Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr lis 25, 2020 15:21

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Jest jeden Bóg 
Autor Wiadomość

Post Re: Jest jeden Bóg
Jest jeden Bóg, który dał się poznać w trzech osobach, to tajemnica Trójcy Przenajświętszej. Nie było nam dane zgłębić tej zależności. Ale ci co idą do Boga mają większe szanse, aby Go poznać.

N lis 08, 2020 21:21

Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Jest jeden Bóg, który dał się poznać w trzech osobach, to tajemnica Trójcy Przenajświętszej. Nie było nam dane zgłębić tej zależności. Ale ci co idą do Boga mają większe szanse, aby Go poznać.

Nam to znaczy komu? Może pisz w swoim imieniu.

Pn lis 09, 2020 8:33

Nam to znaczy ludziom, jesteśmy ludźmi.

Pn lis 09, 2020 22:56

Załóżmy, że zgadzam się z tezą, że jest jeden Bóg.
Czy z tego wynika, że wiemy jaki jest to byt i jakie ma cechy? Albo czy jest Trójcą czy też nie? Na jakiej podstawie zaufać w tej kwestii obrazowi Boga przedstawianego przez konkretną religię?

Komu i w jaki sposób dał się poznać w trzech osobach? Jakie są argumenty za uznaniem tych relacji za wiarygodne? Chodzi mi o argumenty nie oparte o błędne koło czy na zaufaniu jakiemuś autorytetowi bez podania konkretnych argumentów świadczacych o tym, że są podstawy do uznania tej osoby lub obiektu za autorytet, bez 'Słowacki wielkim poetą był...'

Mój obraz Boga jest banalny: jest absolutnie Wszystkim, tym samym wszystko jest w Bogu. Aby było zabawniej jest też Trójcą oraz nie jest równocześnie. Trochę jak ten kot żywy i martwy jednocześnie gdzie z superpozycji może go wyprowadzić obserwacja...

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...

Cz lis 19, 2020 15:28

IrciaLilith napisał(a):

Mój obraz Boga jest banalny: jest absolutnie Wszystkim, tym samym wszystko jest w Bogu.

Czy cokolwiek pomyślisz o Bogu, to nie będzie myśl, a jaki obraz Boga sobie stworzysz to nie będzie tylko obraz?

Znaczenie słowa „Bóg” - jest to co jest.
Budda

Cz lis 19, 2020 17:43

Dlatego piszę o obrazie Boga i dla mnie oczywiste jest, że obraz jest obrazem. Pisząc o sobie też opisuję obraz siebie jakim aktualnie dysponuję.

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...

So lis 21, 2020 17:57

Czym tworzysz obraz Boga? Co/kto miało wpływ na to, że ten obraz jest taki a nie inny?
To samo pytanie dotyczy obrazu siebie, jakim, jak mówisz obecnie dysponujesz. Co może spowodować, że one staną się inne, czy kiedyś prawdziwie odzwierciedlą Boga i ciebie, a jeśli tak to kiedy?

So lis 21, 2020 20:01
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3