Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 9:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Credo malzonkow chrzescijanskich 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 19:40
Posty: 42
Post Re: Credo malzonkow chrzescijanskich
Czy jeśli napiszę:Ksiądz Jacek Kapuściński na rekolekcjach wielkanocnych opowiadał nam o parze, której udzielał ślubu. Byli drżący i pełni nadziei, a po kilku latach kiedy ona zachorowała na nieuleczalną chorobę, on zwinął żagle i zniknął.
Tylko że katolicki ksiądz nie opowiedziałby takiej historii.


So kwi 21, 2012 17:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt sie 10, 2010 16:57
Posty: 4
Post Re: Credo malzonkow chrzescijanskich
A ja polecam stronę Fundacji Po Piąte. Wśród tematów poruszanych na tym forum warto zauważyć także troskę o życie od samego poczęcia. Myślę, że w każdej rodzinie miłość od samego początku jest ważna.
http://popiate.pl


Pt maja 18, 2012 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 26, 2012 10:22
Posty: 3
Post Re: Credo malzonkow chrzescijanskich
w tych czasach cokowlwiek ciężko znaleźć

_________________
[url]http://f4b.pl[/url] szybki leasing


Pt paź 26, 2012 11:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lis 11, 2012 14:19
Posty: 1
Post Re: Credo malzonkow chrzescijanskich
Witajcie kochani.
Muszę powiedzieć że taka miłość małżeńska jest możliwa jedynie na fundamencie Bożym.
To Bóg daje nam siłę do takiego życia.
Mój małżonek i ja jesteśmy już 38 lat po ślubie,mamy troje dzieci i sześcioro wnucząt.
Nasza droga życia była nie raz bardzo ciężka,pełna łez i upadków ale tylko wtedy kiedy oddalaliśmy się od Boga.
Bóg jak dobry ojciec zawsze nas przyciągał do siebie i wszystko było dobrze.
Jezus jest naszą siłą,wspiera nas i napełnia swoją miłością którą my z kolei przelewamy na siebie i nasze dzieci.Modlitwa,eucharystia i rekolekcje są naszą pomocą i siłą.


Śr lis 14, 2012 17:08
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 19, 2012 18:34
Posty: 2
Post Re: Credo malzonkow chrzescijanskich
Do Mańka 1000.

Niestety żyć możemy tylko w prawdzie, więc nie możesz tego ukrywać. Ale zastanawia mnie inny fakt. Sposób napisania Twojego postu. To nie był tekst w stylu, że żałuję. Raczej tekst napisany dla szybko, bardziej dla prowokacji, czy też dla spokojności swojego sumienia. Pokuta.... Ta nigdy nikogo nie ominie. Najpierw jednak powinien nastąpić sakrament spowiedzi i gorąca modlitwa przed najświętszym sakramentem. Zdrada to coś obrzydliwego, co odsuwa nas od drugiej osoby, nawet kiedy o tym nie wiem już jest tym dotknięta. Dzięki niej zmieniają się relacje, zmienia się wszystko. Tylko ktoś kto chce zatuszować, bo mu się przypadkiem zadarzyło musi sobie odpowiedzieć, gdzie jest moje sumienie i jakie ono jest? Poza tym delegacja to żadne usprawiedliwienie na zdradę. Jeśli pracujesz nad sobą, nad swoim życiem, nad małżeństwem wiesz którędy droga. Wielu już wyjeżdżało na delegacje, z którymi rozmawiałam, ale potrafili się zachować jak trzeba. Nie mnie osądzać Pana. Mogę jedynie powiedzieć, że teraz trudna droga. Ale żeby właściwie ją zacząć należy obudzić swoje sumienie i prawdziwą skruchę. Pozdrawiam.


So sty 12, 2013 12:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 16, 2013 22:49
Posty: 4
Post Re: Credo malzonkow chrzescijanskich
Produkcja i sprzedaż środków antykoncepcyjnych jest przedsięwzięciem bardzo dochodowym i dlatego producenci nie chcą z niego zrezygnować. Kobiety stosujące antykoncepcję są uzależnione od firm produkujących dany preparat lub środek, są niejako zniewolone do kupowania go i to przez wiele lat, a każde zniewolenie człowieka jest przeciwko jego godności.

Największym zagrożeniem dla rozwoju przemysłu antykoncepcyjnego jest przyjęcie przez małżonków naturalnej regulacji poczęć (n.r.p.), dlatego też wiele kłamstw stosowanych przez propagatorów antykoncepcji próbuje zniechęcić ludzi do metod naturalnych. Propagatorzy antykoncepcji używają kłamstw, bo im się to opłaca. Niniejszy artykuł systematyzuje oraz demaskuje te kłamstwa.


Ostatnio edytowano N gru 01, 2013 20:30 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz

usuwano reklamę w podpisie



Śr sty 16, 2013 22:55
Zobacz profil

Dołączył(a): So lis 30, 2013 23:38
Posty: 1
Post Re: Credo malzonkow chrzescijanskich
Jeśli opieramy małżeństwo na Bożych prawach to ten tekst jest warty zapamiętania -dla naszego dobra . Jezus przyszedł na świat dać świadectwo prawdzie , prawda jest w Bogu . Ludzie próbują zrozumieć Boga który jest nieskończony-wystarczy wierzyć


N gru 01, 2013 20:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn mar 03, 2014 16:14
Posty: 240
Lokalizacja: nieciekawa
Post Re: Credo malzonkow chrzescijanskich
pola102 napisał(a):
Produkcja i sprzedaż środków antykoncepcyjnych jest przedsięwzięciem bardzo dochodowym i dlatego producenci nie chcą z niego zrezygnować.

Oczywiście to prawda i dotyczy to też leków a nie tylko antykoncepcji.
pola102 napisał(a):
Kobiety stosujące antykoncepcję są uzależnione od firm produkujących dany preparat lub środek, są niejako zniewolone do kupowania go i to przez wiele lat, a każde zniewolenie człowieka jest przeciwko jego godności.

Bez przesady, to nie narkotyki, można ostawić w każdej chwili.

Cytuj:
Największym zagrożeniem dla rozwoju przemysłu antykoncepcyjnego jest przyjęcie przez małżonków naturalnej regulacji poczęć (n.r.p.), dlatego też wiele kłamstw stosowanych przez propagatorów antykoncepcji próbuje zniechęcić ludzi do metod naturalnych. Propagatorzy antykoncepcji używają kłamstw, bo im się to opłaca. Niniejszy artykuł systematyzuje oraz demaskuje te kłamstwa.

To już brzmi jak teoria spiskowa.
W zasadzie to NPR jest przedstawiany jako super metoda w samych superlatywach, bez wad a oczywiście je ma i niechętnie się o nich mówi. Jak już, to tu widzę teorię spiskową.

Szkoda że na zajęciach z NPR (na tych co ja byłem nie było nic o wadach) nie mówi się o wadach i jak sobie z nimi radzić.

_________________
Na forach dyscyplina intelektualna jest sztuką raczej nieznaną.


Cz mar 06, 2014 10:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 31, 2011 16:27
Posty: 331
Post Re: Credo malzonkow chrzescijanskich
Produkcja i sprzedaż środków do mycia zębów jest przedsięwzięciem bardzo dochodowym i dlatego producenci nie chcą z niego zrezygnować. Ludzie myjący zęby są uzależnieni od firm produkujących dany preparat lub środek, są niejako zniewoleni do kupowania go i to przez wiele lat, a każde zniewolenie człowieka jest przeciwko jego godności.

Największym zagrożeniem dla rozwoju przemysłu past do zębów jest przyjęcie przez ludzi naturalnego wietrzenia paszczy (n.w.p.), dlatego też wiele kłamstw stosowanych przez propagatorów pasty do zębów próbuje zniechęcić ludzi do metod naturalnych. Propagatorzy mycia zębów używają kłamstw, bo im się to opłaca. Niniejszy artykuł systematyzuje oraz demaskuje te kłamstwa.


Czyż nie nokautuje was powalająca logika tego wywodu?


Pt mar 07, 2014 7:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 20, 2011 22:23
Posty: 12
Post Re: Credo malzonkow chrzescijanskich
pola102 napisał(a):
Produkcja i sprzedaż środków antykoncepcyjnych jest przedsięwzięciem bardzo dochodowym i dlatego producenci nie chcą z niego zrezygnować.


Tak samo, jak kursy NPR.

pola102 napisał(a):
Kobiety stosujące antykoncepcję są uzależnione od firm produkujących dany preparat lub środek, są niejako zniewolone do kupowania go i to przez wiele lat, a każde zniewolenie człowieka jest przeciwko jego godności.


Mężczyźni jeżdżący samochodami są uzależnieni od firm produkujących samochody , są niejako zniewoleni od jeżdżenia nimi i to przez wiele lat, a każde zniewolenie człowieka jest przeciwko jego godności.

pola102 napisał(a):
Największym zagrożeniem dla rozwoju przemysłu antykoncepcyjnego jest przyjęcie przez małżonków naturalnej regulacji poczęć (n.r.p.), dlatego też wiele kłamstw stosowanych przez propagatorów antykoncepcji próbuje zniechęcić ludzi do metod naturalnych. Propagatorzy antykoncepcji używają kłamstw, bo im się to opłaca.


Największym zagrożeniem dla rozwoju ludzi jest przyjęcie przez małżonków rzetelnej wiedzy medycznej na temat antykoncepcji, dlatego wiele kłamstw stosowanych przez propagatorów NPR-u próbuje zniechęcić ludzi do metod antykoncepcyjnych. Propagatorzy NPR używają kłamstw, bo to im się opłaca.


Śr wrz 30, 2015 14:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 28, 2016 20:53
Posty: 3
Post Re: Credo malzonkow chrzescijanskich
Wyszła mała przepychanka, ale fakt faktem coraz mniej widać dojrzale darzące się miłością małżeństwa. Właśnie przed chwilą czytałem artykuł http://www.deon.pl/slub/inspiracje/art,21,jak-byc-ciagle-zakochanym.html który można skonkludować: "...paradoksem dzisiejszych czasów jest to, że jak się już znajdzie jakaś para, która przez całe życie się kocha, to jest wielka sensacja. Czyli wyjątek, nie reguła. Jakby nie było takiego ideału budowania prawdziwego, długotrwałego związku opartego o miłość."

Jasne, że w dzisiejszych czasach jakoś trudniej budować więź małżeńską i relację. Pojawiają się kryzysy a małżeństwo wyjątkowo wydaje się być kruche na tym polu dlatego warto nieustannie podejmować środki, które pozwolą na budowanie tej więzi może właśnie poprzez dialog małżeński http://dialogmalzenski.pl/zasady_czyli_dialog_malzenski/, który tak bardzo jest propagowany w kościele. Wymaga to trochę wysiłku w zrozumieniu zasad, ale jak potwierdzają liczne pary, które zaangażowały się w formę dialogu - ich małżeństwa przeżywają rozkwit.


Cz sty 28, 2016 21:48
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): Wt lut 09, 2016 19:46
Posty: 2
Post Re: Credo malzonkow chrzescijanskich
Wszystkim polecam portal www.betania.pl
a szczególnie, tym z Was którzy poszukują na współmałżonka osobę z wartościami.
Betania to portal katolicki, dla osób poszukujących sensownych ludzi na żonę lub męża, albo po prostu grona sensownych znajomych :)
Atmosfera tam jest przesympatyczna, a do tego ogromna ilość przydanych treści i filmów oraz rozmów na forum ubogacających duszę :)


Wt lut 09, 2016 19:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So kwi 03, 2010 15:13
Posty: 1226
Post Re: Credo malzonkow chrzescijanskich
elisa1953 napisał(a):
Witajcie kochani.
Muszę powiedzieć że taka miłość małżeńska jest możliwa jedynie na fundamencie Bożym.
To Bóg daje nam siłę do takiego życia.
Mój małżonek i ja jesteśmy już 38 lat po ślubie,mamy troje dzieci i sześcioro wnucząt.
Nasza droga życia była nie raz bardzo ciężka,pełna łez i upadków ale tylko wtedy kiedy oddalaliśmy się od Boga.
Bóg jak dobry ojciec zawsze nas przyciągał do siebie i wszystko było dobrze.
Jezus jest naszą siłą,wspiera nas i napełnia swoją miłością którą my z kolei przelewamy na siebie i nasze dzieci.Modlitwa,eucharystia i rekolekcje są naszą pomocą i siłą.


Elisa, zgadzam sie z toba, tylko fundamet Bozy daje nam cierpliwosc, milosc, i zrozumienia dla Partnera, znam sytuacje gdzie po 15 latach kiedy wygladalo ze malzenstwo sie definitywnie rozpadlo, Jezus Chrystus polaczyl to malzenstwo ponownie, tylko wiara w zywego Boga czyni takie cuda, z tego co wiem ci malzonkowie nie chcieli byc razem ale Jezus Chrystus tak pozmienial ich charaktery ze zapragneli byc z soba, czyz to nie jest cudowne ?
Chwala naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi.

_________________
Bog jest Miloscia :)


N mar 25, 2018 9:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Credo malzonkow chrzescijanskich
Otodox napisał(a):
Bez przesady, to nie narkotyki, można ostawić w każdej chwili.

Środki antykoncepcyjne a zwłaszcza tabletki to świństwo. Tak trudno parę dni w miesiącu powstrzymać się od seksu zamiast przez cały miesiąc truć organizm? Wkrótce żona znienawidzi seksu i męża, przez to że musi się "poświęcać" dla jego chuci.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


N kwi 22, 2018 5:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL