Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:12



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 5 ] 
 Seks analny w małżeństwie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt sty 25, 2022 21:13
Posty: 1
Post Seks analny w małżeństwie?
Czy seks analny rozumiany jako penetracja odbytu za pomocą członka, po czym dokładne jego umycie, a następnie dalszy akt seksualny w postaci penetracji pochwy jest grzechem?


Wt sty 25, 2022 21:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Seks analny w małżeństwie?
Penetrowanie odbytu prąciem jest zawsze grzechem śmiertelnym, grzechem przeciwko naturze, także wtedy, jeśli nie dopuszcza ono orgazmu czy wytrysku. Nie ma znaczenia płeć partnera biernego, takim grzechem jest także penetracja penisem odbytu kobiety, praktyka ta nie musi być homoseksualna, żeby była całkowicie zakazana. To stosunek obrzydliwy, i to bardzo poniżający godność osoby ludzkiej, zarówno partnera czynnego, jak i biernego, chociaż według mnie bardziej poniżony jest wtedy partner bierny. A jeśli penetracja odbytu czy odbytnicy prąciem dotyczy własnej żony, to dodatkowo jest to świętokradztwo wobec sakramentu małżeństwa.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Wt sty 25, 2022 22:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Seks analny w małżeństwie?
niewazny12 napisał(a):
Penetrowanie odbytu prąciem jest zawsze grzechem śmiertelnym (...)


W katolicyzmie liczy się cel, nie środki. Seks analny nie jest grzechem "sam w sobie", Kościół dopuszcza wszelkie pieszczoty i formy współżycia, jeżeli są częścią gry wstępnej. Problem jest w tym, że seks analny, w odróżnieniu od innych form (które teraz wymieniać nie będę) do takiej gry wstępnej się nie nadaje. Powyższy opis we wstępniaku teoretycznie mieściłby się w ramach etyki seksualnej KRK, w praktyce nikt nie będzie w połowie stosunku wychodził do łazienki i korzystał z bidetu, żeby potem kontynuować stosunek. Taka przerwa niweluje jakikolwiek efekt gry wstępnej, czyni dwa osobne akty zamiast jednego, a seksualność ma być jednocząca dla pary małżeńskiej. Można by oczywiście konstruować jakieś inne przykłady, ale zawsze to jest jakieś naginanie praktyki do teorii. Tak więc, choć uzasadniasz od du... pardon, od złej strony, to w efekcie końcowym masz rację.

PS:
niewazny12 napisał(a):
A jeśli penetracja odbytu czy odbytnicy prąciem dotyczy własnej żony, to dodatkowo jest to świętokradztwo wobec sakramentu małżeństwa.


Jeżeli penetracja nie dotyczy własnej żony, to przecież i tak jest grzech, niezależnie od rodzaju współżycia, więc argument niczego nie wnosi do tematu. Czy może chciałeś powiedzieć, że wobec kochanki to jest mniejszy gdzech niż wobec żony? No właśnie.


PPS: niktwazny2 Zbieżność nicków przypadkowa? Nie sądzę. Zadajesz pytania sam sobie z innego konta? To by łamało zasadę II/8 Regulaminu.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Śr sty 26, 2022 9:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 09, 2008 10:19
Posty: 1245
Post Re: Seks analny w małżeństwie?
Nie, ja nie jestem tą samą osobą, co niktwazny2.

_________________
Bóg jest tylko jeden. Nie ma boga poza BOGIEM. Nie chcę iść do piekła! Nie chcę być potępiony bez końca! Wszystko, co nie jest Bogiem, jest stworzeniem jedynego Boga, jaki istnieje we wszechbycie. Bóg jest niezmienny, bez początku, bez końca.


Śr sty 26, 2022 21:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Seks analny w małżeństwie?
@Niktwazny2, temat zamykam. Tego typu rozważania nadają się tylko na rozmowę w konfesjonale ewentualnie z seksuologiem.

_________________
ksiądz


Cz sty 27, 2022 9:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 5 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL