Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 14:51



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 Bierzmowanie ?? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt lip 13, 2018 10:07
Posty: 54
Post Re: Bierzmowanie ??
Robek napisał(a):
Kuba02 napisał(a):
Bo chce wierzyć w jak najwięcej prawdziwych i jak najmniej fałszywych rzeczy.


To nie masz jakiś prostszych, bardziej przyziemnych potrzeb?
Może byś spróbował się skoncentrować, na czymś innym?

Mam, gram w CSa i w nogę z kolegami. Jedno nie wyklucza drugiego, nie?


Śr lip 18, 2018 18:58
Zobacz profil
Post Re: Bierzmowanie ??
zefciu napisał(a):
No więc czego oczekujesz?


Kuba02 prawdopodobnie oczekuje dowodu. Tak można wywnioskować z jego postów

Kuba02 napisał(a):
Jeśli nie jestem przekonany nawet do istnienia Boga to katolicyzm staje się mniej ważny niż CS


W sumie, racja. Cos co nie jest prawdziwe nie ma dla nas znaczenia


Cz lip 19, 2018 22:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bierzmowanie ??
Kuba02 napisał(a):
Mam, gram w CSa i w nogę z kolegami. Jedno nie wyklucza drugiego, nie?


No właśnie wyklucza.
Bo religia zabrania bardzo wielu rzeczy, i granie w CSa może być jedną z nich. Choć znawcą nie jestem ale na tym forum coś mówili żeby unikać gier, w których jest dość sporo przemocy.


http://www.komputerswiat.pl/gamezilla/n ... rzed-grami

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz lip 19, 2018 22:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 13, 2018 10:07
Posty: 54
Post Re: Bierzmowanie ??
Robek napisał(a):
Kuba02 napisał(a):
Mam, gram w CSa i w nogę z kolegami. Jedno nie wyklucza drugiego, nie?


No właśnie wyklucza.
Bo religia zabrania bardzo wielu rzeczy, i granie w CSa może być jedną z nich. Choć znawcą nie jestem ale na tym forum coś mówili żeby unikać gier, w których jest dość sporo przemocy.


http://www.komputerswiat.pl/gamezilla/n ... rzed-grami

Napisałem że chcę wierzyć w jak najwięcej prawdziwych rzeczy i jak najmniej fałszywych a oprócz tego w czasie wolnym gram sobie. Jako że nie jestem przekonany do prawdziwości religii to nie ma tu konfliktu. ;)


Cz lip 19, 2018 23:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: Bierzmowanie ??
Kuba02 napisał(a):
Napisałem że chcę wierzyć w jak najwięcej prawdziwych rzeczy i jak najmniej fałszywych a oprócz tego w czasie wolnym gram sobie. Jako że nie jestem przekonany do prawdziwości religii to nie ma tu konfliktu. ;)

Nie rozumiem konfliktu pomiędzy CS a chrześcijaństwem. Na czym ma on polegać?
Przecież gdy usiądę w ogródku na krzesełku to zaczynając od tego, co pod stopami a sięgając wzrokiem na tyle, na ile wzrok krótkowidza pozwoli, wszędzie wokoło samą przemoc widzę. Przewyższa ilością i jakością tą, która nieudolnie w CS naśladują.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Pt lip 20, 2018 16:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bierzmowanie ??
Kuba02 napisał(a):
Napisałem że chcę wierzyć w jak najwięcej prawdziwych rzeczy i jak najmniej fałszywych a oprócz tego w czasie wolnym gram sobie. Jako że nie jestem przekonany do prawdziwości religii to nie ma tu konfliktu. ;)



Pytałeś sie czy jedno nie wyklucza drugiego. nie?
Więc jedno drugie wyklucza, i co ty tak kręcisz? już nawet nie pamiętasz jakiej było treści, to twoje ostatnie pytanie?


Kozioł napisał(a):
Nie rozumiem konfliktu pomiędzy CS a chrześcijaństwem. Na czym ma on polegać?
Przecież gdy usiądę w ogródku na krzesełku to zaczynając od tego, co pod stopami a sięgając wzrokiem na tyle, na ile wzrok krótkowidza pozwoli, wszędzie wokoło samą przemoc widzę. Przewyższa ilością i jakością tą, która nieudolnie w CS naśladują.



Widz że ci dobrze idzie, to ty powinieneś wyznaczać co jest grzechem, a co już nie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt lip 20, 2018 22:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt lip 13, 2018 10:07
Posty: 54
Post Re: Bierzmowanie ??
Robek napisał(a):
Kuba02 napisał(a):
Napisałem że chcę wierzyć w jak najwięcej prawdziwych rzeczy i jak najmniej fałszywych a oprócz tego w czasie wolnym gram sobie. Jako że nie jestem przekonany do prawdziwości religii to nie ma tu konfliktu. ;)

Pytałeś sie czy jedno nie wyklucza drugiego. nie?
Więc jedno drugie wyklucza, i co ty tak kręcisz? już nawet nie pamiętasz jakiej było treści, to twoje ostatnie pytanie?

Sam kręcisz :D po prostu nie jestem przekonany do prawdziwości religii, więc nie obowiązują mnie jej nakazy i zakazy ;)


So lip 21, 2018 8:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Bierzmowanie ??
Kuba02 napisał(a):
Sam kręcisz :D po prostu nie jestem przekonany do prawdziwości religii, więc nie obowiązują mnie jej nakazy i zakazy ;)


Jak żeś napisał że jedno nie wyklucza drugiego, to o co ci chodziło? co czego miało nie wykluczać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So lip 21, 2018 10:42
Zobacz profil
Post Re: Bierzmowanie ??
zefciu napisał(a):
Hej, Kubo. O tym, że Bóg istnieje wiemy przede wszystkim stąd, że Bóg sam przyszedł na Ziemię jako Jezus Chrystus i/.../

I jako Kriszna. I jako Mitra. I Horus. I Adonis. Attis, Dionizos, Herakles, itd, itp.
Naprawdę, szkoda wymieniać, bo przez ostatnie tysiąclecia, przewinęło się ich od groma.

Tylko po co ja to mówię, skoro kolega @Zefciu nie rozumie ni w ząb, że mitologia i wyznaniowe nauczanie nie daje żadnej wiedzy, a wręcz jest jej przeciwieństwem.

Nic nie wiecie kolego Zefciu! Absolutnie nic!


So lip 21, 2018 21:40
Post Re: Bierzmowanie ??
zefciu napisał(a):
Hej, Kubo. O tym, że Bóg istnieje wiemy przede wszystkim stąd, że Bóg sam przyszedł na Ziemię jako Jezus Chrystus


A właśnie. Kiedy zaczęto wierzyć że Jezus jest Bogiem? Czy on sam to sugerował? Czy trzy Ewangelie(Marka, Łukasza, Mateusza) nie sugerują że był on tylko człowiekiem? Dopiero Jana która jest najpóźniejsza sugeruje iż Jezus jest Bogiem wcielonym

Whitewings napisał(a):
Tylko po co ja to mówię, skoro kolega @Zefciu nie rozumie ni w ząb, że mitologia i wyznaniowe nauczanie nie daje żadnej wiedzy, a wręcz jest jej przeciwieństwem


O czym ty bełkoczesz?


So lip 21, 2018 23:49
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL