Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona
 Wazektomia / podwiązanie jajowodów 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Zbigniew3991 napisał(a):
feelek napisał(a):
A jak Kościół ogłasza naukę, która Ci się nie podoba, to co robisz?

Ja na szczęście nie uznaję się za Katolika, jeśli chodzi o przynależność pod konkretne wyznanie i identyfikację z jakimś konkretnym wyznaniem.

A jak spotykasz się z wypowiedzią Jezusa (zawartą w PŚ), która Ci się nie podoba, to co robisz?


Śr wrz 26, 2018 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
feelek napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
feelek napisał(a):
A jak Kościół ogłasza naukę, która Ci się nie podoba, to co robisz?

Ja na szczęście nie uznaję się za Katolika, jeśli chodzi o przynależność pod konkretne wyznanie i identyfikację z jakimś konkretnym wyznaniem.

A jak spotykasz się z wypowiedzią Jezusa (zawartą w PŚ), która Ci się nie podoba, to co robisz?


Dokładnie to samo, co w przypadku zdania Kościoła, z którym się nie zgadzam. Rozmawiam z innymi na ten temat, doczytuję, medytuję, pytam znajomych...

_________________
MODERATOR


Śr wrz 26, 2018 15:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
A co robisz z Jezusem?


Śr wrz 26, 2018 16:03
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
feelek napisał(a):
A co robisz z Jezusem?


A co mam robić z 'Jezusem?

To pytanie w stylu: Co r=robisz ze swoją mamą?

_________________
MODERATOR


Śr wrz 26, 2018 18:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Zbigniew3991 napisał(a):
A co mam robić z 'Jezusem?

Czy w tych okolicznościach przyjmujesz tę Jego naukę, czy odrzucasz?


Śr wrz 26, 2018 19:08
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
feelek napisał(a):
Zbigniew3991 napisał(a):
A co mam robić z 'Jezusem?

Czy w tych okolicznościach przyjmujesz tę Jego naukę, czy odrzucasz?


Napisałem Ci wyżej.

_________________
MODERATOR


Śr wrz 26, 2018 20:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Skoro przyjmujesz naukę Jezusa, nawet jeśli Ci się nie podoba, to dlaczego nie przyjmujesz nauki Kościoła?


Śr wrz 26, 2018 20:58
Zobacz profil
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
feelek napisał(a):
Skoro przyjmujesz naukę Jezusa, nawet jeśli Ci się nie podoba, to dlaczego nie przyjmujesz nauki Kościoła?

Może dla tego, że Jezus nauczał, a Kościół, tak jak pani od polskiego, tłumaczy co autor miał na myśli.


Śr wrz 26, 2018 21:25
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
feelek napisał(a):
Skoro przyjmujesz naukę Jezusa, nawet jeśli Ci się nie podoba, to dlaczego nie przyjmujesz nauki Kościoła?

Wybacz, ale nauki Kościoła przez wieki zmieniają się, ewoluują, choćby:
- przynajmniej raz w roku spowiadać się i komunię ś przyjmować przez kilka wieków obowiązywała nauka, że człowiek stale grzeszący nie jest godzien przyjmować Komunii, co skutkowało, że wierni zupełnie zaniechali przystępowania do Komunii i Kościół wydał ten nakaz. Aktualnie Kościół naucza o potrzebie jak najczęstszego przystępowania do stołu Pańskiego.
- zakaz czytanie Biblii przez wiernych, zmieniony przez SWII.
Można by jeszcze wypunktować inne zmiany.


Cz wrz 27, 2018 7:07

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
nolda napisał(a):
feelek napisał(a):
Skoro przyjmujesz naukę Jezusa, nawet jeśli Ci się nie podoba, to dlaczego nie przyjmujesz nauki Kościoła?

Może dla tego, że Jezus nauczał, a Kościół, tak jak pani od polskiego, tłumaczy co autor miał na myśli.


Bardzo ładnie ujęte, do tego nie mamy nawet pewności czy Jezus dokładnie tego nauczał co zostało zapisane i uznane za prawdziwe, bo nikt wówczas nie latał z kamerą i nie dokumentował jego nauczania, ani nawet nie notował na bieżąco, a sam Jezus też z tego co wiadomo nie zapisał swojego nauczania, co mnie osobiście nieco intryguje, szczególnie że o Buddzie wiadomo że wręcz prosił aby nie spisywać jego nauk, a zapisano nawet to że wyraził taką prośbę i czasem myślę czy z Jezusem pod tym względem nie było podobnie.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 27, 2018 13:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt maja 18, 2018 14:22
Posty: 759
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
IrciaLilith napisał(a):
Bardzo ładnie ujęte, do tego nie mamy nawet pewności czy Jezus dokładnie tego nauczał co zostało zapisane i uznane za prawdziwe, bo nikt wówczas nie latał z kamerą i nie dokumentował jego nauczania, ani nawet nie notował na bieżąco, a sam Jezus też z tego co wiadomo nie zapisał swojego nauczania.

I co chcesz przez to powiedzieć, bo ja to odczytuję tak, jakbyś chciała powiedzieć, że to czego naucza Kościół w ogóle nie pokrywa się z nauczaniem Jezusa, że nauczania Jezusa w ogóle nie jesteśmy w stanie poznać, bo znamy tylko to, co zechciano nam przekazać i tak jak zechciano nam przekazać. Wobec tego cała ta wiara jest psu na budę i każdy powinien sobie żyć tak jak mu wygodnie.
Jeśli źle odebrałem twoje słowa to wytłumacz mi proszę, co chciałaś powiedzieć przez to co napisałaś.

_________________
"Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchają, to choćby kto z umarłych powstał, nie uwierzą" (Lk 16,31)


Cz wrz 27, 2018 14:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
IrciaLilith napisał(a):
nolda napisał(a):
feelek napisał(a):
Skoro przyjmujesz naukę Jezusa, nawet jeśli Ci się nie podoba, to dlaczego nie przyjmujesz nauki Kościoła?

Może dla tego, że Jezus nauczał, a Kościół, tak jak pani od polskiego, tłumaczy co autor miał na myśli.

Bardzo ładnie ujęte, do tego nie mamy nawet pewności czy Jezus dokładnie tego nauczał

Zaraz, zaraz, skoro nie mamy pewności czego Jezus nauczał, to właściwie dlaczego Zbigniew przyjmuje tę naukę?


Cz wrz 27, 2018 14:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Padre -Nie twierdzę że tak jest, po prostu mówię że mogą być pewne nieścisłości, nadinterpretacje, że nie ma pewności że aktualne stanowisko Kościoła jest w pełni adekwatne do tego co przekazywał Jezus. Zauważ jak bardzo przez wieki zmienia się rozumienie tego co znajduje się w Biblii. Zwróć uwagę jak ewoluowały dogmaty, to co dziś wydaje się być odwieczną tradycją Kościoła często powstało stosunkowo nie dawno. Poczytaj ustalenia soborów , doczytaj jak w różnych okresach rozumiano przykazania, czyli praktycznie fundament, jak interpretowano przypowieści - sam zapis się nie zmienił, ale jego rozumienie ewoluuje- pytanie czy w dobrym kierunku nie jest oskarżeniem a zachęceniem do samodzielnego myślenia - po to mamy umysły.
Do tego nauki głoszone w starożytności po prostu nie poruszały wielu kwestii jakie pojawiły się współcześnie i tak naprawdę ustalenie jak by się do tego odniósł Jezus jest czystą spekulacją.
Wiele starożytnych przepisów i reguł wydaje się bezsensu, ale w tamtych warunkach było to adekwatne, z tym że nie znaczy to że da się to odnieść do współczesności.

Feelek - Zbigniew przynajmniej czuje się chrześcijaninem, pomyśl czemu ja w dużej mierze się zgadzam z tym co jest napisane w Biblii, bo to powinno ostro zdumiewać, szczególnie że jest tak jak napisałam - uważam że nie mamy jakiejkolwiek pewności co do tego czy autentyczny Jezus miał cokolwiek wspólnego z postacią opisywaną w Biblii, nawet imię się nie zgadza, bo jakbyś do niego zawołał :Jezusie to by się nie odwrócił bo używamy spolszczonej wersji imienia, a może pseudonimu ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 27, 2018 14:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2603
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Daj spokój, Ircia. Jezus nauczał ludzi, nie beton. Ludzi myślących można do czegoś przekonywać, a więc można ich nawracać. Ludzi o betonowych umysłach nie można do niczego przekonać, więc nie mozna mówic o jakimkolwiek nawróceniu.

_________________
MODERATOR


Cz wrz 27, 2018 14:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wazektomia / podwiązanie jajowodów
Zbyszku - to że ktoś ma betonowe poglądy nie znaczy że jest betonowy całkowicie, każdy może skruszyć swój pancerz, a człowiek który żyje bez ogromu betonu być może może mieć na to jakiś wpływ w jakiś sposób, a skoro mam nadmiar czasu to próbuję wybadać co jest skuteczne na jakie gatunki betonowych pancerzy, poznać rodzaje betonów, choć nie ukrywam głównie z egoistycznych pobudek, bo wiesz że łatwiej zobaczyć źdźbło w oku kogoś innego niż belkę w swoim...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz wrz 27, 2018 15:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 251 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL