Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn lut 24, 2020 3:50

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
 nawrócenie mojego chłopaka. 
Autor Wiadomość

Post nawrócenie mojego chłopaka.
Nie wiem czy wybrałam dobry dział, ale niech tam. Niedawno skończyłam pompejankę (bardzo trudną dla mnie) o nawrócenie mojego chłopaka. Jest bardzo dobrym człowiekiem, ale nigdy nie był szczególnie wierzący. Ja za to mam za sobą bardzo dłuuugą drogę życia w grzechu, ale parę lat temu się nawróciłam i staram się być bardzo blisko Boga. Dużo o Nim rozmawiamy, normalnie się przy moim chłopaku modlę, korzystam z sakramentów, itd. No i po tej nowennie mój drogi chłopak zaczął się bardzo Bogiem interesować. Ciągle mnie o coś pyta, coś czyta, a nawet się modli i mi o tym mówi. Dziś powiedział mi, że JEŻELI zdecyduje się na pójście do spowiedzi, to pójdzie w Polsce (mieszkamy zagranicą, jednakże ja regularnie od początku spowiadam się po angielsku, a i są tu księża, którzy pomimo kompletnego niezrozumienia polskiego, chętnie słuchają spowiedzi w tym języku). Umotywował swoją decyzję tym, że chce, żeby ksiądz dobrze go zrozumiał.
Jak myślicie - czy on myśli dobrze? W sensie, że mam go nakłaniać, żeby poszedł szybciej (i modlić się za to) czy zostawić go /samemu sobie/ i poczekać, aż pojedzie do Polski. Wiem, że pojedzie nie wcześniej niż w wakacje i martwi mnie to.

N sty 26, 2020 4:22

Post Re: nawrócenie mojego chłopaka.
Moim zdaniem Twój chłopak gra na zwłokę. Polskich księży można spotkać w większości krajów świata. O ile nie jesteście w Iranie bądź Chinach, to internet Wam podpowie gdzie znaleźć polskiego księdza. Spowiedź może się wiązać z wyprawą do innego miasta, ale "dla chcącego nic trudnego".

Moim zdaniem, powinnaś sprawdzić jakie są możliwości spowiedzi po polsku w kraju, w którm aktualnie przebywacie. Reszta należy do Twojego chłopaka. Jest wolnym człowiekiem.

N sty 26, 2020 12:40

zapomniałam, że parędziesiąt kilometrów stąd jest polski ksiądz! nie mieszkamy w iranie, ale w tym kraju, gdzie mieszkamy, jest JEDEN. i masz rację: posłużyłam się tym argumentem, a on zaczął się motać. ehh.

N sty 26, 2020 15:25

Spowiedz jest naprawde sprawa bardzo osobista. Wiary nie da sie wymusic, a on przeciez powiedzial jezeli, czyli jeszcze nie jest tak daleko. Modl sie o dobra spowiedz i dobrego spowiednika dla was, ale spowiedz pod przymusem, to nie jest dobry pomysl. To nie jest zabieg magiczny.

N sty 26, 2020 16:03

Nie jest dobrze, jeśli z takimi sprawami jest się nachalnym. Można proponować pomoc, towarzyszenie i modlitwę, ale poganianie pogarsza sprawę. Myślę, że Twój chłopak wie o tym, że w razie czego może do Ciebie przyjść i poprosić o konkretne rady w temacie spowiedzi. Trzeba więc czekać i modlić się.

N sty 26, 2020 19:14

macie rację. oczywiście nie chcę go zmuszać, po prostu strasznie się cieszę, że w ogóle to rozważa, bo wcześniej nie chciał o tym słyszeć. i to jest dowód na działanie Boga w naszym życiu. :)

N sty 26, 2020 20:49

Nie, to jest dowod na jego milosc do ciebie.

N sty 26, 2020 22:19

jak to? wydaje mi się, że skoro tak długo się za niego modlę, to Pan wyciąga do niego ręce i chce, żeby się nawrócił. czyta dużo o Jezusie i świętych, pyta o różne rzeczy... to nie miłość do mnie, wg mnie

Pn sty 27, 2020 3:04

Gdyby nie zalezalo mu na tobie to czy zaczalby zglebiac katolicyzm?
Zwiazujac sie z inna dziewczyna, obojetna w sprawach religii wogole nie mialby tego problemu.

Pn sty 27, 2020 14:06

jakkolwiek to nazwać, to sposób Pana Boga. :)

Pn sty 27, 2020 15:06
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 10 ]