Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 0:17



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Paradoks 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz paź 31, 2019 19:29
Posty: 9
Post Paradoks
Co z wieloletnim małżeństwem po ślubie cywilnym, gdy jedno z małżonków nie chce ślubu kościelnego? Dlaczego drugie też jest pozbawione możliwości przystąpienia do spowiedzi i Komunii świętej. Przecież tak na dobrą sprawę żadno z nas nie cudzołoży. Jaki grzech popełniam że nie mogę dostać rozgrzeszenia. Nic już nie rozumiem.


Wt kwi 28, 2020 9:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Paradoks
Dex napisał(a):
Co z wieloletnim małżeństwem po ślubie cywilnym, gdy jedno z małżonków nie chce ślubu kościelnego? Dlaczego drugie też jest pozbawione możliwości przystąpienia do spowiedzi i Komunii świętej. Przecież tak na dobrą sprawę żadno z nas nie cudzołoży. Jaki grzech popełniam że nie mogę dostać rozgrzeszenia. Nic już nie rozumiem.

Nierząd.
Odejdz i żyj samotnie albo weźcie ślub kościelny.


Wt kwi 28, 2020 9:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Paradoks
Dex napisał(a):
Co z wieloletnim małżeństwem po ślubie cywilnym, gdy jedno z małżonków nie chce ślubu kościelnego?


Pytanie: dlaczego ta druga strona nie chce? Czy jest niewierząca, nieochrzczona, nie chce, nie ma ochoty na ślub bo głupio po długim czasie brać ślub kościelny, może inne przyczyny?

inga_hp napisał(a):
Odejdz i żyj samotnie


Ostrożnie z takimi radami. Jak ktoś ma dzieci to co, ot tak może sobie odejsc?

_________________
ksiądz


Wt kwi 28, 2020 10:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Paradoks
bramin napisał(a):

Ostrożnie z takimi radami. Jak ktoś ma dzieci to co, ot tak może sobie odejsc?

Nie wiem czy może ot tak. Każdy grzech ma swoje konsekwencje po prostu, a im dalej w las tym trudniej z danego grzechu sie wyplatać. A czasem sa sytacje gdzie nie ma dobrych rozwiązań. Najgorzej ze często ludzie obwiniają Kościół, ze to Kościół jest zły bo do Komunii sw nie dopuszcza. Nie widząc, ze sytuacja w jakiej sie znaleźli jest na skutek zlych decyzji.
Tekst lekko skorygowany. bramin


Wt kwi 28, 2020 10:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Paradoks
Masz rację. Ja jednak do znudzenia powtarzam: nie można dawać rad na odległość, nie można doradzać komuś, kto napisał pare zdań o sobie.

_________________
ksiądz


Wt kwi 28, 2020 10:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 31, 2019 19:29
Posty: 9
Post Re: Paradoks
Bezwzględność, zatwardziałość i kipjenie nienawiścią jest chyba gorszym grzechem niż kochająca się rodzina, mężczyzna, kobieta i dzieci. Prawda Inga? Wbrew Twojej poradzie widać Pan Bóg nam błogosławi. Tak więc utwierdzam się w przekonaniu że nie wszystko w kościele jest tylko czarne i białe. Dalej nie rozumiem dlaczego nie mogę otrzymać Komunii Świętej. Nierząd??? Jak, z żoną, matką moich dzieci? O ile wiem to nierządnica to ta co zarabiała własnym ciałem.


Wt kwi 28, 2020 11:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Paradoks
bramin napisał(a):
Masz rację. Ja jednak do znudzenia powtarzam: nie można dawać rad na odległość, nie można doradzać komuś, kto napisał pare zdań o sobie.

Wiara w to ze ktoś taki rad internetowych i wraz poleci zostawić swoją żone jest dosć naiwne. Wielokrotnie niemożliwośc przekonania kogoś do czegoś pokazują dyskusje rozne na tym forum. 50 stron dyskusji i dalej nikt do niczego nie przekonał.


Wt kwi 28, 2020 11:31
Zobacz profil
Post Re: Paradoks
inga_hp napisał(a):
Wiara w to ze ktoś taki rad internetowych i wraz poleci zostawić swoją żone jest dosć naiwne.
Tym bardziej zamieszczanie takich dobrych rad jest bezsensowne. Ale nie chodzi o to, czy ktoś posłucha, ale o to, że takimi durnymi dobrymi radami pogłębiamy czyjś niepokój wewnętrzny i utrudniamy mu życie w trudnym już czasie.


Wt kwi 28, 2020 11:35

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Paradoks
Dex napisał(a):
Bezwzględność, zatwardziałość i kipjenie nienawiścią jest chyba gorszym grzechem niż kochająca się rodzina, mężczyzna, kobieta i dzieci. Prawda Inga? Wbrew Twojej poradzie widać Pan Bóg nam błogosławi. Tak więc utwierdzam się w przekonaniu że nie wszystko w kościele jest tylko czarne i białe. Dalej nie rozumiem dlaczego nie mogę otrzymać Komunii Świętej. Nierząd??? Jak, z żoną, matką moich dzieci? O ile wiem to nierządnica to ta co zarabiała własnym ciałem.

Jeśli nie ma przeszkód do ślubu kościelnego to warto w 1 kolejności zgłebić naczanie Koscioła czym jest Sakrament Małżenstwa i dlaczego jest Sakramentem.
https://youtu.be/NBENNRC-mo0

A czy nienawiść i nierzad jest lepsza czy gorsza, oba prawdopodobnie ciężkie w przypadku pelnej swiadomości i dobrowolności więc w żadnym przypadku Komunii mie można przyjmować.


Wt kwi 28, 2020 11:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Paradoks
zefciu napisał(a):
inga_hp napisał(a):
Wiara w to ze ktoś taki rad internetowych i wraz poleci zostawić swoją żone jest dosć naiwne.
Tym bardziej zamieszczanie takich dobrych rad jest bezsensowne. Ale nie chodzi o to, czy ktoś posłucha, ale o to, że takimi durnymi dobrymi radami pogłębiamy czyjś niepokój wewnętrzny i utrudniamy mu życie w trudnym już czasie.

Tego nie możesz wiedzieć co w kim co poglebia. Nie Jesteśmy Chrystusami i nie siedzimy w czyjejś glowie bo tylko on wiedział do kogo trzeba lagodnie a kim potrzasnąć. Dlatego na forum są różne osoby i osoba pytajaca otrzyma rożne rady, jedną taką inna inna istnieje szansa że jakaś zakiełkuje a może żadna bo ostatecznie to Bóg przemienia ludzkie serce.
Nie róbmy offtopu


Wt kwi 28, 2020 11:41
Zobacz profil
Post Re: Paradoks
inga_hp napisał(a):
Nie Jesteśmy Chrystusami i nie siedzimy w czyjejś glowie bo tylko on wiedział do kogo trzeba lagodnie a kim potrzasnąć.
No właśnie. Dlatego zawsze bezpieczniej jest zastosować podejście łagodne.


Wt kwi 28, 2020 12:20

Dołączył(a): Cz paź 31, 2019 19:29
Posty: 9
Post Re: Paradoks
Nie umiem poruszać się na forum, dlatego napiszę tak. Droga siostro inga_hp, nie zastanowiło Cię dlaczego akurat Ciebie pytałem o bezwzględność i zatwardziałość? Uzurpujesz sobie prawo do "potrząsania ludźmi. Przypomnę Twoją diagnozę. Nierząd. Odejdź. Żyj samotnie. Brak Ci jakiejkolwiek antypatii. To raczej coś w rodzaju inkwizycji. A na moje pytanie, o komunię i tak nie znasz odpowiedzi. Pozdrawiam droga siostro i życzę odrobiny wiary w ludzi o choć trochę miłości.


Wt kwi 28, 2020 13:22
Zobacz profil
Post Re: Paradoks
Dex napisał(a):
Jaki grzech popełniam że nie mogę dostać rozgrzeszenia. Nic już nie rozumiem.


Grzech nieczystości, współżycie bez sakramentu małżeństwa, ślub cywilny nie jest równoznaczny małżeństwu sakramentalnemu, w Kościele Katolickim małżeństwo stanowi sakrament i tylko współżycie małżonków w małżeństwie sakramentalnym jest właściwe. Tylko małżeństwo sakramentalne w KK stanowi małżeństwo.


Wt kwi 28, 2020 13:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: Paradoks
Dex napisał(a):
Droga siostro inga_hp(…) brak Ci jakiejkolwiek antypatii.


Domyślam sie, ze miałeś na myśli empatię.

_________________
ksiądz


Wt kwi 28, 2020 14:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz paź 31, 2019 19:29
Posty: 9
Post Re: Paradoks
Si. Empatię.
Życie w czystości. Bardzo to szlachetne lecz bądźmy szczeży, osiągalne tylko dla nielicznych. Takich małżeństw na palcach jednej ręki można policzyć. Człowiek jest grzeszny i zawsze się kij na niego znajdzie. Nie poprzez ten grzech to przez inny i już po życiu w czystości. Tak więc mamy dlatego spowiedź i pokutę. Skoro inni mogą, czemu nie ja. Sam ze sobą ślubu nie wezmę kiedy żona nie chce. A kto porzuca dom swój i rodzinę swoją, naraża najbliższych na żal i cierpienie rozstania. Chyba tylko wyrodny ojciec, taki poniżej godności ludzkiej. I tak to się kręci. Błędne koło.


Wt kwi 28, 2020 14:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL