Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Czy powinnam szukać męża na portalach randkowych? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:34
Posty: 299
Post Czy powinnam szukać męża na portalach randkowych?
Od śmierci Taty, Mama ciągle namawia mnie do rejestrowania się na portalach randkowych (tych płatnych, katolickich) i poszukiwania tam przyszłego męża, motywuje to tym, że nie chciałaby, aby kiedyś została całkiem sama.

Do tej pory nigdy nie spotykałam się z chłopakiem, jakoś nie miałam takiej potrzeby i nadal jej nie mam, czasem podejrzewam nawet, że jestem aseksualna, bo sama myśl o seksie budzi we mnie wstręt, a z tego, co opowiadały moje koleżanki z pracy, które przerabiały kurs przedmałżeński, w małżeństwie kobieta ma zaspokajać wszystkie potrzeby seksualne męża. Taki obraz mnie przeraża, nie chciałabym tak żyć i chyba nie umiałabym. Chyba z tego powodu podświadomie unikam spotykania się z chłopakami, nawet gdybym znalazła takiego, dla którego przykazanie o czystości przed ślubem jest ważne, i tak po ślubie musiałoby dojść do współżycia :(

Nie wydaje mi się też, aby to było fair wobec potencjalnego męża. Co do samych portali randkowych, nie wierzę, aby można było poznać tam kogoś wartościowego, przypominają mi trochę aukcje internetowe, gdzie "towarem" jest człowiek, którego wybieramy po podanych w opisie "parametrach." Zresztą, nie czuję w swoim sercu potrzeby małżeństwa i wydaje mi się, że taki związek na siłę, aby zadowolić Mamę, byłby złym rozwiązaniem zarówno dla mnie, jak i potencjalnego męża, który pewnie nie byłby szczęśliwy w takim "wymuszonym" związku. Niestety, Mamie jest przykro, jak próbuję jej tłumaczyć swoje przemyślenia na temat tych randek. Czy posłuchać Mamy i rejestrować się na tych portalach randkowych i szukać męża? Jest to dla mnie dość trudne, bo jako osoba chorobliwie nieśmiała mam trudności w kontaktach z ludźmi, jest to dla mnie bardzo stresujące. Byłam już na jednej randce z osobą z portalu, ale po spotkaniu chłopak przestał odpowiadać na moje wiadomości i całkowicie straciłam z nim kontakt. Pewnie ze mną jest coś nie tak?

_________________
Poezjo, pod twoją obronę...
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska


[img]http://games.onego.ru/lastfm/ladysherlockian.png[/img]

Striving to better, oft we mar what's well.
William Shakespeare


Wt maja 26, 2020 14:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 21:32
Posty: 112
Post Re: Czy powinnam szukać męża na portalach randkowych?
Post wyglądający na prowokacje, zwłaszcza biorąc pod uwagę stwierdzenia: "...w małżeństwie kobieta ma zaspokajać wszystkie potrzeby seksualne męża...", "...związek na siłę, aby zadowolić Mamę...", itp.
Niemniej, biorąc ten wpis za dobrą monetę mam kilka swoich uwag:

1) Piszesz jakbyś była całkiem oderwana od rzeczywistości i nie wiedziała co to życie w realu, a zwłaszcza w związku małżeńskim. Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć na temat katolickiej wizji małżeństwa i seksualności to poczytaj artykuły na stronie www.szansaspotkania.pl. Nad treściami tam prezentowanymi czuwa o. Ksawery Knotz.

2) Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie jakie jest Twoje powołanie. Nie wychodzi się za mąż aby "...zadowolić Mamę...". To musi być Twoja decyzja. Zresztą nie da się w Kościele Katolickim zawrzeć małżeństwa w sposób ważny bez aktu wolnej i nieprzymuszonej woli.

3) Co do portali randkowych - znam małżeństwa, które się w ten sposób poznały, choć jest to niewielki odsetek osób, które są na takich portalach zarejestrowane. Zarejestrować się można, ale ważniejsze jest, aby znaleźć sobie środowisko, w którym przewija się dużo potencjalnych kandydatów. To może być klub sportowy, szkoła tańca, grupa entuzjastów wycieczek górskich, klub żeglarski, itp.

4) I taka jest moja rada dla Ciebie - wyjdź poza środowisko, w którym na co dzień się obracasz. Zacznij poznawać nowych ludzi. Jeśli trafisz na tego właściwego, to chęć zawarcia małżeństwa sama przyjdzie.


Wt maja 26, 2020 16:46
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2000
Post Re: Czy powinnam szukać męża na portalach randkowych?
Rób to, co uważasz za stosowne, a nie to co Ci mówią inni, bo to Ty będziesz ponosić odpowiedzialność za dane działanie. Ważne jest, abyś poznawała siebie i swoje potrzeby, byś zrozumiała czegoś od życia tak naprawdę oczekujesz, bo nikt za Ciebie życia nie przeżyje. Jeżeli miałabym Ci coś doradzić, poleciłabym skorzystanie z terapii dotyczącej leczenia chorobliwej nieśmiałości, bo to jest coś, nad czym możesz sukcesywnie pracować.

ladysherlockian napisał(a):
Byłam już na jednej randce z osobą z portalu, ale po spotkaniu chłopak przestał odpowiadać na moje wiadomości i całkowicie straciłam z nim kontakt. Pewnie ze mną jest coś nie tak?

Tylko jedna nieudana randka? Jesteś prawdziwą szczęściarą. Zwłaszcza faceci często dostają kosza, jak również większość kobiet nawet nie chce się z nimi umówić na pierwszą randkę, więc jak już im się uda z jakąś umówić, jest to ich wielki sukces ;). Takie randki mają to do siebie, że albo znajdziecie wspólny kontakt albo nie, zakochacie się lub nic z tego nie będzie. Są tacy, którym wystarczy jedno spotkanie, by ocenić, czy to jest ta osoba, której szukają czy jednak szkoda jej i jego czasu na przeciąganie znajomości, byleby nie sprawić komuś przykrości, gdy wiadomo, że nic z tego nie będzie. Twoja mama może mieć swoje zdanie na temat Twojego życia, ale nie powinna Cię zmuszać do czegokolwiek, pewnie pragnie Twojego szczęścia, bo wie jak niełatwo iść przez życie samotnie, więc jest głęboko przekonana, że będziesz szczęśliwa z kimś kogo kochasz. Ma dobre intencje, ale niekoniecznie przekonuje Cię do swoich racji w dobry sposób. Ty się jej nie musisz z niczego tłumaczyć, może warto jej powiedzieć o swoich problemach, zapytać ją o jej doświadczenia małżeńskie i rady dotyczące roli damskiej i męskiej w małżeństwie? To co Ci powiedzą koleżanki, czasem trzeba odbierać z dystansem, możesz odbierać zbyt serio ich sarkastyczne wypowiedzi. Nie jest też powiedziane, że musisz żyć jak one, masz prawo do życia na własnych warunkach, po swojemu, więc Twoja relacja z przyszłym mężem, może wyglądać inaczej niż ich, każdy jest kowalem własnego losu. Głowa do góry!

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt maja 26, 2020 19:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Czy powinnam szukać męża na portalach randkowych?
Bardzo dziwnie wyglada namawianie do malzenstwa kogos, dla kogo wspolzycie jes wstretne i boi sie go.
Chyba od tego nalezy zaczac rozmowe z mama?


Śr maja 27, 2020 0:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2600
Post Re: Czy powinnam szukać męża na portalach randkowych?
@ladysherlockian - napisałaś, że na kursach przedmałżeńskich mówią, że "kobieta ma zaspokajać wszystkie potrzeby seksualne męża". Jest to nieprawda. Być może takie przekonania zniechęcają Cię do nawiązywania relacji z mężczyznami - warto je zweryfikować. Katolicyzm nie jest religią, która zobowiązuje kobietę do niewolnictwa - kobieta nie musi zaspokajać wszystkich potrzeb męża.

Co do aseksualizmu - są ludzie, którzy nie mają potrzeb. Trzeba tylko poobserwować siebie, żeby być pewnym. Na pewno nikogo nie należy zmuszać, więc warto pogadać z mamą.

_________________
MODERATOR


Śr maja 27, 2020 11:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 13:57
Posty: 933
Post Re: Czy powinnam szukać męża na portalach randkowych?
A ja nie tyle nawet wierzę ladysherlockian, ale wiem, że to nie jest żadna prowokacja. Znam i pamiętam większość starych forumowiczów.
@ladysherlockian, niekoniecznie musisz być aseksualna, może jesteś tak bardzo nakierowana na inne sfery życia, że ogólnie stronisz od tematu małżeństwa. Pocieszy Cię, jeśli powiem, że miałam prawie 27 lat, gdy poznałam męża? A moje trzy koleżanki poznały swoich grubo po 30-tce i też wcześniej myślały raczej o studiach, pracy, wcale nie o imprezowaniu (żeby nie było, że to jakieś wolne ptaki, którym pasowałyby uciechy bez końca). Ja podobnie. Co z tego, że komuś wydają się Twoje wybory dziwne, każdy ma swoje tempo, swoje potrzeby, swoje priorytety. Słuchaj swojego serca i sumienia. Nie czytałam, przyznaję się, co wyżej Mrs Hadley napisała, ale zwykle udziela pomocnych rad, więc może w jej poście znajdziesz coś cennego.
No i jeszcze bodaj w drugim wpisie była taka uwaga, że gdy trafisz na tego właściwego, to nagle stwierdzisz, że patrzysz na temat z zupełnie innej perspektywy :)
Ogólnie dziewczyno wszystkiego dobrego, mniej lęku, więcej wiary i zaufania w prowadzenie Boże.

_________________
Tylko Bogu chwała


Śr maja 27, 2020 11:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czy powinnam szukać męża na portalach randkowych?
Mrs_Hadley napisał(a):
Rób to, co uważasz za stosowne, a nie to co Ci mówią inni, bo to Ty będziesz ponosić odpowiedzialność za dane działanie.

Otoz to.
Nie ma regul.
Corka poznala meza przez internet i sa najszcesliwszym malzenstwem na swiecie.
Syn poznal zone w kosciele i malzenstwo przetrwalo 4 lata. Cale szcescie bez dzieci.


Śr maja 27, 2020 14:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr cze 10, 2020 15:49
Posty: 53
Post Re: Czy powinnam szukać męża na portalach randkowych?
ladysherlockian napisał(a):
Od śmierci Taty, Mama ciągle namawia mnie do rejestrowania się na portalach randkowych (tych płatnych, katolickich) i poszukiwania tam przyszłego męża, motywuje to tym, że nie chciałaby, aby kiedyś została całkiem sama.

Do tej pory nigdy nie spotykałam się z chłopakiem, jakoś nie miałam takiej potrzeby i nadal jej nie mam, czasem podejrzewam nawet, że jestem aseksualna, bo sama myśl o seksie budzi we mnie wstręt, a z tego, co opowiadały moje koleżanki z pracy, które przerabiały kurs przedmałżeński, w małżeństwie kobieta ma zaspokajać wszystkie potrzeby seksualne męża. Taki obraz mnie przeraża, nie chciałabym tak żyć i chyba nie umiałabym. Chyba z tego powodu podświadomie unikam spotykania się z chłopakami, nawet gdybym znalazła takiego, dla którego przykazanie o czystości przed ślubem jest ważne, i tak po ślubie musiałoby dojść do współżycia :(

Nie wydaje mi się też, aby to było fair wobec potencjalnego męża. Co do samych portali randkowych, nie wierzę, aby można było poznać tam kogoś wartościowego, przypominają mi trochę aukcje internetowe, gdzie "towarem" jest człowiek, którego wybieramy po podanych w opisie "parametrach." Zresztą, nie czuję w swoim sercu potrzeby małżeństwa i wydaje mi się, że taki związek na siłę, aby zadowolić Mamę, byłby złym rozwiązaniem zarówno dla mnie, jak i potencjalnego męża, który pewnie nie byłby szczęśliwy w takim "wymuszonym" związku. Niestety, Mamie jest przykro, jak próbuję jej tłumaczyć swoje przemyślenia na temat tych randek. Czy posłuchać Mamy i rejestrować się na tych portalach randkowych i szukać męża? Jest to dla mnie dość trudne, bo jako osoba chorobliwie nieśmiała mam trudności w kontaktach z ludźmi, jest to dla mnie bardzo stresujące. Byłam już na jednej randce z osobą z portalu, ale po spotkaniu chłopak przestał odpowiadać na moje wiadomości i całkowicie straciłam z nim kontakt. Pewnie ze mną jest coś nie tak?


Po pierwsze : trzeba rozumieć te starania mamy,gdyż matki często myślą o przyszłości swoich dzieci. Myślę że rozumiesz ją,co nie znaczy że masz się dostosować do jej oczekiwań. Warto z mamą porozmawiać i uspokoić ją twierdzeniem że związek to poważna sprawa i nie chcesz pochopnie podejmować decyzji by znaleźć kogoś tak na szybko. Do tego potrzeba czasu i rozeznania co dla ciebie jest najlepsze.

Po drugie: życia a tym bardziej związku nie układa się pod dyktando innych, także rodziców. To musi byĆ własna wola,pragnienie anie zmuszanie inaczej każdy związek będzie tylko męczarnią, pasmem cierpienia,niewolnictwa. Sama dobrze wiesz co czujesz, jak masz sobie życie układać, co daje ci szczęście. Kieruj się swoją wolą, swoim planem na życie. Mama z tobą wiecznie żyć nie będzie ani tez nie będzie członkiem twojego związku,więc to ty odpowiadasz za swoje życie. Ułóż je według własnego planu.

Po trzecie: Nie wiem skąd u ciebie jest takie negatywne nastawienie do współżycia,ale masz prawo do swoich odczuć. Nie będę nalegał ani zachęcał abyś wyjawiała jakieś szczegóły,powody takiego nastawienia. Jeśli będziesz chciała i o ile wiesz to sama napiszesz a jeśli nie to zachowasz to dla siebie,bo to twoja prywatna sprawa. Natomiast nie jest prawdą i o czym tez pisał Zbigniew - że kobieta w małżeństwie ma zaspokajać wszystkie potrzeby męża. Jest wskazane aby małżonkowie współżyli, ale nie może się to odbywać na siłę,wbrew swojej woli. Współżycie powinno być przyjemnością i takie jest jeśli małżonkowie okazują sobie miłość. Dopóki nie czujesz pragnienia wchodzenia w relacje z mężczyznami to nie warto angażować się w żadne związki,bo będzie to cierpienie albo dla jednej albo dla drugiej strony.
Nigdzie nie jest napisane że człowiek musi wchodzić w związek małżeński,nawet katolik. Jest tylko nie uznawane w chrześcijaństwie współżycie z mężczyznami/mężczyźni z kobietami bez związku małżeńskiego i traktowane jest jako grzech cudzołóstwa. Natomiast czystość nie jest grzechem i można żyć samotnie bez wchodzenia w związek. TWÓJ WYBÓR.

Szanuj wolę mamy ale życie układaj po swojemu,według własnego planu.

_________________
"CHRYSTUS PAN KARMI NAS SWOIM ŚWIĘTYM CIAŁEM, CHWALMY GO NA WIEKI"


Pt cze 12, 2020 2:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL