Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 9:33



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna strona
 Wazektomia / podwiązanie jajowodów 
Autor Wiadomość
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Padre77 napisał(a):
Proszę bardzo. Oto dane WHO. Gwałtowny wzrost przypada na lata 70te kiedy mocno upowszechniła się pigułka antykoncepcyjna
A potem obserwujemy powolny spadek. Czy ten spadek tłumaczysz jakoś zanikiem stosowania antykoncepcji? A jakąś przestrzenną korelację masz, czy tylko czasową?
Cytuj:
Widziałeś kiedyś człowieka który naturalnie wykształcił prezerwatywę na przyrodzeniu?
Nie widziałem też człowieka, który naturalnie wykształcił na przyrodzeniu kalendarzyk. Albo takiego, który by się naturalnie wstrzymywał od seksu właśnie wtedy, gdy jego żona jest najbardziej chętna.
Cytuj:
Albo kobietę której organizm produkuje pigułki antykoncepcyjne?
Oczywiście. Ciało każdej płodnej kobiety produkuje właśnie te substancje, które znajdują się w pigułkach antykoncepcyjnych. Widzę, że jesteś ignorantem biologicznym.


Pt cze 08, 2018 14:21

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
zefciu napisał(a):
A potem obserwujemy powolny spadek. Czy ten spadek tłumaczysz jakoś zanikiem stosowania antykoncepcji? A jakąś przestrzenną korelację masz, czy tylko czasową?

Co tylko potwierdza moje słowa o gwałtownym wzroście aborcji po upowszechnieniu antykoncepcji. Ten spadek można tłumaczyć zwiększeniem skuteczności antykoncepcji, ale i tak mimo lepszej skuteczności ilość aborcji jest większa niż przed wprowadzeniem pigułki, co po raz kolejny potwierdza moje słowa.
zefciu napisał(a):
Oczywiście. Ciało każdej płodnej kobiety produkuje właśnie te substancje, które znajdują się w pigułkach antykoncepcyjnych. Widzę, że jesteś ignorantem biologicznym.

Właśnie pokazujesz ignorancję biologiczną. Kobieta wytwarza te substancje w ściśle określonych dniach swojego cyklu a nie przez okrągły miesiąc i nie robi tego w postaci pigułek.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt cze 08, 2018 14:29
Zobacz profil
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Padre77 napisał(a):
Co tylko potwierdza moje słowa o gwałtownym wzroście aborcji po upowszechnieniu antykoncepcji.
A jak potwierdza?
Cytuj:
Ten spadek można tłumaczyć zwiększeniem skuteczności antykoncepcji
To się zdecyduj, czy antykoncepcja zwiększa liczbę aborcji, czy zmniejsza.
Cytuj:
ale i tak mimo lepszej skuteczności ilość aborcji jest większa niż przed wprowadzeniem pigułki
Jest większa niż przed legalizacją aborcji w większości krajów.
Cytuj:
co po raz kolejny potwierdza moje słowa.
Fakt, że będziesz co trzy zdania powtarzał magiczne zaklęcie „to potwierdza moje słowa” nie sprawi, że Twoje argumenty staną się zasadne.
Cytuj:
Właśnie pokazujesz ignorancję biologiczną. Kobieta wytwarza te substancje w ściśle określonych dniach swojego cyklu
Pigułki też się często bierze w ściśle określonych dniach cyklu.
Cytuj:
i nie robi tego w postaci pigułek
Aha. Czyli antykoncepcja jest nienaturalna, bo ma postać pigułek. Gdyby miała inną postać, byłaby naturalna.


Pt cze 08, 2018 14:35

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Widzę, że muszę jaśniej.
Po wprowadzeniem pigułki aborcja wynosiła 10 na 1000 ludzi.
Po roku 1970 (po wprowadzeniu pigułki antykoncepcyjnej) gwałtownie wzrosła (w apogeum do 100 na 1000 ludzi).
Padre77 napisał(a):
Przez antykoncepcję na świecie lawinowo wzrosła liczba aborcji.

Czy nadal uważasz że kłamałem?
zefciu napisał(a):
To się zdecyduj, czy antykoncepcja zwiększa liczbę aborcji, czy zmniejsza.

Po 2010 aborcja wynosi 50 na 1000 ludzi. Spadek ten można tłumaczyć zwiększeniem skuteczności antykoncepcji, ale i tak ilość aborcji jest 5 razy większa niż przed wprowadzeniem pigułki.
Więc pytam czy przy najskuteczniejszej nawet antykoncepcji ilość aborcji jest większa czy mniejsza niż przed wprowadzeniem pigułki?

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt cze 08, 2018 14:47
Zobacz profil
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Padre77 napisał(a):
Po roku 1970 (po wprowadzeniu pigułki antykoncepcyjnej) gwałtownie wzrosła (w apogeum do 100 na 1000 ludzi).
W tym samym czasie na świecie coraz więcej krajów legalizowało aborcję (Słynna sprawa Roe vs Wade w 1973 np)
Cytuj:
Czy nadal uważasz że kłamałem?
Uważam, że wyciągasz nieuprawniony wniosek.
Cytuj:
Więc pytam czy przy najskuteczniejszej nawet antykoncepcji ilość aborcji jest większa czy mniejsza niż przed wprowadzeniem pigułki?
Obecność antykoncepcji nie jest jedynym czynnikiem wpływającym na odsetek aborcji. O ile tamten pik można tłumaczyć zarówno upowszechnieniem antykoncepcji, jak i legalizacją, o tyle późniejszy spadek jest według Twojej teorii nie do uzasadnienia.


Pt cze 08, 2018 14:52
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Kiedy od połowy XIX wieku malała liczba piratów, jednocześnie rosła globalna średnia temperatura, "a zatem" globalne ocieplenie jest bezpośrednią konsekwencją spadku liczby piratów:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d2/PiratesVsTemp%28pl%29.svg
A zatem powinniśmy dbać o to, żeby piratów było więcej, bo to zmniejszy globalne ocieplenie.


Pt cze 08, 2018 15:14

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Akruk - ramen... ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt cze 08, 2018 20:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
zefciu napisał(a):
Uważam, że wyciągasz nieuprawniony wniosek.

I vice versa.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pn cze 11, 2018 6:58
Zobacz profil
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Padre77 napisał(a):
zefciu napisał(a):
Uważam, że wyciągasz nieuprawniony wniosek.

I vice versa.
No. Ale ja swoją tezę uzasadniłem. A Ty swojej nie. I na tym polega różnica.


Śr cze 13, 2018 7:37

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Na wzrost i spadek aborcji ma wpływ wiele czynników, między innymi: legalizacja, dostęp do lekarza, cena zabiegu, wybór rodzaju antykoncepcji, poziom uświadomienia społeczeństwa...

_________________
MODERATOR


Śr cze 13, 2018 7:54
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
zefciu napisał(a):
Padre77 napisał(a):
zefciu napisał(a):
Uważam, że wyciągasz nieuprawniony wniosek.

I vice versa.
No. Ale ja swoją tezę uzasadniłem. A Ty swojej nie. I na tym polega różnica.

Tak, tak oczywiście masz rację.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Śr cze 13, 2018 8:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt cze 05, 2018 12:04
Posty: 4
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
No dobra, ale nadal nikt mi nie odpowiedzial. ROzumiem, ze to grzech jezeli sie ktos poddaje przerwaniu płodnosci bo tak, ale czy grzechem nie jest w takim razie powołanie do życia trwale okaleczonej w wyniku chroby osoby? Skoro męzczyzna jest chory i nie chce tej choroby przekazac, to chyba raczej postepuje odpowiedzialnie, jesli swiadomie rezygnuje z krzywdy, jaka wyrzadziloby i zonie, i dziecku, kiedy urodziło by się z wrodzoną wadą.
Nigdy nie zrozumiem, jak Kościoł może takie zachowania popierać.
Wg mnie wazektomia jest bardzo dobrym wyjsciem dla takich osob.


Pt sie 31, 2018 11:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Zoola napisał(a):
Wg mnie wazektomia jest bardzo dobrym wyjsciem dla takich osob.

Może to być dobre wyjście jeśli nauka Kościoła nie jest dla ciebie ważna. W przeciwnym przypadku dobre wyjścia są dwa:
1. wstrzemięźliwość
2. zaufanie Bogu i płodzenie dziecka mimo ryzyka przekazania choroby genetycznej
Jeśli chodzi o pkt. 2 to znane są przypadki kiedy ginekolodzy diagnozowali u dziecka choroby genetyczne a dzieci rodziły się zdrowe. Wiara czyni cuda.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Pt sie 31, 2018 12:19
Zobacz profil
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Padre - zrzuć se dziecko z ósmego piętra; znane są wypadki, kiedy dzieci to przeżywały, chociaż chirurdzy nie dawali im szansy. Wiara czyni cuda.

Zoola - depozyt wiary Kościoła zaistniał na tym świecie jakieś dwa tysiące lat temu, kiedy ludzie ledwo-ledwo wiązali płodność z seksem - np. niektórzy wciąż uważali, że dziewica może urodzić, a niektórzy już im perswadowali, że może to się stać tylko cudem. Kościół tego depozytu wiary strzeże jak cholera, bo taki sobie obrał cel u swego zarania. Nie oczekuj więc od Kościoła, nomen-omen, cudów, z których wyniknie, że istnieje moralność doskonalsza od kościelnej. To by bowiem znaczyło, że Bóg wyznawany w Kościele albo jest bogiem fałszywym, albo jest fałszywie opisany; w obu wypadkach Kościół jako taki straciłby rację bytu i trzeba by było powołać na jego miejsce coś nowego.


Pt sie 31, 2018 13:14
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
ErgoProxy napisał(a):
Zoola - depozyt wiary Kościoła zaistniał na tym świecie jakieś dwa tysiące lat temu, kiedy ludzie ledwo-ledwo wiązali płodność z seksem - np. niektórzy wciąż uważali, że dziewica może urodzić, a niektórzy już im perswadowali, że może to się stać tylko cudem. Kościół tego depozytu wiary strzeże jak cholera, bo taki sobie obrał cel u swego zarania. Nie oczekuj więc od Kościoła, nomen-omen, cudów, z których wyniknie, że istnieje moralność doskonalsza od kościelnej. To by bowiem znaczyło, że Bóg wyznawany w Kościele albo jest bogiem fałszywym, albo jest fałszywie opisany; w obu wypadkach Kościół jako taki straciłby rację bytu i trzeba by było powołać na jego miejsce coś nowego.

Zapominasz miły, że ok 1600 lat przed Chrystusem w Księdze Rodzaju (38) Onana spotkała śmierć, za tracił z siebie nasienie na ziemię, aby nie wzbudził potomstwa swemu bratu.


Pt sie 31, 2018 18:05
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL