Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N sie 09, 2020 14:36

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 117, 118, 119, 120, 121
 Czy Bóg istnieje? 
Autor Wiadomość

Post Re: Czy Bóg istnieje?
Robek - skoro uważasz, że można rozmawiać o Bogu prawdziwym lub nieprawdziwym to po czym poznajesz który jest który? Moim zdaniem o Bogu cokolwiek by się nie powiedziało to i tak będzie to rozmowa nie o Bogu a o obrazach Boga, gdyż Bóga nie da się ująć słowami. Jest jakby poza/ponad ( oraz równocześnie w) istnieniem i nieistnieniem. Słowne ujęcia Boga są nie tyle co prawdziwe lub nie, co odpowiadające nam/naszemu modelowi światopoglądowemu. Jedni potrzebują dość konkretnego obrazu Boga, gdzie ma przypisane konkretne cechy a dla innych to absurd i vice versa. Samo słowo Bóg dla każdego ma inny zakres znaczeniowy, u niektórych obejmuje kanapkę z masłem orzechowym a u innych nie;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...

Cz lip 23, 2020 9:36

Tak rzetelnie i poważnie odpowiadacie na posty Robka, a nie zauważacie, że Robek to taki rodzaj trolla, który w swoich wypowiedziach tylko coś podważa i kwestionuje, tylko się stawia. Nie ma prawie w ogóle w jego wypowiedziach jakiejś pozytywnej nuty, jakiegoś budowania, jakiegoś poważnego, rzetelnego zastanowienia. Robek się stawia, kwestionuje. To dla niego moim zdaniem taka zabawa.

Bez obrazy, Robek. :)

Cz lip 23, 2020 12:46

Swołocz- osoba, która podważa, kwestionuje i się stawia nie tylko dobrze się bawi, ale odgrywa istotną rolę w procesie rozkminiania wielu zagadnień, daje niesamowitą możliwości spojrzenia a sprawę z nowej , często skrajnej perspektywy.

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...

Cz lip 23, 2020 14:06

IrciaLilith napisał(a):
gdyż Bóga nie da się ująć słowami. Jest jakby poza/ponad

Ty nie jesteś w stanie, to i nikt nie potrafi? weź sie aż tak nie rozpędzaj.

nolda napisał(a):
Ten prawdziwy świat i Bóg, o którym chcesz by Ircia rozmawiała, nie jest tylko i wyłącznie Twym urojeniem?

Rzeczywistość istnieje, widuje ją praktycznie codziennie, natomiast Ircia, mówiła że ma swojego wymyślonego Boga, więc o nim nie będziemy dyskutować, tutaj chodzi o prawdziwego chrześcijańskiego Boga, który podlega ograniczeniom.

Swołocz napisał(a):
Nie ma prawie w ogóle w jego wypowiedziach jakiejś pozytywnej nuty,

Chcesz radosnych nut? tak ci smutno? to może jakie środki narkotyczne, na rozweselenie?

Pt lip 24, 2020 0:17

Robek- zauważ, jak wiele osób i to zarówno religijnych jak i tych o zupełnie innym nastawieniu doszło do tego, że w słowa da się wcisnąć jedynie ograniczone obrazy Boga.
Zauważ, że z jakiegoś powodu uznałeś, że prawdziwy jest Bóg podlegający ograniczeniom, czyli uproszczony i wciśnięty w dualne ramy obraz Boga.

So lip 25, 2020 4:54

IrciaLilith napisał(a):
Robek- zauważ, jak wiele osób i to zarówno religijnych jak i tych o zupełnie innym nastawieniu doszło do tego, że w słowa da się wcisnąć jedynie ograniczone obrazy Boga.

To że jacyś głupi ludzie, doszli do takich samych głupich wniosków, nie sprawia że te głupie wnioski, stają się prawdziwe.

IrciaLilith napisał(a):
Zauważ, że z jakiegoś powodu uznałeś, że prawdziwy jest Bóg podlegający ograniczeniom, czyli uproszczony i wciśnięty w dualne ramy obraz Boga.

Mówimy tutaj o chrześcijańskim Bogu, a ten podlega bardzo wielu ograniczeniom, natomiast jeśli chodzi ci o ogólną koncepcje Boga, to on również podlega ograniczeniom, choćby temu że nie może sam sienie zniszczyć, a później stworzyć na nowo.

So lip 25, 2020 22:44
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1806 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 117, 118, 119, 120, 121