to już Nauczycielski Urząd Kościoła wielokrotnie oświadczył - odrzucić należy bezpośrednie obezpłodnienie czy to stałe, czy czasowe, zarówno mężczyzny, jak i kobiety. Odrzucić również należy wszelkie działanie, które - bądź to w przewidywaniu zbliżenia małżeńskiego, bądź podczas jego spełniania, czy w rozwoju jego naturalnych skutków - miałoby za cel uniemożliwienie poczęcia lub prowadziłoby do tego.

Nie można też dla usprawiedliwienia stosunków małżeńskich z rozmysłem pozbawionych płodności odwoływać się do następujących, rzekomo przekonywających racji: że mianowicie z dwojga złego należy wybierać to, które wydaje się mniejsze; albo że takie stosunki płciowe tworzą pewną całość ze stosunkami płodnymi, które je poprzedziły lub po nich nastąpią, tak, że przejmują od nich tę samą wartość moralną. W rzeczywistości bowiem chociaż wolno niekiedy tolerować mniejsze zło moralne dla uniknięcia jakiegoś zła większego lub dla osiągnięcia większego dobra, to jednak nigdy nie wolno, nawet dla najpoważniejszych przyczyn, czynić zła, aby wynikło z niego dobro. Innymi słowy, nie wolno wziąć za przedmiot aktu woli tego, co ze swej istoty narusza ład moralny - a co tym samym należy uznać za niegodne człowieka - nawet w wypadku, jeśli zostaje to dokonane w zamiarze zachowania lub pomnożenia dóbr poszczególnych ludzi, rodzin czy społeczeństwa. Błądziłby zatem całkowicie ten, kto by mniemał, że płodne stosunki płciowe całego życia małżeńskiego mogą usprawiedliwić stosunek małżeński z rozmysłu obezpłodniony i dlatego z istoty swej moralnie zły."


Ojoj, koleżanka widzę moralistka, straszy ogniem piekielnym ;)
Nie zawsze przestrzeganie przepisów jest dobre. Zacytuję pytanie księdza z lekcji religii zadane w okolicy 8 klasy podstawówki 20 lat temu. Czy kłamstwo zawsze jest grzechem? Czekam na Twoją odpowiedź.

Ojek a ja nadal czekam na te dokumenty Magisterium o ktorych tyle slyszałas i wiesz a nadal ich nie wymienilaś. Tez czekam


Cz gru 19, 2019 17:29
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 01, 2019 17:33
Posty: 15
Post Re: Dopuszczalność antykoncepcji
Wpisz sobie w google coś w stylu "kościół a seks w średniowieczu".
Dla ułatwienia kilka linków:
https://ciekawostkihistoryczne.pl/2019/ ... at-temu/#2
http://glospolonii.net/seks-w-sredniowieczu/
Co do tematu głównego - dziś przy okazji spowiedzi ksiądz rozwiał nasz wątpliwości dokładnie w sposób, w jaki się spodziewaliśmy.


Cz gru 19, 2019 18:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Dopuszczalność antykoncepcji
"W podręcznikach dla spowiedników, które zaczęły się pojawiać pod koniec XII stulecia, starano się unikać nazywania po imieniu grzechów związanych z uprawianiem seksu, ażeby spowiednik mimowolnie nie podsuwał parafianom zbereźnych pomysłów."
Może warto powrócic do tej praktyki? :mrgreen:

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Cz gru 19, 2019 18:45
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt gru 27, 2019 15:55
Posty: 6
Post Re: Tabletki anty przyjmowane leczniczo?
Leczenie to leczenie. Nie chodzi o tabletki takie czy takie, a o intencje. Jeżeli celem jest leczenie, to trzeba się leczyć. Tabletki antykoncepcyjne mogą być stosowane do leczenia wielu chorób, ponieważ stanowią sztuczne hormony. Zapobieganie ciąży jest tylko jedną z ich funkcji. Tutaj nie powinno być dylematu. Można jedynie zapytać lekarza, czy nie ma jakiejś alternatywnej terapii.


N gru 29, 2019 12:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Tabletki anty przyjmowane leczniczo?
Noe tylko prymitywna rekalama strony i sklepu to jeszcze propagowanie znachorstwa.


Pn cze 29, 2020 16:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Co uważacie na ten temat?
Melepeta napisał(a):
Nigdy nie chcę mieć dzieci, chcę aby facet miał zrobioną wazektomię, bo ja nie mogę zażywać tabletek antykoncepcyjnych a prezerwatywy nie chronią w 100%.


Jak nie chronią na 100%? znam dziesiątki kobiet co przez wiele lat nawet dekady, uprawiały seks niemal codziennie z wieloma facetami, i jakoś żadna z nich w ciąże od tego nie zaszła, prezerwatywa zawsze ochroniła, pierwsze słyszę żeby ktoś kto używa prezerwatywy zaszedł w ciąże.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So sty 09, 2021 21:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 24, 2010 7:26
Posty: 448
Post Re: Co uważacie na ten temat?
Robek napisał(a):
Melepeta napisał(a):
Nigdy nie chcę mieć dzieci, chcę aby facet miał zrobioną wazektomię, bo ja nie mogę zażywać tabletek antykoncepcyjnych a prezerwatywy nie chronią w 100%.


Jak nie chronią na 100%? znam dziesiątki kobiet co przez wiele lat nawet dekady, uprawiały seks niemal codziennie z wieloma facetami, i jakoś żadna z nich w ciąże od tego nie zaszła, prezerwatywa zawsze ochroniła, pierwsze słyszę żeby ktoś kto używa prezerwatywy zaszedł w ciąże.


:o
O wskaźniku Pearla słyszałeś? Nie opowiadaj głupot. Tu masz wypisaną wzorcową i typową skuteczność różnych środków antykoncepcyjnych.

_________________
"Lud ten czci Mnie wargami,
ale ich serce jest daleko ode Mnie.
Daremne jednak cześć Mi oddają,
głosząc nauki, które są ludzkimi nakazami."
- Izajasz 29,13


So sty 09, 2021 21:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Co uważacie na ten temat?
LJ91 napisał(a):


No chyba że prezerwatywa pęknie, lub jest źle założona, w innej sytuacji jakoś nie widzę możliwości zajścia w ciąże, przecież moje znajome, mają nieco ponad tysiąc stosunków rocznie, i widuje te dziewczyny co jakiś czas, jakoś nie słychać żeby któraś zaszła w ciąże. więc nie wiem.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 10, 2021 0:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Co uważacie na ten temat?
Melepeta napisał(a):
Nigdy nie chcę mieć dzieci, chcę aby facet miał zrobioną wazektomię, bo ja nie mogę zażywać tabletek antykoncepcyjnych a prezerwatywy nie chronią w 100%.


Samej nie łaska się wysterylizować?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


N sty 10, 2021 8:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 80 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL