Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 8:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Wazektomia / podwiązanie jajowodów 
Autor Wiadomość
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Padre77 napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Padre - zrzuć se dziecko z ósmego piętra; znane są wypadki, kiedy dzieci to przeżywały, chociaż chirurdzy nie dawali im szansy. Wiara czyni cuda.

Czym innym jest głupie narażanie życia a czym innym przyczynianie się do jego powstania.

Co go nie zabije, to go wzmocni. Masz jeszcze więcej mundrych maksym w magazynku?


Pt wrz 07, 2018 6:22

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
ErgoProxy napisał(a):
Masz jeszcze więcej mundrych maksym w magazynku?

Sam sobie zadaj to pytanie.
ErgoProxy napisał(a):
Co go nie zabije, to go wzmocni.

Może sam spróbuj skoczyć. Jak z tego wyjdziesz, będziesz mocniejszy.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt wrz 07, 2018 7:06
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 19:33
Posty: 624
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Andy72 napisał(a):
A czy to nie jest przypadkiem grzech przeciw Duchowi Świętemu? Zuchwale zgrzeszę, potem się wyspowiadam a korzyści z grzechów będę miał, nie będzie mowy o żałowaniu i nawróceniu.

Ale czy wazektomia jest w ogóle grzechem? Czy KKK mówi cokolwiek na ten temat?


Pt wrz 07, 2018 12:54
Zobacz profil
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Katechizm KK napisał(a):
2297 Uprowadzenia i branie zakładników sieją grozę i w ten sposób wywierają niedopuszczalną presję na ofiary. Są one moralnie niedopuszczalne. Terroryzm, który grozi, rani i zabija wszystkich bez różnicy, ; jest on w głębokiej poważnej sprzeczności ze sprawiedliwością i miłością. Stosowanie tortur, polegające na przemocy fizycznej lub moralnej w celu uzyskania zeznań, ukarania winnych, zastraszenia przeciwników, zaspokojenia nienawiści, jest sprzeczne z poszanowaniem osoby i godności ludzkiej.Bezpośrednio zamierzone amputacje, okaleczenia ciała lub sterylizacje osób niewinnych są sprzeczne z prawem moralnym poza wskazaniami medycznymi o charakterze ściśle leczniczym .


N wrz 23, 2018 22:27

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Teresse napisał(a):
Katechizm KK napisał(a):
2297 Uprowadzenia i branie zakładników sieją grozę i w ten sposób wywierają niedopuszczalną presję na ofiary. Są one moralnie niedopuszczalne. Terroryzm, który grozi, rani i zabija wszystkich bez różnicy, ; jest on w głębokiej poważnej sprzeczności ze sprawiedliwością i miłością. Stosowanie tortur, polegające na przemocy fizycznej lub moralnej w celu uzyskania zeznań, ukarania winnych, zastraszenia przeciwników, zaspokojenia nienawiści, jest sprzeczne z poszanowaniem osoby i godności ludzkiej.Bezpośrednio zamierzone amputacje, okaleczenia ciała lub sterylizacje osób niewinnych są sprzeczne z prawem moralnym poza wskazaniami medycznymi o charakterze ściśle leczniczym .


To dotyczy zakładników, terroryzmu i tortur. Tego kanonu nie da się zastosować do środków i metod antykoncepcyjnych, ani do zabiegów, o które zainteresowany sam prosi i się na nie zgadza.

_________________
MODERATOR


Pn wrz 24, 2018 8:54
Zobacz profil
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Katchizm KK napisał(a):
2399 Regulacja poczęć ukazuje jeden z aspektów odpowiedzialnego ojcostwa i macierzyństwa. Prawość intencji małżonków nie usprawiedliwia odwoływania się do środków moralnie niedopuszczalnych (np. sterylizacji bezpośredniej lub antykoncepcji).


Pn wrz 24, 2018 18:36

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Teresse napisał(a):
Katchizm KK napisał(a):
2399 Regulacja poczęć ukazuje jeden z aspektów odpowiedzialnego ojcostwa i macierzyństwa. Prawość intencji małżonków nie usprawiedliwia odwoływania się do środków moralnie niedopuszczalnych (np. sterylizacji bezpośredniej lub antykoncepcji).


Dlaczego jest to moralnie niedopuszczalne?

_________________
MODERATOR


Pn wrz 24, 2018 18:51
Zobacz profil
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Noo tak mówi Kościół. Nie wiem czy tez nie Ty pisałeś wątku o Koranie ze masturbacja w celu badania nasienia jest dopuszczalna. Z tego co wiem tez nie...


Pn wrz 24, 2018 20:10

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Teresse napisał(a):
Noo tak mówi Kościół. Nie wiem czy tez nie Ty pisałeś wątku o Koranie ze masturbacja w celu badania nasienia jest dopuszczalna. Z tego co wiem tez nie...


A tak głębiej? Mam pościć w piątek, bo tak mówi Kościół? To strasznie płytkie i naiwne jest.

_________________
MODERATOR


Wt wrz 25, 2018 7:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Zbigniew3991 napisał(a):
A tak głębiej? Mam pościć w piątek, bo tak mówi Kościół? To strasznie płytkie i naiwne jest.

Jestem katolikiem i ufam, że Kościół Katolicki wyznacza dobrą drogę. Nie muszę wiedzieć co znaczy każda jota w tym co pisze, żeby wierzyć, że to co mówi jest dobre.
Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. (Mt 18. 3)
Ufaj "naiwnie" Bogu, nie próbuj wszystkiego zrozumieć, bo myśli twoje nie są myślami Jego.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt wrz 25, 2018 8:04
Zobacz profil
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Padre77 napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
A tak głębiej? Mam pościć w piątek, bo tak mówi Kościół? To strasznie płytkie i naiwne jest.

Jestem katolikiem i ufam, że Kościół Katolicki wyznacza dobrą drogę. Nie muszę wiedzieć co znaczy każda jota w tym co pisze, żeby wierzyć, że to co mówi jest dobre.
Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. (Mt 18. 3)
Ufaj "naiwnie" Bogu, nie próbuj wszystkiego zrozumieć, bo myśli twoje nie są myślami Jego.


Podpisuje sie pod tym :mrgreen:


Wt wrz 25, 2018 10:33

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Świetnie. Bardzo łatwo dać się zmanipulować przez ludzi.

"Bądźcie czyści jak gołębie i przebiegli jak węże". Wiecie, kto to powiedział?

_________________
MODERATOR


Wt wrz 25, 2018 12:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Nie wiem z jakiego tłumaczenia korzystasz, ale do mnie bardziej przemawia to, gdzie jest napisane: bądźcie roztropni jak węże.
Czy roztropnością jest przyjęcie, że ubezpłodnianie się jest złem, czy udowadnianie, że nie jest? Jeżeli uznaję, że jest to zło to się go nie dopuszczam, tym samym nie ryzykuję popełnienia zła. Jeśli wytłumaczę sobie, że nie jest niczym złym i temu ulegnę, to ryzykuję, że jednak mogę popełnić zło. Bycie czystym rozumiem jako trzymanie się z daleka od wszystkiego co złe. Gdzie twoim zdaniem ufając temu co mówi kościół staję się nieczysty czy też nieroztropny?
Tak a'propos zarzucasz Kościołowi manipulowanie?

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt wrz 25, 2018 12:33
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Nie zarzucam Kościołowi manipulacji. Zarzucam niektórym organizacjom manipulację. Jeśli zaś inne organizacje, związki wyznaniowe i sekty manipulują, dlaczego Kościół nie manipuluje? Nie zarzucam niczego, ale się zastanawiam nad tym. Jeśli coś przyjmuję bezrefleksyjnie, narażam się na manipulację przez poszczególnych księży, biskupów. Niektórzy teolodzy stosują manipulację. Są rzecz jasna święci kapłani, biskupi i teolodzy, ale są także kapłani, biskupi i teolodzy, którzy stosują manipulację. Stąd obowiązek myślenia i bycia roztropnym.

Co do roztropności właśnie- roztropne jest argumentowanie, a nie przyjmowanie bez zastanowienia i przemyślenia. Mogę nauczyć się Katechizmu na pamięć, ale to nie jest wystarczające do roztropnego zachowania się.

_________________
MODERATOR


Wt wrz 25, 2018 12:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Tyle, że jeśli nie masz pewnego argumentu to roztropniej jest zaniechać działań, które mogą mnie narazić na szwank niż podejmować się tych działań i być może na szwank się narazić.
Inną sprawą jest, że nie jest to opinia jednego manipulującego księdza, ale jest to opinia Kościoła Katolickiego. Co tydzień powtarzam: "wierzę w jeden, święty powszechny, apostolski kościół", a skoro wierzę, to wierzę, że to co przekazuje to jest prawda. Jest to przekaz Kościoła a nie prywatne zdanie jednego księdza.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Wt wrz 25, 2018 13:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL