Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 10:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Wazektomia a grzech 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 18, 2023 3:07
Posty: 1
Post Wazektomia a grzech
Witam. Jesteśmy z żoną w małżeństwie od 14 lat mamy trójkę dzieci. Nigdy nie uzywalismy antykoncepcji. Żona urodziła sie z wadą kręgosłupa. Przy kazdej ciąży wada degenerowała coraz mocniej. Ostatnia ciąża była donoszona w bólu - w ostatnim okresie żona poruszala się na kleczkach. Później po ciąży operacja kręgosłupa. Tytan w kregach. 2 lata rehabilitacji. Obecnie życie z bólem to w zasadzie codzinnosc mojej żony. Nie musze dodawać ze aktualnie kolejna ciąża jest przeciwskazana. Oczywiscie istnieje szansa na cud i może udałoby jej się donosic dziecko, jeżdżąc na wózku, może nie doszloby do nietrzymania moczu i stolca i pełnej niepelnosprawnosci. Ale otwarte dopuszczanie z naszej strony tak DUŻEGO ryzyka powikłań, byłoby jawną nieodpowiedzialnościa, w tym też za wychowanie pozostalej trójki dzieci, które przecież też matki potrzebują. Taki oto razem mamy krzyż. I teraz pytanie czy ubezplodnienie mnie poprzez wazektomie jest moralnie złe? Aktualnie w zasadzie współżycie nie istnieje z obawy przed w/w skutkami ciąży. Naturalne metody są dla nas trochę trywialne biorąc pod uwagę, że jesteśmy oboje lekarzami i takie sprawy jak 100% pewność okresu bezplodnego nie istnieje( temat na inna dyskusję). Więc npr odpada. Jednocześnie widzimy jak brak możliwości współżycia nas niszczy. Z jednej strony jest frustracja, z drugiej strony oddalenie pod każdym względem żeby się nie prowokować. Żona czuje się odrzucona, ja również i absolutnie nie powiem aby taki stan rzeczy nas ubogacał..


Śr sty 18, 2023 3:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: wazektomia a grzech
A dlaczego uważasz że to grzech?


Śr sty 18, 2023 8:40
Zobacz profil
Post Re: wazektomia a grzech
Witam.
Warto uzyc przepisana regulaminem wyszukiwarke zanim sie zalozy nowy temat

search.php?keywords=wazektomia&terms=all&author=&sc=1&sf=titleonly&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

No i nauka Kosciola jest jednoznaczna, ale indywidualne sytuacje warto omowic ze spowiednikiem.


Śr sty 18, 2023 8:56

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: wazektomia a grzech
Oboje jesteście lekarzami? Więc w czym problem? Przecież to bardzo prosty zabieg.


N kwi 02, 2023 9:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: wazektomia a grzech
afilatelista napisał(a):
A dlaczego uważasz że to grzech?

Sterylizacja w chrześcijaństwie zawsze była traktowana jako forma okaleczenia człowieka i naruszenie jego integralności cielesno-psychicznej i dlatego jest traktowana jako grzech.
Jeśli w grę wchodzi ochrona zdrowia lub życia, wtedy można ją moralnie usprawiedliwić.
.

_________________
ksiądz


Śr kwi 05, 2023 7:59
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 16, 2023 13:09
Posty: 1
Post Re: wazektomia a grzech
afilatelista napisał(a):
A dlaczego uważasz że to grzech? 606 meaning


Bo to grzech..ale z moralnego punktu widzenia jest to możliwe. Od ponad roku zastanawiamy się z mężem nad wazektomią.

_________________
Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie (J6,35)


N kwi 16, 2023 13:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL