Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Czy grzeszę ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr cze 22, 2022 0:14
Posty: 1
Post Czy grzeszę ?
Szczęść Boże !
Jestem mężatka z prawie 2-letnim stażem. Mam pewne wątpliwości co do pożycia małżeńskiego.
Napisanie tego posta jest dla mnie szczególnie trudne, ponieważ dotyczy sfery intymnej, jest mi zwyczajnie wstyd, ale muszę jakoś wytłumaczyć w czym rzecz..
Nie stosujemy antykoncepcji. Seksu bez penetracji generalnie też nie, chociaż ostatnio zdarzyła się taka sytuacja. Stąd moje pytanie jak to jest w kontekście grzechu ? Czy chodzi o to, że orgazm nie może być poza penetracją, czy chodzi o ejakulację (poza) ? Bardzo przepraszam jeśli ktoś czuje się urażony tym co pisze, ale to dla mnie naprawdę istotne bo nie chce grzeszyć, a jak wiadomo dzieci w kapuście się nie znajduje :oops:
Jeśli chodzi o ten seks bez penetracji to nieraz myślę ,że byłoby mi jakoś łatwiej budować relacje z mężem w sensie terapii, ponieważ jestem ofiarą przemocy seksualnej i penetracja jest dla mnie nieraz traumatyczna. Poza tym próbuję oswoić się z czerpaniem przyjemności ze zbliżenia.

Oczywiście wiem jak ważna jest spowiedź i rozmowa ze spowiednikiem, ale proszę nie oceniajcie mnie pochopnie ,że po co pisze i ,że trzeba obgadać przy spowiedzi. To dla mnie jasne jak słońce, ale świadomość tego i tak sprawy nie ułatwia :roll:
Obawiam się kilku rzeczy - już samo to ,że mam z mężczyzną o tym mówić (wiem że to zastępca Chrystusa), czuje się zwyczajnie zażenowana tak że nie potrafię tego tak konkretnie wyłożyć jak tutaj, a po trzecie ksiądz to mężczyzna mający żyć w celibacie i nie chce mu tego utrudniać.

Bardzo proszę, pomóżcie mi to ogarnąć!


Śr cze 22, 2022 0:29
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt sty 21, 2011 21:32
Posty: 112
Post Re: Czy grzeszę ?
Od oceny czy coś jest grzechem jest sumienie i konfesjonał. Poza tym, Twoje pytania wydają się zbyt szczegółowe jak na charakter tego forum.

Proponuję zaznajomić się z artykułami dostępnymi pod linkiem https://www.szansaspotkania.pl/category ... zenskiego/


N lip 03, 2022 18:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL